zippy

Ce s-a mai stricat azi la maşină, cu sau fără vina ta?

1,484 posts in this topic

Astazi am fost mai prost ca niciodata , am spart sper doar radiatorul de ala , m-am urcat pe o gura de hidrant de apa , fiind seara ploaie , am parcat la metrou ca prostu si nu am vazut hidrantu si a ramas suspendata pe el .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,nu cumva e si IC-ul un fata radiatorului de apa?la mine la s60 2002 asa e...sper sa se fi desfacut doar o conducta de apa si sa nu fii nevoit sa schimbi radiatorul,bafta sa iesi cat mai ieftin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este şi intercoolerul şi condensatorul aerului condiţionat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Printr-un incident similar am busit ic +radiatorul apa care sa crapat in zona suportului de plastic . Cel de clima nu lam verificat posibil sa fie si el spart

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper sa fie , chestia e ca apa nu curdea de dedesupt , curgea cumva din spatele ultimului radiator , pe undeva pe langa electromotor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este foarte neprotejata zona radiatoarelor ... ar trebui adaptat ceva pe acolo . Eu am patito cu un morman de gheata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul semn de Timisoara lasat de un goLan in parcarea blocului...

Greu e sa inveti sa parchezi...mai ales cand e loc de o masina jumate si el se hotaraste sa imi testeze mie vopseaua :smile:

PS: Stiu, stiu, nu e mare lucru, dar nu mai e bara "ca noua" acum :(

post-7295-0-93108700-1414614600_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca s-a stricat un .... din ala ce tine motorul. Problema e ca nu stiu de unde vine al doilea sunet. Primul ar fi scartaitul si al doilea pocanitul care se aude sub motor. Cumva de la cutia de viteze? http://www.youtube.com/watch?v=tAazZCmcGSo

Edited by i love VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tampon . Vezi ca este un tampon pe partea stg cum te uiti din fata dar trebuie sa o ridici sa te uiti pe la roata (este chiar la baza bratului de la suspensie) mie ala mi-a creat niste sunete ciudate si tremurici

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca de tamponul de jos de care zici s-a rupt ca o pocanit ceva tare si de atunci scarţaie si ala de sus. Sta in garaj de 2 zile sper sa vina maine "Dorel" sa vada cei cu ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamponul respectiv pe mine m-a costat 200 lei (+/-) si l-am montat in 15 min ... ai nevoie de cricul masini , un cric hidraulic si un set de tubulare (nu mai stiu exact dimensiunile dar trebuie si prelungitor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bec ars pe partea pasagerului, faza scurta ... cu ocazia asta vreau sa imi iau unele care dau LUMINA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Agr , pot sa nu iti recomand philips extreme vision (s-a ars in jumatate de an si nu am distins o mare diferenta ) sincer pe farul celalat aveam osram (normal) si nu am observat vre-o diferenta

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bec ars pe partea pasagerului, faza scurta ... cu ocazia asta vreau sa imi iau unele care dau LUMINA!

Agresorule... asta da paguba frate.

La a mea s-a terminat benzina, s-o fi stricat? Am mai vorbit cu unii care se pricep si cica reparatia poate costa intre 10 lei si 450 lei, nu stiu ce sa fac. Unde sa o repar?

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paun ionut vrei o mana de ajutor ?

:P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paun ionut vrei o mana de ajutor ?

:P

Maini am si eu, altceva imi lipseste :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic un minim de cel putin 20 de lei,la 10 nici nu te baga in seama.

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agresorule... asta da paguba frate.

La a mea s-a terminat benzina, s-o fi stricat? Am mai vorbit cu unii care se pricep si cica reparatia poate costa intre 10 lei si 450 lei, nu stiu ce sa fac. Unde sa o repar?

B R A V O O O !!!!

Ioaneeeeee !!!!

Esti......FFFFFFOOOOOOOOOOOOARTE TAREEEE!!!!!

:))))))))))))))))))))))))) =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa stati sa vedeti ca s-a stricat si asigurarea. Numai belele imi face masina asta, benzina se termina, asigurarea expira si prin ianuarie mai expira si ITP-ul. Numai probleme si pe deasupra mai sunt si comune, ca la toate se cam strica astea :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ioane, dupa ce ca am si eu o stricaciune la masina din an in paste, imi strici tu momentul de suparare!

Edited by agr350r
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ioane, dupa ce ca am si eu o stricaciune la masina din an in paste, imi strici tu momentul de suparare!

Off... imi pare rau pentru tine. Daca stiam, la intalnire iti dateam un umar, pe care sa plangi! Cred ca aveam si un bec prin duba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai timpul nu este pierdut! Sa iei atitudine saptamana viitoare ... astept becul de la tine! Nu mai dau comanda de un set nou :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uit in duba daca mai este si-mi fac pomana cu tine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca s-a stricat un .... din ala ce tine motorul. Problema e ca nu stiu de unde vine al doilea sunet. Primul ar fi scartaitul si al doilea pocanitul care se aude sub motor. Cumva de la cutia de viteze? http://www.youtube.com/watch?v=tAazZCmcGSo

Dragule ! Ai o tipografie clandestina sub capota motorului ! E simplu si....clar !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now