Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Observ ca totusi exista si in gandire o unitate a volvistilor, si o exaltare la unison cand e vorba de a alege cea mai buna varianta.

Cele mai multe voturi sunt exact in maxim 5 locatii, pe care le-as fi votat si eu daca nu eram restrictionat la 3. Si culmea, chiar cele 3 (Hunedoara, Maramures si Tulcea) au si cele mai multe voturi la acest moment.

Dar termen mai este inca destul, si se pot schimba multe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea este ca mai intai ar trebui sa cautam fiecare dintre noi cateva locatii in mai multe zone din tara si abia apoi sa ne dam votul. Altfel s-ar pute ajunge la alegerea unei zone prin cumul de voturi, dar sa ne trezim ca nu gasim nimic convenabil in preajma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca o idee: Tinand cont ca in mod sigur avem ce vizita prin preajma locului unde suntem cazati (vezi manastirile din moldova pe care nu le-am vazut) si multitudinea de activitati recreative pe care le putem efectua impreuna ce-ar fi sa facem o intalnire 'prelungita'? Sa nu ne mai grabim ... sa bem linistiti si sa stam pana tarziu la focuri de tabara/muzici/dansuri fara sa ne gandim ca a 2-a zi trebuie sa plecam ...

Ma gandesc ca o mini-vacanta de Joi pana Luni  (4 nopti) nu cred ca ar displacea nimanui. Intr-adevar sunt 3 zile de concediu ce trebuiesc luate ... dar daca hotaram din timp data nu cred ca va fi pentru nimeni o problema ...

In plus, cu cat suntem mai multi si stam mai mult sigur reducerea va fi mai substantiala.

Ce parere aveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebuie sa ti si cont de faptul ca majoritatea fac concediu in iulie-august, asa ca la sfarsitul lui august sau inceputul lui septembrie va fi pentru multi greu de inca 3 zile de concediu.

si daca tot se vrea a sta 4 nopti/5 zile trebuie luat in calcul ca sunt si copii mici: trebuie organizat un program corespunzator.

vizitatul iar este o chestie pe care poate nu toti o favorizeaza, adica probabil sunt unii care doar vor sa se odihneasca, sa manance, sa bea, sa se simta bine in colectivul volvo, nu vor sa umble la manastiri sau alte puncte turistice.

in plus apare si problema banilor, chiar cu reducere poate nu isi vor permite toti. asa ca chiar daca se va sta de joi pana luni, vor fi unii care vor veni doar pe weekend, asa ca nu mai prinde reducerea. decat sa vina putini, mai bine un weekend si pentru aceea multi participanti. vineri, sambata si duminica e ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...si dupa parera mea ar trebui cautat un loc, unde se pot organiza legal niste intreceri (cred ca sunt suficienti doritori), ca sa nu se faca 20-180 prin sate sau la iesire din sate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate doar sa mergem in alta tara ca sa facem intreceri legale :) Daca tu stii vreun loc la noi ... te rog sa mi-l spui si mie ... ca tare m-as mai duce :).

Revenind la ce spui tu ... a zis cineva  ca tre sa facem intalnirea la inceputul lui septembrie? Sau ca e musai sa te duci sa te plimbi/vizitezi? Important e ca stai fara stres, iar in fiecare seara va iesi probabil ce a fost sambata seara la Poiana Negri. Adica super distractie in mijlocul colegilor din Volvo Club. Iar cu copiii, in mod sigur se va gasi ceva si pentru ei.

Eu nu cred ca se pune problema a nu se putea merge 4 nopti/5 zile, nici macar din prisma banilor. Totul e daca se doreste sau nu. Pana la urma tot pleci probabil undeva in concediu, ideea e daca vrei sa-l petreci in 'spiritul Volvo'. Inclusiv la Poiana Negri au fost persoane care au stat de joi pana luni, deci e clar ca daca se vrea se poate.

In fine ... mai e mult pana atunci, nu e nimic batut in cuie ... de asta e topicul creat ca sa discutam si sa stabilim din timp.

Toate bune,

Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

intreceri legale se organizeaza de exemplu de cateva ori pe an pe anumite aeroporturi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca am bifat doar o casuta, cum fac ca sa mai adug si restul de variante?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu Vlad. Daca se stie din vreme, parerea mea e ca se pot "rezerva" cateva zile in plus pentru intalnirea Volvo.

Danyx...Danyx... tu iti dai seama ce ai facut? Sa deschizi topicul asta cu un an inainte...pagini dupa pagini se vor aduna aici :read2:

Despre intermediara cand vorbim?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi convine sa stiu cu un an inainte, decat cu o luna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

intreceri legale se organizeaza de exemplu de cateva ori pe an pe anumite aeroporturi...

Crede-ma ca stiu si ca am fost la curse legale. Dar acele curse de obicei se decid cam cu 1 luna inainte. Se fac pe grupe, liberele sunt limitate si, oricat mi-ar placea sa merg, nu este posibil sa legi o Intrunire Nationala Volvo de niste liniute organizate spontan. Nu e ca si cum ar exista o pista/circuit undeva si poti sa te duci sa te dai cand vrei, ca la kart-uri, si sa zici ca facem si noi intrunirea "pe-acolo".

A, ca a existat anul asta un motiv de a testa ceva ... si a iesit ceva ad-hoc ... nu asta este regula si nici scopul intrunirii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- era o idee pentru a diversifica programul

- nu era vorba de a participa impotriva altor masini pe grupe etc, ci doar in cadrul unui asemenea eveniment si posibilitatea de a vedea ce poate propria masina

- daca se vorbeste din timp, nu cred ca nu se pot pune anumite chestii la cale

- si scopul unei intalniri volvo nu este pana la urma si prezentarea masinilor volvo si ale capacitatilor/posibilitatilor sale (pana la urma si intreceri daca se doreste)

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la poiana se puteau face multe intreceri, insa astea sint doar de distractie si nu scopul principal

liniutele consuma mai multi bani decit petrecerea in sine. (daca pui un ambreiaj nou, asta costa o groaza, cauciucuri,amortizoare,etc) . pentru mine, faptul ca merg cu soferi foarte buni linga mine, e suficient pentru a ma distra pe drum la venit si/sau la intors. restul ar trebui sa fie relaxare si distractie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la poiana se puteau face multe intreceri, insa astea sint doar de distractie si nu scopul principal

liniutele consuma mai multi bani decit petrecerea in sine. (daca pui un ambreiaj nou, asta costa o groaza, cauciucuri,amortizoare,etc) . pentru mine, faptul ca merg cu soferi foarte buni linga mine, e suficient pentru a ma distra pe drum la venit si/sau la intors. restul ar trebui sa fierelaxare si distractie.

Ai atat de mare dreptate incat in 2010 in loc de 2 redbull te astept doar cu 1  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe drum spre manastiri s-a pot incerca masinile foarte bine.

Eu am tras de a mea cat am putut eu (nu ma consider sofer bun pe serpentine) si cat a putut masinuta ca sa ma pot tine de musashi.

Si s-a descurcat onorabil, masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tricky: daca asta ai inteles tu din propunerea mea, atunci trage in continuare cat mai tare pe serpentine

@iulirx: nu am spus sa fie scopul principal, ci doar ca ar fi interesanta posibilitatea de a face asemenea incercari in siguranta (interesant pentru mine personal si se pare ca doar pentru mine la cat de revoltat raspunde lumea la o idee/propunere)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma abtin de la vot !....oriunde se va tine intalnirea, voi fi sau vom fi acolo !!!...Sigur !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fan-volvo..... Permite-mi sa te intreb: i-i cunosti personal pe @tricky sau pe @iulirix.....sau pe ceilalti pe care i-i consideri impotriva ta ? Crede-ma sunt oameni de milioane, imagineaza-ti ca ti-au scris cu zambetul pe buze si daca faci acest lucru vei vedea ca nu au defapt nimic impotriva ta, si-au exprimat si ei doar parerile........ te asteptam la urmatoarea intalnire, bem un pahar de vin si vei vedea ca nu exista nici urma de ofensa la adresa ta.... Scuze pt sentimentalism dar pe mine m-a dat gata aceasta intalnire si inca nu mi-am revenit !!...sper sa nici nu o fac prea curand !!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai

Eu cred ca ati innebunit.

Eu nu mi-am desfacut nici bagajul......  il mai desfac? sau il pastrez pana la urmatoarea nationala.....?

La ce avant ati luat cred ca o sa faceti nationala in ianuarie :)

Nu ca ar fi rau pentru ca a fost bestial insa fiecare lucru are farmecul lui daca e facut cum trebuie.

Haideti sa o luam mai usor

Cel mai corect este asa cum a propus un coleg de forum (nu mai stiu cine era) sa stabilim o data fixa pentru antionala sa fie toata lumea pregatita.

Apoi cu timpul sa ne orientam catre o locatie

si cel mai improtant.... desii si eu as incerca o liniutza.... este interzicerea liniutzelor.......

Se poate lasa cu intamplari triste..... Haideti sa petrecem frumos si sa nu ne riscam.....

E frumos nu zic dar sa nu ne lasam luati de val........

Eu sunt unul care ma voi OPUNE LINIUTZELOR......

Vreau sa ne distram si nu sa ne scoatem colegii si prietenii din fiarele contorsionate (d-ne fereste)

Asa ca renuntati la idea de locatii pentru liniutze

Poate par macabru dar.......  haideti doar sa petrecem frumos asa cum am facut anul asta.....

off topic din cauza voastra mi s-a ars si tocanitza :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@opus, daca aduci tot vin de care am baut noi... Eu zic sa iei mai mult  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fan-volvo..... Permite-mi sa te intreb: i-i cunosti personal pe @tricky sau pe @iulirix.....sau pe ceilalti pe care i-i consideri impotriva ta ? Crede-ma sunt oameni de milioane, imagineaza-ti ca ti-au scris cu zambetul pe buze si daca faci acest lucru vei vedea ca nu au defapt nimic impotriva ta, si-au exprimat si ei doar parerile........ te asteptam la urmatoarea intalnire, bem un pahar de vin si vei vedea ca nu exista nici urma de ofensa la adresa ta.... Scuze pt sentimentalism dar pe mine m-a dat gata aceasta intalnire si inca nu mi-am revenit !!...sper sa nici nu o fac prea curand !!  ;)

Exact la ce ma gandeam si eu.

Personal nu imi place propunerea ta, nu-mi plac cursele si nici nu o sa particip vreodata la vre-o cursa, de nici un fel -prietenesti, liniute, traseu sau orice fel de cursa. Ce a fost pe acolo pe serpentine mi-a placut ca nu ma asteptam sa se tina asa de bine masina in curbe.

Imi pare rau daca te-am deranjat, era o impartasire a experientei.

Ca si locatie m-am lasat la voia majoritatii si nu-mi pare rau; deci am incredere ca oriunde va fi cea de anul viitor voi fi iar acolo. A fost superb anul acesta ca sa nu-ti doresti sa mai participi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze pt sentimentalism dar pe mine m-a dat gata aceasta intalnire si inca nu mi-am revenit !!...sper sa nici nu o fac prea curand !!  ;)

asta-i tot ce am dorit sa aud , si care ma motiveaza ca si anul viitor sa ma implic in alta organizare.(daca se doreste....bine'nteles)  ;)

incerc sa aduc elemente-surpriza noi ......domn claudiu din sema sa uite ce am vorbit astazi ....altfel ....o roaba de redbull trebuie sa dea .  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oriunde ar fi.......voi face tot posibilul sa vin.

P.S : Mi-au spus bunicii doar acum dupa ce au vazut pozele cu palinca ca au vo 300 de litrii la tara cu care nu au ce face, din aceea taraneasca tare, care de o bagi intr-un D5 dai fum la un T5, hahaha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx, ne-am bucura daca te-ai ocupa de organizare si la anul pentru ca te-ai descurcat foarte bine.

De altfel putem veni si cu alte idei gen inchiriat echipament pentru paintball .....     si alte prostii care sa ne relaxeze.... fetele sa vina si ele cu o idee pentru ele :))

de altfel, te rog pe aceasta cale, sa interzici cursele la intalnirile anuale......

Sa sti ca nu vreau sa ne vedem la PRO tv intr-o stire negativa.

Daca nu vei face asta..... ciuciu RED BULL.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta-i tot ce am dorit sa aud , si care ma motiveaza ca si anul viitor sa ma implic in alta organizare.(daca se doreste....bine'nteles)  ;)

incerc sa aduc elemente-surpriza noi ......domn claudiu din sema sa uite ce am vorbit astazi ....altfel ....o roaba de redbull trebuie sa dea .  ;D

eu votez pentru...doar daca dai tu red bull-ul....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.