DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Dezamagit ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dezamagit ? :D

Deloc. E de apreciat ca nu schimbi brand-ul

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinand cont ca a costat 1000e si arata .........intreaga, eu spun ca merita si una mai veche .

post-178-0-32529800-1382811182_thumb.jpg

A sa nu uit, are discuri+ placute noi, revizie acum facuta, distributie schimbata si numai 169.ooo km .

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am usurat tomberon70-ul de vreo 10kg de cupru . :D

post-178-0-10610700-1382808865_thumb.jpg

Ce reprezinta toate firele alea?

Am schimbat si eu astazi plansa de bord, am taiat si eu cateva fire si le-am prins pe retul cum tebuie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tinand cont ca a costat 1000e si arata .........intreaga, eu spun ca merita si una mai veche .

post-178-0-32529800-1382811182_thumb.jpg

A sa nu uit, are discuri+ placute noi, revizie acum facuta, distributie schimbata si numai 169.ooo km .

In fundal e xc-ul? Ai doua SW. Iar profitul la asta va fi mult mai bun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lumanarea unde e?Eu azi am spalat V70 din 97.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionel, firele alea erau nu stiu de la ce dar am gasit asa, 2 antene tv/dvb, 1 antena gps, modul monitorizare gps, modul telefon nokia 6090 .

@Ionut, mai mereu am avut 2 sw pt ca sunt extrem de utile .

@Florin, ce lumare bre ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar antenele, sau si modulul dvb? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai antenele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi i-am facut presiunea la roti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modulul mai mare cred ca e Handsfree-ul mai mult sau mai putin original Volvo facut de Nokia. Am dat si eu peste asa ceva intr-un V70 I si arata cam la fel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am curatat MAF-ul si am desfacut farul stang sa vad de ce bate aiurea. Far taiwanez junk, am luat cu minifreza din el, apoi am reglat. Ambele bat cum trebuie acum.

Samsung Galaxy S on JellyBean

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinand cont ca a costat 1000e si arata .........intreaga, eu spun ca merita si una mai veche .

post-178-0-32529800-1382811182_thumb.jpg

A sa nu uit, are discuri+ placute noi, revizie acum facuta, distributie schimbata si numai 169.ooo km .

A fost la 1200EU si ai mai negociat? Am impresia ca e masina din anuntul pe care si eu il urmaream. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,eu am facut doar un simplu service...bujii,ulei,filtru ulei,filtru aer,filtru motorina si urmeaza filtru de cabina.

De fapt am postat pentru a va ruga daca ma puteti indruma...as vrea sa pun lupa pe faza scurta...am s60 din 2002 si as vrea sa schimb cheia sa imi pun cheie briceag in loc de cea cu telecomanda separata...se poate?aveti idee la niste preturi?va multumesc.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,eu am facut doar un simplu service...bujii,ulei,filtru ulei,filtru aer,filtru motorina si urmeaza filtru de cabina.

De fapt am postat pentru a va ruga daca ma puteti indruma...as vrea sa pun lupa pe faza scurta...am s60 din 2002 si as vrea sa schimb cheia sa imi pun cheie briceag in loc de cea cu telecomanda separata...se poate?aveti idee la niste preturi?va multumesc.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Daca ai deja faruri cu xenon, te mai costa lupele 100 euro si inca vreo 2 zile de munca. Daca nu ai faruri cu xenon, pe langa lupe, iti mai trebuie o instalatie de xenon buna (50 euro) si inca vreo 100 de euro sa faci "geamuri" clare din plexic, insa ai mai putin de munca la montaj. Daca pui lupe in farurile cu geam cu striatii, nici nu o sa se vada lupele si nici nu o sa lumineze cum trebuie

Cu cheia scapi mai ieftin, cam 200-250 lei cu totul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi2727, masina a fost 1000E FIX si nu cred ca ai vazut-o prin vreun anunt, am adus-o din Treviso IT .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paunionut...cum fac cu cheia?vreau tare muuuuult!!!pls...am 2 chei cu telecomenzi separate...de unde pot sa iau...si cum le sincronizez cu masina?multumesc

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alin, gasesti pe eBay chei făcute in China sau cumperi chei folosite! La cele noi tai lama iar la cele folosite trebuie lama noua + tăiat! Nu îți mai rămâne decât sa bagi cipul vechi si placuta de la telecomanda! Dacă ai întrebări, posteaza aici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e cheia mea...cele gasite pe ebay aubsi un triunghi rosu ...se potriveste placuta de la telecomanda mea inauntru la cheia briceag cu triunghi?si cipul din cheie se va potrivi?e greu de scos chip-ul?multumesc mult

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

post-5112-13828897636052_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane 1000 e pomana dar cred ca ai mai dat si la transport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chei avea Bogdan G asta vara. Intreaba-l daca mai are, daca nu...http://www.okazii.ro/accesorii-auto/carcasa-cheie/carcasa-cheie-briceag-volvo-5-butoane-noua-a135214655

Placuta telecomenzii se muta in cheia briceag, iar butonul rosu o sa ramana nefunctional. Trebuie sa tai cu un cuter cheia, putin cate putin, pana ajungi la cip, pe care il muti in cheia briceag. Lama se copiaza la un atelier specializat.

Cheia briceag va functiona fara nici o alta modificare

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Florin, a fost 500E pana acasa .

Mai am ceva chei, la mine este 150 lei cheia .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,asta e ce a mai ramas din cheia mea...chip-ul (bucata rosie)asa intra in carcasa briceag?sau trebuie sa mai rup din el...?va multumesc.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

E de marimea unui buton de "lock ,unlock".multumesc

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

post-5112-13829193795381_thumb.jpg

post-5112-13829193973495_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now