Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

deci ...am si eu o intrebare .... vad ca avem un vot incheiat care este vehement contestat si altul abia inceput . Eu sincer nu mai stiu dupa care sa ma iau .

Fraudat sau nu , rezultatul acela trebuia sa ne dea peste gura tocmai la problema locatiei ..... sa evitam comentariile care se iscau cu ceva timp in urma cand discutiile erau purtate pana cu cateva saptamani inainte de intalnire .

Ma uit si nu imi place , si daca pana acum m-am ocupat de organizare , am facut-o din placere ....acum ca nu mai imi place .....  am sa rog pe altcineva care are placerea sa se ocupe (cel putin de data asta)  ;)

Bafta la organizare ..... de data asta vreau si eu sa stiu suma si contul ...locatia chiar NU MA INTERESEAZA !  ;)

Care este intrebarea??  ;D:D

Eu cred ca este o certitudine ca esti cel mai priceput la d'astea. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai corect spus,cu mai mult timp liber(sau la dispozitie) ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu, sincer nu cred ca Danyx are mai mult timp pentru forum sau organizare decat oricare dintre noi. Si el are munca, are sotie si sa nu uitam ca are 4 pici acasa. Deci...timp???

Nu, eu zic si sincer asta am inteles din ce a zis si el ca pana acum a avut PLACEREA de a organiza aceste nationale. Acum, insa...nici mie nu imi mai face placere nici macar sa citesc discutiile despre locatie. S-a hotarat ca se va merge acolo prin vot, dupa cum s-a vrut, asa ca ce atatea discutii acum??? Cum am mai zis: cine are placerea/vrea si poate, va veni. Cine nu, nu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu tine,cine vrea sa vina ,vine oriunde.

Singurul aspect ,ai care sunt de acord cu Matrixxx,este in legatura cu votul,sa fi fost la vedere,in rest,cel putin pt. mine nu sunt o problema cei 570 de km(aprox).

Si dupa cum a-ti obs.,am votat maramu,si daca se va mai tine intalnirea o sa vin,fara nici o problema ,oriunde va fi,DACA VA MAI FI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, Claudette... sa te vedem peste cativa ani, cand vei avea familie, copii, responsabilitatea de a le asigura ceea ce le trebuie si dorinta de a fi la intalnirea Volvo, daca o sa mai fii atat de vehementa..., sunt sigur ca nu.

Nu-i mai bine sa stai mai domol si sa analizezi lucrurile un pic mai in profunzime? Stiu ca este impulsul varstei si perioada cand cei care nu gandesc ca tine sunt demodati, dar hai sa privim lucrurile realist. Toata lumea il apreciaza pe Danyx care face totul cu maxima pasiune, chiar daca probabil acasa este super solicitat. Sper ca sa aiba puterea si intelegerea din partea minunatei sotii sa se ocupe si anul acesta de eveniment dupa ce vom cadea la invoiala privind locatia.

Dupa cum am mai zis, as vrea sa vin daca nu va trebui sa plec afara cu serviciul, dar din punctul meu de vedere, cu un pici de 3 ani sa fac 10 ore cu masina este foarte greu.

Daca ai merge la un astfel de drum, ai intelege, dar dupa cum spuneam, este entuziasmul varstei. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai corect spus,cu mai mult timp liber(sau la dispozitie) ;D

Ce bine ca is unele lucruri ...."la vedere" ca tot ie la moda expresia asta pe forum  ;)

post-313-12877872911479_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate are compu virusat si nu poate inchide siteul ... ;D..sau l-o fi lasat mergand cat a fost in concediu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar simti-ti nevoia sa va dau o explicatie de doi bani

Cred ca foarte multa lume are calc. si acasa si la servici,nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am doar acasa din pacate altfel il depaseam pe @MC  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avand in vedere ca in curand am sa incep sa fac socotelile pt concediu ...... poate s aimi spuna si mie cineva ...... care va fi data Nationalei ?

Personal ....is 1 pic confuz . ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugerezi ca ar trebui sa ne apucam iar de votat,sau ce ???;D

Sa votat,democratic,si sa ales.E bine,nu e bine,asta e.Si cu Basescu e aceeasi situatie :D,asa ca ,hai sa o lasam asa,ca e foarte bine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

io asa as lasa'o ...... dar nu de mine e vorba

asta vreau sa stiu se merge pe aceiasi data ?

cand si cui dau avansul ?(dar asta nu arde deocamdata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum am inteles ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramane cum am stabilit! ;D

S-a votat si data si locatia.

Ce nu s-avotat:cine se ocupa de Nationala.

Ramane cine s-a mai ocupat, deci ai ramas singur pe lista! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu crede-ti ca e cam departe maramuresu de buc?

sau o sa faca numai telefonic ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No' da'poi poate veni sa faca o degustare... ;), sa tatoneze terenul  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am zis ca nu poate, am zis ca e cam departe de el

e mai aproape de tine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajutorul meu , cel putin,pentru oricine va organiza, va fi neconditionat. Ma gandesc totusi la @ danyx, ca el  "simte" ce doresc cei din clubul asta(dovada ca intalnirile sunt din ce in ce mai faine!).Si mai are si ceva experienta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragele si dragii mei,

Avand in vedere discutiile mai mult sau mai putin "constructive" care au fost pana acum pe tema Nationalei, e cazul sa incepem cu putina dictatura pentru ca nu vom ajunge la niciun consens. Deci.. situatia va sta de-acum incolo in "halul" urmator :

1). Organizarea. O va face ca si pana acum, DANYX. Ultimele doua intruniri aranjate de el au fost din punctul multora de vedere cele mai bine facute. A facut-o mereu din placere si fara nicio obligatie sau interes. Singura situatie in care vom alege pe altcineva este daca acel "altcineva" a mai organizat evenimente si are un minim de experienta in domeniu.

2). Data. A ramas stabilita pentru primul week-end din septembrie si nu se mai muta. Daca nu poate veni o persoana sau doua nu putem da peste cap alte 15. Asta e, soarta...

3). Locatia. In urma discutiilor pe care le-am avut aseara, si avand in vedere ca destule persoane s-au plans de distanta, vom incerca, repet INCERCA sa gasim ceva mai convenabil pentru TOATA lumea. Avem de ales intre a face o "traditie" din a merge intr-un singura zona (si implicit a risca plictiseala) sau a merge in diferite zone (dar ne ridica in cap pe cei cu copii mici - pe care ii inteleg de altfel). Exista rezolvari, unii au venit cu copil de o luna, altii cu copil de 5 ani... O data pe an daca se vrea, se poate cu siguranta sa se faca un mic sacrificiu.

4). Pareri pro si contra. Le vom lua in considerare, ca nu suntem incuiati, dar cum toti stim ca treaba amestecata incepe sa miroasa urat, si uite ca chiar asa si este, vom pune in balanta si vom alege ce credem ca e mai bine pentru toata lumea.

5). Avansul. Se va stabili cat de curand, si se va vira EXCLUSIV prin virament bancar, ca si la intrunirea precedenta, ca sa nu existe discutii referitoare la "monetar".

Chiar imi pare rau ca trebuie sa procedam asa, dar am ajuns la concluzia ca este mai bine ca un eveniment sa fie organizat de mai putine persoane, si lucrurile sa fie mai clare. Exact ca la team building sau la concert. Asta e "oferta", cine doreste, vine, cine nu, nu. Cei care au fost pana acum stiu despre ce este vorba, cei noi care vor veni sunt sigur ca vor fi incantati. Inca ne mai gandim daca vom re-vota locatia cei care platesc avansul (dupa perioada de achitare), sau o vom lasa asa. Nu e corect ca unii sa plateasca si altii sa aleaga, sau asa cum a zis si Matrixxx, nu sunt siguri ca merg dar voteaza ca sa se afle in treaba. Cei care platesc avansul cu siguranta vor sa mearga oriunde ar fi stabilita...

Revin cu vesti cand se mai stabileste ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte bine :headbang: :headbang:

Hai sa incepem cu avansul ,domnule Danyx ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde platim si pana cand?

Foarte buna solutie, Alex!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Danyx in cont, il va face public cat de curand. Avansul s-a stabilit undeva fie la 150RON, fie la 200RON. Cel mai probabil va fi 150. Asteptam mai multe vesti de la el.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.