DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Nu stiu daca a ajus pana la tabla! Noroc ca am plecat usor si cand am simtit ca am atins bordura, am franat imediat.

Cam tarziu ai pus rotile de vara!

Eu am agatat un opritor de poarta... fier turnat in ciment si tot o urma de genul a lasat pe plastic. Poate ai noroc si nu e afectat pragul.

Oricum e de lucru acolo...

Am intarziat vreo 10 zile cu rotile. Mai devreme de 25 Aprilie nu le pun niciodata... Si anul asta a dat cateva ninsori in jur de 20 Aprilie. :rolleyes2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre andule, adi sta in brasov :D .....este de iertat :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre andule, adi sta in brasov :D .....este de iertat :P

Tu Dane cu ce te bagi in seama pe topicul asta ;D ;D ;D? Asta e, s-a intamplat!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am bagat ieri de 100 lei benzina :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

RCA si Rovigneta noi, si astept gumele de vara saajunga

..+ plinul saptamanal....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi, acu' 10 minute, am pupat-o. Mi-a placut de ea . Ma tot uit la ea de la balcon, si nu ma pot abtine...., virsta, ce sa-i fac ?!

Simt ca ma cheama sa facem o tura, insa n-am unde. Pacat de judetul asta (ct) ca n-are nici o "cheia".

Numai din august pina acu' am facut 15.000 km NUMAI pentru naveta ploiesti -ct. Si nici macar 1 km de distractie.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are si Constanta o "cheia" - o iei de la Cernavoda din sensul giratoriu de la coborarea de pe autostrada pe drumul de Cochirleni pana la Murfatlar - e destul de "cheia" si pe acolo, mai ales ca tocmai ce s-a asfaltat nou, inca nu in intregime dar merge.

Sau invers, cand vii din Constanta, faci stanga la intersectie in Murfatlar si tii drumul de bac spre Ostrov, iar la un moment faci dreapta Cochirleni ca sa iesi la autostrada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost, nu e. Am facut macar 500 km (daca nu 1000) cautind ceva ca cheia, nu e....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum 4 zile i-am cusut scaunul de la sofer. Se desprinsese la spatar pe partea dreapta. A iesit foarte bine.

ps: Noroc cu viitoarea soacra k m-a ajutat :P

Sincer, mă miră că un user de talia şi cu vechimea ta scrie într-o asemenea batjocură, mai ales că nu e prima dată când ţi se atrage atenţia.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am curatat scaunele cu Turtle Wax.

Pareau murdare dar ce a iesit din ele mi-a intrecut toate asteptarile. :confused2:

Sunt constient ca ce am scos azi din ele e doar varful aisberg-ului dar deja s-a transformat tot interiorul. E ca la a doua tinerete.

De acum o sa incerc sa fac treaba asta de 2 ori pe an.

Am incercat sa montez bucsile poliuretanice la bara antiruliu spate, de fapt le-am si montat timp de vreo 3 minute...

Cumva de asteptat, cele de Honda Civic nu se potrivesc. Puteam misca bara cu mana. :D

Macar am profitat de elevator si am dat un spray intreg de wurth pe frane, dupa care m-am dus la o spalare de sasiu...

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am pus filtru de aer K&N la pretul de 280 roni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rezolvat

scos cd si totul merge normal

se blocase in fanta,in cauciucul-sau ce o fi-din fanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am curatat scaunele cu Turtle Wax.

Dupa ce am cumparat masina, am spalat tapiteria cu DOVE si o perie moale si am hidratat-o du Doina (lapte demachiant)! Tot atunci ii cumparasem si o sticla de Turtle Wax (atasez foto) pe care nu am mai folosit-o si careia i s-a sters eticheta de pe spate, cea cu instructiunile de folosire ;D ;D ;D. Tu cum ai procedat?

Azi am pus filtru de aer K&N la pretul de 280 roni.

Bun K&N!!! Se simte vre-o diferenta? :hello: :hello: :hello:

rezolvat

scos cd si totul merge normal

se blocase in fanta,in cauciucul-sau ce o fi-din fanta

Bravo Nicule :hello2: :hello2: :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am spalat-o azi cand era frumos afara. Azi a plouat...cred ca urmeaza o spalare maine la 5 lei :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce am cumparat masina, am spalat tapiteria cu DOVE si o perie moale si am hidratat-o du Doina (lapte demachiant)! Tot atunci ii cumparasem si o sticla de Turtle Wax (atasez foto) pe care nu am mai folosit-o si careia i s-a sters eticheta de pe spate, cea cu instructiunile de folosire ;D ;D ;D. Tu cum ai procedat?

Stiu metoda asta de la Alex dar ieri m-am ocupat de partea din stofa.

post-169-0-33886300-1337315355_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca e un pic mai furioasa,inca nu am prins primul la semafor cu vreun Bmw :)

A inceput sa ii placa Lilianei sa prinda prima la semafor.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am achizitionat o bara stabilizatoare fata noua originala 890 lei si un buson vas expansiune120lei .

post-3286-0-14019500-1337337194_thumb.jp

post-3286-0-78194200-1337337209_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am achizitionat o bara stabilizatoare fata noua originala 890 lei si un buson vas expansiune120lei .

Sa inteleg ca bucsile de pe bara nu se gasesc separat? Cam aiurea....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le vinde cineva separat cu 500 lei dar cum le bagi pe bara ca sunt turnate :confused2:

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le vinde cineva separat cu 500 lei dar cum le bagi pe bara ca sunt turnate :confused2:

Cum sa dai 500 lei pe bucsi cand bara completa costa 890? :hammer: :hammer: :hammer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa am zis si eu ,dar mai e una tare am sunat la dezmembrari si pretul a fost nostim 150 EURO.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dezmembrau masini noi?huh.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrian variante exista!..trebuia doar sa intrebi:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca ar exista pe la unirii un centru unde se pot turna orice fel de bucse...si am inteles ca au o calitate buna. Mai multe detalii nu stiu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele care se vând separat sunt din poliuretan, nu din cauciuc, îşi fac datoria mult mai frumos. Ştiu ce vorbesc, pentru că din acelea am şi eu.

La capitolul demontare bucşe originale de pe bară, întradevăr, e muncă serioasă, dar se poate. Eu am făcut-o şi nu-mi pare rău.

Se găsesc şi sub 500 de lei, dar în GB: http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?cPath=2_546_385_390&products_id=7064

Părerea mea e că ai aruncat banii, cumpărând bara cu totul.

Din cate stiu eu cele din poliuretan sunt pentru masini care au suspensia sport.Explica-mi si mie:" cele din poliuretan isi fac datoria mai frumos fata de cele din cauciuc" adica fosta bara de stabilizare nu-si facea treaba?

Dezmembrau masini noi?huh.png

Da man nu mai inteleg nimic.

Adrian variante exista!..trebuia doar sa intrebi:).

Merci lik2008 dar eu sunt mai ghinionist de fel a mea e 23mm si intrebarea e cum bagi bucsile ca nu prea vad cum? le tai ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now