Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Am ajuns si noi cu bine dupa o deviere majora de la traseu, adica pe Intorsura Buzaului.

Mie unul mi-a placut, in ciuda unor evenimente neplacute (ii las pe impricinati sa le descrie daca vor).

Oamenii? Demni de Volvo pana in maduva oaselor.

A fost prima mea nationala, dar nu cred ca voi mai rata vreuna.

P.S. Kadudu, daca nu-ti iei R, stai linistit ca am sa fac tot ce imi sta in putinta sa nu ma bati la wati  ;D.

Va pup pe toti si va doresc o seara buna si odihna placuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu... lucruri bune sunt foarte multe de spus, o sa le povestesc probabil maine, sau voi lasa pozele sa povesteasca de la sine. Totusi voi fi mai jos si critic, ca sa mai vedem si aspectele negative.

Ca o parere personala legata de drumul de intoarcere... NU SUNTEM IN STARE sa mergem in coloana, nu stim CE E AIA coloana, in afara de cativa care pot fi numarati pe degete. Ca sa fiu mai explicit, daca vrei sa faci un pipi la jumatatea drumului si ai numarul de telefon al capului de coloana sa incetineasca, ai 90% sanse sa mergi restul drumului singur.

Pe mine personal nu ma veti mai avea langa voi cand va mai fi vorba de plecat pe undeva. Spun asta cu parere de rau, si mai sunt persoane care afirma acelasi lucru, insa voi prefera sa le pastrez anonimatul.

In rest, dezorganizarea tipica... Plecatul se face pe grupuri de 2-3 masini, hai sa tragem tare sa ajungem repede, nu conteaza ca un grup mai are de facut cate ceva, daca primul grup vrea sa plece, isi baga picioarele si pleaca... Cred ca numai la masa festiva am fost grupul unit care ar fi trebuit sa fim in aceste 3 zile.

Spor si... sa ne pierdem unul de altul cu bine la intermediara !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si noi cu bine.

Alex, cu cat vom fi mai multi vor fi si parerile mai variate.

Data viitoare, se poate organiza chiar si mersul la..pipi. ;) daca e doreste, bineinteles.

E drept, a fost o intalnire cu mai multe peripetii, insa eu zic ca, in general a fost BINE. Cine a vrut sa se simta bine, a avut cu cine si cu ce ..si unde ..si de ce... ;D ;D .

:wav:

Prietenii stiu de ce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa x opriri pe traseul de intoarcere (ca doar am fost turist  ;D) am ajuns si noi acasuca.

A fost o intalnire minunata, la fel ca toti participantii, dar din pacate prea scurta (pentru mine).

Cele bune si va pup pe toti!

Cateva poz(n)e:

dsc0145pj.jpg

dsc0148b.jpg

dsc0371s.jpg

dsc0370w.jpg

dsc0334xb.jpg

dsc0363er.jpg

dsc0084sp.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

   :sad3:... presupun ca ai vrut sa faci o gluma cu organizatul mersului la pipi... Te voi lasa pe tine data viitoare sa tipi "Baaai, poza de grup baaaai !!!" si sa privesti neputincios la oamenii extrem de "interesati" cum se suie in masini pentru ca alti 3 au plecat deja spre vizitarea ultimului obiectiv turistic ;)

   Sau poate o sa reusesti sa aduni tu cateva poze si sa le lipesti in Photoshop.

   Poti sa te superi pe sarcasmul meu daca vrei, dar eu imi aduc aminte de cat si-a dorit Nelly sa apara in poza de grup. Si uite ca a trecut si intrunirea asta si... degeaba. Poate nu uitam ca totusi grupul tot din indivizi se formeaza, si daca nimeni nu e atent la parerile celorlalti, o sa ramanem o turma romaneasca tipica, si cine nu tine pasul ramane pe-afara...

   Asa o trebui sa fie si traiesc eu intr-o lume ideala, de-aia nu prea inteleg unele lucruri  :blink:

    Asa sunt eu carcotas, dar vreau sa mai iasa in fata si lucruri neplacute. Prefer sa comentez despre asta decat sa ma plang ca au fost reci cartofii prajiti sau ca a fost vila la strada, ori ca apa calda e doar de la 22 incolo. Astea NU DEPIND DE NOI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajins si noi cu bine,dupa ce ne-am oprit sa mancam in predeal,un pic de aglomeratie pe DN1,dar am recuperat de la comarnic in colo ;D.

Eu ,din pacate,am reusit sa raman pieton  :slap: ,asta e,restul e cancan  :wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu am nimic de obiectat la organizarea "tehnica " sa zic asa. Am fost multumit 100%! Din acest punct de vedere.

Am invatat sa ma bucur si de un pahar cu apa...  ;) . nemultumirile sunt inevitabile oriunde. Parerea mea; la banii astia,nu ar trebui sa emitem pretentii.

cat despre poza de grup, parerea mea e ca s-a ...fugit de ea.  :( Am stat in "X" locuri si pozitii  sa "o fac in grup"...si cand ne adunam cativa...restul o luau la talpa. Asta e. Sunt convins ca din aceasta amaraciune va iesi un lucru bun. Vezi Nationalele anterioare. Aici a fost un "bug". Data viitoare o sa stim unde necesita corecturi.

Pana una alta, la mine problema e la picioare! Nici daca mergeam pe jos pana acolo  ;).

In alta ordine de idei, iti creste inima cand vezi ce pepiniera de volvisti avem! Toti copiii au fost minunati, si s-au simtit pe masura.Si Nelly, sa stea linistita, nu poza e importanta...ci faptul ca ne-a acceptat ca prieteni . Copiilor nu le trebuie poza cu ea ca s-o recunoasca! Garantat!Si nici noua!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic, totusi, ca poza ar fi fost importanta pentru portofoliul grupului, ca tot ne place sa admiram la altii (ex. Slovacia) ce de masini au fost si ce frumoase sunt. Si ale noastre sunt frumoase, nu? Chiar daca au numere de Romania  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Pai tocmai asta am subliniat si eu mai sus ! Nu s-a plans nimeni de conditiile "tehnice", dragule :)... Ci doar de faptul ca au fost foarte multe lucruri care au depins de noi sa ne tina impreuna, si totusi nu s-au infaptuit. Asa suntem facuti noi, sa ne bucuram de cat de putin avem, dar asta nu inseamna sa nu fim atenti si la lucruri mai putin placute, si sa le evitam pe viitor. Mai ales cand se repeta si devin agasante. Ma bucur ca ai reusit sa punctezi "durerea" mea cu fugitul.

   Cat despre bobocei, chiar vorbeam cu un coleg forumist ce bine imi pare ca a venit lumea cu copiii, si datile trecute, si continua sa vina cu ei, si ce bine ca si ei se joaca si se simt bine alaturi de noi !

   Ca sa inchei cu lucrurile neplacute, totul a fost super-ok din punctul meu de vedere... mai putin lipsa de organizare. S-a simtit ce e drept lipsa lui AVX la "platane" ;D dar ete ca Rebelu' a intretinut atmosfera, mai aveam un pic si sacrificam o tzeava de calorifer sa-i ofer sprijin pentru "Baby take off your clothes" ;D Am avut si tort, am si cantat, am repetat sarbatorirea lui "nea Vadim"... ce mai, am avut set complet !

   Va pupa un alt fel de Matrixxx la care exista doar bune sau rele, fara cale de mijloc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nunta fara "discutii" si intalnire nationala perfecta nu am vazut asa ca ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai spune nimic de @AVX. Cred ca a sughitat toata noaptea.Poate el a fost "sarea si piperul" lipsa a  intalnirii!  :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si noi !

Dupa ce l-am pierdut pe nea' Ferraru pentru ca ne-am oprit sa luam apa si sa mancam am luat-o asa mai usurel, ca tot manifesta masina pierderile acelea de putere si orice depasire devenea riscanta, al dracu' Mol si benzina lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nunta fara "discutii" si intalnire nationala perfecta nu am vazut asa ca ........

Jupane, mai deschide-ti si tu telefoanele ca aveam un pachet de la Roberto pentru tine... Da' la 22:00 ciuciu. Asa vii matale acu' sa-l iei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e problema, il iau eu dar sa aflu din timp ce contine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns cu bine acasa.Va multumesc tuturor pentru clipele frumoase! M-am simtit bine,am cunoscut oameni minunati si am avut ocazia si placerea sa conduc 982 km! Am fost fericita sa constat ce frumosi sunt viitorii volvisti ! Pentru toti ,numai ganduri bune si frumoase !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelly, te astept si data viitoare la o brasoveanca sa ne manifestam ritmu' ;D  (poate nu ne mai taie Rebelu' pasiunea  :smile:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu am nimic de obiectat la organizarea "tehnica " sa zic asa. Am fost multumit 100%! Din acest punct de vedere.

Am invatat sa ma bucur si de un pahar cu apa...  ;) . nemultumirile sunt inevitabile oriunde. Parerea mea; la banii astia,nu ar trebui sa emitem pretentii.

cat despre poza de grup, parerea mea e ca s-a ...fugit de ea.  :( Am stat in "X" locuri si pozitii  sa "o fac in grup"...si cand ne adunam cativa...restul o luau la talpa. Asta e. Sunt convins ca din aceasta amaraciune va iesi un lucru bun. Vezi Nationalele anterioare. Aici a fost un "bug". Data viitoare o sa stim unde necesita corecturi.

Pana una alta, la mine problema e la picioare! Nici daca mergeam pe jos pana acolo  ;).

In alta ordine de idei, iti creste inima cand vezi ce pepiniera de volvisti avem! Toti copiii au fost minunati, si s-au simtit pe masura.Si Nelly, sa stea linistita, nu poza e importanta...ci faptul ca ne-a acceptat ca prieteni . Copiilor nu le trebuie poza cu ea ca s-o recunoasca! Garantat!Si nici noua!

ce conteaza e ca ne-am simtit bine ;

poza de grup

asta ii dupa 3 incercari tot nu me-am putut    sa ne organizam ;

poate la anul ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot sa spun?

Pentru mine intrunirea se incheia duminica dimineata devreme cand trebuia sa ajung la aeroport,dar dupa ce am patit oricum se termina tot duminica.

E grav sa auzi chestii de genul: CRED CA A DEPASIT PE CINE NU TREBUIA!

Te duce gandul ca nu a fost un accident.

Nu am inteles cum de nu am fost in stare sa realizam o poza de grup.

In rest,a fost ok!

A fost o placere sa va cunosc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am ajuns acasa pe la 23:30. Nu stiu cum au fost celelalte Nationale pentru ca nu am participat, dar aceasta a fost super. Eu,una, nu ma mai gandesc la ce nu a fost bine...singurul lucru de care imi pare rau si mie este poza de grup...asta e...data viitoare  ;)

P.S. Am scapat de botez ;D Sac-sac-sacccc :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

(poate nu ne mai taie Rebelu' pasiunea  :smile:)

Dragi colegi, recunosc ca am gafat pe alocuri, dar va rog sa aveti indulgenta pentru un DJ care a avut prima lui seara de DJ.  ;D

Sper totusi ca a fost in regula cu ce am pus eu.  ;):hello2:

Sper sa nu ne mai lipseasca AVX la urmatoarele intruniri, nu doar din cauza muzicii cat mai ales al ambiantei si probabil si al sculelor dedicate.

PS: Ma voi chinui eu sa fac poza de grup, din incropiri in photoshop, ale pozelor celor pe care ii rog sa le faca publice, cu multumiri anticipate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si noi la...Cavnic...am avut o coloana f. bine organizata cu Florin (sfc), am parcurs peste 300 km fara sa ne despartim, fara sa prindem un radar si cu parerea de rau ca distanta intre Baia Mare si Petrosani e prea mare iar intalnirea dintre noi e doar anuala (sunt convins ca la anu` Cristina si Alexia vor fi foarte bune prietene  :D).

A fost a 4 intalnire Nationala la care participam, si singurul mare regret a fost lipsa lui AVX atat ca si prieteni dragi cat si ca organizarea serii festive....ce mai, Florin este un profesionist si il asteptam cu mult drag la anul. S-a simtit din nou lipsa unui lider de grup, lipsa unui program bine stabilit, lipsa unitatii de grup....si cu toate aceste lipsuri s-a simtit mana "forte" a lui Danyx in alegerea locatiei, a cazarii si organizarii serii festive, asa ca si la anu` vom fi din nou prezenti, indiferent de locatie, zona si prezenta mai mult sau mai putin numeroasa a membrilor VOLVO. Multumim Danyx!

Regretam cele 3 evenimente neplacute (radarul, accidentul cu masina si mai ales avarierea masinii lui Dani_dy) si sa speram ca urmatoarele intalniri nu vor mai fi astfel de incidente.

Trecand peste toate micile neplaceri, si aceasta intalnire a fost una reusita si speram ca si pe viitor sa reusim sa ne reintalnim cu drag aceeiasi membrii de suflet ai miscarii VOLVO din Romania...si poate si noii mici membrii (Alexia mea s-a simtit excelent si cu siguranta va deveni o volvista convinsa).

Va iubim....Dalin, Anca si Alexia!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am ajuns in jur de 23:30 aseara.

Ce pot spune e ca a fost minunat sa va cunosc pe toti,sa petrecem impreuna si sa avem parte de toate peripetiile cu bune si cu rele.

Toate cele bune tuturor si pe data viitoare ;):hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns și noi cu bine aseară la orele 22.

Analiza mea cu privire la întâlnire, este următoarea:

PUNCTE TARI

1. Zona aleasă,

2. Organizarea plecării cu puncte de întâlnire pentru membrii clubului in diverse localități până la Izvorul Mureșului,

3. Prezența unui număr mai mare de membri ai clubului,

4. Posibilitatea vizitării unei saline,

5. Posibilitatea vizitării unei peșteri (neamenajate turistic dar cu ghid),

6. Prezența unui număr mai mare de copii,

7. Micul dejun de la locul de cazare (suedez),

8. Atmosfera plăcută de la masa festivă,

9. Tortul de la masa festivă realizat artistic,

10. Drumul parcurs prin zona sălbatică pănă la peșteră.

PUNCTE SLABE

1. Neclarificarea cu prioritate a timpului si locației pentru poza de grup,

2. Așteptarea membrilor clubului absenți sâmbătă la ora 10 pentru inceperea programului zilei impreună cu grupul după cum s-a planificat cu o zi înainte,

3. Lipsa de punctualitate a membrilor clubului care nu au fost prezenți la prima strigare/plecare in grup planificată de vinerea pentru sâmbăta la ora 10,

4. Așteptarea membrilor clubului absenți sâmbătă la ora 11 pentru inceperea programului zilei impreuna cu grupul după ce s-a amânat cu o oră înainte, tot din cauza lor,

5. Lipsa de punctualitate a membrilor clubului care nu au fost prezenți nici la a doua strigare/plecare in grup amânată o data, tot din cauza lor,

6. Conducerea dupa plecare cu viteza dublă față de cea legală in localităti și cu viteză neadaptată in serpentine, neținându-se cont și de cei care nu au pe volvouri suspensii sport,

7. Lipsa aparaturii audio adecvate pentru organizarea unei seri festive,

8. Absența introducerii la masa festivă, cu prezentarea nominală a celor prezenți la întâlnire,

9. Lipsa unui foc de tabără,

10. Neefectuarea unei poze de grup la plecarea de la peșteră.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.