Bodnariuc Mihai

Intalnire Nationala 2014!

464 posts in this topic

Detaliaza putin "foarte multe activitati". Intamplarea face ca am facut Revelionul acolo si sincer, fara zapada nu prea am gasit mare lucru de facut.Drept sa fiu am fost si cupluri de tineret, sa zic, in cautare de ceva distractii mai tari decat vizitat, drumetii...

Zona este foarte frumoasa, iar mancarea face toti banii...

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca si propunere:

- perioada, primul weekend din septembrie (o perioada frumoasa atat pentru munte cat si pentru mare...)

- locatie, Sighisoara (o zona frumoasa cu multe de vazut...)

- masa festiva, nu neaparat, dar tortul in mod OBLIGATORIU...

- cazare, toti in aceeasi locatie, sa poata degusta fiecare cate o palinca, visiki, etc astfel ca la spartu` chefului sa nu ai burta umflata de bere fara alcool si sucuri la gandul ca trebuie sa faci cativa km pana la cazare...

...in rest totul e istorie....we are the best, fuck the rest

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

in mare - tiroliana pe 5 nivele de dificultate, piscina cazare, mancare si bautura exceptionala, manastiri de vizitat, trasee montane, biliard, calarie, bowling............

Sunt foarte multe activitati pe care le putem face...... depinde de dorintele fiecaruia.....

Eu m-as angaja sa fac intalnirea, numai sa vedem cine se inscrie....

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am spus

ORIUNDE ,ORICIND

citi mai puteti sa spuneti asa?

asa vom sti 99% citi vom fi

restul ca eu nu pot atunci .ca nu e buna locatia,etc,se vor anunta pe ultima suta de metri

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ar fi rau sa ne gandim la Cluj ... este o zona de unde avem ce alege!

Heim, ce sti despre cabana Tarnita si zona respectiva?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu anul asta vreau sa stau cu cortul :evil6:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, sa ordonam un pic lucrurile, cel putin asa cum le vad eu, prin prisma celor patru Nationale la care am participat pana acum :

1.- Locatie de cazare intr-o zona pitoreasca, linistita, cu cel putin 20-25 de camere disponibile in acelasi loc;

2.- Parcare suficient de incapatoare pentru cele 20-25 de masini estimat a fi prezente;

3.- Micul dejun sa fie inclus in cazare;

4.- Sa se poata servi masa de pranz si seara in restaurantul locatiei, ca sa evitam alergatura pentru un loc la o masa, asa cum s-a intamplat uneori in anii precedenti;

5.- Cina festiva de sambata seara sa insemne doar punerea la dispozitie a locatiei, fara sa ne oblige la o anume consumatie. Se face suficienta vanzare, nu ies in paguba gazdele;

6.- Tort neaparat, fie comandat de gazde, fie de catre Asociatie (sic!);

7.- Cei doritori sa participe sa propuna una doua activitati, din care sa alegem ce este mai interesant si posibil de facut;

8.- Avansul sa fie absolut obligatoriu de dat pentru toti cei ce doresc sa participe;

9.- Cârcotasii de serviciu sa faca bine sa se abtina de la comentarii rau-voitoare. Nu iti place sa vii la Nationala, nu scrii pe acest topic. Cine vrea totusi sa refuleze, sa deschida topic separat, gen, "loc de dat cu capul".

Edited by mariusdaniel
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

subscriu cu colegii feraru 3333 si Vita-Fresh. De acord si cu cortul......

Cine stie o zona frumoasa la care sa avem cat de cat facilitati, sa propuna!

Edited by Bodnariuc Mihai
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muntii Dobrogei :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vedeti?

Eu de exemplu nu pot merge cu cortul ... ar fi frumos, dar nu pot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ar fi rau sa ne gandim la Cluj ... este o zona de unde avem ce alege!

Heim, ce sti despre cabana Tarnita si zona respectiva?

Tarniţa e o zonă foarte frumoasă, dar despre cabană nu ştiu absolut niciun detaliu, că nu m-am cazat niciodată acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E prea departe Clujul. Si drumuri proaste.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drumuri proaste sunt peste tot.

Departe, pentru cine? Oriunde, pentru cineva e departe. Sau tu zici că-i departe pentru bucureşteni?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din Galati pana la Cluj sunt aprox 540 km. Ca durata 8-9 ore. Mie personal imi pare mult de mers. Nu fac eu acum discutii inutile dar Clujul cred ca e destul de indepartat. Mai pun o ora 2 si ajung la greci :) Pe aceasi cheltuiala. Daca se vrea munte din toate locatiile Brasovul e cel mai bun punct de intalnire. Daca se vrea mare, apa, nisip, soare...nu prea avem de ales decat litoralul nostru. Oricum discutam inutil acum. Trebuie stabilita perioada si in functie de perioada si numarul celor care vin. Apoi se alege o locatie. Dar din punctul meu de vedere prefer o locatie care sa-mi ofere ceva raportat la varsta mea. Nu drumetii si stat de vorba cu fundul pe o banca intr-o curte de pensiune ori sa beau si sa stau in jurul unui foc de tabara. Nu ma incanta asa ceva ca le am tot facut in ultimii ani la compania unde lucrez. Ca paranteza, am vazut la tv ca este o locatie undeva pe langa .......parca in care se tine un fel de program de pregatire militara. Tot felul de concursuri, tiroliene, catarari, mers bicicleta etc. :) Ei, asta mi-ar surade :)

Sent from my iPhone using TapatalkCe spuneti de asta:

http://www.arsenalpark.ro/povestea-arsenal-park

Despre Arsenal Park - poveste si semnificatie

Istoria Arsenal Park

Fosta bază secretă și fabrică de muniție din Orăștie a devenit în anul 2009 o fabrică de adrenalină: ARSENAL PARK – complex turistic cu 3 stele pe epoleți, singurul cu tematică militară din Europa.

Teritoriul ARSENAL PARK are o puternică încărcătură militară. Undeva între anii 1936 și 1938, regele Carol al II-lea a dispus darea în folosință armatei a unui spațiu de 88 de hectare pentru desfășurarea a diverse experimente în domeniul materialului explozibil și al muniției. În perioada celui de-al Doilea Război Mondial, fabrica ajunsese al doilea producător de muniție ca și cantitate din Europa. În perioada comunistă se spunea că este cel mai bine păzit loc din România, raportul fiind de un soldat la fiecare trei muncitori. Partea neagră a istoriei nu a ocolit nici acest spațiu prin multele accidente care au avut loc de a lungul istoriei, unele raportate altele nu.

După revoluție, fabrica a intrat într-un declin dramatic, societatea hunedoreană fiind scoasă la vânzare în anul 2003. A fost achizițonată de societatea timișoreană Timco, membră a Bega Grup, iar perspectivele complexului fiind excelent speculate de proprietarii grupului, ideile s-au îndreptat către un proiect total inedit pentru aceste meleaguri, spre crearea unui complex turistic la cel mai înalt nivel calitativ, cu o tematică total diferită de ceea ce ar putea oferi locațiile similare: cea militară.

Si preturi:

Accesul gratuit la:

piscina exterioara

sala de jocuri (biliard, ping-pong, darts, poker, minifotbal)

terenurile de sport (tenis, fotbal, baschet, handball, baschet)

mini tiroliene (doar pentru copii)

teren de minigolf

fitness in aer liber

petanque

Tarife activitati de agrement

instructia militara - singura activitate de acest gen realizata sub forma de divertisment - 35 lei/persoana; minim 20 de persoane;

treasure hunt – 35 lei/persoana

lupte de Airsoft - 70 lei/persoana/sedinta (durata sedinta 450 bile jucabile, solicitarea trebuie facuta cu min 72 ore inante, minim 12, maxim 20 persoane/sedinta);

lupte de Paintball - 70 lei/persoana/sedinta (durata sedinta 100 bile jucabile, solicitarea trebuie facuta cu min 72 ore inainte, minim 10, maxim 20 persoane/sedinta);

tir cu arcul - 25 lei/persoana/sedinta (sedinta inseamna 10 sageti/persoana);

tir cu arme de paintball- 70 lei/persoana/sedinta (solicitatarea trebuie facuta cu min 72 ore inante, min 10 jucatori, max 20 jucatori/sedinta);

tir cu arme de airsoft- 70 lei/persoana/sedinta (solicitatarea trebuie facuta cu min 72 ore inante, minim 12, maxim 20 jucatori/sedinta);

plimbare cu transportorul senilat - 850 lei/tura; o tura dureaza 30 min ;

tura enduro: 150 lei/ora (echipament inclus; durata unei ture este de minim 2 ore pentru minim 2 persoane, maxim 7 persoane; participantii sunt insotiti de un ghid)

inchiriere Golfcarts - 70 lei/h;

inchiriere Segway 100 lei/ora – 75 lei/ ½ h;

inchiriere biciclete, Jeep Wrangler Go-Kart – 20 lei/h;

inchiriere biciclete (mountain bike) - 10 lei/h sau 40 lei/zi;

inchiriere biciclete citybike (pedalarea se face doar pe aleile parcului) - 5 lei/h;

Inchiriere biciclete - karturi Berg Grand Tour: 50 lei/oră (aceste biciclete sunt destinate familiilor compuse din 2 adulți și maxim 2 copii; greutatea maximă admisă: 225 kg);

inchiriere JEEP - 500 lei/h – 300 lei/ ½ h;

inchiriere JOHNDEER - 200 lei/h;

inchiriere teren de minigolf – 10 lei/h.

inchiriere drezina - 50 lei/ora.

Tarife pachete tir cu arme de foc

pachet 10 cartuse Kalasnikov (cal. 7,62) 125 lei/persoana

pachet 10 cartuse Sniper Master (cal. 30-06) 185 lei/persoana

pachet 10 cartuse Young Guns (cal. 5,6 cu pusca sau pistol)95 lei/persoana

pachet 10 cartuse Arsenal Cowboy (revolver cal .38) 80 lei/persoan

pachet 10 cartuse Police Special (Glock, CZ, Jerico – 9 mm): 100 lei/persoana

pachet 10 cartuse, 10 Talere: 120 lei/persoana

Observatie: Aceasta activitate este destinata doar celor care au peste 18 ani. Grupul trebuie sa fie format din minim 12 persoane. Solicitarea trebuie facuta cu minim 72 de ore inainte.

Tarife Arsenal Spa

Acces centru spa: 10 euro/ persoana / zi. Include accesul la piscina interioara, la saune, la camera de relaxare, la sala de fitness.

Tarifele masajelor si tratamentelor sunt urmatoarele:

Tratament Revitalizant | Energizing Body Treatment Timp: 60 min , pret : 80 lei

Tratament corporal scrub din extract de caise | Apricot Body Scrub Timp: 60 min, pret : 90 lei

Exfoliere cu scrub din fructe | Organic Fruits Body Polish Timp: 40 min, pret : 50 lei

Tratament anticelulitic cu Ciocolată și Mentă | Chocolate & Mint Anticellulite Advanced Treatment Timp: 90 min, pret : 150 lei

Tratament anticelulitic cu Cofeină | Caffeine Anticellulite Advanced Treatment Timp: 80 min, pret : 150 lei

Tratament pentru picioare ușoare | Light Step Timp: 40 min, pret : 60 lei

Reflexotherapy | Reflexoterapie Timp: 50 min, pret : 50 lei

Ritual Piele de mătase | Silk Skin Ritual Timp: 30 min, pret: 50lei

Masaj de relaxare | Arsenal Relaxing Massage Timp: 60 min, pret : 50 lei

Masaj pentru viitoarele mămici | Mother to be Massage Timp: 60 min, pret : 75 lei

Masaj Anti-stres | Stress Relief Massage Timp: 90 min, pret : 100 lei

Masaj și Aromaterapie | Aromatherapy Body Massage Timp: 50 min, pret : 60 lei

Masaj tonifiant cu kiwi Timp: 60 min, pret : 80 lei

Tratament pentru cap, gat si picioare | Head, Neck & Feet Treatment Timp: 30 min, pret : 40 lei

Masaj terapeutic pentru dureri de spate | Back Pain Treatment Timp: 40 min, pret : 50 lei

Pentru Abonamente SPA, vezi aici

Observatii generale:

Tarifele de mai sus includ TVA.

Activitatile: instructie militara, Treasure Hunt, tir cu arcul, airsoft, paintball, tir cu arme de airsoft si paintball, tir cu arme reale, drezina si contractare DJ sunt destinate grupurilor de turisti, iar durata este exprimata la nivel de grup.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se organizeaza nationala in parcare la Penny vin si eu :D

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog sa schimbati denumirea topicului in "Off topic despre Nationala 2014"!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nionut: Si de la Cluj pana la mare cati KM sunt stimabile ?

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu inteleg sa las de la mine pentru a face altora placere. Asa ma gindesc eu la ntionala: sa las de la mine.

Ce e nasol este ca oricit ai lasa tot nu se inteleg altii intre ei. Chiar sintem atit de prosti incit sa nu ne dam seama ca sintem diferiti si vrem , fiecare altceva ? Chiar credem ca ce vrem noi e cel mai bine si pentru altii ?

Si m-apuc-asa o scirba cind vad : eu nu pot, mie nu-mi place, nu sint liber, am nevasta, am probleme, etc. Daca te inscrii intre astia NU E NEVOIE sa vii , SI NICI SA SCRII AICI!!!

Edited by iulirx
10 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMIN !

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vedem NUMAI pe cei care vor sa vina oriune, oricind, in orice conditii. Restul sint doar " scriitori".

ORICUM numai astia vin daca pot.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea majoritate dintre noi au familie, copii, probleme, dar daca vrei sa te intalnesti cu niste prieteni, nu cred ca conteaza nici distanta, nici problemele pe care le ai!

Eu spun cel mai bine asa:

Hotaram data!

Facem inscrierile pana la o data fixa!

Facem media de km, distanta aproximativa, sa nu iasa comentarii din nicio parte!

Eu vreau sa va spun ca nu ma intereseaza nici distanta, nici cat ma costa, nici alte interese! Asa ca daca hotarati sa facem ceva, vin obligatoriu indiferent de situatie, data, costuri.......

Noapte buna!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce medie de kilometri? Suntem club auto, sau ce?

Cui nu-i place sa conduca multi kilometri la drum lung, atunci de ce sa se mai oboseasca sa citeasca acest topic?

Pai tocmai drumul ala e incitant. Daca o faceti in orasul meu, eu nici nu vin! Nu mai simt nicio placere. Exagerez, desigur, dar adevarul e undeva, pe acolo.

Edited by mariusdaniel
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.