andy.ro

Intalnire volvo-club la sediul primus auto JOI 28 IANUARIE! Surprize surprize :D

Puteti veni? Avem o surpriza pentru voi!   33 votes

  1. 1. Puteti veni? Avem o surpriza pentru voi!

    • Da, voi fi acolo!
      20
    • Am treaba dar as veni
      11
    • Sa fac 3 ore pana in Otopeni?Nu mersi.
      2

Please sign in or register to vote in this poll.

124 posts in this topic

teoretic trebuie sa ma intorc miercuri seara sau joi dimineata in tara. asa ca daca nu itervine ceva imi anunt si eu prezenta. Insa ca sa nu incurc lucrurile am preferat sa votez 2 in cazul in care planurile se dau peste cap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

                      In primul rand merci de invitatie! Apoi sper sa nu fiu la datorie sau  A2-ul inchis pt. ca sincer mi-ar placea sa ajung.Ne vedem acolo! :yahoo: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-as baga dar sa se mai duca din zapada.

Am cauciucuri de vara ptr ca o folosesc pe cea de serviciu.

Incerc...se poate venii si cu cea de serviciu(peugeot)??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Vin si eu...doar e langa mine:D, pana la urma care este ora intalnirii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

iuli, normal ca poti veni si cu peugeotul... doar nu ne-am nascut in volvo si nu suntem cu nasul pe sus :)

Dany o sa iti cumpar din dozatorul de la primus un RedBull rece rece...asta daca nu le terminam noi in cursul diminetii :)

iulirx: Cu siguranta o sa fie o data viitoare, dar cred ca la vara cand o sa fie cald si bine.

Multumesc pentru felicitari dar astept sa vad impresiile voastre dupa "eveniment".

---------------------------------

Acum mi-am adus aminte...

BONUS! SENZATIONAL! MIROPOLANT ! NEMAIINTALNIT ! INCREDIBIL! (ca la DDtv)

Am uitat sa va spun de testele cu City Safety ;) Masina mea va sta la dispozitie sa va urcati pe stalpii din plastic si sper sa trag de o a doua masina XC60 pentru seara respectiva.

Ora ramane 18:00. Surpriza se dezvaluie la 18:45 sau mai devreme daca veniti multi si arde nerabdarea :D

P.s. Cu "groapa" de la baneasa se circula perfect la ora aia sa veniti la Otopeni. Va sfatuiesc sa veniti pe la arcul de triumf ca se mai aglomereaza pe Aerogarii de la Elvila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezent si eu  :-*

Multumim de invitatie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu. Daca ajung de la Chisinau  ;D (cu avionul desigur...)

Victor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragutz.

F frumos.

O adevarata surpriza frumoasa.

Ar trebui, daca tot faceti intalnirea acolo, sa dezbateti.... fara cearta... problemele service-ului si cum se poate schimba imaginea VOLVO si service VOLVO.

Ar fi frumos.

Daca tot se face o intalnire la reprezentanta VOLVO atunci ea sa fie productiva.

Andy -  ar trebui sa faci si tu o lista cu ce ati vrea sa se discute.

Cineva de pe forum cu ceva autoritate (sa nu tipe toti ca in turnul Babel) sa faca o lista cu ce ne-am dori sa ne ofere reprezentanta.

In aceast timp toata lumea sa stea cuminte si sa asculte

Faceti un program

De ex.

Andy vorbeste si prezinta n minute.

"Autoritarul" de pe forum discuta n minute si sustine parerile oamenil.

Apoi incercati sa vedeti daca exista pareri comune si sfaturi pentru a rezolva problemele de imagine.

Si ultima parte a intalnire.... la liber ca oile asa.......

E propunerea mea pentru a nu genera acolo un adevarat haos.

Gandeste-te Andy daca te trezesti cu 30 de nebuni care incep sa zburde prin showroom-ul tau sau prin alte zone lasate libere.

Poti sa aduci si baloane :))

EU ZIC SA FIE O INTALNIRE CONSTRUCTIVA PENTRU AMBELE PARTI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea avem ce sa dezbatem decit problemele arhicunoscute.

Intotdeauna de la reprezentanta noastra s-a cerut ceva Omenesc :

- sa se puna un diagnostic cit mai aproape de adevar, ca de-aia venim acolo.

- sa se rezolve defectele "ca la carte", nu cu "lasa ca merge si asa" sau alte mioritice forme de mecanica.

Daca acestea 2 puncte sint indeplinite (cit se poate si cit se va vrea), oamenii nu vor mai pune atit la suflet preturile mari practicate sau faptul ca masinile sub anul 2000 nu prea au sanse sa rezolve ceva acolo, chiar daca pe ele scrie Volvo. De aceea alegem sa venim la o reprezentanta si nu la vreun service "autorizat" din spatele blocului, ca sa avem linistea sufleteasca generata de oamenii de acolo care stiu cu ce se "maninca" aceasta marca de masina. Altfel, mergem doar in perioada de garantie acolo si apoi, fiecare dupa cum se descurca...

Iar faptul ca Andy, Godfather si Detonator (daca nu ma insel) intra aici pe forum si au contact cu noi reprezinta intr-adevar un mare PLUS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Detonatoru e la Volvo Trucks` deci nu se pune ;D

Sunt tare curios cati o sa vina, eu sigur vin si mai vin cativa, oricum pun pariu ca nu o sa fim zece, asta ca sa fiu optimist :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt pesimist bey nene, dar stii foarte bine ca o sa vina Claudiu, o sa vii tu si mai vin eu, dupa care o sa mai vina Andy si Goodfather, deci pana aici 5 si mai sunt cei care vin mereu la intalniri inca 5-6 si se face numarul 10 spus de mine hai 11 .

Deci nu sunt pesimist ci realist ;D

Oricum si la intalnire ne strangem 10-15 maxim, foarte rar se trece de 15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu vin nene, si sunt sigur ca si alex vine nene. asa ca suntem 7 pana acum  :P :P :P

P.S.: asearam am fost in jur de 17 persoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bah, deci, adica...asculta comanda la mine...Noi ne vedem joi sa vorbim despre masini, sa bem o cafea sa ne simtim bine. Daca vad pe vreunul ca aduce vorba despre service, va arunc afara in ger, pun tunul de apa pe voi, va las sa inghetati bocna, va asez in linie si trec cu duba peste voi (nu cu XC60-ul ca nu-i 4C-ul pe el). Clar?  ;D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Detonatoru e la Volvo Trucks` deci nu se pune ;D

Sunt tare curios cati o sa vina, eu sigur vin si mai vin cativa, oricum pun pariu ca nu o sa fim zece, asta ca sa fiu optimist :P

Merci frumos Bogdanele ai tinut cu mine acum!Sau nu!?

Oricum tot VOLVO scrie pe mine!

VIN SIGUR LA PRIMUS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna si ideea lui godfather.

Se poate stabili si asta si atunci o sa fie liniste.

Mai bine discutati noutatile si lucruri placute, pentru ca daca vor cei de la reprezentanta pot sa citeasca si singuri de pe forum, sa traga concluzii si sa faca ce trebuie facut daca vor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca o astfel de idee nu prea a mai fost pusa in practica pe la noi, asadar trebuie sa ii multumim lui Andy pentru initiativa si sa lasam la o parte gandurile si impresiile rele si sa ne bucuram de o astfel de invitatie.

Pana la urma, indiferent de ce Volvo avem, suntem toti in aceeasi mare familie. Deosebita!

Andy, eu iti multumesc pentru idee si organizare si sper sa pot veni si cu sotia, de fapt, ea conduce mai mult al nostru V40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu, sa fim mai mult de 5 si sa-i vina rau optimistului  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie nu mi-e rau bre, oricum o sa vorbesc cu nenea de la poarta sa nu ridice bariera cand trece de 10 masini care vin la Andy  ::)

Daca nu vin multi mai multa cafea pt mine .

@Detonator, da mai tizule am zis de bine .

Sper sa ajungi din Militari in Otopeni, am auzit ca masinile Volvo nu sunt asa fiabile  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e fiabile Volvanele!Asta e cauza de are unii nu un Volvo ci 2 Volvo!

Ne vedem la Primus,bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vezi, de aia am 2 ca unul nu merge ;D 

Ne vedem la Primus si iti aduc si condensatoarele, le bag acum in masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vezi, de aia am 2 ca unul nu merge ;D 

Ne vedem la Primus si iti aduc si condensatoarele, le bag acum in masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now