Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

Nu de alta, dar mai sunt 4 luni pana atunci  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singura pretentie pe care am avut'o si o am inca este sa am parte de seriozitate. Anul trecut am mers pe incredere , anul asta nu mai vreau.

Postul meu, in modul acid si frustrat in care a scris, are un scop precis, si anume sa puna lucrurile pe un fagas - zic eu - normal. E bine sa nu mergi pe incredere, e bine sa pui problema banilor de avans, insa, daca tot ai zis "sfarsitul lui mai", respecta acel termen si nu incepe discutiile pe care le-ai inceput.

Dimpotriva, ca si organizator, ar fi trebuit sa promovezi intalnirea si sa saluti fiecare inscriere pe lista, nu sa il banuiesti pe fiecare de acolo ca e posibil sa nu plateasca si sa se razgandeasca. Daca actionezi asa, e posibil sa descurajezi pe cei din afara cercului de obisnuiti ai intalnirilor sa mai vina. Si nu vrei asta. Sau vrei?

Ca alta parere personala, inclusiv termenul cu sfarsitul lui mai pt. lista definitiva si avansuri e prea mic, mai ales pentru o intalnire in septembrie. Poate tu esti un tip superorganizat, dar o sa vezi ca sunt destui care nu isi pot planifica vacantele cu 3-4 luni. In schimb, cei mai multi isi planifica bugetul pe o luna, astfel incat si avansul poate intra doar in bugetul lunii urmatoare.

Eu puneam ca termen o luna INAINTE de intalnirea respectiva, adica ceva de genul: "Daca pe data de 4 august nu figurati cu avans platit, dau lista finala cu rezervarile la hotel, astfel incat ei isi pot vinde restul de camere cum vor. Daca se ocupa aia e, daca aveti bafta si mai gasiti, bine..".  ::)

Daca cei de la hotel ti-au dat termenul asta cu sfarsitul lui mai, au facut-o doar la plezneala, sa forteze mana noastra si sa isi vada interesul - a se citi hotelul plin  ;D

Nici team-buildingurile Soros sau Congresul Chirurgilor nu se arvuneste complet cu 3 luni inainte de termen. CREDE-MA, lucrez in turism sau cu hotelierii de cand ma stiu. Sunt smecheri la fazele astea, si incearca prin orice mijloace sa forteze avansul, pt. ca, odata platit, sejurul este vandut.  ;)

A, si inca ceva. Chiar si anul trecut. Nu trebuia sa te rusinezi prea tare ca nu i-ai umplut tot hotelul. Daca nu ma insel, i-ai umplut jumate de hotel cu clienti fara sa te fi platit pentru asta. Daca ti-a batut obrazul la ce vanzare i-ai facut, sa nu mai calci in hotelul ala, ca nu merita.

Cunosc promoteri care traiesc bine din asta, ca nu e usor sa iti bagi singur clienti in zilele noastre...

Asa ca hai sa vorbim de cine aduce bautura, de unde luam echipamentul de paint-ball (ca sa ne killarim un pic :P), etc.  :D ; si sa vorbim de bani atunci cand va fi momentul. ok? Eu unul, 90%, vin si cu un ATV serios. Am ceva belele cu el, dar le rezolv. E vreunul care trece prin Sinaia in drum spre nationala si are carlig de remorcare?

Share this post


Link to post
Share on other sites
daca tot ai zis "sfarsitul lui mai", respecta acel termen si nu incepe discutiile pe care le-ai inceput.

Tot acel termen este , ceea ce poate ai inteles tu gresit este ca nu am inceput discutii ...doar am dat raspuns.

E bine sa nu mergi pe incredere
nu sa il banuiesti pe fiecare de acolo ca e posibil sa nu plateasca si sa se razgandeasca

aici te contrazici

In ce priveste termenul pt. avans .....vreau ca la sfarsitul lui mai sa am un numar de participanti pe care ma pot baza, avand in vedere ca sa gasesti o locatie un pic mai retrasa (gen cheile butii, mai retrasa) si sa aibe toate camerele libere este mai greu .

Daca cei de la hotel ti-au dat termenul asta cu sfarsitul lui mai, au facut-o doar la plezneala, sa forteze mana noastra si sa isi vada interesul - a se citi hotelul plin

nu mi-a dat nimeni nici un termen , mai ales ca nici nu este hotarata vre-o locatie. In iunie ma ocup de locatie .....si nu fac "misto"  :P

Cat despre anul trecut .....nu ma rusinez ca nu i-am umplut hotelul ....ma rusinez ca am rezervat TOT, iar pe parcursul zilei de vineri au fost destui turisti refuzati la cazare din cauza noastra, care abia daca am ocupat jumate.

In ce priveste procentajul de 90% al tau ....ma bucur ca este asa mare si chiar imi doresc sa te cunosc .

Pt restul care citesc ......imi ceer scuze daca am creat impresia de cearta, imi fac mea culpa si marturisesc ca departe de mine gandul asta. Am un foarte mare respect pt oamenii de pe acest forum , chiar daca pe multi nu i-am intalnit , ...inca.

Bafta la toata lumea si sper ca anul asta sa fim mai mobilizati si mai dornici de a face ceva, poate mai memorabil decat ce s-a facut pana acum .  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vin cu atv-ul dupa mine si cu 10 kg de palinka de prune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ce priveste procentajul de 90% al tau ....ma bucur ca este asa mare si chiar imi doresc sa te cunosc .

90% se refera la ATV, nu la mine (eu sunt la 100%)  :D

Am o belea la el cu electromotorul, dar e comandat deja. Si imi trebuie carlig de remorcare la Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

449 KM de la Arad - Vatra Dornei, hai ca vin si eu, conduc economic  :D

Dar spuneti-mi va rog cam ce costuri per persoana sunt ca sa stiu cati bani sa imi adun de pe acum :D, ca la mine cam trec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

449 KM de la Arad - Vatra Dornei, hai ca vin si eu, conduc economic  :D

Dar spuneti-mi va rog cam ce costuri per persoana sunt ca sa stiu cati bani sa imi adun de pe acum :D, ca la mine cam trec.

din experienta mea,fiecare wekend petrecut la munte sau la mare,ma costat undeva intre 900-1200 ron,eu ,sotia, si fimea.

de unul singur,cred ca vei cheltui vreo 700-800ron,parerea mea ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar spuneti-mi va rog cam ce costuri per persoana sunt ca sa stiu cati bani sa imi adun de pe acum :D, ca la mine cam trec.

Pentru 2 persoane, 3 zile din care 2 nopti cazare...mancare, bautura, distractii... un 1000 de lei ar trebui sa fie suficient.

Aici depinde daca cu drum sau fara drum pana acolo... In cazul tau poti lua in calcul si 2 rezervoare de benzina.  ;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, eu sunt in curs de renovare casa, niste probleme medicale, stau cam prost cu banii, dar hai ca incerc sa vin.

Danyx, iti trimit luni avansul ca acum nu proceseaza astia de la banci nici o operatiune efectuata prin Internet banking.

Deci, I'm in !  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar spuneti-mi va rog cam ce costuri per persoana sunt ca sa stiu cati bani sa imi adun de pe acum :D, ca la mine cam trec.

Pentru cazare si masa nu vreau sa ma arunc la mai mult de 600 lei / 2 persoane / "uichend"

Plecand de la aceasta suma iti faci singur socotelile .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine este beneficiarul contului? Nu sunt curios ,dar, mi-a cerut la plata asta... 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  1.Roskat

  2.Iulirx & copiii & perluta

  3.Danyx

  4.feraru3333

  5.KPAX

  6.MihailCostin3 & Fii

  7.Daann si Corina

  8. Victor

  9. Matrixxx

  10. Midnight Caller

  11. MuadDib

  12. BiriV

  13. v40tdireb

  14. Shpeedy

  15. AVX

  16. Mao

  17. sfc & copiii

  18. ursu48 + 1

  19. roberto

 

hai ca ne strangem :beertogether: :beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

BETON! Vin si eu (11), si fratimiu geaman (20) ;)

deci va luati 2 camere?  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnu Danix:

platit avans 200ron,eu ,sotia+fimea

o camera dubla ,bineinteles

mai departe,,,asteptam cu interes ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

TranzacÅ£ia a fost trimisă către bancă pentru a fi procesată. 

Data procesării:  TranzacÅ£ia va fi procesată pe data de 11/05/2009

Platit avans 200 lei conform detaliilor de mai sus 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda am uitat sa specific camera dubla pat matrimonial, baie cu jacuzii, room service efectuat doar de blonde sumar imbracate si obligatoriu cu dimensiuni 60/90/60

;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
:@: KPAX, vad ca ai intentii ascunse! adica, ai vrea sa nu mai iesi din camera!? :love10:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu decat la ora la care ma voi retrage de la betzie.  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auzi... cumva iti plac astea mutante cu 90 in talie si tzatze ioc ?!  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neah... E noul standard lansat de Vaghelie! Care este.  :D

Ma rog... el zicea de unele mai sanatoase, la 69/96/69, asa... Sa simti pe ce pui mana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deh mai greseste cate odata omu cifrele si mai mananca literele, intr-un final conteaza sa fie bine si sa ne simtim bine cu 60/90/60 sau 90/60/90 sau 120/90/120 tot un dreac e.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.