Victor

Ne-am intors !!!

196 posts in this topic

daca as putea intra in posesia tuturor pozelor ma angajez sa le "urc" eu in asa fel incat sa le poata vedea toata lumea . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce rau imi pare ca nu am putut sa particip!

Cum vad mai multe poze, imi pare si mai rau....

Dar astept viitoarele intalniri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cati giga ai hardul ?? doar imaginile(filmarea) lui @victor  sunt de 17 giga... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragii mei,

Multe lucruri la ora asta nu prea mai sunt in stare sa spun :)  Am ajuns cu bine... Cu amintiri frumoase m-am intors de la intalnirea Volvo, amintiri pe care am sa le pastrez pana anul viitor, cand voi aduna si mai multe si mai frumoase.

Nu pot decat sa intaresc si eu spusele lui Iulirx (sau Danyx?? - nu mai conteaza): cine vine o data la intalnirea Volvo cu siguranta isi va dori sa ajunga si la urmatoarea.

Celor care inca sunt pe drum le doresc sa ajunga cu bine acasa.

Va pup pe toti si...rabdare, ca acus trece anul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si eu ... cu intarziere si ploaie ... dar cu bine. Sper ca n-am deranjat nici un radar pe drum, detectorul Laurei si-a facut datoria (multumesc!).

A fost asa cum trebuia sa fie, adica superb...

Cat despre filmulet, poate sa ajunga pe youtube, din partea mea ...

Imi pare rau ca nu am avut conditii mai bune pentru a compara masinile, din pacate acela a fos singurul loc unde puteam face ceva, asa ca am facut. Tot din pacate, regret ca nu am avut masina in forma maxima, pentru ca ambreiajul meu s-a hotarat sa nu mai mearga cum trebuie exact cand mi-era lumea mai draga, deci voi fi nevoit sa fac upgrade-ul mai repede decat planificat.

Fara sa apuc sa vad filmuletul ... doar o singura precizare, pentru ca altfel nu se prea intelege: cursa s-a terminat la aprox 180km/h, in momentul in care masina din fata aprinde stopurile. Pana atunci, fiecare a dat tot ce se putea (mai putin eu care am plecat cu DSA-ul activ ... rusine mie!).

Masina lui Iuli merge f.f.f. bine, felicitari proprietarului pentru ce are in posesie!

De abia astept sa descarc tonele de poze si filmulete ...

Cred ca oricum anul acesta a fost o prezenta record dar la anul sper sa fim mai multi!

In rest, sa auzim numai de bine.

O seara buna,

Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si eu ... cu intarziere si ploaie ... dar cu bine. Sper ca n-am deranjat nici un radar pe drum, detectorul Laurei si-a facut datoria (multumesc!).

Eu va multumesc, tie si lui Alex, pentru ca m-ati "flancat" pe drumul de intoarcere, experienta mea la condus pe timp de noapte lasand de dorit.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunteti naspa!Doar 3 zile? :| Trebuia sa stam vreo 2 luni! :D Va multumesc tuturor pt felul in care am fost primit.Chiar nu ma asteptam.M-am simtit de parca va cunosteam de o viata!

P.S : Urmatoarea cand e? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am ajuns aseara pe la 21.00 cu vreo 2 opriri (ce sa fac....franele bata-le vina ). Totul a fost superb. Daca va mai trebuie prieteni....atunci e neaparat nevoie sa veniti la Nationala. Milioane de pupici tuturor. Drum bun celor care inca se mai afla acolo si care nu s-au putut desparti asa de usor de peisajele de vis din zona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune filmul pe youtube cu acces limitat si gata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost mai mult decat fffffffff tare  ;D Pacat ca am ajuns abia sambata seara  :(

Vreau sa va multumesc inca odata pentru surpriza de sambata seara , atunci cred ca am uitat sa fac acest lucru , deh emoţiile .

BRAVO VOLVO CLUB ROMANIA !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am apucat sa vad poze sau altceva dar e clar ca distractie a fost. Mai mult de atat imi pare rau si regretul e cu atat mai mare cu care nunta la care a trebuit sa fiu prezent nu s-a lasat cu prea mare distractie.

Felicitari celor ce au reusit sa ajunga si sa se distreze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ramas fara cuvinte si asta dupa ce am vazut numai 10 poze  :D. Nu pot sa spun decat ca sunteti minunati. Sper ca pana la anul, cu putere de munca si cu ajutorul celui de sus sa imi iau si eu Volvo si sa particip la viitoarea nationala. :)

Pana una, alta, bucuresteni, ne vedem saptamana viitoare la Polivalenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai selectat cateva poze, astept si eu de la altii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca cel mai bine ar fi sa folositi o solutie gen picasa

click ....asa vom putea vedea pozele online  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si noi am ajuns cu bine acasa. Radare..... sper sa nu fi luat.... ce e drept noi am mers si mai incetisor.

Deh. Asa e cu cei mici.

A fost super intalnirea.

Ma bucur ca am venit si v-am cunoscut. E gasca super.

Toata lumea m-a intrebat inainte de a veni daca va cunosc. Am zis ca nu. Insa atunci cand am ajuns acolo a fost ca si cand v-as fi cunoscut de o suta de ani.

A fost foarte foarte bine. O adevarata familie.

Familia VOLVO :)

O sa pun si eu ceva poze.

Am aproape 2 GB neselectate.

O sa mai selectez din ele. Vreau sa pun si filmuletul cu dansul pinguinilor :) mi s-a parut f dragutz :)

BRAVO noua.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Picasa sounds good ...

Cu freestorage-ul nu dai inainte, dureaza relativ mult (multe click-uri) pana sa downloadezi o poza ... iar in momentul in care vor fi sute. .. va dati seama ce va iesi.

O idee ar fi urmatoarea: din cate tin minte, parca exista un hub de dc++ pus la dispozitia membrilor forumului. Stabilim o zi si o ora in aceasta saptamana, toata lumea intra, isi shareaza pozele si fiecare descarca tot :).

Oricum (parerea mea) ar trebui facuta o selectie la sange si creat un album sub forma de dvd pentru fiecare membru cu poze, filme, etc.

Momente ca acestea se cuvin a fi salvate pentru posteritate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

abia acu m-am trezit si io.

cel mai important : AM PIERDUT ! felicitari biriv, ai o masina pe cinste !

din cite am vazut atunci pe camera , mare lucru nu prea se vede...insa distanta a fost de aprox 6m (sa confirme si biriv)

si mai important : MI-A PLACUT !

mi-am dat deja acceptul pentru you tube si il mai dau si pentru oricine vrea sa-mi editeze posturile.

dupa parerea mea asta a fost cea mai tare intilnire de pina acum.

merita cu prisosinta felicitarile noastre, AVX,MATRIXX, si bine-nteles, DANYX.

mai nasol a fost cu vremea, c-am avut cod galben ... :D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine v-am gasit - din nou!  :D

Am sosit azi dimineata la ora 02 AM, dupa ce i-am dus acasa pe Vadim si pe Vlp.

Din pacate, masinutza lui Vlp a ramas...acolo, la Poiana. Dupa ce am desfacut baia de ulei au inceput surprizele neplacute : trebuie cumparat vibrochen, biele, cuzineti...Masina va pleca tractata de acolo, nu se poate face o asa reparatie in fata cabanei.

Pe drum ne-am distrat copios, umilind citeva Audi-uri, Bmw-uri si alte...masini de ifose si de muuulti bani  :D    Plus o oprire la un popas cica "Ca la mama acasa", unde am ras de n-am mai putut - "restaurant"-ul arata ca o...cofetarie, meniul era o foaie bagata intr-un postament de plastic, ce mai - super distractie  :D :D :D

O intalnire SUPERBA, ploaia "prevazuta" ne-a ocolit acolo, caldura sufleteasca, distractie - tot ce trebuie ca sa fie de neuitat !

Va pup si va iubesc !

:-*:-* :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx, ma bucur ca ati ajuns cu bine.

Nu prea ma bucur de situatia masinii lui Vlp, dar nu avem ce face. Sunt convins ca in final va iesi intr-o stare mai buna decat acum. Doar se ocupa oameni competenti.

Ne vedem joi la intalnire, sa imi povestiti mai in detaliu.

I pup you!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur pentru voi si imi pare rau ca nu am putut ajunge, dar totusi cu o mare parte din voi m-am intalnit in Bacau

Volvo for Life  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Dragii mei, si eu am reusit sa ajung aseara pe la 23, dar m-a obosit extraordinar de tare drumul pt. ca ploua, iar unul din stergatoare statea sa cada, asa ca luam curbele dupa stopurile Laurei, iar fiecare trecere de pietoni din cate un sat era o rugaciune fierbinte catre cel de Sus sa nu fie nimeni pe ea...

   Asta legat de drum... legat de peisaje - n-am cuvinte... legat de oameni... idem, ma bucur nespus ca am reintalnit si am petrecut alaturi de cei mai simpatici si saritori oameni pe care i-am cunoscut. Au existat mici neintelegeri, ca la fiecare intrunire, dar ma bucur ca ploaia ne-a ocolit, si ca am putut sa ne bucuram unii de altii.

   Mesajul meu va fi scurt pt. ca personal nu am cuvinte sa descriu starea de spirit care a fost acolo, si nici cuvinte suficiente pt. a multumi ca existati. Matrixxx-ule... canti superb... AVX-urile, oi fi tu kitra la restu' dar la organizat de petreceri, you're "za best".

   Cu fiecare rand pe care-l scriu imi amintesc alte si alte momente frumoase, si cred ca ar trebui sa scriu singur o pagina intreaga pe topicul asta, asa ca ma voi opri aici, afirmand ca atat cat voi fi sanatos, il veti avea pe Uncle Fester langa voi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now