DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Am schimbat D5-ul cu T5-ul . :smile:.O clasa ceva mai veche dar piesa de rezistenta si consacrata pentru acesta marca, sa zic asa. :happy12:

Sa vedem cum va fi de acum incolo... :dontknow:

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Welcome to the Club !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi, pentru a scapa din casa ne-am facut de lucru!!! Am inceput cu un surub, o saiba si tot asa :D :D :D!!!

mai andule, stai in crangasi? in locul ala am rupt candva borduri sa ne facem "trambulina" cand faceam baie pe "dig"... hai ca m-ai surprins cu pozele alea. sa traiesti.

@doc volanta, volanta, cat e volanta? ;D da´ ce, bate volanta? ;D

Edited by LeChuck

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai andule, stai in crangasi? in locul ala am rupt candva borduri sa ne facem "trambulina" cand faceam baie pe "dig"... hai ca m-ai surprins cu pozele alea. sa traiesti.

Acolo ne-am dat intalnire ;D ;D ;D!!!

Astazi am spalt-o, am facut curat in portbagaj si i-am pus un bradulet parfumat cu miros de vanilie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acolo ne-am dat intalnire ;D ;D ;D!!!

Astazi am spalt-o, am facut curat in portbagaj si i-am pus un bradulet parfumat cu miros de vanilie!

Cand si daca va mai intalniti prin crangasi chemati`ma si pe mine :)

P.S.: Bradut cu iz de bradut n`ai gasit? Sa fi si tu in spiritul craciunului :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand si daca va mai intalniti prin crangasi chemati`ma si pe mine :smile:

Doar daca esti cuminte :evil6: :evil6: :evil6: !!!

P.S.: Bradut cu iz de bradut n`ai gasit? Sa fi si tu in spiritul craciunului :smile:

Caut cu miros de bani ;D ;D ;D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar daca esti cuminte :evil6: :evil6: :evil6: !!!

sunt sunt...iau curba de pe ciurel doar cu 80 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

v-ati dat intalnire in crangasi pe dig ca sa demontati juma de masina? ::)

Astazi am spalt-o, am facut curat in portbagaj si i-am pus un bradulet parfumat cu miros de vanilie!

:iconpuke:

@doctor hudson: ;D lasa ca bate cu stil la banii aia ;D

sunt sunt...iau curba de pe ciurel doar cu 80 :D

cu 80 e deja crima ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu 80 e deja crima ;D

mi`or clantzanii mie toti dintii+rinichii si ficatii de la suspensiile vietii da` tata....chiar sta intr`un fel in curbe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

curba de la ciurel are inclinatia pe invers. d-aia au zburat sute de masini in dambovita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

curba de la ciurel are inclinatia pe invers. d-aia au zburat sute de masini in dambovita.

stiu cunosc, stau in zona de pe cand m`am nascut si nu am vazut s astea bara aia de protectie neindoita mai mult de 2 zile :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am 2 luat braduleti cu miros de after-shave. Chiar imi place cum miroase dar scump domne scump si nici nu tine mai mult de 4-5 zile

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heim nu merge cum spui ca nu se combina mirosul de vin cu afterseiv. Cum sunt aia cu cruciulite si iconite lipite de "barbriz" asa sunt eu acum cu braduletii. ( A luat sotia de la tacso vin si so varsat in portbagaj si pute de m-i se intoarce stomacul cu toate ca am frecat cu dero. Cam alcoolist volvo asta) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aseara, sub podul de la Pipera, o utilitara mica mi-a sters un colt al spoiler-ului spate, venind din sens opus.

Din ce am vazut pe intuneric ar fi ceva urme pe plastic si parca bara e foarte putin miscata.

Acum nu stiu ce sa fac. Sa merg cu ala la asigurari, pentru atata? Si nu stiu ce rezolutie as primi ca bara spate avea deja avarie in partea cealalta.

Nu mi-as face de lucru pentru atat dar ma gandesc ca daca o sa fac asa si pe viitor, o sa ma trezesc cu multe "stersaturi" pe care eu v-a trebui sa le rezolv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri a ajuns cesaul original pentru incalzirea suplimentara Tip 4. Acuma astept ca Volvo sa livreze kitul de montaj pentru 850.... Am comandat initial doar consola din plastic, beleaua este ca in VIDA / VADIS este o eroare la capitolul asta si la 850 si x70 e acelasi cod de piesa si evident mi-a fost livrata consola pt x70 :( . Acuma astept sa vad ce vine din Suedia...oricum dureaza vreo 2 saptamani minim pana vor fi livrate piesele. Cablajul l-am facut deja poate montez azi provizoriu ceasul.

post-5223-0-13420300-1387265343_thumb.jp

post-5223-0-44775600-1387265357_thumb.jp

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri i-am schimbat capacul de la delco si luleaua distribuitorului, am ramas la Beru. Alaltaieri am dat jos aeroterma, am scos un pumn de frunze si altele chestii lipite pe radiator. Am suflat/ spalat bine si aripioarele radiatorului si oficial, pe treapta 1 a aerotermei ma coc in masina. :headbang:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum nu stiu ce sa fac. Sa merg cu ala la asigurari, pentru atata? Si nu stiu ce rezolutie as primi ca bara spate avea deja avarie in partea cealalta.

Nu mi-as face de lucru pentru atat dar ma gandesc ca daca o sa fac asa si pe viitor, o sa ma trezesc cu multe "stersaturi" pe care eu v-a trebui sa le rezolv.

Adi, cerei o suma de bani (cat crezi tu de cuviinta) sa repari bara! Daca nu vrea spunei ca mergi la militie si nu la amiabila!

Daca ai si alte urme in afara celei de ieri cei de la asigurari nu vor despagubi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri a ajuns cesaul original pentru incalzirea suplimentara Tip 4.

Vezi ca ceasul asta se leaga la centralizata/alarma masinii. Poti scapa de o telecomanda de carat.

Adi, cerei o suma de bani (cat crezi tu de cuviinta) sa repari bara! Daca nu vrea spunei ca mergi la militie si nu la amiabila!

Daca ai si alte urme in afara celei de ieri cei de la asigurari nu vor despagubi!

Bani pentru ce reparatie? Daca era vopsita bara... poate. Dar e plastic gol. Cine repara asa ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca ceasul asta se leaga la centralizata/alarma masinii. Poti scapa de o telecomanda de carat.

Ceasul se poate lega doar la alarma Guard I, eu am Guard II. Raza de actiune e din pacate destul de patetica...Ajunge poate doar daca stai la casa si parchezi in fata ei...Eu am la Webasto telecomanda (Telestart T90) care bate vreo 2-300m in linie dreapta...dar si aia nu face fata cand o parchez dupa 2 intersectii...de aia am si cumparat cesaul pentru ca in timpul saptamanii plec totusi mereu dimineata la o ora fixa de acasa .

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eu am platit-o, acum astept sa vina sa o pun sub pomul de Craciun........daca incape . :D

dy3y8u4a.jpgmajuvyve.jpg6e7ateny.jpg6yvypedu.jpgsupu4a9y.jpgegabyrav.jpgajuvysu8.jpgmu5a7enu.jpg

PapaSmurf automotive :)

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu i-am făcut un plin. Cu OMV Max-nu-ş'cum. 71 l, aproximativ 435 RON. :banghead:

Norocosule! :)

Pe mine plinul ma costa cu cel putin 100lei mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si am zis numai de ala de benzina. :)

Il pot transforma in cisterna pentru smart-uri. ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ma alimentezi din mers facem contract ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now