Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

RO33 RZBR 0000 0600 0773 4288

avans = 100 ron / persoana

doritorii = negru  , doritorii care au si platit avansul = blue

         1.Roskat

         2.Iulirx & copiii & perluta

         3.Danyx

         4.feraru3333

         5.KPAX

         6.MihailCostin3 & Fii

         7.Daann si Corina

         8. Victor

         9. Matrixxx

         10. Midnight Caller

         11. MuadDib

         12.  BiriV

         13. v40tdireb

         14. Shpeedy

         15. AVX

         16. Mao

         17.sfc & copiii

cine vrea sa se treca pe lista sau sa-si schimbe culoarea dati copy paste

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru a facilita plata in RATE a intregului sejur, propun ca danyx sa mai faca un ALT cont in care fiecare sa poata plati in rate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce tindem noi sa ne complicam ?! :) Chiar e mult 100RON pentru buzunarul unui volvist ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ne complicam? Oricum suma nu poate fi foarte mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce tindem noi sa ne complicam ?! :) Chiar e mult 100RON pentru buzunarul unui volvist ?! ;D

nu pentru plata avansului, ci pentru plata INTREGULUI SEJUR !

asa lumea poate pune niste bani de-o parte fara a mai putea sa-i cheltuiasca.

stii ce bun motiv e asta sa poti refuza (daca vrei) nunti, botezuri, si alte alea-alea ...?

un sejur ca asta poate costa "ceva" si nu toti sintem "in forma" cu banii. de ce sa nu ajutam pe cei care vor sa puna de-o parte FARA A-I MAI PUTEA RETRAGE (fara a cere expres , pe forum acest lucru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu un al 2-lea cont ....cred ca ne scarpinam cu mana stanga la urechea dreapta.

Este destul un singur cont , cine va mai depune bani poate sa anunte verific si dau ok-ul ...am sa tin si o evidenta separat de extrasul de cont.

A nu se uita ca la depunere sa specificati ca vreti sa apara numele si prenumele celui ce are cont pe forum. In cazul in care altcineva face depunerea va trebui sa stie numele si prenumele celui ce are cont pe forum. Cei care vin cu prietenele/sotiile , vor trece DOAR un singur nume si prenume, al celui ce are cont pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare sunt printre noi care merg la pompa si pun de 30 lei carburant??? Eu cred ca 100 lei ii mega ok ca si un avans. Ciumarau ajung (la banca) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Roskat

        2.Iulirx & copiii & perluta

        3.Danyx

        4.feraru3333

        5.KPAX

        6.MihailCostin3 & Fii

        7.Daann si Corina

        8. Victor

        9. Matrixxx

        10. Midnight Caller

        11. MuadDib

        12.  BiriV

        13. v40tdireb

        14. Shpeedy

        15. AVX

        16. Mao

        17.sfc & copiii

        18. ursu48 + 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnilor cu parere de rau nu pot sa dau un raspuns daca vin sau nu acum.cel mai probabil va fi cu o saptamana inainte de intalnire.motivul ar fi ca sotia este insarcinata si perioada de nastere dupa spusele doctorului ar fi la inceputul lunii septembrie.oricum ma gandesc ca sansele sa nasca chiar atunci intre 5-6 sunt destul de mici,dar nu se stie niciodata.daca vin oricum vin singur eventual cu prietenu marian pe care o parte dintre voi il cunoasteti.sper sa nu fie o problema foarte mare si il rog pe danyx sa ma aiba in vedere ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu pot sa zic sigur daca vin, dar imi doresc foarte mult. Deci daca puteti sa luati in calcul si un loc de pus cortul macar, daca camere nu mai sunt. Iar pt. masa festiva sa se poata plati pe loc pt. inca 2 portii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap... nici eu ma pot aventura sa confirm de acum.

Cu masina mea, nu pot stii niciodata, in ce stare va fi.

La fel am patit si anul trecut, cand in august am facut reparatii de 2500lei la ea... si tot nu aveam incredere sa merg la drum lung cu ea.

Daca o sa se mai poata suplimenta locurile, cu cateva saptamani inainte, o sa vad atunci daca pot veni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi vin eu prin bv si te iau cu mine :), asa poti sa si bagi 2,3 beri

Share this post


Link to post
Share on other sites

deja incepeti sa va dati loviti? >:(

Hmmm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai sa vezi pina in august citi ramanem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnilor cred ca motivul pe care il am este foarte bine intemeiat.puteam sa spun cu totul altceva sau sa nu zic nimic.sanse ca sa nu pot venii sunt mici dar sunt,de aceea v-am spus de acum.cei care au fost la magura m-au cunoscut si nu cred ca am dat vreun motiv sa par carcotas.sper din tot sufletul sa pot veni la vatra dornei si sa mai facem un sprit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok .....nu acuz pe nimeni si nu sunt eu in masura sa judec motivele voastre, fiecare le stie si le are pe ale lui, DAAARRR.....permiteti-mi sa nu mai imi iau teapa de anul trecut si sa ma pot distra si eu .

Asadar numai cei ce vor achita avansul vor avea un loc ocupat din luna mai , iar pana la final numai cei ce vor achita integral pana la data limita vor avea garantia cazarii . Un amanunt pe care nu l-am specificat .....avansul dat nu este returnabil .

Deci pt. cei ce nu pot da avans din motiv ca nu stiu daca vor ajuge , le voi comunica nr de telefon de la locatie , eventual ma pot interesa si de alte locatii pe langa , si se vor ocupa personal, de problema cazarii si a mesei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx, nu fi chiar atat de drastic in afirmatii, lasa loc si de buna ziua. Idea expusa de tine e ok pana la un punct dat si anume ca daca cineva pe ultima suta de metri va dori sa se alature va fi bine sa-l sprijinim. Hai sa nu fim absurzi. noi planificam de acum pentru un eveniment care tre sa aiba loc peste 4 luni, ori 4 luni e un termen lung si se pot intampla multe lucruri neprevazute. Nu suntem o gloata, au fost si minusuri si plusuri la intilnirile noastre, asa ca hai sa lasam un pic garda mai jos. Forumistii au inteleses mesajul.

In ce ma priveste pe mine eu nu stiu ce voi face maine, dar tuvrei sa spui ca fix peste 4 luni voi fi la Vatra Dornei  ;D imi doresc sa fiu acolo si daca totusi intervine Forta majora. Eu imi asum riscul sa pierd avansul. Sunt singur si nu tre sa ma gandesc la familie, copii etc, dar altii nu pot spune acest lucru. Pentru unii poate sa conteze si 100 de lei pierduta. Iar in conditiile in care vei negocia cu proprietarii localului si vei vedea ca sunt rigizi poti apela cu incredere la mine si la talentul meu de negociator, si plus la asta sa nu uitam ca deja avem un mediator in club care a invatat si el arta negocierii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decat sa ma simt ca dracu , mai bine sa fiu rigid.

Cand toti anul trecut mancau si isi goleau paharele eu impreuna cu avx si cu lili faceam socotelile si ne bagam obrazul la saramura din cauza camerelor neocupate.Au fost in  jur de 15 camere neocupate ; rusinea mai mare a fost din cauza ca oamenii au refuzat orice alta cazare .Dac cei de acolo ar fi avut pretentia sa platim macar jumate din camerele neocupate , cum as fi putut veni la voi la masa sa va zic asta ? Pana la urma a iesit bine .....dar tot m-am simtit aiurea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati km sunt pana acolo ? Cam la ce costuri sa ma astept aproximativ pt sejur, eu voi veni singur daca vin ? Chiar nu am idee cat costa un sejur\cazare sau ce se mai plateste, unii dintre voi ati mai fost si aveti idee la ce pret va dus.

Asa aproximativ sa imi fac un calcul ca 98% sanse sa vin si eu ! Luni as putea trimite si avansul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi m-am inscris pe lista (si e prima data cand o fac, nu sunt vreun razgandac, stiu sa imi tin promisiunile si sa nu le fac in van) cu entuziasm si placere, ultimile discutii imi schimba un pic starea de spirit.

S-a anuntat un termen de plata al avasurilor pana la sfarsitul lui mai. Intalnirea e la inceputul lui septembrie. Din ultimile discutii eu inteleg ca termenele sunt la misto, si ma simt ca un k kt ca nu am platit avansul alataieri, sa nu mi se mai bata obrazul cu chestiunea asta.

De aceea, daca nu se renunta la acuzatii, scenarii, reprosuri, etc. pana la termenul stabilit, eu ma retrag de pe lista. Ca sa dau si un motiv, scrieti acolo "Sarac pana pe 12-16-18 in fiecare luna, datorita clauzelor contractuale cu angajatorul"

Sa nu credeti ca sunt vreun pustulica frustrat. Nici pe departe (chiar azi fac 34 de ani). Si, sunt cativa care stiu ca am organizat si eu ceva intalniri la viata mea, cred ca printre cele mai mari din tara (bmwclub 2006 si bmwclub 2007) si stiu cu ce se mananca astfel de lucruri. Hell, in primele 24 de ore de la deschiderea inscrierilor aveam lejer 150 - 200 de PM-uri cu "pune-ma pe lista", dar niciodata nu incepeam sa dau palme pe ceafa inainte de termenele stabilite... Nu e un concurs de masurat putze aici, cine reuseste sa plateasca mai repede niste bani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ muadDib ce catranit esti tata. Si ce de idei iti vin cand esti asa .....catranit .

Nu inteleg din care discutii ( volvo su bmw) ai dedus matale ca cineva face misto de aceasta intalnire , ca termenele sunt la misto , ca cineva te-a acuzat  , pe tine sau pe ceilalti prezenti la vre-o adunare.

Nu s-au adus acuze nici celor ce nu au venit .....poate doar un apropos celor ce au promis sa vina si "au uitat".

Nimeni nu te-a crezut vre-un pustiulica frustat, poate doar frustat, apropos .....LA MULTI ANI  ;)

Iar in legatura cu retragerea de pe lista .....imi amaintesc (desi nu am chef sa si caut) , de cateva replici foarte arzatoare si tot o data pe buna dreptate, ce le-ai dat celor care amenintau cu retragerea de pe forum .

In alta ordine de idei ...nu dau palme peste ceafa , nu masor  nici o putza ( nici pe a mea nu am avut curiozitatea sa o masor), si pana la urma eu stiu cam cine o sa vina la intalnire si deja sunt sigur ca ma voi simti bine. Daca va mai veni si altcineva .....ne vom simti bine impreuna.

Singura pretentie pe care am avut'o si o am inca este sa am parte de seriozitate. Anul trecut am mers pe incredere , anul asta nu mai vreau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va rog eu frumos de tot, hai sa ne iubim si sa nu ne mai "certam", mai ales pe aceasta tema a Nationalei...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.