Brava

Sa facem ceva cu carburantul asta ...

266 posts in this topic

De se , ...nu stiu , dar stiu de ce .

Ca intr-un final cand v-a ajunge "unde" trebuie si la cine trebuie , acel cineva sa nu aibe vizibile sute de adrese de email , pt a le folosi pt. spam ;)

Edited by Midnight Caller
"va", nu "v-a"

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Fiindca ca" se pot copia foarte usor mail-urile, baga intr-o lista, si vinde la spammeri ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De se , ...nu stiu , dar stiu de ce .

Ca intr-un final cand v-a ajunge "unde" trebuie si la cine trebuie , acel cineva sa nu aibe vizibile sute de adrese de email , pt a le folosi pt. spam ;)

Cu "S" de la Sarpe! LOL :read2:

Acum am inteles! Deh, cine cunoaste, stie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine este sa nu trimiti astfel de mesaje/ emailuri . Evitati chiar si de sarbatori sa faceti acest lucru .

Spre ex. sotia mea a lucrat la PROLEX sindicatul vamesilor si politistilor , acum de Craciun al mai mare din sindicat s-a gandit sa faca o fapta buna si sa trimita un email in spiritul Craciunului , ....si sa vedeti cum am eu acum emailurile tuturor sectiilor de politie , si nu numai :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe vara viitoare nu m-ar mira sa fie aproape de 7 litrul de motorina.

Acceptati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai .... daca nu acceptam ce sa intampla? Oricum parerea ta , a mea si a celorlalti 23mil de oameni nu conteaza :lol:

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca au servit la ceva protestele de ultima data, care au fost mult mai active in zona de sud a tarii, pentru ca unde au fost mai calmi oamenii... in medie sunt mai scumpe preturile la combustibil. Vad cum plec din Bucuresti spre Brasov, cum creste pretul. Daca mergi mai departe spre centrul-nordul tarii, e si mai si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident ca nimeni nu accepta, insa la fel cum nu accepta, ~ 99% nu vor face nimic, iar cei 1% care fac..sunt si asa prea putini :( Ar fi misto, daca nu ar alimenta NIMENI, dar NIMENI, macar 1 zi, in toata tara, la nici o pompa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vazut benzina mai ieftina in bran (5.54 la rompetrol) decat oriunde altundeva in bucuresti (5.55 minim, la Lukoil). Si in constanta e benzina mai ieftina decat in bucuresti. Si culmea, acolo unde sunt ingramadite mai multe benzinarii (pe la pod ciurel) preturile sunt si mai mari, si aproape ca nu e diferenta de pret intre petrom-luk-rompetrol si mol, se inteleg la pret, nu-si fac concurenta pt ca e loc pt toata lumea, noi sclavii cumparam oricum.

Eu am limitat mersul cu masina, ma deplasez mai mult pe bicicleta daca e vremea acceptabila. Citeam ieri o stire ca 60% din romani alimenteaza cu 50 roni, unii pun si mai putin de 2L.... foarte putini mai fac plinul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La iesirea din Brasov spre Bucuresti, cel mai ieftin era pana acuim LukOil, cu aproape 8 bani mai ieftin decat OMV-ul de peste drum. Recent a intrat in peisaj si un MOL chiar langa OMV, si implicit diferenta de pret intre ei si LukOil, a scazut pana la a se ajunge la acelasi nivel de pret la toate 3. Deci se poate..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au scazut ei preturile sau le-a crescut Lukoil, pt ca mie asa mi se pare, ca lukoil vinde mai scump cand e langa alte statii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alex44: nu a scazut Luk, au scazut ceilalti. Trec aproape zilnic pe langa statiile cu pricina, plus ca alimentez 99% doar de la ele, pentru ca locuiesc langa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba are forumul 14 pagini ca tot nu se va rezlva nimic pentru ca noi de natura suntem o natie, care nu suntem in stare de nimic. Cand am fost ultima oara in Italia oamenii erau pe strazi (dar toti) ca sa nu le taie din salarii din cauza crizei. In momentul in care toata tara o iesit pe strada si-o zis "nu o sa mai venim la munca" inclusiv politia, doctori ... etc. Pai in 2 zile cat nu s-au dus oamenii la munca totul s-a dat peste cap si bineinteles nu au mai taiat din salarii. La noi? La noi au taiat 25% salarii, pensii si mai stiu eu ce si pentru aia nimeni nu a facut nimic. Cu benzina la fel... au facut cativa ceva dar nu s-au dus pana la capat si erau si putini. Daca intradevar vroiam sa facem ceva atunci chiar faceam. Ne duceam la servici cu bicicletele, autobuze, pieton...etc (dar toti) si nu mai alimentam masina o luna de zile. Sa vezi tu atunci cum scadea pretul la jumate, dar bineinteles noi suntem romani, noi le stim pe toate, dam mult din gura dar nu facem nimic. Atunci lasa asa, la un salariu mediu de 200€/luna benzina costa...nu stiu cred ca 6 Ron. In alte tari europene (sa zic Italia si Germania) Salariu mediu de 800-1100 € net benzina e 1,50 - 1,60 € adica tot 6 lei si ceva. Suntem bataia lor de joc si bineineles noi acceptam.

Eu mi-am spus parerea din punctul meu de vedere si in mintea mea consider ca am dreptate.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca e boala nationala sa nu vezi padurea de copaci. Lucru pe care guvernantii au inceput sa il cunoasca si sa sa-l exploateze.

Ganditi-va la asta bine, ca forumul e plin (numai) de astfel de exemple.

Eu am spus, in medie mai scump si voi imi dati exemple contrare... deci m-am inselat, ce sa mai zic. E totul parfum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cautam sa te contrazic, prezentam doar observatiile mele, pe unde am mai mers eu benzina mi s-a parut mai ieftina decat in Bucuresti. Impresia mea este ca benzinariile se inteleg si tin preturile sus pt a nu-si face concurenta si pt a-si maximiza profitul, in loc sa functioneze economia de piata. Mai mult acolo unde oferta e diversificata culmea preturile sunt mai mari.

Evident ca trebuie facut ceva, oricum diferentele de pret intre statii sunt minuscule, si chiar daca au mai scazut cateva statii pretul cu 10 bani tot nu am rezolvat nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi va plangeti de benzenol ca ajunge 7 lei/l , dar de gaz ca se scumpeste cu 250% pana in 2015 ? :lol: Viata e frumoasa in Romania :headbang:

Cred ca lumea va trece inapoi la soba cu lemne :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now