musashi1973

Nationala 2013 (6 - 8 Septembrie)

263 posts in this topic

Zona frumoasa, masini frumoase si oameni frumosi. La anu vreau si sper sa ajung si eu sa va cunosc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer mi ar fi facut placere sa te cunosc

E doar vaga mea impresie sau chiar e o exprimare metaforică? Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si restul de poze ???:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E doar vaga mea impresie sau chiar e o exprimare metaforică?

nu e metaforica dar chiar esti simpatic si mai vreau sa vad si masina ta careia i ai dublat pretul cu problemele pe care le ai avut
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fie vorba intre noi ..cand apar pozele ? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu inca mai astept...poate se mai indura cineva, ca in alti ani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri am ajuns si eu acasa, as mai fi stat (ma asteptau musafiri de ziua mea), pe scurt: foarte frumos, putini dar buni, chef si voie buna din plin si acum astept sa mai treaca un an.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost o intalnire frumoasa, sufleteasca, intre prieteni iubitori de natura si VOLVO. Imi pare rau ca mai multi prieteni au lipsit la intalnire (Alex, Danyx, SFC, Opus, Roberto, Matrixx, Iulirex....si lista ar putea continua...) din motive mai mult sau mai putin obiective/subiective dar mai exista si 2014, 2015.....Asa ca dragi prieteni de pretutindeni, toamna fiecarui an trebuie obligatoriu inceputa cu Nationala VOLVO! Am fost, suntem si vom fi aceeiasi iubitori de masini unice...VOLVO.

Noroc bun si cat mai multi ani cu Nationale Volvo!!!

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca anu asta au fost mai putini decat anul trecut?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Felicitari pentru alegerea locatiei !!!

Am petrecut concediul acolo, doar ca am ajuns duminica (8 sept. ) seara, si am stat pana vineri dimineata. Deja lumea era plecata spre casa.

(O mica coincidenta: din DN, la intrarea pe drumul neasfaltat care duce la Cheile Butii tocmai ce am dat nas in nas cu un Volvo negru, dar era cu numere straine).

Sanatate si toate cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa o saptamana petrecuta si pe la fratii nostri unguri :laughing7: am ajuns si noi acasa.

Din pacate la Cheile Butii nu am fost in formatie completa (tata, mama, cei 2 prunci, catei si purcei :laughing7: :laughing7: ) dar si asa a fost super sa ma reintalnesc cu acei oameni minunati care "se chinuie" de ani buni cu masini Volvo.

Una peste alta, deja ma gandesc la viitoare intalnire.

Gasiti aici niste poze de la aceasta intalnire: https://www.facebook...=1&l=d793ea2821

Salutari din Maramu' la toata gasca!!!! :laughing4: :laughing4:

Edited by badgogo
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze de "double post" dar am uitat sa-i multumesc lui @i love VOLVO pentru Cd-player. O sa inlocuiasca "scula" din Dacia de service.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Felicitari pentru alegerea locatiei !!!

Am petrecut concediul acolo, doar ca am ajuns duminica (8 sept. ) seara, si am stat pana vineri dimineata. Deja lumea era plecata spre casa.

(O mica coincidenta: din DN, la intrarea pe drumul neasfaltat care duce la Cheile Butii tocmai ce am dat nas in nas cu un Volvo negru, dar era cu numere straine).

Sanatate si toate cele bune!

Cu nr de Anglia ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu nr de Anglia ? :D

Nu pot sa garantez ca erau de Anglia (nu mai tin minte), am observat doar ca nu erau de Romania, plus ca imediat m-am uitat sa trag in dreapta sa ii fac loc sa treaca, eram amandoi pe drumul neasfaltat, eu eram de partea cu paraul. Pana la urma mi-a acordat el primul prioritate si in trecere am observat ca nu era tocmai tanar domnul. Nici nu mi-am dat seama daca era S60 sau S80 model mai vechi. Era in jurul orei 8 seara

Share this post


Link to post
Share on other sites

O fi fost nea Nicu ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minerul

Zi de toamnă luminoasă, senină, cu razele soarelui revărsate blând peste umerii munților Retezat. Jos, la ieșirea din chei, pe șosea, scânteind în lumina amiezii, coloana noastră de mașini cu stegulețe și lumini clipind magic, se scurge lent printre curbe domoale. Nimeni nu se grăbește (ca altădată), se savurează adânc momentul, precum o țigară după o lungă abstinență.

Nici o mașina nu coboară spre chei din sens opus, niciuna nu vine din spate… Mai apoi, după un cot apare din față un Volvo V40 argintiu. Are număr de Hunedoara. La volan, șoferul se uită lung, încetinește, pare că nu înțelege nimic, derulează rapid în minte tot ce știe despre evenimentele din zonă, dar ceva nu se leagă. Atâtea mașini Volvo frumos înșiruite, cu steaguri, mergând în coloană, aproape oficială... Ajunge aproape de final, sunt penultimul din șir și îi văd fața uimită, chipul în formă de semn de întrebare nerostită. Mă hotărăsc să-i fac cu mâna, mai mult chiar, îi fac semn discret să întoarcă. Rămâne în urmă, cu uimirea toată strânsă în lumina lămpii suplimentare de stop.

Ajungem la capăt de drum asfaltat, parcăm cu mare grijă unul lângă celălalt, aproape ținându-ne de portiere, ca pentru poza de grup. La final, apare și hunedoreanul nostru cu V40, pasămite întors din drum de fiorul curiozității, parcheaza ultimul și vine spre noi. Îl întâmpin cu un zâmbet larg și cu un steguleț Volvo-Club. E miner din Uricani, abia ieșit din șut. Se bucura ca un copil și stă mândru alături de noi la poze.

Nu știe nimic despre forum, nimic de Natională, dar a avut șansa de a se întâlni cu noi în cea mai frumoasă sâmbătă a anului 2013, pe cel mai pustiu drum pe care ne-am purtat vreodată coloana noastră magică. Pentru acest noroc, pentru lumina din ochii lui, pentru simplitatea cu care s-a scuzat că e in haine de lucru, cu cizme de cauciuc, pentru că și-a urmat fiorul inimii și s-a întors din drum, eu îl consider omul Întâlnirii de la Cheile Buții 2013.

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze de "double post" dar am uitat sa-i multumesc lui @i love VOLVO pentru Cd-player. O sa inlocuiasca "scula" din Dacia de service.

Cu mare placere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma alatur prietenilor mei care i-au multumit lui Nely pentru grozava prajitura de casa facuta cadou tuturor, precum si organizatorilor (Asociatia Volvo-Club România) pentru aranjamentele facute acolo. Conditiile de cazare au fost excelente, micul dejun cu foarte multe produse naturale, de casa, iar gazdele primitoare.

Despre activitatile desfasurate s-a scris deja. Mai putin de mireasa furata care a ajuns la Cheile Butii cand petrecerea noastra era in toi. A avut parte de distractie cel putin la fel ca la nunta ei, daca nu chiar mai bine. Pacat ca nu am furat-o si noi de la cei care au "furat-o"" de la ginerica si sa fi cerut in schimb o lada de whisky... :laughing7:

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

foc de tabara.mireasa furata.artificii,sedinta,activitati sportive,diagnoze si muuuuuultaaaaaaaaa voie buna si distractie

cam asa a fost

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adaug si eu câteva fotografii din telefon, cu scuzele de rigoare pentru întârziere :

Oameni frumosi si buni, masini excelente, atmosfera cum numai la Nationalele Volvo-Club România se intalneste!

post-677-0-54647000-1379696125_thumb.jpgpost-677-0-07849400-1379696132_thumb.jpgpost-677-0-66856300-1379696139_thumb.jpgpost-677-0-67347300-1379696147_thumb.jpgpost-677-0-80363900-1379696155_thumb.jpgpost-677-0-83125500-1379696162_thumb.jpgpost-677-0-75185100-1379696170_thumb.jpgpost-677-0-32054200-1379696177_thumb.jpgpost-677-0-63544200-1379696184_thumb.jpgpost-677-0-88246200-1379696192_thumb.jpg

post-677-0-52570500-1379696249_thumb.jpg

post-677-0-21222900-1379696281_thumb.jpg

post-677-0-61841000-1379696291_thumb.jpg

post-677-0-42255900-1379696304_thumb.jpg

post-677-0-08723700-1379696314_thumb.jpg

post-677-0-61289900-1379696321_thumb.jpg

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

de unde cumpar si eu un stegulet cu volvo club?

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-am citit cu sufletul la gura postarile si am de adaugat citeva ganduri:

- rog pe toti cei care au trait bucuria de a fi ACOLO, la Nationala, sa ne impartaseasca prin citeva randuri cum s-au simtit. Orice gand este binevenit si asteptat. Anul acesta observ cu parere de rau ca "feedback-ul" e destul de firav...Inca mai asteptam poze, filme, ORICE. A fost NATIONALA VOLVO fratilor...Gata, s-a stins totul din suflet ??

- chiar daca in fiecare an vin din ce in ce mai putini, IMPORTANT e sa va doriti sa fiti acolo, sa mergeti acolo, sa va umpleti sufletul cu ce inseamna o Nationala Volvo, nu doar sa tastati din spatele monitorului n-spe mii de postari salvate pe un server. Aceste amintiri traite nu vi le poate sterge nimeni !

- ma bucur din suflet ca ati reusit sa va simtiti BINE, chiar daca eu nu am fost printre voi. Membrii noi sau vechi - toti sintem o Famile Volvo. Chiar si cei care si-au declarat public intentia de a nu participa NICIODATA la o Nationala...

- cu parere de rau observ ca nu se mai face nici o Intermediara... Nu ne mai putem intilni citiva intr-o locatie, un weekend, din cind in cind ?... Intilnirile zonale de pe forum vad ca s-au stins...Chiar si citiva din fiecare parte a tarii daca va intilniti, macar o data la citeva luni si tot e ceva decit nimicul actual...citeva poze si un rand de ganduri ar mai umple acest gol.

- de vreme ce topicul Nationalei a fost vizualizat doar de 187 de membrii, presupun ca ne putem baza concret macar pe un sfert in viitor, pe acest forum. Sau sint de-a dreptul utopic, incurabil optimist ?

Spiritul Volvo s-a stins, dupa cum o gramada de membrii s-au grabit sa-l ingroape. A mai ramas doar o umbra din ce a fost, in citiva. Depinde de VOI, cei care cititi, ce veti hotari pe viitor. Sa intilniti, in "c(o)arne si oase" pe Ceilalti ce au o pasiune comuna cu voi sau sa va rezumati la postari, diagnoze, vanzari/cumparari si alte ocupatii DOAR din spatele monitorului.

Acelasi Matrixxx, cu bune si rele, care va iubeste.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx Imi place cum ai spus "Membrii noi sau vechi - toti sintem o Famile Volvo". Daca pentru unii spiritul VOLVO s-a stins, pentru altii acum incepem sa-l simtim. Pentru singurul fapt ca-mi raspundeti la vreo intrebare si ma ajutati cu sfaturi, va consideri niste prieteni si chiar sunteti cativa din cei activi care incep sa va cunosc. Chiar daca nu spun multe pe forum sunt zilnic aici si va urmaresc parerile, sfaturile si cateodata certurile. :) Am deviat de la topic dar chiar vroiam sa spun asta si nu aveam unde. La urmatoarea intalnire nationala chiar as vrea sa ajung si o sa fac tot posibilul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now