zippy

Ce s-a mai stricat azi la maşină, cu sau fără vina ta?

1,484 posts in this topic

No daca-i vorbi in dialectul meu poate mi-s da seama ce zici. N-am inteles nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

No daca-i vorbi in dialectul meu poate mi-s da seama ce zici. N-am inteles nimic

Facea o gluma. La tipografii se aud zgomote de genul asta, cand se tiparesc diverse reviste, ziare, etc :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles, ai schimbat hartia sau tusul? Ce tiparesti acum? :downtown:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dati volumul la minim inainte de play!

In masina se auzea foarte bine, telefonul nu a facut fata.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a fost o zii foarte buna astazi.

post-3455-0-40460300-1416506375_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a fost o zii foarte buna astazi.

Cine sau ce ti-a stat in cale?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un mic zid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era asa mic ca mergea dat la o parte :D Sper sa nu te supere gluma :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma supara :)) . Parchezi uneori si uiti langa ce ai parcat si se intampla minunea . Ultima oara cand am patit-o am executat 3 radiatoare a v70-ului

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma supara :smile:) . Parchezi uneori si uiti langa ce ai parcat si se intampla minunea . Ultima oara cand am patit-o am executat 3 radiatoare a v70-ului

Nu ti-am dat like ca ai spart radiatoarele, ci pentru ca mi-a placut cu ai spus-o, "am executat" :))

Am luat si eu saptamana trecuta cu laterala de la duba de serviciu, o teava, pe care am vazut-o cand am parcat si m-am gandit ca trebuie sa am grija cand plec. Am avut grija doar 2 minute, ca dupa 3 minute am plecat si am auzit cum scartaie pe laterala masinii :D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost executie curata , soldata cu tractarea masini ranita pe front.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

SI pe mine m-a executat hidrantul :))

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu o saptamana in urma am parcat v70-ul in spatele v40-ului si am vrut sa parchez aproape dar am pus frana prea tarziu si am intrat in el. Am indoit numarul la dric. N-am vrut sa zic dar daca tot ne dam drumul la gura...

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parafrazând un cântec al lui Andrieș : "Ăsta nu mai este topic / Ăsta e măcel."... :crybaby:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am implinit 100.000km :(

post-2-14165789195941_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fugi repede si da-i inapoi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu fac eu d'astea. Si oricum l-am mortalizat ptr posteritate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa ca mai pune 500 km in weekendul asta :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vii la intrunire, vii si cu pompa aia de ambreiaj bitte ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumparat un far stanga pentru v40(nou) fiindca mi-a sarit o piatra in sticla si s-a spart, a intrat apa si mizerie in far si s-a stricat si oglinda+piciorusul acela de reglaj rupt!

Am reusit performanta ca atunci cand am apasat pe clema care tine becul fix sa rup si piciorusul de la farul nou...

Acum astept salvarea de la cipilika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gasit aripa dreapta spate zgariata pana la chit si infundata (partea de sus), probabil ceva mare. asta e orasul..astia suntem...deschis dosar de dauna. in total vo` 5 ore pierdute..decat

Share this post


Link to post
Share on other sites
gasit aripa dreapta spate zgariata pana la chit si infundata (partea de sus), probabil ceva mare. asta e orasul..astia suntem...deschis dosar de dauna. in total vo` 5 ore pierdute..decat

Ce cct. Nesimtit rau. Macar lasa un nr de tel. Parca dadea bani de la el

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce cct. Nesimtit rau. Macar lasa un nr de tel. Parca dadea bani de la el

Sent from my iPhone using Tapatalk

sincer m as fi "bucurat" sa gasesc macar un "scuze" in parbriz

astia cu dubele/camioanele sunt cei mai nesimtiti posibili. acum 2 luni a intrat unu cu o duba in oglinda mea (stanga) eu stand la semafor pe banda mea. sustinea ca eu am intrat in el si nu vroia la politie. intr un final cand a vazut ca nu glumesc a scos banii de semnal oglinda pe care il raschetase.

Edited by trancenergy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am iesit saptamana trecuta de la stomatolog si ma indreptam spre dric, o femeie ce statea langa o masina parcata pe marginea drumului m-a intrebat daca este masina mea. I-am spun ca nu si mi-am vazutde drum. Daaaar cum ma macina curiozitatea am intrebat-o daca aceea masina e parcata pe locul ei sau care e motivul pentru care intreaba. Mi-a spus ca i-a agatat oglinda masinii cu masina ei si il cauta pe proprietar. Intradevar oglinda (sticla) lu' ala era pe jos. I-am zis ca poate lasa numarul ei la stergator si o va suna respectivul in cazul in care nu da de el. Mi-a spus ca nu vrea sa plece sa nu o bage la fuga de la locul accidentului si ar vrea totusi sa si vorbeasca cu proprietarul ca poate o sa vrea sa i-o plateasca cash decat sa o faca pe asigurarea ei, ceea ce o face sa-i creasca procentele si sa plateasca mai mult.Am ramas placut surprins si am plecat de langa ea cu zambetul pe buze. Chiar e un gest frumos.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now