Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

...p.s.: cred ca anul asta vom fi mai putini ca anul trecut - am o presimtire...  Mai bine mai facem vreo 2 Intermediare, ca fara avans se string nesperat de multi (vezi Magura 2009)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Distantele sunt o problema mare in tara asta. Cu siguranta erau mai multi la intermediara daca era ceva infrastructura...

Ca si anul trecut, ma repet,putini si buni... ;) . Indiferent care e numarul celor care doresc sa vina,daca sunt putini,  se va tine totusi?

Zilele astea vin si eu cu  banii.

Pana acum cum stam?

Se poate un tabel cu cei care au confirmat? eventual actualizat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AICI , exista evidenta celor care au platit .  ;)

Astept in continuare confirmarile voastre, si in special a lui Nelu si Muadib,.....tin foarte mult sa-i cunosc, ca si pe multi altii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine salariul trebuie sa vina intre 25-30  ale lunii. Sper sa ma incadrez cu banii pana la dead-line. Daca nu, voi incerca sa achit in prima saptamana a lunii iunie, daca se admite.

Daca totusi nu reusesc/nu se admite, fiti siguri ca voi veni acolo, caci oricum fac cam o data la 2 luni cate o deplasare la Vatra Dornei, eu fiind din Suceava. Iar o camera pe undeva prin apropriere de locatia intrunirii cu siguranta se va gasi (asta doar daca vor fi ocupate toate camerele din pensiunea aleasa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

la astia ( http://www.pensiunea-vanatorul.ro ) pretul unui mic dejun si unei cine face cat o zi de cazare ca pret..

Camera dubla - 72,5

Servicii de masa: dejun - 35.00 lei / pers. / zi, cina - 35.00 lei / pers. / zi.

P.S. Tarifele sunt exprimate în lei noi (RON), pentru o singura persoana, pe zi.

apropo danyx dece perioada livrari avansului este doar pana la sfarsitul aceestei luni ? adica mai sunt inca 3 luni... (aceeasta fiind mai , mai este iunie , iulie , august , da pentru rezervare) , dar nu creed ca se ocupa asa da rapid incat trebuie sa iti faci rezervare cu 3 luni inainte ca nu e craciun/revelion ! zic eu... As veni si eu dar sunt in tratative cu masina si permisu si cam intr-o luna o sa reusesc sa iau permisu si masina . Era bine daca era mai lunga perioada de inscriere mai apropiata de termenu final...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai face un mic efort sa citesti de la inceput , posibil sa intelegi . In caz ca ai citit de la inceput si nu ai inteles ....mai intreaba 1 data si iti explic . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

la astia ( http://www.pensiunea-vanatorul.ro ) pretul unui mic dejun si unei cine face cat o zi de cazare ca pret..

Camera dubla - 72,5

Servicii de masa: dejun - 35.00 lei / pers. / zi, cina - 35.00 lei / pers. / zi.

P.S. Tarifele sunt exprimate în lei noi (RON), pentru o singura persoana, pe zi.

apropo danyx dece perioada livrari avansului este doar pana la sfarsitul aceestei luni ? adica mai sunt inca 3 luni... (aceeasta fiind mai , mai este iunie , iulie , august , da pentru rezervare) , dar nu creed ca se ocupa asa da rapid incat trebuie sa iti faci rezervare cu 3 luni inainte ca nu e craciun/revelion ! zic eu... As veni si eu dar sunt in tratative cu masina si permisu si cam intr-o luna o sa reusesc sa iau permisu si masina . Era bine daca era mai lunga perioada de inscriere mai apropiata de termenu final...

Daca nu poti sa dai avansul, sau nu stii daca o sa poti sa mergi... o sa vezi la fata locului.

Nici eu nu sunt 100% ca vin, dar daca o sa pot o sa merg, o sa stau in cort si-mi platesc masa (sper sa nu fie vreo problema).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nimeni obligat sa ia masa la restaurantul de acolo, Nici la intalnirea anterioara nu au fost obligatii de genul asta,doar ca @danyx  s-a simtit prost dupa ce a contat pe o prezenta mai mare. "Cine se arde cu ciorba sufla si-n iaurt"...Cam asa e si la el. Are si el dreptul sa se simta bine si sa bea si el un pahar de vin...fara noduri. Mai pe scurt, (eu asa am inteles) cine plateste pana atunci are asigurata cazarea impreuna cu grupul volvo, cei care vin ulterior,daca mai au locuri, stau si ei , daca nu, unde gasesc.

Poate cateva zile mai lungeste si danyx termenul.

Pretuile par mari,la masa, dar depinde ce contine un meniu.

Acum observ pe site-ul pensiunii: copii peste 6 ani platesc  partial cazarea, iar cei peste 14 ani...integral.  Daca e asa ,sa stim dinainte, sa nu ne trezim cu surprize.

E stabilit  ca aici va avea loc intalnirea? Sau se mai cauta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnilor,va rog frumos,cititi de la inceput ,daca nu a-ti facut-o pana acum.

momentan ,nu stim decat ,ca va fii la Vatra Dornei.

in functie de cati participanti o sa plateasca avansul,se va cauta o locatie,si atunci vor fi afisate niste preturi.

pana atuci ,sa avem rabdare :-*:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am spus clar ...ca vreau sa ma incadrez la 600lei/familie MAXIM; iar in pretul acesta sa se regaseasca atat cazarea cat si 2 mic dejun'uri + masa festiva. Deocamdata acea pensiune nu e sigura este doar cu titlu informativ. Nu am discutat nimic decat la o singura pensiune la care am mai fost si stiu ca sunt preturi foarte bune iar conditiile se ridica la acelasi nivel, am cerut o confirmare a camerelor libere cat si totalul acestora.

Camere libere pt. acea aperioada sunt numai ca au doar 14 camere. Din cate vad nu ar fi o problema sa mergem acolo , dat fiind numarul participantilor, dar mai sa asteptam pana la sfarsitul lui mai. ;)

Pentru "conspirationisti" vreau sa le spun ca nu e atat de usor sa gasesti o pensiune cu mai mult de 15 camere dintre care toate sa fie libere , chiar daca mai sunt 3 luni pana atunci .Cine nu ma crede ....ee liber sa probeze.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca recent am fost sunat de un forumist pt a-mi cere CNP-ul deoarece ai era solicitat la banca pt depunere am sa  mai pun 1 data toate detaliile necesare la banca

Cont:

RO33 RZBR 0000 0600 0773 4288

Nume:

Daniel Oncescu

CNP:

La sfatul (pe buna dreptate) a unui coleg forumist , am ales sa nu fac public CNP-ul . Cine are nevoie ma poate contacta telefonic sau prin PM .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Achitat...  astept si confirmarea de la tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei, ce-ati spune de o locatie in Nordu' Bucovinei, la Sucevita bunaoara ? Au facut-o si cei de la Alfa Romeo, si de la Audi si de la VW... costurile cred ca sunt poate chiar mai mici, verificam ! Cel putin, avem o locatie ! S-auzim de bine ! Iubesc VOLVO ! Felix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul viitor vom face intrunirea la 10 km de Bucuresti - sa vedem citi vin din Nordul Tarii, din Vest si din Est.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati au venit si la intermediara ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul viitor vom face intrunirea la 10 km de Bucuresti - sa vedem citi vin din Nordul Tarii, din Vest si din Est.  :D

e cineva pe forum din calarasi unde nu prea sint multe volvo. acolo ar trebui sa mergem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e cineva pe forum din calarasi unde nu prea sint multe volvo. acolo ar trebui sa mergem.

baiatul ala are VOLVO,dar cred ca este foarte nemultumit de masina,dupa subiectele care lea creat,asa ca........ >:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usurel, usurel..si eu sunt din Calarasi..doar ca mie imi place volvo  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze,ma refeream la "cristi 81"",cred ca asa are nicknameu ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi Tovarasi  ;D

Haideti sa discutam deocamdata ce ne "doare" si anume septembrie 2009.

In ce priveste avansul ...cam slaba activitatea, matrixxxx.....tomytza.....midnight.....avx.....shpeedy.....roskat....feraru....muadib....sunt doar cativa care au afirmat 100% ca vor veni , plus inca altii.

Intelegeti-ma si pe mine ca am nevoie de acel avans pana la sfarsitul lui Mai pt a putea incepe discutiile , pt a putea cere oferte si a le si obtine.

Este o liniste totala pe aici avand in vedere ca peste o saptamana se inchide sezonul avansului .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca recent am fost sunat de un forumist pt a-mi cere CNP-ul deoarece ai era solicitat la banca pt depunere am sa  mai pun 1 data toate detaliile necesare la banca

Cont:

RO33 RZBR 0000 0600 0773 4288

Nume:

Daniel Oncescu

CNP:

La sfatul (pe buna dreptate) a unui coleg forumist , am ales sa nu fac public CNP-ul . Cine are nevoie ma poate contacta telefonic sau prin PM .

Danyx iti recomanda sa nu dai la nimeni CNP-ul .. pt ca la raifaisen se fac magarii daca are datele tale personale mai ales cnp iti poate scoate bani din cont ...  eu nu am auzit asa ceva niciodata sa iti ceara cnp la banca cand vrei sa ingresezi bani in cont .. take care

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx iti recomanda sa nu dai la nimeni CNP-ul .. pt ca la raifaisen se fac magarii daca are datele tale personale mai ales cnp iti poate scoate bani din cont ...  eu nu am auzit asa ceva niciodata sa iti ceara cnp la banca cand vrei sa ingresezi bani in cont .. take care

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt cateva banci care cer CNP,CUI sau CIF la completarea OP.

Atasez OP scanat pt. a avea certitudinea ca asa este.

OP Libra Bank.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu se fac operatiuni bancare fara semnatura. cnp-ul e doar de siguranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.