Roberto

T5 demolat ! It will be back

169 posts in this topic

Ma bucur ca se intoarce viata in tine, parca si aerul e altfel, nu ??  :headbang:  Legat de neplacerile avute pe timpul reparatiei : uita-le !!! Bine ai revenit !

Share this post


Link to post
Share on other sites

:bgsok:

Ce ulei ai pus in cutie?

Ala original ce l-am scos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vesti proaste !

Din pacate masina se comporta mai rau ca inainte ! A inceput din nou sa vibreze cand plec de pe loc, iarasi huruie ceva si iarasi face nazuri si batai in pedala de ambreiaj, cam cum a patit Heimlandir.

A mers beton 3 zile dupa care s-a hotarat sa imi manance nervii iarasi.

Daca nu descoper exact ce dracu are, si sa se poata rezolva fara alte investitii, va anunt de pe acum ca Vand S40 T5 !

Sa il ia naiba ca m-am saturat

Share this post


Link to post
Share on other sites

;D

Pam Pam, nu vrei un V70 la schimb, tot benzina, mai putini caluti, mai spatios ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

;D

Pam Pam, nu vrei un V70 la schimb, tot benzina, mai putini caluti, mai spatios ;D

Nu mai vreau masini ! Vreau sa achit ratele ce le mai am si de deplasat o sa iau cea mai ieftina masinarie cu 4 roti care consuma cel mai putin, indiferent ce e si cum arata  >:(.

Deci probabil ori doar cash, ori schimb cu o masinarie pe 4 roti care consuma putin + diff.

Voi da verdictul...soon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuck .... No comments.  >:(

Eu zic sa o iei incet si sa te gindesti bine la toti pasii care i-ai facut. Poate ai uitat ceva nestrins, nepus sau cine poate sa stie? Bafta ca ai nevoie  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuck .... No comments.  >:(

Eu zic sa o iei incet si sa te gindesti bine la toti pasii care i-ai facut. Poate ai uitat ceva nestrins, nepus sau cine poate sa stie? Bafta ca ai nevoie  ;)

Pai si inainte facea, de aia am si schimbat planetara !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta inseamna ca nu era din planetara,daca tot asa facea ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

sti cum se zice.cand incepe sa pice masina atunci tine te bine ca se duce de tot.mai bine te scapi de rate si dupa ce ti revii iei alt volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta inseamna ca nu era din planetara,daca tot asa facea ???

Dracu' mai stie din ce era, cert e ca a mers beton 3 zile, fix 3 zile apoi parca a picat ceva din cer si face exact la fel, parca nu am schimbat nimic la ea.

Eu nu stiu ce naiba are masina asta si ce naiba ar putea cauza tampeniile astea.

thor4ever

Nu mai imi iau altul ! Se pare ca am un ghinion cand vine vorba de masini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai rabdare ca... esti tanar! Asa faci si cu femeile? Daca ai calul naravas, struneste-l si isi va da viata pentru tine! Poti asta! :salut:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai rabdare ca... esti tanar! Asa faci si cu femeile? Daca ai calul naravas, struneste-l si isi va da viata pentru tine! Poti asta! :salut:

Nu mai am bani de el ! Deloc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai am bani de el ! Deloc !

Pune-l la pastrare. Dupa ce voi ramane si eu si sotia fara cate 25% din salar, asta este o optiune de luat in seama si pentru mine daca nu-mi gasesc o sursa suplimentara de obtinere a noi venituri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi pare rau de povestea ta. multa compasiune din partea mea. capul sus! treci tu si peste asta. :kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasol!Imi pare rau sa aud asta.... :'(

Cum spunea si cineva mai sus poate nu a fost ceva facut cum trebuie ???

Cheer up!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa facem ceva sa-l ajutam pe Roberto, desi nu-l cunosc personal...doar pe forum si un pic pe yahoo messenger.

Cred ca a fost/este singurul care si-a demontat o buna partea din parte din masina...si noi "newbie" si cei vechi pe forum am avut ce sa invatam de la el...

Cel mai bine ar fi sa mearga la o reprezentanta VOLVO, sa faca diagnoza OK la piesa care-l innebuneste de ceva vreme si sa facem o mica donatie. Ce ziceti? E criza pentru toata lumea...Haideti oamenii buni.

mie personal mi s-a intamplat sa dau intr-o gaura si sa-mi explodeze cauciucul dreapta fata, din 20 masini care au trecut pe langa una singura s-a oprit sa ma intrebe daca ma ajuta cu ceva, si da, masina care s-a oprit era un VOLVO XC90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, apreciez intentia voastra, sa speram ca momentan nu se ajunge la donatii  ;D

Orice ajutor e bine venit ! Orice sfat !

Momentan am vb cu Bogdan G pe Ym si maine am sa incerc ceva chestii sa vedem daca aflu ceva !

Ms Bogdan, ms tuturor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa facem ceva sa-l ajutam pe Roberto, desi nu-l cunosc personal...doar pe forum si un pic pe yahoo messenger.

Cred ca a fost/este singurul care si-a demontat o buna partea din parte din masina...si noi "newbie" si cei vechi pe forum am avut ce sa invatam de la el...

Cel mai bine ar fi sa mearga la o reprezentanta VOLVO, sa faca diagnoza OK la piesa care-l innebuneste de ceva vreme si sa facem o mica donatie. Ce ziceti? E criza pentru toata lumea...Haideti oamenii buni.

mie personal mi s-a intamplat sa dau intr-o gaura si sa-mi explodeze cauciucul dreapta fata, din 20 masini care au trecut pe langa una singura s-a oprit sa ma intrebe daca ma ajuta cu ceva, si da, masina care s-a oprit era un VOLVO XC90

Total de acord 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu voi ajuta cu ce pot acest Om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asteptam sa vedem ce face maine Roberto maine, are cateva sfaturi de la Bogdan G...

Speram sa ne anunte de rezultate :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca treaba cu tacanitul si vibratul e la moda la Volvo, eu sunt insa de parere ca nu e dracu asa de negru .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now