Bodnariuc Mihai

Intalnire Nationala 2014!

464 posts in this topic

Din pacate participantii de ieri ai "mini-nationalei" de la Penny unde s-au strans 21 sau 22 de masini au fost prea ocupati sa soarba ciko-ul din cutie, sa manance chipsuri si sa linga ciocolata!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intotdeauna am avut o bucurie launtrica sa-mi urc fizicu' in masina si s-o tai prin tara asta...

Mai ales sa ma intalnesc cu prieteni dragi sufletului meu! NICIODATA nu au contat distanta, consumul la pompa, ala micu', catelu', etc....

Totul e sa-ti DORESTI! Restul...e can-can...

Chiar daca nu am putut sa-mi planific concediul in acea perioada fac pe dracu'-n 4 si VIN !

As usual: 5-7 SEPTEMBRIE! .

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe litoral

5-7 septembrie

nu am decit vreo 700 dus

si alti 700 intors

ce fain

dib care sibiu pitesti pe nationale in rest AUTOSTRADA

si asta in Romania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca ramane stabilit pe litoral?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am mai spus acolo mere si cu cortu poti sa dai o fuga si in muntisint hoteluri cu multe camere si daca ai chef sa-ti faci si concediu sau o parte din el si cred ca nu e scump

fiindca marea problema a majoritatii sunt BANII

pt o nationala toci intre 1000-1500lei

ii ai disponibili vi

nu ai disponibil nu vi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot respectul nea' Feraru, marea mea problema sunt ... copii! Nu pot merge cu un sugar ... la cort! Ceea ce incertati sa imi spuneti ca "fiecare merge si se cazeaza unde vrea si unde poate", asta nu se mai numeste NATIONALA, ci "fiecare pe cont proriu" ... este ca si cum ai merge cu mai multe cupluri in concediu, iar fiecare merge unde vrea!

Asa cum am mentionat, anul acesta vreau sa vin, dar nu la mare, nu cu cortul si nu unde vreau sa ma cazez ...

S-a deschis un topic cu unde vom face nationala anul acesta, nu cum ne vom juca in nisip anul acesta ... eu zic totusi sa va mai ganditi, toti, ca nu este o propunere si o concluzie corecta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane,nu se termina lumea cu intrunirea asta. Au mai fost 7 intruniri cel putin pana acum si vreo 3-4 cred de cand esti tu pe forum si nu era si sugaru' :)

Si nu te-am vazut pe acolo.

Uita-te la ultimele 2 intruniri unde de ex. eu nu am venit, tot din motive diverse, daca am comentat ceva...

Chiar e asa greu sa pastrati topicul asta curat ?

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram hotarat anul acesta sa vin, de anul trecut i-am promis lui Ygrec ca vin!

Ai dreptate, ma opresc aici! Nu se pot face schimbari de locatie si data doar pentru 2 - 3 persoane!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

dane

cred ca nu ai inteles

uite ,cind s-a facut la cincis s-a stat in 4 PATRU locatii diferite

uni au stat la cort altii la vila altii hotel

si asta nu fost un impediment

daca locatia aleasa are linga ea si un loc unde se poate sta cu cortul-rulota- care este problema?

cine vre sa stea ls cort sa stea

cine are rulota sa ste cine vrea la hotel sa fie

daca ai chef sa dormi in masina asa sa fie

eu am spus la mare ca acolo sunt multe hoteluri care nu sunt scumpe in perioada 5-7 septembrie

ca eu nu stau la cort,oasele mele batrine vor un pat

si am frecat un pic netu si am gasit LA MARE la venus cu 80 lei o camera pt 2 persoane pe noapte pe un sejur minim de 3 zile

gasiti alceva mai lesne?

http://www.litoralulromanesc.ro/venus_favorit.htm#rezerva

si sunt mai multe

asta e numa de exemplificare

Edited by feraru3333
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu pot pricepe cum naiba vin aia la Nationala din Slovenia cu copii sugari, cu carucior si toate altea si stau la cort, conditii de camping 100% si nu mai au nici un ifos ? Un gratar pentru toata lumea, se strang la un bar minuscul, rad, vorbesc si se bucura unii de altii cu minimum de bani cheltuiti ? Ii mai prinde si cite o ploaie de-aia mocaneasca de tine o zi intreaga si tot nu sint nefericiti. Ba mai vine si cite un austriac, cite un ceh, un roman-2 si se integreaza perfect acolo. Iar pe forumul lor - se anunta aceeasi data de vreo 4 ani si se scriu maxim 4 pagini - cine vine si cine nu. Nu ce vrea ala si alalalt, nu ca e departe, nu ca nu-s conditii, nu ca cine mai stie ce rahat !

Aici la noi trebuie sa fie munca de Goliat organizarea unei Nationale - care se face DOAR PENTRU A NE INTILNI UNII CU ALTII CU BUCURIE !

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iata un exemplu de loc perfect pentru toata lumea : un camping in Venus.

http://www.campingpa...ro/servicii.php

Cine vine cu copii mici sta la bungalow sau casuta

Cine vrea la cort , sta la cort

Cine vrea la hotel pote sta in statiune la hotel.

Preturile de 20 ron pe noapte de persoana la cort sint ok pentru cei care vor la cort.

Putem merge impreuna seara oriunde dorim in statiune, sau putem sta chiar in camping.

Exista posibilitati foarte multe de a face un program comun cu bani putini.

Totul este sa fiti liberi in acea perioada , sa dati un avans si sa rezervam.

Ia sa vedem : putem sa ne intelegem chiar de la pagina 6 ?

Edited by iulirx
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
post-143-0-72458000-1394983697_thumb.jpg Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau aici ...

E o priveliste superba, parcare imensa pentru poze de grup, posibilitati de excursii, sali si terenuri de sport, piscina etc.

Am vorbit acolo si pretul se mai negociaza pentru grupuri mari si plata in avans.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau aici ...

E o priveliste superba, parcare imensa pentru poze de grup, posibilitati de excursii, sali si terenuri de sport, piscina etc.

Am vorbit acolo si pretul se mai negociaza pentru grupuri mari si plata in avans.

Nu esti pe aceeasi frecventa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu cine nu sunt? Pana una-alta eu am mers la patru Nationale din patru in ultimii patru ani si nu am comentat niciodata locul sau data.

Asta inseamna de fapt sa fii fan Volvo!

Tu nu stii ce vrei, sau poate vrei sa fie ieftin, aproape de casa, sa pice exact cand iti e tie bine.

Fa o propunere, supune-o la vot si organizeza apoi daca vrei asta. Hai ca poti, esti tanar, plin de entuziasm. Eu promit ca vin fara sa comentez.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturile de 20 ron pe noapte de persoana la cort sint ok pentru cei care vor la cort.

Bai Iulica, cum sa fie 20 lei/persoana pentru cei ce vor la cort? Daca vine o familie formata din 4 membri platesc 80 lei noapte doar pentru locul unde-si intind cortul? :hammer: :hammer: :hammer: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci avem 2 propuneri :

1. La mare , la Venus , la camping

2. La munte , la Fundata, la hotel.

Daca mai sint propuneri , va rog sa le faceti cunoscute, prezentind cit mai mult despre locatie.

Fara rautati si sarcasm. La sfirsit vedem cine vrea sa vina si unde. Dupa aia stabilim organizatorul, platim avansul si gata.

Andu, asa scrie acolo: 20 ron /zi/persoana. Poate e vreo greseala, insa asa scrie. La hotel e cam dublu de persoana... Oricum, cei interesati pot suna acolo sa fie siguri de preturi.

Daca tu stii locuri unde este mai ieftin, spune-le !

post-143-0-72754700-1395074391_thumb.jpg

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La camping e normal sa fie pretul pe persoana. Se pune la dispozitie grup sanitar, apa, etc. Altfel, ar veni unii cu cortul de nunta...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa alegem rapid... la munte sau la mare. Vin si eu cu o propunere: Valea Lotrioarei unde n-ai semnal la telefon si nu costa sa te cazezi cu cortul plus ca peisajul e de vis. Sunt si pensiuni, casute etc. Eu zic sa incepem sa facem lista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii o pensiune sau o casuta unde pot sta 20-30 de familii timp de doua-trei zile? Atunci pune un link sa vedem si noi. Si sa se ajunga cu masinile, caci e vorba totusi de un club auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vor fi 20-30 de familii cum spui atunci si oferta va fi pe masura. O sa faca reducere faina la atatia oameni pentru 2-3 zile. Cand ma duceam prin zona asta 2-3 zile plateam 50 de lei de cuplu 24h. Terasa, piscina pentru copii, tenis de masa, gratar la dispozitie cu tot cu lemne. Cel putin mie unu imi place la nebunie. Chiar si acum 2 ani am fost acolo. Arunca o privire http://www.turistinfo.ro/lotrioara/cazare-lotrioara/pensiunea_voicu/poze-pensiunea_voicu-c41957.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

E frumos. Cred ca ar trebui sa ne stabilim un orizont de timp pentru propuneri, apoi sa facem un sondaj in acest topic. Dupa care, locul cu cel mai multe voturi sa fie destinat a ne fi gazda. Problema e ca in alti ani unii au votat un loc si pe urma nu au venit. De aceea multe voci sustin ca dreptul de vot trebuie sa il aiba cei care au dovedit in anii trecuti ca chiar merg la Nationala. Personal, imi e totuna. Dar inteleg si punctul lor de vedere. Acum doi ani chiar am fost surprins sa vad desi s-a facut la Slanic Moldova, au venit foarte putini din Moldova. Ceea ce contrazice teoria ca distanta conteaza...

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

On topic, please. Ca iar ajungem la pagina 50. (rog un moderator sa stearga fara mila orice comentariu care nu e ontopic, inclusiv asta)

Propuneri ( detaliate, nu generale) si disponibilitati ( pot/nu pot veni acolo sau acolo)

DE VOTAT VOTEAZA CINE VINE ! nu altii !

Sa terminam cu propunerile ( io zic pina la 1 aprilie) si dupa aia vedem cine vine. Dupa aia se voteaza locatia si organizatorul.

Nu va ginditi la mai putin de 1000-1200 ron pentru 2 persoane (all inclusive, transport, cazare, masa, chestii distractive, etc) pe 3 zile la nationala. Cine vrea sa vina de pomana, nu poate. (nu e nevoie de comentarii aici)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulica, acum fara gluma, ti se pare ca eram off? Cum a propus nea' Feraru o locatie, asa am propus si eu care DA vreau sa vin. Si de ce nu ar putea costa mai putin de 1000-1200 RON? Cine spune ca atat ar trebui sa coste intalnirea asta? Nu poti impune nimanui sa-si ia cazare si masa. Poate omul vrea sa manace toata ziua sandwishuri de acasa. Nu te poti distra cu prietenii pe o suma de 500 ron ( ca de exemplu) ? Ia fa o intrebare pe topic cati ar veni dar nu o sa vina tocmai din cauza ca nu dispun de 1000-1200 RON !? Daca am fost off topic postand o locatie cu pensiune, cu jocuri etc imi asum responsabilitatea de a lua avertisment, ban, kick .... ce vreti voi.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.