BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

O idee excelenta, Alin !

Chiar imi doream sa ajung seara in Cismigiu, sa vad cum au aranjat parcul de sarbatori.

Mi-ar place sa vina cat mai multi prieteni, sa facem acea "zi a motoarelor reci" - propusa de ValiU pe care nu am reusit s-o facem la Nationala,

Eu as indrazni sa vin si cu patinele de gheata, daca as sti ca mai vor si altii sa patineze.

Deabia astept sa-i cunosc si pe cei care merg doar la intalnirile de la Penny. Si de ce nu, poate vor veni si prietenii nostri care stau mai aproape de Bucuresti.

Hai sa vedem daca putem sa depasim numarul de la Nationala !

Eu o sa vin la Polivalenta!

Andu draga, nu te ambitiona sa fii contra. Cu totii te indragim pentru spiritul tau tanar si nonconformist. E timpul sa uiti de mica urecheala si sa-ti pui patinele la spinare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu merg oriunde (nu pot sta foarte mult, deoarece trebe sa ies si cu colegii de la munca mai pe seara) dar vin cu masina. Daca exista doritori de a ajunge cu mine acolo ii astept bucuros(ca idee plec din zona mall vitan).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai, ce sa o mai lungim : Joi 30 decembrie 2011 la ora 18:00 in Cismigiu.

Acum mai ramane sa vedem unde anume mai exact, caci locul e destul de mare.

Propuneri, va rog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah , cat de mult imi place sa vad cum va mobilizati ! nu uitati ca zilele astea fiecare are multe de facut , asa ca .... apelati si la ...varianta "dama cu camelii" :) ( pe cale orala ...telefonic ) pentru a ne aduna cat mai multi ! .

In zona Izvorului lui Eminescu ,este... fosta BIBLIOTECA , transformata in cafenea , loc unde putem manca o pizza sau bea ceva la adapost.

BUGA, Alin BUGA

PS: Cea mai apropiata intrare pt zona mentionata este cea din Stirbei Voda , unde sunt si locuri de parcare cat si statie de autobuz !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atentie, atentie :)))

Foarte buna ideea lui Alin, subscriu 100%, si... desi nu sunt sigur ca voi putea fi acolo de la ora 18, rog atentie MARE la :

1). Targul de Craciun care e acolo - am trecut si ieri si alaltaieri si era calcare in picioare

2). Biblioteca - o stiu din liceu, nu mai e ce-a fost, acum e servire proasta spre execrabila - aviz la Alin :)

3). Daca gasesti loc la masa, esti ZEU !

Deles bahtalo ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

avem experienta la mici in picioare pe frig de saptamana trecuta. si oricum cred ca va fi caldut maine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex , nu e targ fara aglomeratie !

Biblioteca e ok , nu stiu ce servire vrei la un CafeBar.Am fost acolo , anul trecut de sarbatorile de iarna, am gasit cu greu o masa ....ca pe timpuri , intai 2 scaune...apoi inca doua... lipite la masa unor tinerei, apoi....restul a venit de la sine !

...Can-Can !

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da da . la ora 18.00 ne intalnim acolo, deci, da? de tare mult n-am mai citit un vin fiert. :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa facem lista pentru rezervare masa la bilblioteca. Altfel, stam in frig toata seara. Nici asa nu e chiar rau, dar parca mai bine e, dupa ce ne plimbam un pic pe acolo, sa stam la un ceai de vorba...

Asadar : Alin si Rodica, Maverick, Marius Daniel, Funkydj... cine se mai inscrie, dar repede sa poata face Alin rezervarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu promit nimic dar te sun Marius in caz ca vin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine ne intalnim la Debarcader , 18.00-18.30.

Avem rezervare la 'Biblioteca" la 19.30

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa fie frumos. Deabia astept... as veni cu patinele sa ma distrez un pic pe gheata... mai indrazneste cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi era omor pe patinoar :smile:)

S-a votat, si eu maine la 18:00 sunt acolo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleeeeeeeeeeex ! Anunta-i si pe cei de la Penny , te rooooooooooog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ora 18 e foarte tarziu pentru mine, care distrez...oamenii. Din cauza serviciului nu mai ajung nici la Polivalenta de atita timp...

Asa ca va urez distractie placuta tuturor. Sa inchinati si pentru mine macar un pahar de vin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi ajunge si eu in București mâine seara,dar nu știu exact ora.Sper sa mă pot alătură vouă,ar fi super!De locuri nu-i problema,stau si in picioare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultima strigare : mai vine cineva cu patine, sau nu ? Caci nu vreau sa fiu singurul care se da cu fundul de gheata...Daca da, scrieti aici sau sunati-ma ca sa-mi iau si obiectul muncii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apar si eu pe acolo azi cu Deea si cu Ady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ora 18 e foarte tarziu pentru mine, care distrez...oamenii. Din cauza serviciului nu mai ajung nici la Polivalenta de atita timp...

Asa ca va urez distractie placuta tuturor. Sa inchinati si pentru mine macar un pahar de vin...

Draga Florin, te intelegem si promit ca voi inchina si pentru tine un pahar. Lasa ca recuperezi tu altadata ! La multi ani !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, pana la urma, unde se strange lumea? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi, Parcul Cismigiu , la DEBARCADER , Ora 18.00-18.30 .

Pentru cei care intarzie ....sunati-ma la 0730.071.092

BUGA, Alin BUGA

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa apar si eu pe la 19:00 macar sa va salut, sa va urez la multi ani....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari din provincie! Va doresc petrecere frumoasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heeeeeei, dragilor ...si uite asa s-a incheiat ultima Intalnire Saptamanala Bucuresti !

Da , in Cismigiu ,conform programului stabilit!

De unde...mizam ca vom fi 10 omuleti....... ne-am adunat 22 de FANI VOLVO !

Dupa adunarea la locul stabilit , celebrul DEBARCADER , coboram pe fundul lacului pentru POZA DE GRUP 1

post-331-0-96433200-1325196042_thumb.jpg

Dupa...doua scheme si cateva telefoane

post-331-0-59104000-1325196166_thumb.jpg

post-331-0-17572200-1325196186_thumb.jpg

post-331-0-53008700-1325196230_thumb.jpg

apar si alti forumisti si se trece la POZA DE GRUP 2

post-331-0-82608500-1325196344_thumb.jpg

Apoi... spiritele se incing, la.....unpahar de vin fiert , si ...Adi Badila se face verde la fata , datorita incalzirii globale (vezi ghetarul din spatele lui - sau ce a mai ramas din el) :D :D :D

post-331-0-59363400-1325196555_thumb.jpg

dar isi revine rapid , si energic precum il stim cu totii capteaza(din nou ) atentia tuturor si da startul catre ......"Biblioteca"

post-331-0-99742400-1325196755_thumb.jpg

La "Biblioteca" ....surprizaaaaaaaaa !!!!

Ne asteapta o masa cu 20 de locuri !

post-331-0-21979500-1325196882_thumb.jpg

post-331-0-06466000-1325196985_thumb.jpg

Reapar bisericutele facute pe clasicele teme.......Ce bancomate mai spargem.......cum mai blocam traficul.....cu cine votam.........

post-331-0-58326600-1325197190_thumb.jpg

post-331-0-56723200-1325197264_thumb.jpg

post-331-0-85579800-1325197295_thumb.jpg

Se mananca , se bea ....pana la desert cand ...degeaba ii spui omului ca tortul de biscuiti e ...ceva dulce si serveste ca atare ! Marius raspunde ...nepasator ! " DACA ASA IL MANANC DIN COPILARIE ....CU SOS DE ROSII PICANT.....SA-MI MASOR FLACARILE LA EVACUARE...!!!"

post-331-0-52217300-1325197575_thumb.jpg

Aproape de final...apar si ...INTARZIATII , dar apar !!!

post-331-0-75519100-1325197707_thumb.jpg

Si...totul e bine cand se termina cu bine , caci iese nota de plata, ceva firesc in 2011 !!!

Multumesc participantilor !

Matrixxx ai fost cu noi, a fost si ...PROVINCIAAAA, Iulirx si Haimdrllllllll v-am avut pe buze si....numai de bine..........

Inchei cu clasicul....." BUNA SEARA, LA O CANA CU VIN - FIERT !"

Sa ne revedem sanatosi in 2012 ! :hello:

BUGA, Alin BUGA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now