Roberto

T5 demolat ! It will be back

169 posts in this topic

Nu cred ca au dat-o in bara, la Golful 1 pe care il aveam pana nu demult cam o data pe an strangeam piuliTZele la planetare, este adevarat ca nu am folosit lipinol DAR am folosit o ranga inalta cat mine :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, eu cred ca la suruburile de planetara asa ceva trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta sau ala pus de mine mai sus tot aia, mai bine sa fie ceva decat nimic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai bine ii dati niste ´afturi de sudura... barem sti o treaba.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aiurea, daca sunt suruburile din clasa care trebuie, nu trebuie nici un aft, nu se desfac nici cu flexu  ::) Probabil globalizarea se simte si-n industria siderurgica, cine stie unde naiba-n kenya is facute suruburile de planetare. Chiar is curios ce scrie pe suruburile tale Roberto din lista asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

te referi ca daca nu´s din plastilina? de la rusi din piata?

am gasit ceva in legatura cu surubu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

te referi ca daca nu´s din plastilina? de la rusi din piata?

am gasit ceva in legatura cu surubu...

=)) =)) =)) =)) =))

Mi-ai facut ziua !  :D :D ;D ;D

Åžurubu' for Evăr hahahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

te referi ca daca nu´s din plastilina? de la rusi din piata?

am gasit ceva in legatura cu surubu...

Genial!  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Roberto, e È™urupu cu lipinol forevăr :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au sosit soroafele !

Diseara le montez, sper !

xydexter - pe astea scrie KX2 si jos 88

post-527-12877881436517_thumb.jpg

post-527-12877881445937_thumb.jpg

post-527-12877881452517_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

macro-fotografie maistore! sa fie bafta la montat, si ai grija sa nu-i crapi pielea, ca la urma tre´sa dai cu sula, ai vazut... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Roberto, am fost astazi pe la serviciul unde am umblat cu S 60-ciul, am discutat cu seful de acolo problema ta cu suruburile si mi-a spus ca el lipeste acele suruburi cu â€LOCTITE†pentru ca altfel, din cauza trepidatiilor se dessurubeaza.

        Pentru detalii, poti sa-l suni la telefon, il spui ca esti din Arad si ca am intrebat eu (Nelu Borza) despre problema ta si ca vrei detalii. Are telefonul 0744.572.487 si il cheama Kasziba Francisc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Roberto, am fost astazi pe la serviciul unde am umblat cu S 60-ciul, am discutat cu seful de acolo problema ta cu suruburile si mi-a spus ca el lipeste acele suruburi cu â€LOCTITE†pentru ca altfel, din cauza trepidatiilor se dessurubeaza.

        Pentru detalii, poti sa-l suni la telefon, il spui ca esti din Arad si ca am intrebat eu (Nelu Borza) despre problema ta si ca vrei detalii. Are telefonul 0744.572.487 si il cheama Kasziba Francisc.

Da, cu loctite se lipesc si la fabrica, si astea noi au pe ele lipici, oricum mai pun si eu sa fie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fail

Schimbat ulei in cutie

Pus suruburile minune

=> la fel

Tremura, huruie, cloncane !

Sa o ia dracu'

Asa ma duc cu ea pana se dezintegreaza ceva, apoi am sa vad ce ! Apoi o vand asa cum e si isi ma ia dracu' masina dupa 2000 veci pururi amin.

Eu unul, si alti mecanici nu mai stim ce poate avea ! S-a schimbat aproape tot ce e mobil in transmisie si....fix */$%^

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi, mai bine luai 5 litri de benzina.... si de restu te imbatai.  ;D

stiu ca nu ti-e de ras. dar romani suntem. imi pare rau pt. tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte nasol sentimentul...stiu ca e greu sa citesti cuvinte de imbarbatare dar...de-asta ai prieteni aici, sa sufere si sa bucure odata cu tine.

Trebuie sa treci cumva peste asta...

:3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai, eu vreau sa trec peste ! Inca vreau s-o fac, sunt nebun ( mi s-a mai spus ) ca o tot tin si bag banuti in ea

Dar ce dumnezeii si arhanghelii masii are masina asta ?

Voi aveti idei ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu o idee, o vizita la reprezentanta Volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu o idee, o vizita la reprezentanta Volvo .

Ca sa ce ?

Sa imi spuna ca ar putea fi X Y Z si pentru aia sa mai imi si ceara o groaza de bani ? Nu mersi ! Asa pot si eu banui.

Am sa vad cand am timp, ce dracu mai pot verifica la ea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca asa gandesti atunci e nasol, exista mecanici in RO care asta fac toata ziua si stiu mai bine decat tine sau decat mine ce anume nu merge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rău pentru situatia in care te afli. O idee buna ar fi sa te programezi pentu o constatare tehnica la ReprezentanÈ›ă. AÈ™a cum È›i-a spus È™i Bogdan G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

exact bogdane. exista mecanici f bune la serviceuri...dar cei mai multi au plecat de la reprezentante si si-au deschis ei personal. nu zic nimic inca de reprezentanta volvo,dar am avut fordul si si m am lecuit cu reprezentanta:Sibiu,Deva.suntem in romania asa ca trebuie cautati mecanicii privati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mecanici privati care sa repare Volvo cam greu gasesti iar cei de la reprezentante asta fac toata ziua, unii poate o fac prost dar unii o fac foarte bine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

in cazul lui roberto nu cred ca o numesti o problema "volvo",este o problema mecanica nu electronica in care s-ar pricepe doar volvoistii.poate sa faca orice marca.

nu poti face un filmulet sa auzim cum face masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau, dar trebuie sa fiu de acord cu Bogdan. Mergi pana la Szeged Roberto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now