Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

Baietii, se apropie deadline-ul de plata ! Incepem sa ne miscam si noi ? Trebuie totusi confirmat numarul de locuri si platiti banutii, sau ne descurcam singuri !

Go go go !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care din voi e de prin vest si merge la intrunire ? Ma intalnesc si eu cu cineva pe drum sau vin singur atata drum  >:( >:(.

E cineva de prin Oradea sau pe traseul Arad-VatraDornei ?

Ce traseu imi recomandati ? Pe unde sa o iau voi care a-ti mai umblat ca eu miile de km le-am facut doar prin Arad ?

Imi da si mie cineva coordonatele GPS ale locatiei de la Vatra Dornei ?

Sa inteleg ca pe data de 4 sa fim deja acolo nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cdaugustin ....cand ajung acasa verific si iti dau confirmarea

@roberto stiu ca am notat coordonatele ...le am in masina am sa le postez  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Achitat azi.

Pentru @roberto:

http://www.ro.map24.com/

Eu vin din Baia Mare, depinde pe unde vii, si cand, poate ne intalnim pe traseu.

Pai  hai sa vedem cum facem in asa fel incat sa ne intalnim !

Tot nu mi-ati raspuns daca pe data de 4 trebuie sa fim acolo sau in 4 se pleaca ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe 4 trebuie sa fim acolo .....de plecat spre si de la .....fiecare cum vrea.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx, ieri am achitat restul de 260 RON....

Sa ne revedem cu bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare....prieteni! .....ce pot spune am avut o perioada destul de grea de munca, dar se pare ca trebuie sa fac o pauza....in legatura cu intalnirea as vrea sa merg si eu dupa cum am mai spus acum muuult timp in urma. Ideea este urmatoarea, daca nu se mai poate plati pentru cazare...am sa fac tot posibilul sa ajung, sa ne vedem acolo....imi doresc foarte mult....este un lucru inedit pentru mine, daca se poate sa cunosc si eu exact locatia. Oricum o sa ajung la urmatoarea intalnire de la Polivalenta si mia aflu detalii....Apropo am probleme cu ambreiajul ....as avea nevoie de volanta....crede-ti ca as putea gasi undeva la un pret de producator?....Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana pe 15 august poti plati 460 lei pentru 2 persoane sau 330 lei pt. 1 persoana . Plata reprezinta 2 nopti de cazare , mic dejun sambata si duminica + masa festiva sambata seara . Locatia se numeste Pensiunea Poiana si se afla in Poiana Negri.

Daca citesti prima pagina ai sa aflii si detaliile despre plata .

Gandeste-te repede .....si hai sa necinstim ...cu redbull-ul pe care tre sa il aduci  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

danyx - azi am depus si eu...restul de icre - pardon bani pentru Nationala. Ai mai jos atachment-ul.

post-495-12877865166798_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx Ai gasit coordonatele GPS ?

Au ajuns cei 50 de lei din avansul avansului la tine ? Maine platesc si restul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrix ....ai ok-ul  ;)

Dalin ......ai ok-ul  ;)

@roberto....da cei 50 lei au ajuns iar coordonatele is inca in masina ....maine le iau ;)

Situatia cu o saptamana inainte de termenul limita se prezinta astfel:

post-313-12877865172771_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coordonatele pentru GPS sunt urmatoarele:

N-47o19'14,1"

E-25o13'38,6"

Mentionez ca aceste coordonate nu sunt exact din fata pensiunii ,pentru ca acolo nu aveam semnal gps.

Coordonatele sunt luate de la 300 m departare de pensiune , dar nu va faceti griji ca nu aveti cum sa nu ajungeti sunt indicatoare pe toti stalpii ;), si se vede oricum si pensiunea

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Cum am mai spus mai demult - macar sa ne stringem citi am fost la Nationala trecuta. Pina acum, dintr-un forum plin de iubitori si posesori de Volvo, pe lista asta apar doar 15 masini, in cel mai bun caz.

  Destul de trist, de altfel. Credeam ca in fiecare an vom fi din ce in ce mai multi. Nu mai cred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

85% 16 masini  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx, eu am zis de la inceput ca nu pot veni! Mi-as fi dorit mult sa pot fi prezent, mai ales ca familia mea (sotia) ar fi putut intelege mai profund ce inseamna sa conduci un Volvo. Mai ales ca ea conduce Volvo acum, nu eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragilor, nu m-am "luat" de nimeni - intru doar intr-o pasa proasta cind stiu ca mai e asa putin pina la Nationala, ca s-a vorbit asa mult, ca s-a votat, ca....de toate si ca vom fi acolo doar o mina de oameni. Eu iarasi (ca si la intilnirea Intermediara) pierd 500 de euro - ca aveam o nunta pe 5 septembrie unde trebuia sa cant si trebuie sa trimit pe altcineva sa-mi tina locul. Si asta pentru ca nu pot lipsi de la Nationala, pur si simplu. Pentru mine, care nu am un venit stabil, sint niste bani pierduti. Plus benzina, plus pretul platit pentru casa si masa de la Vatra Dornei si altele - si tot nu-mi pot inchipui cum sa nu vin acolo...Vorbesc doar in numele meu, repet.

Daca o Nationala Volvo nu va aduce furnicaturi pe spate de emotie - voi incerca sa ma obinuiesc cu acest gand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-a transmis sotia ca am platit si noi diferenta pentru 2 persoane.

deci ramine doar o camera dubla, caci aia mici nu pot veni.

@danyx : te rog , confirma cind iti intra banutii, multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi intra banii pe 18.08 dar voi incerca sa imprumut de undeva sa achit avansul pana pe 15.08. Sper sa gasesc fiindca in perioada asta nimeni nu are bani, mai ales de imprumutat  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi intra banii pe 18.08 dar voi incerca sa imprumut de undeva sa achit avansul pana pe 15.08. Sper sa gasesc fiindca in perioada asta nimeni nu are bani, mai ales de imprumutat  :(

daca nu gasesti si nu gasesti, te ajut io.

banii mi-i dai inapoi la intilnire.

te rog sa-mi spui cu 1-2 zile inainte sa pot vorbi cu sotia. (eu sint in nigeria)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult! Sper sa nu fie cazul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am platit azi si restul, posibil pe maine sa se efectueze transferul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am achitat si eu  :D . Abia astept sa ne vedem.

Cand iti intra banii da-mi si mie o confirmare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.