dani_dy

Nationala 2015 - 4-6 sept - Locatie: Hotel Dana - Venus: http://www.hotel-dana.ro/

126 posts in this topic

Am primit si oferta pentru Nationala 2015:

1. Locatie: Hotel Dana - Venus: http://www.hotel-dana.ro/

Rezervarea si-o face fiecare cum // cand vrea direct cu hotelul - fie la telefon fie pe mail - contactele pe site. Pentru rezervare, codul de rezervare este la mine - il trimit prin PM cui doreste sa rezerve si cand.

2. Tarif:

Camera dubla hotel 4* cu balcon - 132 lei/noapte/mic dejun inclus 2 adulti

In tariful de cazare aveti incluse si 2 sezlonguri + umbrela (plaja privata - 2 adulti)

Optional,servicii masa (meniu a la carte,sistem fisa cont) : pranz - 45 lei/pers/zi , cina - 45 lei/pers/zi ;pentru copiii cu varste cuprinse intre 4 - 12 ani,se achita 50% .

CAMERE DUBLE HOTEL 4 STELE ****

Pot avea 1 pat matrimonial sau 2 paturi single.

Camerele sunt dotate cu : aer conditionat cald / rece, televizor, frigider, seif, telefon camera, telefon baie, uscator de par, uscator rufe.

Suprafata: camera intre 16 – 17 mp ; baie intre 3- 4 mp ; balcon intre 4 – 4,5 mp

TARIFELE: - sunt nete, includ TVA si micul dejun ( 30 lei/ zi/ persoana)

- nu includ taxa de statiune in valoare de 1% din prima noapte de cazare

FACILITATI PENTRU COPII :

- 0-3 ani beneficiaza de gratuitate la cazare si mic dejun fara pat suplimentar

- 4-12 ani , 1 copil insotit de doi adulti , daca se solicita pat suplimentar, se achita 50% din valoarea unui loc; fara pat suplimentar, copiii beneficiaza de gratuitate la cazare dar vor achita micul dejun in valoare de 15 lei

- peste 12 ani , se asigura pat suplimentar si vor achita 80% din valoarea unui loc.

- un copil cu un adult cazat in camera dubla, va achita 50% din valoarea unui loc.

FACILITATI INCLUSE IN TARIF: camere pentru nefumatori / t.v. cablu / acces internet wireless( hotel, restaurant, pizzeria si piscina) / teren de joaca pentru copii / piscina in aer liber pentru adulti / piscina in aer liber pentru copii / sala de fitness/parcare ( in limita locurilor disponibile)

ALTE SERVICII CU PLATA: minibar, inchirieri jocuri, room service.

CHECK IN : 18:00 CHECK OUT : 12:00

Oferta este valabila cu obligativitatea achitarii unui avans de minim 30% din totalul sejurului.

Pentru intocmirea facturii proforme este necesar sa ne trimiteti datele dvs personale conform CI (nume,prenume,serie,nr,CNP,adresa).

Astept cu interes raspunsul dvs,pentru orice alte informatii va stam la dispozitie cu mare placere.

Gata avem si Nationala 2015 - nu trebuie nimeni sa dea niciun avans vreunui membru - direct cu hotelul. Perioada 4-6 Septembrie, dar cine doreste poate sa faca rezervare pentru perioada mai lunga, conform dorintelor.

Inca ceva foarte important poate pe termen lung: NU AVEM CAMERE GARANTATE - daca cineva nu va reusi sa rezerve la inceputul lui septembrie este STRICT treaba lui.

Practic pincipiul este primul venit primul servit - fiecare pe socoteala lui.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul acesta asa a iesit, asa ramine, nu mai vreau sa aud nici un comentariu. E mai mult decit tardiv.

Anul viitor sper sa va vina mintea la cap mai repede si mai...concret in a lua decizii (plata avansului pina la 1 Mai, etc)

Ne vedem in 4-6 septembrie, dragilor. Cine doreste vine cine nu...va gasi x motive sa nu vina.

:kiss2:

P.s. cine mai doreste sa comenteze o poate face pe topicul Los Nationales. Acolo se vor scrie diverse: cei care vor sa mearga in mini-coloana catre locul Intalnirii, propuneri sau orice altceva credeti ca poate fi de folos. Inclusiv program, unde ne intilnim ziua, ce doriti sa facem, etc.

Aici va ramine doar aceasta decizie.

Curatenia a fost facuta.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna dimineata,

Cum de obicei pozele mint, iar cand verificam o locatie s-a dovedit uneori ca nu este acelasi lucru cu ce am primit, am facut putin diferit anul acesta - am verificat locatia incognito si intempestiv - sambata am fost la hotel, fara anunt in prealabil, fara pregatiri, nimic.

Primul lucru cand am ajuns: Venus-ul aproape gol, in fata hotelului in parcare vreo 15 masini - locuri de parcare peste 50 de-a lungul stradutei de acces.

Pozele mint - de data asta in alt sens - nu reflecta frumusetea acestei oaze de verdeata si liniste - pomi, arbusti, sculpturi, fantani arteziene, verdeata peste tot:

post-2510-0-01283900-1433143890_thumb.jppost-2510-0-97361200-1433143899_thumb.jppost-2510-0-24743000-1433143906_thumb.jppost-2510-0-48441600-1433143918_thumb.jppost-2510-0-00736900-1433143925_thumb.jppost-2510-0-17808900-1433143934_thumb.jppost-2510-0-74123200-1433143947_thumb.jppost-2510-0-00343200-1433143966_thumb.jppost-2510-0-46981600-1433143985_thumb.jppost-2510-0-58802800-1433143999_thumb.jp

Pentru putine ori am fost surprins pe litoralul nostru in mod placut - poze vs. realitate.

Locul de joaca este un loc umbrit de arbori, in incinta complexului, cu una din terasele hotelului langa, pentru supravegherea copiilor:

post-2510-0-28031400-1433144129_thumb.jppost-2510-0-12536300-1433144137_thumb.jppost-2510-0-13032400-1433144146_thumb.jppost-2510-0-43542200-1433144156_thumb.jppost-2510-0-00044100-1433144164_thumb.jp

Complexul dispune de un restaurant principal:

post-2510-0-01546000-1433144222_thumb.jppost-2510-0-75470200-1433144229_thumb.jp

cu o terasa deasupra:

post-2510-0-71399700-1433144274_thumb.jppost-2510-0-43449700-1433144284_thumb.jp

Capacitate totala: minim 100 persoane.

Separat, complexul dispune de cateva terase retrase, pentru relaxare:

post-2510-0-79742700-1433144354_thumb.jppost-2510-0-38659500-1433144379_thumb.jppost-2510-0-29043500-1433144389_thumb.jp

2 piscine alaturate - una de copii - cu bar atasat:

post-2510-0-14492700-1433144435_thumb.jppost-2510-0-19895400-1433144442_thumb.jppost-2510-0-21060500-1433144450_thumb.jppost-2510-0-85505100-1433144459_thumb.jppost-2510-0-75654600-1433144466_thumb.jp

Am servit masa a la carte, ocazie cu care am vazut si preturile - orientativ, din ce imi amintesc:

- ciorba // supa - 9 - 12 RON

- ceafa porc // pui - 13 - 20 RON

- paste - 15 - 25 RON

- bere - 5 - 11 RON

- sucuri - 5 - 10 RON

Intr-adevar, un meniu complet a la carte - ciorba, felul principal, salata, o bere fara alcool, desert, cafea - 47 RON.

Dupa ce am servit masa, am vorbit si cu managerul hotelului, cu care am discutat oferta initiala si am mai lamurit cateva chestiuni:

- avem si locatie de restaurant interior, unde, daca dorim, ne putem "izola" sa avem o petrecere doar a noastra.

- au formatie angajata in fiecare seara la restaurant

- asa cum am mai subliniat, NU AVEM CAMERE GARANTATE - fiecare isi rezerva direct cu hotelul cand vrea, cu riscul propriu vizavi de disponibilitate. Codurile de rezervare la mine, se pot obtine prin PM individual.

Numai bine,

mav

Eu intentionez sa merg acolo cel putin pentru un week-end cat mai curand - foarte placut impresionat de ce este acolo - va recomand cu caldura.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am ascuns comentariile tale si ale lui Ionut; daca aveti ceva de împărțit o puteti face si in privat sau unde doriti voi

Din ce a postat si colegul Matrixxx Nationala urmeaza a se organiza in perioada 4-6 septembrie

Citez din postarea #82

"P.s. cine mai doreste sa comenteze o poate face pe topicul Los Nationales. Acolo se vor scrie diverse: cei care vor sa mearga in mini-coloana catre locul Intalnirii, propuneri sau orice altceva credeti ca poate fi de folos. Inclusiv program, unde ne intilnim ziua, ce doriti sa facem, etc.

Aici va ramine doar aceasta decizie.

Curatenia a fost facuta. "

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ,atunci raman la prima fraza- sustin locatia propusa de `fratili` Maverick ; locatia excelenta , preturi accesibile !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista cu participanti este la secret,sau....?

Pt. ca acum stiu ce program am in perioada urmatoare ,as dori sa particip si eu la intalnirea nationala de anul acesta.

Pt. rezervare,iau legatura cu Mav, sau direct la hotel ,ca nu am inteles exact ?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am platit deja avansul. Responsabil, Maverick. Cel putin la data la care am platit eu.

Chiar sunt curios sa vad si eu lista de pna acum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul asta ar trebui sa fie..."secret". Doar asa vedem cine vrea cu adevarat sa mai vina. Vine acolo, la INTALNIREA ANUALA VOLVO fara sa-i trebuiasca nici un motiv.

Vine pur si simplu PENTRU CA VREA.

X-pagini cu liste, motive sau carcoteli...in fiecare an.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat,am vorbit cu Mav si se ocupa el.

Nu ma interesa in mod deosebit cine venea,pt ca nu prea conteaza,dar mi sa parut dubios,pt. ca in anii trecuti se faceau la liste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am depasit etapa listelor. Acum totul este electronic :) Salvam padurile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul asta ar trebui sa fie..."secret". Doar asa vedem cine vrea cu adevarat sa mai vina. Vine acolo, la INTALNIREA ANUALA VOLVO fara sa-i trebuiasca nici un motiv.

Vine pur si simplu PENTRU CA VREA.

X-pagini cu liste, motive sau carcoteli...in fiecare an.

Cine sa vina? Tot noi vom fi, poate chiar mai putini fara tam-tam-ul din anii trecuti...

Dar nu numarul conteaza, desigur.

Abia astept... mai e fix o luna!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, deci mai sunt mai putin de doua saptamâni pâna la Nationala de anul asta.

Vine cineva de joi? Sta cineva si dupa duminica? Nu de alta, dar ma gandeam sa poposesc mai mult pe litoral cu aceasta ocazie...

Eventual plecam mai multi din Bucuresti, ca sa intram in atmosfera de pe drum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vezi Marius ca toti se feresc de topicul asta, de parca ar fi dat cu tamaie ?...

Eu vin de vineri si stau...depinde cum e vremea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vin de vineri pana duminica,nu pot mai mult.

Sper sa se indrepte si vremea.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu de vineri pana duminica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Se indreapta, de mâine iese soarele si se fac iar 30 de grade in aer.
Mai vorbim despre o eventuala plecare in grup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru Bucuresteni - locul de intalnire e la benzinaria Mol de pe Theodor Pallady, pe dreapta, aproape de intrarea pe autostrada,

Ora de plecare o stabilim impreuna.

Edited by Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

*Benzinaria Mol:D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu voi merge de joi. Planific sa plec in jurul orei 09 din Bucuresti. Daca mai pofteste cineva la o coloana mica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu plec in principiu de joi sau poate chiar de miercuri - nu stiu. 

Si mai sunt colegi care vin de joi si stau tot pana luni. 

Ne vedem acolo - cei care veniti. Cu ceilalti prin tara sau cu alte ocazii. 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel De ce nu suni/mesaj privat sa intrebi?Mai ales ca iti este si foarte dor de acesti oameni.

 

@maverick"Rezervarea si-o face fiecare cum // cand vrea direct cu hotelul - fie la telefon fie pe mail - contactele pe site. Pentru rezervare, codul de rezervare este la mine - il trimit prin PM cui doreste sa rezerve si cand."

Am sunat si vineri si astazi - nu raspunde nimeni la numerele de telefon afisate pe site,am trimis mail saptamana trecuta - nu am primit raspuns.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seriozitate maxima, made in Romania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pleacă cineva vineri seara? Dacă da, la ce oră și de unde?

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel De ce nu suni/mesaj privat sa intrebi?Mai ales ca iti este si foarte dor de acesti oameni.

 

 

Pentru ca avem forum...

Daca toata lumea ar intreba pe privat, ar fi inutil forumul. Dar chiar, voi veniti?

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now