BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

Spiritul volvo ramane, insa in garajul fiecaruia :lol:

Sincer, nu ar trebui sa acuzam pe nimeni, singurul vinovat este timpul si spatiul in care traim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic : Andu, maine daca vrei trec sa te iau la sectoriala :P ...o sa vin de undeva dinspre Popesti Leordeni

Adi, nu este problema de transport, veneam cu mare placere si la Polivalenta si la Penny ! Mai am de ispasit din pedeapsa ;D ;D ;D

"Sunt totusi de parere ca putem sa ne mobilizam, deja intalnirea de la Polivalenta a ajuns sa fie mai mica decat intalnirea sectoriala (Sector 1, Penny Market Bucurestii noi ) ."

Asa cum forumul s-a scindat in 2, asa si Intilnirea saptaminala s-a rupt si ea, fix in 2. Autorii se stiu, pentru ambele "biete" pareri care au dus la deciziile respective. Care.....mobilizare ?!

Asteptam ruperea in cit mai multe. Din orice. A orice.

Hai mai Florine, nu mai fi suparat ! Unii se duc la Penny pentru ca se ajunge mai usor de locul unde muncesc, se afla, etc ! Eu am intalnit membri de pe forum pe care rar i-am vazut la Polivalenta ! In ultimul timp eram prezent la ambele intalniri, doar sa va vad pe voi :3some::occasion14:

cind vorbeam io de spiritul volvo , ma injurati.

acu' suportati !

sa mai spun inca o data nume ?

Ia zi tu Iuli, chiar is curios !

ba io acuz !

Baga !

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-e frica ! nu esti curios, doar vrei sa spun io ce stii si tu.

cind vei avea prima masina cumparata pe banii tai o sa-ti soptesc la ureche....

zi tu primul !

(incerc sa evit o problema , insa nu voi incerca prea mult)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andule, tu chiar vrei sa strici socoteala si aici pe forum? Macar aici sa ramanem cat de cat "fani volvo"

Iuli, daca sti, tre sa sti doar tu ;).....cine se simte, ridica mana sus, "cum a fost andu" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea este ca trebuie sa tinem cont de mai multi factori, timp, locatie, disponibilitate, etc.

Faptul ca este o sectoriala, nu vad de ce va supara, atata timp cat pasiunea este comuna! Ca nu ne vedem tot timpul cu totii, ca la sectoriala incep sa fie mai multi decat la Polivalenta... astea sunt treburi care tin de locatia si timpul fiecaruia, deja vad ca apar frictiuni aiurea, imi dau seama ca nu intelegeti ca toti avem aceeasi pasiune pentru Volvo. Va rog sa intelegeti ca toata lumea este binevenita la orice intalnire Volvo, ca este la Polivalenta, ca este sectoriala sau judeteana, nu este nicio scindare, tine doar de timpul si disponibilitatea fiecaruia. Pentru mine, si nu numai pentru mine, a face in trafic mai mult de o ora pana la Polivalenta mi se pare o pierdere de timp. Prefer sa ajung la sectoriala in 5 minute, si tot la fel de bine ma simt ca pe masina mea scrie "VOLVO-CLUB.RO".

Deci, nu mai fiti atat de categorici si incercati sa analizati real lucrurile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A face o ora prin trafic mi se pare o tampenie"...

Da' ca sa faci Zilnic o ora prin trafic pentru servici nu e o tampenie?

Asa considera si multi de-aici Nationala: sa conduci 8-10 ore prin trafic

pina acolo e o tampenie...

Inainte, cind era parcarea de la Polivalenta plina de masini, nu era aceeasi...tampenie?

Pe mine ma doare aceasta scindare dubla.Asa sint eu mai sentimental, mai idealist. Ultimul dinozaur.

Inainte se putea cu un singur forum si o singura locatie, era o bucurie in aer cind ne intilneam

de parca o puteai respira. Acum, totul e banal, mult prea banal.

Va doresc multa bucurie in mini-intilnirile din spatele blocului sau in alta parte. Pentru mine, Intalnirea Saptaminala

a fost si va ramine in sufletul meu Polivalenta.

Acelasi Matrixxx, cu bune si rele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florine, cat crezi ca iti mai pot motiva absentele la Saptamanala ?!!!

PS.: NE ESTE FOARTE DOR DE TINE !!!!

BUGA, Alin BUGA

Share this post


Link to post
Share on other sites

mariusdaniel : .... "de curand a intrat si sala de antrenament in program. De fapt, ca sa fiu cinstit, ea e de vina pentru azi !"

sa nu-mi zici ca te-ai apucat de ping(in)pong .... sau da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu draga Alex, de alte sporturi, karate si aerobic. Stiu ca pare ciudat, dar asta e adevarul. Unii au ras de asta, altii s-au mirat, altii au spus ca e tare de tot, iar "altcineva", spune ca nu vrea sa faca antrenament cu mine in aceeasi sala. Nu ma deranjeaza catusi de putin, respect optiunea fiecaruia.

Ca sa fiu si on -topic, pe mine nu ma intereseaza foarte mult unde se tine intrunirea saptamanala. Oricat de departe de mine ar fi, eu tot voi merge. Pentru ca-mi place si ma simt bine.

Subscriu la afirmatia lui Alin : "Matrixxx, ne e dor de tine la intalniri" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florine este o mare problema la tine nu la noi, nu este nici o scindare, pur si simplu suntem foarte multi care stam in aceiasi zona si conducem aceiasi marca de masina .

Oricum e tare asta cu scindarea :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sa fie cum vrei tu - e o mare problema la...mine. Noapte buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-e frica ! nu esti curios, doar vrei sa spun io ce stii si tu.

cind vei avea prima masina cumparata pe banii tai o sa-ti soptesc la ureche....

zi tu primul !

(incerc sa evit o problema , insa nu voi incerca prea mult)

Pai poti sa-mi soptesti Iuli, volvo asta fiind a doua masina proprietate personala cumparata din si pe banii mei :)

ps: Marius, despre cine este vorba? Cine nu ar face antrenament cu tine in aceasi sala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mariusdaniel : ...... "altcineva", spune ca nu vrea sa faca antrenament cu mine in aceeasi sala.

... pai ce, esti un karateka, arde-i una ..... :laughing9:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interzis in afara salii de karate. Apoi, nu-mi sta in caracter. Si nu in ultimul rand, "altcineva" sper ca a glumit, ca si tine, de altfel ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am auzit ca s-a inchis Daimon pentru o perioada...Noi unde mai bem un ceai, de mâine seara ?

post-677-0-43803300-1322071886_thumb.jpg

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

La aer? :D

Cred ca apar si eu maine seara! Hai poate ne strangem ceva mai multi maine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perfect. Voi avea cate ceva in portbagaj pentru MidnightCaller, Alexpopeystar, Ursu48 si AlinBuga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, si pt noi restul????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cate un ceai cald :D

Maine ii pun ghete de iarna fiarei si apoi trec pe la poli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, nu este. clar nu este. insa ne-am bucura daca ne-ar onora cu prezenta pt a mai incalzi spiritul volvo, ca de cand lipseste este cam racoare prin parcare... Eu aduc plicurile de ceai, sa-mi ziceti ce vreti, voi aduceti apa fiarta sa o punem de-un ce(-)ai fiecare prin parcare. ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now