Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Oriunde ar fi.......voi face tot posibilul sa vin.

P.S : Mi-au spus bunicii doar acum dupa ce au vazut pozele cu palinca ca au vo 300 de litrii la tara cu care nu au ce face, din aceea taraneasca tare, care de o bagi intr-un D5 dai fum la un T5, hahaha.

Pai ar fi o treaba sa o folosim pe post de aditiv... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un paintball este BESTIAL. Mai in echipa  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

    cu toate ca sunt din constanta eu propun ceva la munte unde sa respiram aerul ala tare de acolo si sa scapam de polurea din orase. haideti sa imbinam utilul cu placutul. sincer nu as vota constanta pt nimic in lume.  imaginativa ce ar insemna sa prideti o vreme mohorata aici cand orasul se schimba complet la fata sau o vreme  foarte calduroasa cand va trebuii sa iti cauti un loc umbrit sau un spatiu cu aer conditionat. cand cauti disperat un loc de parcare pt ca fiind sezon exista posibilitatea ca si anul acesta sa existe in oras cca 100 de mii de turisti in weekend , cred ca nu iti mai arde sa te gandesti la constanta. apoi referitor la o zi mohorata imaginativa ce inseamana sa stai sub o umbrela la o terasa de la munte si sa simti mirosul ploii, in comparatie cu una la mare unde simti pur si simplu mirosu prafului udat.

    de ce sa nu te trezesti  dimineata si sa deschizi geamul sa simti racoarea diminetii iar seara inainte de culcare sa asculti greierasii din iarba in loc sa ai grija daca plasa de la geam e inchisa ca sa nu iti intre in camera un tantar.

    asta e parerea mea sper ca nu am suparat pe nimeni, si promit ca o sa ma gandesc si eu la o locatie la care se poate ajunge pe drumuri rezonabile.

    in aelasi timp sper sa fiu in tara la urmatoarea intalnire ca sa pot veni. eu si sotia am fost placuti impresionati de atmosfera de la intalnire si ne dorim sa fim  prezenti si la anul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa spun si eu ceva, pentru ca eu consider foarte important:

De fiecare data, pe forum s-au consumat zeci de pagini despre LOCATIE SI CAZARE. Trebuie neaparat sa vorbim intre noi despre PROGRAMUL ce se poate realiza in cadrul acestor intilniri, de exemplu:

-prima zi, sosim, ne incarcam bateriile bine dupa atitia kilometrii. A doua zi se merge la manastirea X, se merge la pastravaria Y, se ia prinzul la castelul W si ne intoarcem fericiti "acasa". A treia zi, unde mergem, ce facem, etc.  Cei care sint din zona respectiva pot veni cu o groaza de idei pe care sa le discutam, sa le votam. Nu mai vreau harababura, intrebari de genul "unde mergem acum - acolo sau acolo, ce sa mai facem pina la inceperea petrecerii", etc.

Spun asta deoarece pe mine m-a deranjat ca simbata la prinz NE-AM SCINDAT in 2 tabere - cine maninca la acel castel si cine pleaca (si asteapta o gramada de timp) in acea poienita sa facem vestita poza de grup, de altfel foarte frumoasa, desi nu a fost loc de o fotografie neprelucrata. Bine ca a venit seara si ne-am "reimprietenit".

Share this post


Link to post
Share on other sites

si daia uni vad ca tac pe acest forum

spune=ti domne ce aveti de spus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hostel Geas III

Poiana Marului

62 locuri in 31 camere

Adresa : Poiana Marului, Str. Principala, nr. 121

Contact: Adrian Simescu

0355 401 191, 0744 780 584

Despre Hostel Geas III - Poiana Marului

Hostel Geas 3 situat in Poiana Marului din judetul Caras-severin va ofera:

Camere:

• 31 duble - matrimoniale si in regim de single;

• 3 apartamente.

Facilitati:

- Restaurant 120 locuri;

- Terasa 60 locuri;

- Bar de zi;

- Grup sanitar propriu;

- Tv, cablu, frigider, bar, telefon, internet.

               

   

Telefon receptie : 0355 401 191, 0744 780 584 sau fa o rezervare online

Tarife perioada 23.06.2009 - 30.09.2009

Camerele

Tip camera

Baie

Pret / camera

Pret / single

1 , 2 , 3 , 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31

Camera dubla matrimoniala

da

100 RON / zi

-

www.turistinfo.ro

Pentru ca rezervarea se face direct la proprietari, cu Turistinfo.ro aveti garantia celui mai bun pret. De aceea este bine sa mentionati in convorbirea dvs. cu proprietarul ca ati gasit oferta pe TURIST INFO.RO

Telefon proprietar : 0355 401 191, 0744 780 584 sau fa o rezervare online

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai stii matrixx cum erau drumurile prin caras-severin cind am venit din slovenia ?

daca a mea cu suspensii moi m-a omorit ce sa mai zic de biri sau de altii cu suspensii tari...

io oricum vin oriunde, si la polul nord dac-o facem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, intr-adevar suspensiile mele pot reprezenta o problema, si sunt sigur ca mai sunt si altii in aceasta situatie.

Ce vreau sa va rog ... exact ca si la Nationala de anu' asta: NU va cramponati de acest lucru. Daca se poate sa gasim ceva cu drum de acces bun e perfect, daca nu, vad eu (sau ceilalti) cum fac si tot ajung, chit ca vin fara Volvo tot vin sa petrec cu voi. Exista si varianta de a-mi pune rotile de iarna, cu cauciuc cu balon mare si mai dezumflate ca sa amortizez cat pot. De venit vin oricum, exact cum zicea si iuli, si la Polu' Nord!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt de acord cu rechi.tot undeva intr-o zona montana trebuie facuta si urmatorea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt de acord cu rechi.tot undeva intr-o zona montana trebuie facuta si urmatorea.

Da. A fost superb cand m-am dat jos din masina, in fata cabanei, si m-a lovit aerul de Moldova, imi era dor de aerul de acolo.

Deci si eu votez pt. o zona montana; chiar daca fumez, intre tigari imi doresc sa-mi umplu plamanii cu aer proaspat si racoros.

Hmm Polul NOrd... suna interesant.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sovata, jud mures.

Du-ma mama la Sovata sa-l cunosc si eu pe tata!  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Sovata e frumos, am fost acum 3 ani si am plecat cu amintiri placute. Mai este si "statiunea" Ranca de la mine din judet care ar merita vizitata pentru drumul in serpentine pana la ea (se pot face niste teste cronometrate de toata frumusetea, este si etapa de campionat national de raliuri).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixx are dreptate, se poate face o evaluare a intalnirilor precedent, si se poate face un program , acum stim cam ce se doreste de la membrii clubului,

Dar hai sa nu sarim asa departe, deocamdata , eu propun:

1.sa votam locatiile, apoi din cele care au mai multe voturi, se va face un vot final.

2.Stabilim locatia finala,

3.data , eu zic ca e f buna cea stabilita  mai demult : primul Weekend din septembrie! Suntem intre sezoane si se poate negocia la cazare, soselele nu sunt asa aglomerate, si vremea ...nu mai are importanta.

4.Apoi putem stabili cazarea in functie de participanti (desigur se poate vota).

5. Inscrieri

6. Stabilirea unui program

7.TRAIASCA VOLVO CLUB!!! ;D

8. impresii si poze de la intalnire... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de acord cu SFC privind organizarea viitoarei intalniri VOLVO.....cu data e ok, prima saptamana din sept. (stiu cum sa-mi programez concediul pe anu` viitor) si ca o propunere suplimentara, e  super ideea unui coleg de pe forum de a sta mai multe zile (3-4 nopti cazare).

Eu merg de 3 ani la intalnirile anuale si nu m-am plans niciodata ca-i departe, ca nevasta n-are concediu, ca n-am cu cine lasa gainile...etc. Dragilor daca stim din timp, cum foarte bine a organizat Danyx intalnirea de anu` asta (ieftin si bun), cine vrea, simte si traieste spiritul VOLVO va venii la intalnire.....(iar daca preturile vor fi ca pana anu` asta, va puteti aduce si amantele....:))

Dar de la vorbe la fapte mai trece un Revelion si un Pasti, si.....la anul sa ne revedem cu bine, sanatosi si mai multi decat am fost!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as propune ca data , perioada 1-15 august , deoarece atunci este post si multi am putea veni , nemaiimpiedicandu-ne : nuntile , botezurile , cumetriile etc.

Atunci s-ar putea face chiar o intrunire de 3-4 zile , o mini vacanta la inceput sau chiar la sfarsit de concediu si s-ar putea sa putem veni chiar mai multi.

Eu spre exemplu , in perioada septembrie si mai ales sfarsit de saptamana mi-e imposibil sa pot ajunge si regret nespus de rau ca nu am putut fi alaturi de voi , poate si din aceasta cauza pot fi subiectiv in privinta datei ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu sint de acord cu o intilnire in "perioada de post", mai ales ca atunci sint si eu liber -  profesional vorbind  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imediat ce se va incheia acest vot voi deschide altul de 2 saptamani in care vom vota data  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ari fi mai indicat ca aici sa vorbim doar de locatie, sa nu se aglomereze.

Mai bine facem separat pt. data si separat pt. alte propuneri, sa fie mai usor de urmarit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    eu propun organizatorului ca locul de cazare sa posede mai multe camere(locuri de cazare) astfel incat cei care se hotarasc pe ultima suta de metri si vor sa vina la intrunire sa aiba posibilitatea sa se alature celor decisi din timp, la aceiasi locatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In perioada de post o sa fie cam anosta intalnirea...fara alcool, fara gratare samd...doar legume , fructe apa, si ...rugaciuni...ne-ne nu prea cred ca ne vom distra... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

     eu propun organizatorului ca locul de cazare sa posede mai multe camere(locuri de cazare) astfel incat cei care se hotarasc pe ultima suta de metri si vor sa vina la intrunire sa aiba posibilitatea sa se alature celor decisi din timp, la aceiasi locatie.

Eu as avea alta propunere ..... ca fiecare sa isi rezolve din timp problemele sa isi rezerve 3-4 zile libere si cu asta basta . Indiferent daca voi face eu sau altcineva rezervarile nu e placut sa ti rezervate 50 de camere si sa iti vina decat 30 . ;)

@ rechi ....nimic personal ....daca tot eu raman la organizare , declar public ca tu vei avea cea mai buna camera la anu'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unu as vota toate judetele deoarece in fiecare este cate ceva frumos. Nu am putut participa anul acesta dintr-un motiv intemeiat (zic eu). Daca stabilim data de pe acum cu certitudine nu-mi voi programa alte activitati pentru acea perioada. Am citit tot subiectul si fiecare dintre voi a venit cu idei bune de organizare mai eficienta (poate mai putin linutele - chiar daca mie unu imi plac, dar asta e alta mancare de peste). Am citit si toate posturile legate de intalnirea de acum o saptamana. Bravo voua ca v-ati distrat si shame on me ca nu am putut sa strig prezent. Mia placut foarte mult poza de grup cu banerul VOLVO am vazut ca lucrurile au fost ok. Cred ca pe viitor vor fi si mai bune si mai multe masinute.

In final eu strig prezent de pe acum pentru nationala de pe 2010, indiferent de locatie, indiferent de umarul de zile. indiferent daca voi veni singur sau cu cineva, indiferent de numarul celor care vor fi prezenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danyx cred ca m-ai inteles gresit, nu am zis sa inchiriem mai multe camere decat cele necesare, m-am referit la faptul ca ar fi ideal sa se aleaga o locatie unde sa existe posibilitatea cazarii si celor intarziati.

eu si sotia chiar ne-am simtit bine la aceasta intrunire iar micile probleme aparute cred ca le-am rezolvat cu brio astfel incat toata lumea sa se bucure de aceasta intalnire, nu am pretentia sa imi rezervi cea mai tare camera, stai linistit. din cate imi aduc aminte tu erai cel stresat :'(si nu eu, asa ca bea un red bul si pune-l in contul meu ;):D. poate pana plec ne vom inatalni inca o data in bucuresti, poate voi fi prezent la o inatlnire pe care o organizati periodic in capitala.

in ceea ce priveste urmatoarea intalnire sper sa fiu in tara ca sa va intalnesc pe toti. sunteti persoane deosebite.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.