Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

Count me in anul asta...

doar sa stiu cu 2-3 sapt inainte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citeste forumul si vei afla ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place cand se ocupa Danyx de organizare. Iese bine. Cel mai urat imi este atunci cand vad o lista plina de nume si cu 2 - 3 saptamani inainte de intalnire se injumatateste sau.... chiar mai rau. In legatura cu suma pe care o propune pentru 2 persoane (600 RON), aproape 100% o s-o obtina. Si in banii astia, cei care au fost anul trecut nu cred ca au avut de suferit.......cazare buna.....papica buna si multa.

Sa vedem ce iese. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kadudu:

felicitari pentru copilas. noi pe linga sara , il mai avem pe petru calin. face acusica 4 luni. a pushtiul tau se nashte in aceeasi zi cu mine. astia nascuti pe 15 august, cica sunt norocosi.pina acuma nu ma pling.uite si o poza cu petru, de la botez.

a si la cheile gradistei este cel mult 180 ron cazare pe noapte cu mic dejun. stiu asta pentru ca ne-am facut agentie de turism

sanatate ionelei si tie. si cel mai important sarcina usoara

post-0-12877858066183_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi, unde se va tine Nationala? Cheile Gradistei ar fi echitabil pentru toata lumea, este oarecum la mijlocul tarii iar conditiile sunt bune, putem veni si cu copii fara teama ca am putea avea probleme cu ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut eu sunt nou aici dar as vrea sa vin si eu. se poate sti sigur locatia?va salut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmmm .....nu va fie cu suparare ....dar de obicei nu obiisnuiti sa cititi de la inceput ?

Scrie destul de clar , in primul post ....in functie de cati ne strangem stabilim locatia.

Asta daca merge conform planului scris de mine , daca se merge pe alt plan .....nu stiu nimic dar oricum vin . ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru cei care vor sa vina, asa, ca la un antrenament, le spun ca se orgaizeaza pe 24 apr la magura o intilnire intermediara.

vezi topicul "o intilnire intermediara"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunere de locatie pentru Nationala:

http://www.lapusna.ro/lapusna-1-Galerie_foto.html

Eu am fost acolo anul trecut. Este de o frumusete si autenticitate de neimaginat.

Nu am intrebat cat este exact cazarea dar pentru 55EU se dormea in camera Regelui si pentru 50EU in cea a Reginei...

Locul este destul de izolat... in afara de natura splendida, nu prea ar fi obiective de vizitat. Poate de o pastravarie... cu vanzare si o manastire de lemn :P

Drumul pana acolo se face in felul urmator:

-Din Brasov pana la Targu Mures, 180km, maxim 2 ore jumate. Se circula f bine;

-Targu Mures-Reghin, 25km, cam 30-40 de minute. Sunt multe localitati cu radar in masina de politie.

-Reghin- Ibanesti, 20km, 20-30 de minute. Drum extrem de inselator cand spui ca e ok, atunci apar craterele!

-Ibanesti-Lapusna, 20 km pe drum pietruit (fost astfaltat). Drum nu f rau dar se merge maxim cu a 2-a. 45-55 de minute pana la destinatie, cu un peisaj de neuitat... "Nu am vazut atatia copaci in viata mea" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eheeeeee......la distante asa de mari pot si eu recomanda una din cele mai frumoase zone in care am fost ..."Vatra Dornei", si cu dedicatie speciala ACEASTA PENSIUNE camere mari ...spatioase , pastravarie cam la 20-30 m de intrarea in pensiune , mancare foarte buna si foarte accesibila ca pret, piscina si sauna inclusa in pretul de cazare , obiective de vizitat foarte multe , priveliste mirifica ...ce sa mai .....as merge fara absolut nici o ezitare acolo .

Dar....e departe ...majoritatea vor mai in centrul tarii , repet locatii sunt foarte multe , singura treaba care ne impiedica sa o alegem este nr-ul de participanti . Prefer sa ne strangem cum am fost in 2008, toti sub acelasi acoperis , nu imprastiati ca la Sibiu in 2007.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca o faceti undeva prin centrul tarii s-ar putea sa vin si eu in functie de data, ca Arad-ul e departe de tot.  >:(

Odata si odata tot vin si eu  ;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punem pariu ca dupa ce participi o data , a doua oara nu te mai intereseaza locatia ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi ,ar fi mai bine daca ar fi cat de cat in centrul tarii, distantele sunt acceptabile(aici vorbesc de CALITATEA SOSELELOR). Pentru multi e un impediment distanta(in aceste conditii). As fi participat si la intalnirea intermediara...Dar a facut cineva traseul(chiar si pe hartie) cu traversarea tarii, la ce sosele avem??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul trecut ne-am strans o mana de oameni , carora din cate am vazut distanta nu reprezinta un impediment major.

Asa ca..., in functie de cati ne strangem anul asta putem tine cont de recomandarea participantilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate la Magura nu mai am cum sa ajung din motive independente de vointa mea dar as vrea NEAPARAT sa vin la Nationala ...

Din pacate, o conditie necesara (nu si suficienta :) ) este ca drumul pana la locatie sa fie cat mai bun - deci exclus drum fost asfaltat/pietruit/forestier/etc. Altfel, nu garantez ca masina mea va mai trai :). Sau va trai da' va fi bolnava mult timp ...

In rest, distanta pana la locatie nu e o problema ... sunt multe locuri foarte frumoase in tarisoara asta care chiar nu sunt in centrul tarii.

Voi decideti daca tineti cont de aceasta parere/rugaminte ...

Numai bine,

Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parere me este ca ar trebui sa incepa inscrierile si stabilirea datei si apoi dupa alegerea locatiei. Cei intradevar interesati vor veni indiferent de distanta. Este de inteles faptul ca si bugetul conteaza, este de inteles faptul ca sunt concedii si asa mai departe, dar in fond aceste intruniri nationale sunt menite tocmai de a ne scoate din rutina. Parerea me este ca cei ce vor sa se vada si sa fie vazuti vor veni indiferent de situatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In principiu cam asa este dar trebuie sa tinem cont si de faptul ca pentru unii dintre noi conteaza totusi drumul foarte lung. In cazul meu sa fac 8-10 ore in masina cu un copil de 2 ani e greu, in primul rand pentru el.

Echitabil ar fi undeva prin centru tarii, nimeni sa nu faca mai mult de 5-6 ore. Cred ca daca ar fi asa ar participa mult mai multa lume.

Zic si eu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

este de la sine inteles ca nu este usor si altora, sunt de inteles multe alte situatii, dar in final conteaza un singur aspect - dorinta.  Si apoi, cat de des organizati excapade din rutina de zi cu zi, concedii, si cateva iesiri pe an asa ca trebuie? in final as spune ca in dorinta de a socializa, de a cunoaste oameni noi si de a ne simti bine se pot face si ceva sacrificii. dar ramane la latitudinea fiecaruia sa ea decizia. Eu unu, daca imi permite sanatatea voi dori sa ma alatur grupului indiferent de locatia aleasa, indiferent de numarul persoanelor adunte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai e vorba de socializare.

mie mi-e ,deja, dor de ei. e vorba de prieteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa stii ca ai dreptate, dar nu uita ca mai vin si persoane noi care nu au fost intre timp si in acest caz ei trebuie sa descopere familia volvo si prieteniile care se inchiaga la astfel de intruniri iar pentru asta e nevoie de socializare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa stii ca ai dreptate, dar nu uita ca mai vin si persoane noi care nu au fost intre timp si in acest caz ei trebuie sa descopere familia volvo si prieteniile care se inchiaga la astfel de intruniri iar pentru asta e nevoie de socializare.

Spre exemplu eu am fost pentru prima oara (la intalnirea intermediara 2009), dar am fost primit foarte foarte calduros (sunt cel mai tanar membru al clubului) si cum spunea danyx mai sus... dupa ce vii la o intalnire, a 2a nu te mai intereseaza unde e.

Sa incepem lista...

1. Roskat  :D

2. iulirx

3. Danyx

4. feraru3333

and the list goes on....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spre exemplu eu am fost pentru prima oara (la intalnirea intermediara 2009), dar am fost primit foarte foarte calduros (sunt cel mai tanar membru al clubului) si cum spunea danyx mai sus... dupa ce vii la o intalnire, a 2a nu te mai intereseaza unde e.

Sa incepem lista...

1. Roskat  :D

2. iulirx

3. Danyx

4. feraru3333

and the list goes on....

nenea nenea dar mesajele de mai sus nu le citesti?  :D daca tot ai inceput lista pe mine de ce nu mai inclus :D  :machinegun::director::wow: si eu, si eu, si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Roskat  Cheesy

2. iulirx

3. Danyx

4. feraru3333

5. KPAX

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand o sa am timp o sa merg prin zona Sighisioarei sa vad daca ar fi ceva locatii interesante pe acolo.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.