Bodnariuc Mihai

Intalnire Nationala 2014!

464 posts in this topic

deoarece multi sunt impotriva asociatiei eu zic ca anul acesta sa nu se implice in organizarea acestui frumos eveniment

asociatia -prin membrii ei-va dorii sa faca o surpriza participantilor

Ia zi-ne si noua tot ce stii : cine e impotriva si de ce. Si ce surpriza face Asociatia asta de care vorbesti tu? Poate da tricouri, ca acum doi ani? Sau stegulete, ca anul trecut? Ori premii, tot ca anul trecut?

Last edit : Eu propun sa organizezi tu, anul asta. O sa iasa fain si vei avea parte de recunostinta tuturor.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu?

personal?

feraru marin?

eu ,feraru marin membru al acestui forum din -oare ce an? 2007?-pot sa organizez o intrunire nationala

dar numai la mare pot

la munte nu pot

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agresor a zis ceva bun, sa ne gindim : e bine, nu e bine ? Daca e sa merg pe transalpina pot sa merg si pe transfagarasean sa vad (vedem) cum e p-acolo.

Dar vorba lui Maverick : cine vine ? Eu l-as chema chiar pe Agresor, o veni , n-o veni ...in recunoastere ?

Ia ziceti : luni 31 martie, mergem p-acolo ?

Ideea este ca mergem ca mine si ca matrix, adica precum soferii buni, nu mergem incet , chiar incalcam legea..( nu o incalcam rau, o incalcam bine !) vine cineva ?

Am glumit. Voi nu ? Mai glumeste cineva ?

Murim un pic zi de zi.

O invit cu drag pe presedinta. Si pe oricine altcineva care vrea sa se simta bine. Hai sa v-arat cum e sa mergi legal . exista si soferi buni aici ? (exceptie fac matrix, feraru si tomita)

Nu va speriati : nu va pun sa va tineti dupa mine. Eu doar va "imping" de la spate.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luni 31 Martie e foarte bine de mers - insa trebuie sa ne hotarim UNDE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am cu ce nea' Iuli, ca as venii! Nu sunt un sofer adevarat ... sunt doar un conducator auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doctore mersi

In 25 august am descoperit forumul si in septembrie am fost pt prima data la nationala si de atunci nu am ratat nici o intilnire

Sent from my P5_Quad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti cu propunerile alea - voi care nu mergeti ORIUNDE AR FI ! Ca acum pun eu o locatie si gata - cine doreste vine si cine nu, asta e.

Nici cu votare/propunere publica nu e bine, am lasat chiar si pe cei care nu au fost NICIODATA la o Nationala sa-si spuna parerea, ce va lasati atit de greu oameni buni ? Nu va inteleg.

Haideti, ca LUNI (31) e aproape si am mare chef sa ies din Bucuresti. Daca sint 2 locatii cit de cit apropiate le putem viziona pe amindoua ! Pentru a vedea cu proprii ochi ce se ofera pe-acolo, nu din "copy/paste" de pe internet. Vorbim la fata locului de preturi/reduceri/conditii - toate cele trebuincioase Nationalei.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare! Am si eu o propunere. Fiecare dintre noi care mergem la intalnire, sa propuna cate o locatie si dupa ce analizam ofertele sa votam. De preferat, oferta sa fie completata cu pretutile, facilitati, atractii turistice....etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu merg oriunde. Daca s-a votat Muntele, Cheile Gradistei - Resort Fundata pare ok.

Altcineva ? Pareri ? Propuneri ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru Marele Interes aratat acestui neinsemnat topic.

Pina luni dimineata se voteaza/propune locatia - observ ca doar cu Dead End-uri merge treaba in ultimul timp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cheile Gradistei sa fie,la fel si eu as merge oriunde,dar daca asta se hotaraste acolo mergem.Eu am stat acum ceva ani vis-a-vis de complex la o pensiune abia data in folosinta si a fost super ok.

Faza misto la Resort e ca au de la 2 la 4 stele parca,dupa preferinte.Parcare destul de mare,mancare ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In atentia

d-nului M

Va multumesc pentru interesul acordat Hotel Sf. Petru si va trimit mai jos oferta referitoare la solicitarea dumneavoastra.

Perioada 05.09 – 07.09.2014

cazare regim single 143 Ron/noapte*

cazare regim dublu 225 Ron/noapte*

* toate preturile de cazare includ micul dejun (bufet suedez) si acces la zona de SPA (piscina, jacuzzi si sauna).

* pentru dumneavoastra, preturile de cazare au un discount de 10% din pretul standard.

Asadar, potrivit informatiilor trimise costurile pentru cazare sunt urmatoarele:

CAZARE:

camera dubla 20 x 2 nopti x 225 Ron/noapte = 9000 Ron

Total cazare → 9000 Ron

MESE RESTAURANT

Restaurantul nostru functioneaza dupa meniu a la carte dar pentru grupuri putem sa va propunem niste variante de meniu din care dumneavoastra sa puteti alegeti in functie de preferintele participantilor. Daca ne puteti trimite mai multe detalii in acest sens putem sa va trimitem o oferta.

ANIMALE DE COMPANIE

Sunt acceptate animale de companie in hotel. Va rugam sa ne anuntati despre ce animale de companie este vorba. Pentru catei de talie mica putem sa va punem la dispozitie si patut. Pentru animale de talie mica nu se percep costuri suplimentare dar pentru cele mai mari costul este de 10 Ron/zi.

In speranta ca oferta noastra se ridica la nivelul asteptarilor dumneavoastra, nu ezitati sa ne contactati pentru orice alte detalii.

Cu stima,

Flavia Peciu-Florianu

Hotel Manager

Hotel Sf. Petru

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica , pentru 2 persoane x 2 nopti trebuie :

Combustibil pentru 900 km = 90 l x 6 ron = 540 ron

Cazare 225 x 2 = 450 ron

2 mese de seara pentru 2 persoane = 150 ron

Total (minim) = 540+450+150 = 1140 ron

In principiu, daca o familie de 2 persoane poate cheltui 1300-1400 ron pentru nationala eu cred ca s-ar incadra bine.

Mie-mi place locatia si zona. Daca ar fi numai dupa mine , eu as plati si miine un avans. Problema e ca trebuie sa mai existe macar inca 19 platitori de avans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lamuriti-ma pana la urma data exacta este 5-7 septembrie? Daca da, sa-mi spune-ti cat trebuie avans si un numar de cont in euro daca se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Data este fixa : primul weekend din septembrie, deci 5-7 septembrie anul asta.

Nu s-a stabilit inca locatia ( nu stiu cine o stabileste, daca se voteaza sau nu, asta ramine de vazut si de rezolvat cit mai repede cu putinta) deci nu avem un organizator.

Daca nu se ofera altcineva, atunci cineva de la asociatia volvo se va ocupa. Cind se va stabili precis si fara echivoc locatia va fi si un cont disponibil.

Eu ma ofer sa merg pina in zona Voineasa , sa filmez locatiile, sa discut direct cu proprietarii, etc. Daca mai sint amatori pentru luni 31 martie, cind as dori sa ma duc in zona, sa-mi spuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulica, daca vrei merg cu tine! Sau cu voi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine mai merge (mai vrea) luni la Voineasa ? O mini coloana, ceva, sa mai iesim din hibernarea asta ?

Iuli

Matrixxx

Andu G

.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Am inteles.

Nici propuneri de locatii, nici alte randuri...Cum ii sta bine unui topic fierbinte de Nationala.

Ok. Cum doriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne putem intoarce de la Voineasa prin Fagaras (spre Brasov) si vizitam si resortul Fundata.

Astfel "impuscam" 2 locatii propuse.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vedeți că drumul din Bran până la Cheile Grădiștei e in reparație, dar de acolo până sus la Resort Fundata, e drum privat impecabil, pe serpentine superbe. Drum bun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa va tot rog si eu pe pagina trecuta a topicului si imi racesc gura (si mainile) de pomana. Na, sa vedeti cum e sa vorbesti singur.

In fine.

Am mers la Voineasa impreuna cu Iuli si am vizitat 2 locatii. Din pacate in Voineasa nu se gasesc pensiuni/locatii pentru cazare DECIT cu maxim 10-12 camere. Mai rau - la hotelul Zan ce are 20 camere (4 stele...) mancarea ce se prepara este din...congelate din supermarket-uri, spre deosebire de cele 2 pensiuni unde pun la dispozitia clientilor produse zonale, naturale. Cele 2 locatii alese si vizitate au marele avantaj de a fi aproape una de alta, la 2,8 km distanta - deci ne putem strange toti la masa la una din locatii + seara festiva (a la carte, dans, boxe, tort, etc). Ne pun la dispozitie chiar si sofer+masina pentru transport daca avem chef sa bem mult... Ambele "patroane" ne-au vorbit foarte frumos, parca rugandu-ne sa venim acolo cit mai repede, cu repect si fara nici un ifos sau aer de sefie. Ne-au placut.

Ambele locatii - privelistea si linistea - de vis. Drumul pina acolo indeamna la multe nebunii...fiind bun de alergat sau de incarcat sufletul.

1) Pensiunea Denisa. http://www.turistinf...215.html#264813

Cazare: 4 camere pat matrimonial, 4 camere duble, 4 camere triple. Foarte curate, frumoase si cochete. Privelistea si linistea - de vis.

Tarif cazare pentru noi negociat pentru toata pensiunea: 100 lei camera cu mic dejun inclus/noapte.

Cei ce opteaza pentru (pranz si cina) - inca 50 ron/persoana.

Citeva preturi: ciorba burta=9 ron,perisoare,vita,pui=7 ron. Cotlet,pastrav,snitel=20 ron. Bere=4-6 ron. Se poate face foc tabara, pus masa mare afara...

2) Pensiunea Lazar. http://www.pensiunea...r.ro/index.html

9 camere duble + 1 apartament. Dispune de internet (la cealalta din pacate am uitat sa intrebam...ne-a furat atentia peisajul superb)

Pret cazare negociat pt. toata pensiunea: 2 nopti = 1600 roni fara mic dejun. Adica 80 ron camera/noapte.

Demi-pensiunea = 50 ron. Aici este vorba de mic dejun si pranz, doar ca pranzul este un fel de cina timpurie - se serveste tarziu pe la 16-17 si tine vreo 2 ore. Au numai produse din ferma proprie (porci, vaci, gaini).

Citeva preturi: ciorba burta=10 ron, restul de ciorbe=8 ron. Felul 2 (friptura, grill, pastrav, etc) 22-25 ron. Era in constructie si un fel de platforma-pridvor imens exterior, acoperit, in natura langa rau pentru a servi mese festive grupurilor, pina de paste vor sa-l termine.

Asa ca astea-s conditiile de-acolo. La ambele locatii putem face gratare (putem aduce de acasa de toate, inclusiv bautura - sau se pot cumpara din Voineasa).

Acum sa mai vedem/propunem si alte locatii (cei de prin zona respectiva ar putea ajuta...) si bineinteles, CITI vor plati avansul. Dupa ce se va depasi data limita a platii acestuia, restul doritorilor se vor descurca la fata locului. Voineasa e plina de pensiuni, zona e foarte frumoasa dar nu se gasesc locatii cu un nr. de camere mare.

Timpul trece - asa ca va rog ganditi-va bine si repede. Toamna pe munte este inca in plin sezon, nu ne asteapta nimeni prea mult cu avansul.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucuresti - Pitesti - Rm. Vilcea - Brezoi = 215 km drum excelent (Brezoi se afla pe drumul Rm. Vilcea - Sibiu)

Brezoi - Denisa = 35 km drum bun ( se poate merge lejer cu 100)

Denisa - Obirsia lotrului = 45 km drum acceptabil, se poate merge cu 40-50 cu atentie, are si portiuni stricate, fara asfalt de 40-50 m unde se merge cu 5-10km/h.

Obirsia lotrului - Rinca = 33 km pe transalpina (partea spectaculoasa a acestui drum)

Ca o concluzie personala : daca nu se face nationala acolo, voi incerca eu sa string citiva oameni pentru o intermediara acolo. Mie, si cred ca si lui Matrix, mi s-a parut drumul prea scurt si prea frumos.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.