Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

De acord cu tine, Nelu. Foarte bine ai punctat totul, si mai ales punctele slabe, care speram ca la anu' nu vor mai fi,nu,baieti? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da de acord ;

sper ca la anul o sa  +5 puncte tari di -5 puncte rele  ;) ;);

da pe serpentine ne-am crezut la paris-dakar; eu nu am probleme trag volanul pina scrtie rotile dar unii  au avut;

trebuia sa admiram peisajul nu????

in schimb eram pe circuit

poza de grup o sa fie; sper la anul

dar ce conteaza muult  e ca m-am (ne-am sper)simtit bine

Multumesc organizatorilor  ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avand in vedere ca am fost participant la 2 Nationale, vin cu o propunere.

Hai sa ne mobilizam si sa ne ajutam in pregatirea si organizarea urmatoarelor Intalniri Nationale. Fiecare din noi poate da o mana de ajutor la organizarea festivitatilor. Nu trebuie sa acuzam unul sau altii dintre noi pentru unele erori de organizare care au fost observate in acest an.

Prin urmare sa deschidem un topic nou in care sa avem libertatea de a ne expune ideile si propunerile, FARA a fi brutalizati de altii dintre noi. Sa facem un brainstorming, fara a aduce invective celor care vor propune idei aiuristice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns cu bine, aseara la 23:30. Eu unul, m-am simtit minunat. Mai ales ca a fost prima mea "Nationala". De fapt, sunt membru activ doar de vreo doua luni de zile. Va multumesc tuturor ca m-ati primit cu drag in randurile voastre! M-am simtit de parca eram prieteni de ani de zile.

Cat despre puncte bune sau rele, eu sunt prea "tanar" ca sa vorbesc. Si apoi, nu am cu ce sa compar.

Dar pot sa vin cu o propunere pentru viitor. Nu neaparat de "Nationala", ci asa, in general : Vreau sa mergem in ...Suedia ! La "mama lor". Cu masini, sau cu autocar, ori avion, nu conteaza prea mult. Ar fi interesant, zic eu.

In fine, multumirile mele se indreapta spre organizatorul acestei frumoase intalniri, Danyx ! Felicitari domnule !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns cu bine, aseara la 23:30. Eu unul, m-am simtit minunat. Mai ales ca a fost prima mea "Nationala". De fapt, sunt membru activ doar de vreo doua luni de zile. Va multumesc tuturor ca m-ati primit cu drag in randurile voastre! M-am simtit de parca eram prieteni de ani de zile.

Cat despre puncte bune sau rele, eu sunt prea "tanar" ca sa vorbesc. Si apoi, nu am cu ce sa compar.

Dar pot sa vin cu o propunere pentru viitor. Nu neaparat de "Nationala", ci asa, in general : Vreau sa mergem in ...Suedia ! La "mama lor". Cu masini, sau cu autocar, ori avion, nu conteaza prea mult. Ar fi interesant, zic eu.

Ar fi o treaba,dar nu stiu cati se vor inscrie...

Transportul nu ar fi chhiar asa scump din Germania in Suedia  ;D

Stena Line, Kiel-Göteborg-Kiel

Share this post


Link to post
Share on other sites

       - Rebelu-le, nu mai trebuie să deschidem niciun topic. Trebuie sa ne asumăm responsabilităÈ›i si să nu mai facem compromisuri. Cel mai important moment la o astfel de întâlnire, trebuie să fie cel de la poza de grup pentru că ea va ramăne prima in memoria celor prezenÈ›i sau absenÈ›i la/de la intrunire.

       La întâlnirea viitoare la care voi mai participa, vreau să-mi asum eu responsabilitatea pentru poza de grup, aÈ™a cum am mai făcut È™i la întâlnirile ocazionale de la Oradea: http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,2843.120.html. Dacă veÈ›i fi de acord, promit să iasă mult mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost impresionant pentru mine cat de repede i-au pus baietii masina pe roti lui Vali, dupa ce a pupat tufisurile.

Oameni adevarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca de atatea ori, Nelu este obiectiv si la subiect....la anu` mergem pe mana ta.

P.S. Promit ca la anu` sa fim mai punctuali. Aceasta iesire a fost prima pentru fetita mea de 6 luni (de altfel si pentru noi impreuna cu ea) asa ca lipsa de punctualitate s-a datorat lipsei de experienta vis a vis de cerintele celei mici....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa Nikon-ul de langa... care e al lui Spranta... e Matrixxx ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

P.S. Promit ca la anu` sa fim mai punctuali. Aceasta iesire a fost prima pentru fetita mea de 6 luni (de altfel si pentru noi impreuna cu ea) asa ca lipsa de punctualitate s-a datorat lipsei de experienta vis a vis de cerintele celei mici....

       ExcepÈ›iile, s-au inÈ›eles si se vor inÈ›elege È™i pe viitor. ÃŽn cazul in care o să mă onoraÈ›i cu responsabilitatea pozei de grup, vom stabili împreună cu o zi înainte ora È™i locaÈ›ia pozei. Dacă nu vom fi toÈ›i la ora plecării, voi verifica fiecare situaÈ›ie in parte iar dacă nu voi considera situaÈ›ii excepÈ›ionale, vom face mai puÈ›ini această poză dar, promit că ea va exista È™i ne vom bucura de ea.

P.S. Unde trimitem pozele făcute pentru a fi băgate in albumul foto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelu, nu poti lua si niste procese verbale sa le dai amenda pentru neprezenta? si 3 puncte pe permis sa vezi cum vin toti fara sa comenteze

iar pentru neparcarea regulamentara pentru poza alta amenda + 5 puncte penalizare.....

PS: Se pare ca eu am ajuns ultimul acasa....

PPS: Dani_dy, daca te incalzeste ceva eu am schimbat doua lunete, printr-una mi-a trecut o pisica care a cazut de la balcon, prin a doua un bidon.... cred ca prin urmatoarea v-a trece un meteorit....:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am vrut sa-mi scriu parerile referitor la aceasta Nationala pina nu le citesc pe ale voastre. Si am citeva chestii de punctat - o sa le numerotez, ca asa vad ca e moda. Imi pare rau sa va vad iar nemultumiti de atitea lucruri, in loc sa vad bucurie si suflete pline de fericire !  Luati de cititi:

1)  In primul rand, o locatie foarte buna si foarte ieftina nu exista. S-a facut apel, inainte de hotarirea finala a locatiei, la cei care pot ajuta cu un sfat/parere referitor la un hotel pe care l-au vizitat si pe care il recomanda, nu din auzite. Iar "hotelul" la care am stat a avut destule bube care, cel putin mie mi-au stricat buna dispozitie:

- geamul spart in baie pe unde intra crivatul-exact cind ieseai din dus simteai o binemeritata briza.

- caloriferele mergeau cind vroiau ele, le-am gasit reci CHIAR in toiul noptii.

- dusul fierbinte ? Niciodata - doar o apa calduta care mai mult a reusit sa ma enerveze.

- daca se inventa un sapun hotelier mai mic decit cel existent, cu siguranta ca cei de-acolo il puneau in baie. Dar asa, ne-au daruit acel sapunel din toata inima.

- in pat, perna era o adunatura din tineretea ei, invelita totusi intr-o fata de perna.

- pe sub geamul de la balcon intra frigul, eu stind in patul de linga el - tocul era umflat si usa nu se inchidea decit din incuietoarea de sus, cea de jos fiind rupta.

- colac peste pupaza, era sa-mi tai buza in paharul de pe etajera din baie, era ciobit dar...imbracat in punguta, sa ai certitudinea curateniei...

Poate data viitoare vom merge unde (chiar) a fost un membru al acestui forum si i-a placut destul de mult. Nici prin cap sa nu va treaca sa-l blamati pe Danyx, care si-a luat din timpul lui personal, fara nici o obligatie si a reusit sa duca la sfarsit promisiunea de a se ocupa de aceasta Nationala. (Sint eu suparat pe el din alt motiv, dar asta-i personal)

2) Referitor la mersul in coloana - si asta o spun in primul rind pentru Alex, chiar daca se va supara pe mine: eu am un stil propriu de mers pe care nu o sa mi-l schimb. Nu-mi place sa ma tarai, sa merg "la consum" sau alte asemenea stiluri de condus. Cei care au fost la Polivalenta din Bucuresti si au "participat" la drumetiile spre Drajna imi cunosc opinia: destul ma tarai prin Bucuresti zilnic, cu 200 de cai sub capota, macar cind ies pe autostrada sa-i dau viata T5-ului. De aceea merg la Drajna. Stiu ca nu respect viteza legala in localitati, as lua-o razna daca la intrarea in fiecare localitate as merge ca melcul. Cine poate, felicitari si tot repectul. La un drum de sute de kilometri ca cel care a fost, prefer sa o calc. Cind o sa iau un radar o sa-l platesc, cind o sa-mi pierd carnetul o sa stau linistit acea perioda. Si gata. Mi-am luat T5 sa ma bucur de el de cite ori il conduc. Iau curbele (si serpentinele) la limita aderentei pentru ca stiu ca masina asta nu mi-a inselat niciodata asteptarile, pentru ca stiu foarte bine ce poate masina asta si pentru ca imi place fiecare senzatie pe care ti-o da un mers sportiv. Nu pun viata in pericol nimanui, fac depasiri fara sa deranjez pe nimeni in trafic dar urasc sa vad melci de soferi care, desi au loc sa mearga cit mai mult spre dreapta ei stau tantosi in conservele lor cit mai aproape de axul drumului... Da, sint temperamental, imi place sa traiesc viata cit mai mult, ca si cum maine ar fi ultima zi de trait. Asta sint eu si nu astept intelegere sau oprobiu. Cine vrea, ma iubeste - cine nu, nu.

  Deci, in ce ma priveste ma oboseste foarte mult mersul in coloana, cu viteza de melc, sa ma uit mereu in oglinda retrovizoare dupa ceilalti din coloana, etc. De aceea, declar: voi merge in coloana DOAR spre locurile unde vizitam ceva, conform programului. Drumul spre si de la Nationala nu il voi mai face in coloana. Cine va dori sa mearga cu mine va merge. Nu inchei acest punct fara sa-l felicit pe Marius care, desi mi-a marturisit ca ii transpirau mainile incercind sa se tina dupa mine si Tommy pe serpentine, a reusit sa se simta foarte bine - fiind chiar un upgrade pentru el acest stil de condus. De cite ori ne opream, iesea bucuros si zambitor din masina spunind: nu am condus in stilul asta de cind ma stiu - dar cit de bine este ! Punct.

3) Ahh, poza de grup. Ei da, am ratat-o. Am incercat dar nu a iesit. A fost rea-vointa vreo clipa ? Nu cred. Nationala va ramine in sufletele noastre si fara aceasta poza de grup. Bineinteles ca ar fi fost FRUMOS sa o facem, dar asa a iesit - hai sa ne relaxam si sa nu mai fim asa disperati cu poza asta.

4) Am auzit voci despre...calitatea programului muzical. La Paltinis, Speedy, eu si AVX am carat scule profesionale, fiecare cu ce a putut si am incercat sa facem o seara memorabila. Insa la ora 2 (DOUA) unii deja se indreptau spre patut, marea petrecerea spargindu-se pe la 2.30 !  Pai mai cara cineva boxe, lumini si stative sute de km pentru 4 ore de zbantuiala? Pentru ce, cind la Izvorul Muresului ne-am simtim bine cu ce am improvizat ? Vrem Dj profi ? Cazare si masa platita + 300-500 de euro si se rezolva.  Comentarii ?

As mai scrie (ca mai am multe de zis) dar ma opresc, nu inainte de o prima concluzie, ce ar trebui pe multi sa va puna pe ginduri sau sa va faca sa va revizuiti parerea vizavi de aceasta Nationala:

Ne-am simtit formidabil IMPREUNA ! Am avut cel mai bogat program de vizite din toate Nationalele de pina acum IMPREUNA ! Am condus cum am putut, chiar si pentru un kilometru IMPREUNA ! Am uitat de grijile zilnice si ne-am bucurat cum am putut mai bine de aceasta apropiere de prieteni IMPREUNA ! Am trait de toate, si bucurii si tristeti (evenimente neplacute) IMPREUNA !

IMPREUNA !

Acelasi Matrixxx care va iubeste.

Cu bune si rele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PPS: Dani_dy, daca te incalzeste ceva eu am schimbat doua lunete, printr-una mi-a trecut o pisica care a cazut de la balcon, prin a doua un bidon.... cred ca prin urmatoarea v-a trece un meteorit....

ValiU,cel putin te-ai scos cu o pereche de manusi din pisica aia,si bidonul o fi fost plin cu vin,mie insa nu mi-a iesit nimic din luneta  :(

Poate data viitoare ma scot! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersul in coloana este o greseala.Poate doar cu 2-3 masini,si doar atunci cand soferii se cunosc foarte bine,avem destule exemple cu intamplari nefericite.Fiecare ,merge asa cum stie el,asa cum POATE,pt. ca atunci cand incerci sa te tii dupa unii care merg tare,poate foarte tare pt. felul tau de mers,se pot intampla lucruri grave.

Cel mai bine,fiecare merge cum vrea,ne oprim la pipi,la peco,la o tigara,si nu deranjam pe nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-am simtit formidabil IMPREUNA ! Am avut cel mai bogat program de vizite din toate Nationalele de pina acum IMPREUNA ! Am condus cum am putut, chiar si pentru un kilometru IMPREUNA ! Am uitat de grijile zilnice si ne-am bucurat cum am putut mai bine de aceasta apropiere de prieteni IMPREUNA ! Am trait de toate, si bucurii si tristeti (evenimente neplacute) IMPREUNA !

IMPREUNA !

Subscriu. Doar impreuna putem sa organizam Nationalele, nu doar un om (Danyx).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fac si eu o mica recomandare, in acest forum sunt membrii din toata tara, cand se hotaraste o locatie(zona) un membru din acea parte a tarii se poate deplasa si tocmi sederea la hotel/pensiune, poate vedea clar cum se prezinta locatia si ce ofera, asa am facut ani de zile pe alt forum si nu au fost probleme, am mers si iarna si vara la multe intalniri toate au fost ok .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai aici lipseste acel om/acei oameni "interesati" ;D sa faca/iasa ceva bun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

2) Referitor la mersul in coloana - si asta o spun in primul rind pentru Alex, chiar daca se va supara pe mine: eu am un stil propriu de mers pe care nu o sa mi-l schimb. Nu-mi place sa ma tarai, sa merg "la consum" sau alte asemenea stiluri de condus. Cei care au fost la Polivalenta din Bucuresti si au "participat" la drumetiile spre Drajna imi cunosc opinia: destul ma tarai prin Bucuresti zilnic, cu 200 de cai sub capota, macar cind ies pe autostrada sa-i dau viata T5-ului. De aceea merg la Drajna. Stiu ca nu respect viteza legala in localitati, as lua-o razna daca la intrarea in fiecare localitate as merge ca melcul. Cine poate, felicitari si tot repectul. La un drum de sute de kilometri ca cel care a fost, prefer sa o calc. Cind o sa iau un radar o sa-l platesc, cind o sa-mi pierd carnetul o sa stau linistit acea perioda. Si gata. Mi-am luat T5 sa ma bucur de el de cite ori il conduc. Iau curbele (si serpentinele) la limita aderentei pentru ca stiu ca masina asta nu mi-a inselat niciodata asteptarile, pentru ca stiu foarte bine ce poate masina asta si pentru ca imi place fiecare senzatie pe care ti-o da un mers sportiv. Nu pun viata in pericol nimanui, fac depasiri fara sa deranjez pe nimeni in trafic dar urasc sa vad melci de soferi care, desi au loc sa mearga cit mai mult spre dreapta ei stau tantosi in conservele lor cit mai aproape de axul drumului... Da, sint temperamental, imi place sa traiesc viata cit mai mult, ca si cum maine ar fi ultima zi de trait. Asta sint eu si nu astept intelegere sau oprobiu. Cine vrea, ma iubeste - cine nu, nu.

  Deci, in ce ma priveste ma oboseste foarte mult mersul in coloana, cu viteza de melc, sa ma uit mereu in oglinda retrovizoare dupa ceilalti din coloana, etc. De aceea, declar: voi merge in coloana DOAR spre locurile unde vizitam ceva, conform programului. Drumul spre si de la Nationala nu il voi mai face in coloana. Cine va dori sa mearga cu mine va merge. Nu inchei acest punct fara sa-l felicit pe Marius care, desi mi-a marturisit ca ii transpirau mainile incercind sa se tina dupa mine si Tommy pe serpentine, a reusit sa se simta foarte bine - fiind chiar un upgrade pentru el acest stil de condus. De cite ori ne opream, iesea bucuros si zambitor din masina spunind: nu am condus in stilul asta de cind ma stiu - dar cit de bine este ! Punct.

Cum iti poti face nevasta/ prietena sa taca ? ... sa mergi putin mai sportiv ...a fost atat de liniste la mine in masina , tot drumul ...  :D

Sincer nu conteaza muzica , atata timp cat suntem noi prietenii si ne simtim bine cand suntem impreuna . Dar problema a fost ca doar cateva melodii au stat cap coada , in rest cand iti placea melodia brusc se schimba , asta pana a trecut Rebelu' la platane , pe urma lucrurile au revenit la normal .

Eu unu , chiar daca am stat mai putin , mai simtit foarte bine , si chiar m-a relaxat aceasta intalnire si petrecere plus ca la fel ca anul trecut a coincis cu ziua mea de nastere si am avut si o aniversare de neuitat .

Va pup  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.