Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Nu pot sa zic ca aici e cel mai bine, doar ca e o zona in care, cei care mai au concediu, in cateva zile pot sa vada ceva mai deosebit;mocanta era doar o optiune, pentru cei care vor sa stea mai mult pe aici. Intr-adevar , distanta , pentru multi va fi un impediment,dar cine vrea, va face un mic sacrificiu .Oriunde am stabili nationala, distantele nu vor fi la fel pentru toti.

As fi favorizat de distanta,in acest caz. Personal, am vrut zona Sibiului, sau undeva mai prin centru, nu de alta, dar , sa mai ies si eu in "lume"  ;D

In urma votului, ne putem face un mic calcul, si vedem cam cati se vor strange. Atunci se pot alege cateva locatii, mai convenabile pentru toti cei care confirma prezenta. Dupa aceea...cine vrea sa vina,vine acolo unde s-a hotarat.E asa greu? Ca nu trebuie sa alegem presedintele... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

din pacate, tind sa cred ca multi renunta la a veni cind vad ca trebuie sa parcurga sute de kilometrii dus (si alte sute intors) intr-un interval de...un weekend. Mai pune si un copil mic la ecuatie si gata...

Poate ma insel de data asta, si la anul vom fi dublu ca numar fata de anul acesta. Trebuie sa gasim reteta "succesului", sa vedem macar 50 de masini din toata tarisoara asta strinse la o Nationala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca Bucurestiul l-ati exclus ca posibila destinatie...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai bine ar fi daca , in loc sa decidem zona in care sa facem nationala, am veni fiecare cu oferte de principiu , clare , la obiect. adica una ,doua, trei locatii cu preturi, poze, facilitati.

eu as opta pentru vilele de pe transfagarasan. in ianuarie, februarie o sa ma interesez la concret despre asta.

ar mai fi si ideea celor din slovenia - la camping, sa inchiriem acolo casute, rulote...(asta pentru o varianta mai ieftina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha-ha!!! In top conduce Maramures!!! Si la mine a fost unul din judetele votate. Chiar mi-ar placea acolo  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aparusi mireaso ?  ;D Iar ne ameninti ca vii si la prima intersectie o apuci in sens opus ?  ::)

Hai ca vreau sa te dansez !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu te lua dupa el !

el doar te va incalzi un pic: abia dupa aia vin io la rind !

dar, te rog sa ai mila de un om batrin : nu veni cu tocuri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am zis eu ca vin si n-am venit? Acuzati omu' degeaba, pe cuvantul meu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tind sa cred ca daca nu se face o ''fraudare'' rapida  :D :D,vom merge in maramures

Sper sa fie bine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce se termina asta, vreau sa vad Curajul de a se arata cei 28 de insi care au votat Maramuresul, nu de alta, dar vreau sa vad daca apar toti acolo care au vrut sa bata atitia km in tara asta unde traficul este un vis. Pentru posteritate-  eu nu am vrut Maramuresul DOAR din aceasta cauza, prefer sa stau mai mult cu prietenii aproape decit sa bat o groaza de timp facindu-mi nervi printre logane tunate si camioane (ce au luat ITP-ul) pline de fum pe drum.

  Am sa fac un topic pentru asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probabil , majoritatea sint din zona...si vor veni.

lasa matrixx, daca o fi sa mergem acolo (desi eu prefer transfagaraseanul), mergem impreuna si facem cu schimbul :

cind io cu rs-ul , cind tu...(ca voi veni cu amindoua)

Share this post


Link to post
Share on other sites

locul e stabilit =ca zona

data e stabilita din celalalt sondaj=primul we din septembrie 2010

ramine sa vedem citi o sa vina

eu unul o sa vin oriunde ar fi

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....

eu unul o sa vin oriunde ar fi

Daca am condus eu pana la Poiana Negri si inapoi cu mana dreapta rupta ..... nu cred ca sunt multe necazuri ce m-ar putea tine departe de revederea din 2010 . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

si io vin oriunde, oricind (daca nu sint plecat afara, sau/si nu pot sa-i pacalesc...)

cum sa-l las pe danyx sa bea singur redbull, fara supervizare ? daca-si mai rupe ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a tot vorbit pe topicu asta pana s-a incheiat votarea. Acum nimic.

Pareri despre destinatie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ......parerea mea e ....buna  ;D

Lasa-ma sa iau si ieu zilele ramase de concediu pe anu' trecut si vorbim mai multe  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cauta si vezi daca poti aranja la perla maramuresului ... e ok acolo , am fost acu 2 ani  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...e in borsa si are 24 de locuri /total ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi colegi, cu scuzele de rigoare, dar nu am urmarit topicul asta, dar cu bucurie constat ca ati hotarat sa veniti in Maramures pentru intalnirea nationala (eram al 32-lea daca votam si eu  ;) ).

Eu sunt din Baia Mare si va stau la dispozitie cu orice pot.

Daca aveti cumva niste locatii preferate, sau acceptati sugestii, daca aveti intrebari, neclaritati, 0744600824 e numarul meu. Apelati cu incredere.

Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur am sa te sun ....si numai pe tine ...... nitica rabdare , ....acusica deschid linia de cont si incepe sarabanda avansului  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

....acusica deschid linia de cont si incepe sarabanda avansului  ;D

Vorba lui Matrixxx ''vreau sa vad Curajul de a se arata cei 28 de insi care au votat Maramuresul''

mai nou 31  ;D cred ca diferenta de la 28 la 31 sunt de prin zona

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.