robylro

Revizii

299 posts in this topic

Pe foarte pe scurt: Primus are doar tarife de reprezentanta, profesionalismul nu se ridica la stadiul de reprezentanta (implicit la banii aia). Si da, vorbesc in cunostinta de cauza, am facut toate reviziile si interventiile la ei. Nu mai creau sa repet multele situatii si motive pt care mi-au lasat gust amar.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine pentru XC70 revizia completa a fost doar 1570 lei (TVA inclus), tot la Primus cu toate filtrele polen, aer, combustibil si cu Service2.0 inclus, update la 7-8 calculatoare si programul Volvo Assistance Fidelity pe un an inclus.

Edited by Maurice
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot vorbiti de revizii si costuri intrati pe topicul Exclusiv Volvo Constanta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca sunt aceiasi oameni ca la Kamsas, va recomand cu caldura sa NU calcati pe acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luni am programata revizia la Primus cu Service 2.0 inclus.

Din ce am inteles au o promotie la revizii pana la sfarsitul verii, iar totalul pentru un D5 este undeva pana in 1000 RON (totul inclus).

Un pret foarte ok din punctul meu de vedere...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luni am programata revizia la Primus cu Service 2.0 inclus.

Din ce am inteles au o promotie la revizii pana la sfarsitul verii, iar totalul pentru un D5 este undeva pana in 1000 RON (totul inclus).

Un pret foarte ok din punctul meu de vedere...

Daca revizia ta e pana in 1000 de lei (CU TOATE FILTRELE, nu cum recomanda ei sa fie schimbat filtrul de aer si de motorina la 2 revizii) eu imi iau BeMVe (d-ala din 1900 toamna). Acum 3 saptamani (sau ceva de genul) cand am facut eu revizia la C30 a fost 1550. (adica mai scumpa decat anu' trecut cu 100 de lei)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu îți zic ce mi-au zis ei, am si accentuat capitolul TOATE FILTRELE cand am discutat cu ei si mi-au confirmat.

Într-adevăr, mi-au zis ca oferta este doar pentru mașinile mai vechi de 5 ani parca si consta in reduceri de 40% la filtre, 30% la ulei si tarif fix la manopera (200 si ceva RON).

* Rectificare: Pentru mașinile mai vechi de 6 ani si poti găsi mai multe detalii despre oferta aici: http://volvo-i.ro/summer2015/VolvoSummer2015.pdf (ultima pagina)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

15.06.2015

3b485465b7da6e7b075713779348f873.jpg

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare e valabil si la cluj ? Nu stiti perioada exacta sf lui august ? Semptembrie ? S-ar sincroniza cu dorinta mea de a merge la reprezentanta , macar o data

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dinoco: Nu ai prins promoția sau e mașina mai noua de 6 ani? Mi se pare amuzant ca nici măcar ei nu mai folosesc ulei "Volvo", au trecut la Castrol.

@Cristi: Oferta este valabilă pana pe 31 August. In oferta scrie ca este valabilă la toți dealerii autorizați Volvo.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan Melinte.

Nu stiu daca aveau promoția acum 30 zile sau nu...mașina este din 2007.

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cica era valabila de la 31 mai, Adi. Se pare ca trebuie sa ii tragi de limba ca sa-ti spuna de promotie.

Ironic, dupa tot ei sunt aia care se plang ca ii vorbeste lumea de rau cand sunt hiper-nesimtiti si ii doare in dos de 99% din clienti.

Si mie tot Castrol mi-au pus, nu va simtiti prost. Da' la mine a fost ceva mai ieftina decat la tine, Adi (1550). Probabil pe tine nu te plac chiar deloc, eu mai am o sansa. :))))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm cam urat ca nu pun ulei volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo foloseste Castrol - uleiul Volvo este Castrol - nu e niciun secret in asta.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate promotiile existente sunt anuntate si pe site ul Volvo Cars Romania sectiunea service. Interesant e cum de unii dealeri oficiali nu pot respecta aceste promotii! Cel putin la Constanta: nu faceau tapiseria piele ( a fost anul trecut un pachet de 100 ron in promotie), nu spala masina....ce sa mai zic de masina de schimb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai deci ca sa be intelegem, costa incepand de la. Cititi cu atentie oferta. Eu am cerut ofera si mi-a transmis-o dupa ce am dat VIN-ul. A iesit 972 TVA inclus. Are 6 ani si o luna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si filtrul de motorina 200 si ceva ron? am inteles ca producatorul este purflux(cel putin la mine), iar unul echivalent de la acelasi producator, fara emblema volvo, costa de exact 4 x mai putin

Share this post


Link to post
Share on other sites

193.73 + tva fara discountul oferit

Share this post


Link to post
Share on other sites
   Revizie Volvo s80, 2,4 D:  filtre aer, habitaclu și ulei BOSCH, filtru motorina PURFLUX, 7 litri ulei CASTROL EDGE 5W30 SI placute frana fata JURID = 563 RON cu TVA inclus.Manopera gratis dat fiind faptul ca am comandat de la ei.Si au fost baieti de treaba pentru ca mi-au dat jos etrierii si mi i-au curatat,,au gresat cu TEXTAR CERATEC,  , completat cu ulei de frana ATE SUPER BLUE RACING.
  
    
  
    
  
    
  
    
  
    
  
   
Edited by Stronghold

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu compara uleiul Bunica folosit de tine cu Edge Professional A5 care costa 62 lei litrul cam peste tot ONLINE-ul, deci 434 lei este numai uleiul, tu ai luat totul pe varianta LOW COST si compari cu un ulei de calitate si un filtru premium . 

Hai sa calculam pe ONLINE (epiesa.ro ) ceva de calitate pt masina ta si sari de 800 lei lejer: 

1. filtru ulei KNECHT -45 lei 

2. filtru aer motor KNECHT- 55 lei 

3. filtru polen KNECHT- 67 lei 

4. filtru motorina KNECHT- 111 lei 

5. set placute frana fata ATE normale- 206 lei 

6- 7L ulei Edge Professional A5  = 434 lei 

TOTAL 918 lei  VS  563 lei . 

Fiind om de service sunt revoltat cand vad ce masini circula pe strada, masini servisate dupa ureche si reparate pe marginea bordurii iar un service autorizat daca factureaza inlocuit placute frana si nu are stand de frane si-a cam pus streangul de gat, in schimb placute montate pe bordura merge frate fara probleme . 

 

Te rog eu Stronghold nu mai compara MERE cu PERE, compara struguri cu struguri ca e mai bine asa . 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

G, o sa razi dar Jurid e OEM pe S60-ul nou :)

Si vezi ca uleiul Castrol Edge Professional A5 (ala fara sigla Volvo) e mai ieftin de 60ron/litrul. Cel cu sigla Volvo pe care l-a luat fratele Turbo la.D5 e 65/litru

In rest ai perfecta dreptate si nu numai ca a mers pe low cost ci a mers si pe the wrong oil

Edited by Midnight Caller
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A incercat cineva sa se duca cu propriile consumabile (OEM) la dealer pt revizie? Mentionez ca masina e in garantie.

Edited by costa

Share this post


Link to post
Share on other sites
    
  
    
  
   Bogdane, cu tot respectul cuvenit, daca uleiul CASTROL EDGE 5W30 este ulei BUNICA, atunci chiar nu are rost sa discutam de uleiuri.In rest, legat de filtre , sincer, nu vad nici o diferenta intre filtrele de volvo si cele de man etc.
  
    
  
    
  
    
  
   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e ulei BUNICA, dar EDGE 5W30 se foloseste la BMW, MERCEDES si grupul VAG in general. La motorul tau se pune 0W30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now