DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

De plictiseala am mai cumpărat un Volvo. Al 25lea Volvo . 😂

E un C30 frumos cu trapa, xenon, navi, piele și toate cele dar fără pilot. Ciudat ala de la configurat .

I-am făcut revizia pt ca asa e normal și i-am comandat fusta cu evacuare dubla .

Urmează poze pe lumina .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan G: Pret? An? Facelift/nonfacelift? Motor? Culoare? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu i-am facut nimic, doar un batranel i-a facut o dunga pe spoiler in parcare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa si i-am comandat o pereche de continental ts 860...pregatire pt partieee...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 9 ore, costin96 a spus:

@Bogdan G: Pret? An? Facelift/nonfacelift? Motor? Culoare? :))

Pret -mic foarte mic . 

2009 

Fara facelift ca nu e bani . 

1.6D 109CP ca asta imi place 

Cred ca e albastra dupa ploaia de aseara . Trebuie dezinfectata si pun si poze . :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan G: Cum necum tot la C30 ajungi. 
Fusta, vreau sa vad fusta ^.^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poze cu scaunul before/after.

Cred am exagerat cu uscatul fortat cu pistolul cu aer cald, la ultima aplicare (a patra) incepuse ploaia si am intrat in masina, pistolul fiind mai aproape de scaun cred ca a parlit-o putin. Se vad niste umbre. Cand s-o face frumos afara il mai slefuiesc putin si mai dau un strat.

 

IMG_2209.JPG

SSAQ4218.jpg

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am gasit asta. La prima vedere pare niste cauciuc, ca se ia cu unghia, daca insisti. Dar n-am reusit sa iau tot. :< Nu iese. :unsure:

Totusi de la ce naiba ar putea fi, eu nu stiu masini cu elemente de cauciuc? (e la nivelul oglinzilor zgarietura, in spate sub geam)

14697337_1618267588198969_1723297559_o.jpg

Edited by costin96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastic de la bara vreunei dube gen Fiat Ducato care are obrajii aia mai inalti? Sau vreun maner de bicicleta... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta un diluant mai slab pentru vopsea uz casnic (miroase a gaz nu a acetona/thiner) si cu ala se sterge frumos. Nu ataca vopseaua.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Maurice said:

Cauta un diluant mai slab pentru vopsea uz casnic (miroase a gaz nu a acetona/thiner) si cu ala se sterge frumos. Nu ataca vopseaua.

 

Incearca cu wd 40 si o carpa moale.insista pana se duce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi de sfaturi, o sa incerc cand se usuca.. ca acum e ud si nu prea are efect.

@Claudiu T: Mi-ai dat putina paranoia; sa nu fi atins vreun biciclist in trafic azi, dar cred ca simteam/vedeam ce naiba. :))

 

--- @Ionut84 WD40 nu era lubrifiant pentru contacte?

Edited by costin96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wd 40 este un degripant lubrefiant universal.L-am incercat personal pentru a indeparta zgarieturile superficiale.poti vedea pe Utube rezultatele daca scrii wd 40 scrach remove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia uite aici :)) WD40 ala e de fapt mai multe :D Asa ca na, depinde ce ai folosit/folosesti.

Nu ai lovit pe nimeni, ai fi reactionat, crede-ma...era sa lovesc eu o pieVACA ce a trecut pe rosu (la pietoni, eu aveam verde) si am reactionat...dar masina a cam alunecat cativa metri pe umed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am spus de care: degripant/lubrefiant. Sau wd 40 multifuncional cum se cheama la dedeman. Nu am incercat wd 40 vaselina cu litiu sa vad daca functioneaza si la zgarieturi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai ramane sa incerc coca cola pe jante. Daca scoate negreata eficient revin cu recenzii:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi in sfarsit am apucat sa schimb suportii de motor vacumatici la XC90, parca este o alta masina, trepideaza mult mai putin si boost-ul de la turbo reactioneaza muuult mai bine.

Ambele tampoane erau stricate (pierdeau vacumul)

Edited by gfieraru
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello guys,

Mă ajută cineva cu un cod pentru filtrul de motorina (si eventual o recomandare) de la 1.6D 109HP din 2009?

Merci cu anticipație,

Adrian

Share this post


Link to post
Share on other sites

S5170GC sofima

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa fiu in ton cu vremea, am montat incalzire in scaune!

Nu stiu daca toate S40-urile au precablarea pt incalzirea in scaune, dar a mea a avut! A trebuit doar sa montez incalzirea sub tapiserie (incalzire aftermarket de carbon), si sa fac legatura in mufa de sub scaun : + cu + si - cu - ! Functioneaza doar cu contactul in pozitia 2!

IMG_4465.jpg

Edited by acn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am schimbat acum cateva zile pivotii la s80 ca sa am ce "rupe" in iarna asta. Ceilalti vechi, lemforder au tinut 60k. Acceptabil avand in vedere jantele de 18 inch cu taonul de 40 la anvelopa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ciclul "E noua? Nu, e spalata cu Perwool" am curatat pieile de vaca din masina cu Lederzentrum 3 solutii Strong Cleaner, Protector si Shield.

 

2.JPG

1.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbat azi pompa de motorina, merge lin :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' ce avea ? Ca la astea 90% o schimbi degeaba, doar oxideaza un pin

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now