DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Eu iti dau nota 4 PATRU pentru ca nu stii sa deosebesti un V70 de un XC70 :D

In schimb ii dau nota 10 masinii tale, primul S40 2004 fara bube de electrica, felicitari !!!

Dupa ce schimbi bujiile si cureti clapeta o sa ai alta masina, o sa vezi .

Aaa, Bogdane, la fel ai zis si de masina mea la prima diagnoza dupa ce am cumparat-o, de fapt erai suparat ca nu aveam nici o eroare sau alta problema :D :D :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca masina ta era rupta in interior, masina lui Agresor e tzipla in interior iar exteriorul este vopsit nou. Deci o mica mare diferenta .

A ta arata ca o masina de peste 200.ooo km si numai 130.ooo km in bord, inca am dubii asupra km masinii tale . Chiar daca ai istoric masina a fost forjata rau de tot de a ajuns sa arate in asa hal si sa pice cutia la numai 140.ooo km, turbina oricum a picat din cauza ta nu a ei, uleiul se mai verifica din cand in cand iar problemele cu planetarele sunt din cauza celor care ti-au reparat cutia .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum zici tu :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL...am butoanele X si C in plus si nu stiam ce sa fac cu ele.....oricum, recunoaste, nu suna rau "am un XC" :D

Ce bre Andule, esti geloasa? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A avea un V70 si un XC70 suna stupid, a avea "do o" XC70-uri suna mai stupid . :D

E geloasa Andu ca iar ii bate planetara .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai agr350r, nu-s gelos, dar cum ziceam mai sus, nu aveam nici o eroare, nici un simptom, toate functionau perfect ( si nu era vorba de estetica Bogdane ), si, dupa ce cumatrul a zis ca ii pare rau ca nu are nici o veste proasta pt. mine, au inceput sa pice una cate una :)) :)) :))

Draga Bogdane, planetara nu-mi bate si nici nu mai tremura masina la accelerare, doar ca atunci cand selectez R-ul ori D-ul, am un mic clanc la planetara ( o banuiesc pe cea scurta, care a facut un apetit pt. rulmenti :P ), si, ma gandeam ca la drumul Bucuresti-Transalpina-Hunedoara (Cincis), cu Florin si Iuli, voi merge mai agresiv ( cum a si fost pe unele serpentine )si in caz de nevoie sa am rulmentul respectiv ! Intelegi :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles, nu cumva este de la grupul de valve ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles, nu cumva este de la grupul de valve ?

Dupa ce am schimbat rulmentul spart la planetara lunga ( din cauza caruia aveam si trepidatia ), nu mai facea clancul respectiv ! Dupa 600-700 km, iar a aparut ( doar clancul ) !

Si ca sa fiu on topic, vineri i-am facut plinul :)) , i-am incins franele pe Transalpina de am ramas fara ( mi-a fiert lichidul de frana ) si am adaugat inca 950 de km la bord ( Bucuresti-Transalpina-Hunedoara( Cincis ) si retur ( fara Transalpina ) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti recomand o cura cu ATE Super Blue Racing si nu mai fierbe nimic . Eu din ala am in masinile familiei si nu am mai avut astfel de probleme, chiar si duba T4 care are aproape 3T incarcata nu a avut probleme cu franele .

Share this post


Link to post
Share on other sites

T4 tunat :lol:...la 3 tone, cand iei o groapa intri cu totul in ea, nu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luni am lasat masina la Primus sa imi inlocuiasca pragul dreapta, janta dreapta spate si respectiv sa imi revopseasca aripa si portiera dreapta spate - luni o iau. Am incredere ca va iesi bine.

Plus o geometrie ca ar fi timpul - poate de acolo este zgomotul pe care il aud la roata dreapta fata.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am făcut plinul, în Ukraina. Aprox. 60 de litri, cu vreo 220 de lei. ;D

post-820-0-08621000-1315760804_thumb.jpg

Ai pus si ulei de drujba? Ce-or zis vecinii cand or vazut? (Ai gresit vena? :evil6: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luni am lasat masina la Primus sa imi inlocuiasca pragul dreapta, janta dreapta spate si respectiv sa imi revopseasca aripa si portiera dreapta spate - luni o iau. Am incredere ca va iesi bine.

Plus o geometrie ca ar fi timpul - poate de acolo este zgomotul pe care il aud la roata dreapta fata.

Am pictat aici rezultatul :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu m-am prins. Ori nu m-am trezit inca, ori e o eroare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am făcut plinul, în Ukraina. Aprox. 60 de litri, cu vreo 220 de lei. ;D

post-820-0-08621000-1315760804_thumb.jpg

Cred ca o sa ajung si eu pe acolo luna viitoare... dar cu altceva vreau sa fac plinul. :glasses9:

BTW... prin magazine alimentare ai intrat? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marius: cred ca asta vroia sa spuna:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am fost in service cu fiara pentru a schimba bujiile si pentru a curata clapeta de acceleratie. Trebuia sa pun si noile stergatoare, dar cum s-a gresit comanda, mai astept pana maine! :D

Bre Bogdane, ai avut dreptate tati, alta viatza, alta masina! :D Te voi suna maine sau vineri sa trec pe la tine asa cum mi-ai spus. :smile:

Daca rezolv si cu amortizoarele si bucsile, este o masina noua! :D

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai vazut ce inseamna o bujie buna . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi m-a lovit cineva in lateral pe partea dreapta - usile pe dreapta + aripa dreapta spate + prag dreapta - suna cunoscut?

Doar ce am scos-o din service - in exact 2 saptamani de atunci o duc din nou in service - ii place la Primus :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAV-ule mai mergi tata pe la biserica sau direct la catedrala mitropolitana, asta deja e sir de ginioane si e ciudat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi m-a lovit cineva in lateral pe partea dreapta - usile pe dreapta + aripa dreapta spate + prag dreapta - suna cunoscut?

Doar ce am scos-o din service - in exact 2 saptamani de atunci o duc din nou in service - ii place la Primus :smile:.

Incredibil ! Imi pare foarte rau de masina ta, Mav. Pot sa confirm ca mergi foarte atent si prudent. Ai ghinion, pur si simplu. Asa mi se intampla mie cu Cielo, cand ma tot loveau din spate. Si Cielo nici macar nu avea cine stie ce frane. Daca ai nevoie de masina ti-o imprumut pe a mea. Si asa nu prea circul in oras cu ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now