Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

@danix

crezi ca anul asta o sa fie mai putini?

criza? distanta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx, merg pe 31 ianuarie.

Pensiunile de acolo nu sint prea mari, presupun cca 15 camere gasim. Vad si preturi si masa etc.Palinca dau cit putem duce.

Pentru mai usoara comunicare las pentru toti nr.

0747 953 124

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai revin cu alte sugestii, dupa citeva consultari cu sotia care este din Sighet, propune ca solutie mult mai buna decit Borsa statiunea Ocna Sugatag, nu e mult mai departe , dar e statiune.

www.hotelsalina.ro

Cunoastem patronul de acolo, nu am vazut hotelul decit in rosu acum 2 ani dar dau o fuga acolo.

Sigur voi obtine si un pret rezonabil.

Cred ca e mai bine decit la Borsa, dar e parere personala.

E apa aia sarata-murdara-calda pe care eu nu o suport, dar ne putem balaci, mai e si aproape Sapanta, Cavnic, Valea Izei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ vitalie adauga te rog id-ul meu    d_a_n_y_x  si specifica cine esti te rog ....vreau sa discutam mai detaliat si cred ca pe mess o putem face mai bine  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

din poze si descriere pare interesant hotel salina. Piscina, loc de joaca copii, zona frumoasa, parcare, camere destule...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare foarte interesant la Ocna Sugatag. Este de luat in calcul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

cred ca sugatag este o optiune de luat in seama!

Insa cred ca alegearea locatiei este subiectiva.

Fiind newbie pe mine ma incanta faptul ca pot participa la intalnire.Cred ca ar fi SUPER sa putem organiza  2 Nationale pe an(de vara si de iarna) si am avea posibilitatea de a vedea mai multe locatii. E clar ca ar fi un efort financiar dublu dar cred ca merita. Voi ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi abia ne stringem cu chiu cu vai o mina de masini O DATA pe an si tu vrei 2 intilniri ? Vise taica, vise. Stai sa vezi citi ne stringem anul asta...si citi renunta pe ultima suta de metri...

Cind vom reusi macar umila cifra de 50 de masini o sa aducem in discutie si varianta ta.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

neatza!

As venii si eu:D...numai ca propun o zona mult mai frumoasa! In judetul Gorj, 60 - 70 km de Horezu, spre Targu Jiu, la Polovraci, Ranca......ai ce vedea!De exemplu la Ranca e foarte frumos.Cam la 300 km de Bucuresti se afla, dar merita incercat;) Au partie de schi acolo iar ca buget nu e foarte scump.....stiu pentru ca prin zona aia stau socrii mei:))....si cand am ajuns prima oara pe acolo am zis ca nu ma mai intorc in bucuresti:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragule, anul asta s-a Votat Maramures (chiar si de catre cei care nu vor veni - asta e o alta poveste...) deci nu mai putem schimba locatia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi abia ne stringem cu chiu cu vai o mina de masini O DATA pe an si tu vrei 2 intilniri ? Vise taica, vise. Stai sa vezi citi ne stringem anul asta...si citi renunta pe ultima suta de metri...

Cind vom reusi macar umila cifra de 50 de masini o sa aducem in discutie si varianta ta.  :-*

dragule, anul asta s-a Votat Maramures (chiar si de catre cei care nu vor veni - asta e o alta poveste...) deci nu mai putem schimba locatia.

Dragule,fiind o voce foarte importanta pe acest forum,nu cred ca sunt bune aceste mesaje ''incurajatoare'' din partea ta.Pe de-o parte,ai dreptate,dar pe de alta parte,ai vazut ca te-ai inselat de cateva ori(busteni,de ex.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah...am inteles, sa traiti:D.......sunt nou si nu prea mi-am dat seama care e treaba cu nationala:D, nu stiam ca se alege in functie de voturi, credeam ca o sa cadeti de comun acord:P.....in orice caz e foarte frumos si in Maramures:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

claudiu, sa stii ca mesajul a fost foarte dulce, in comparatie cu ceea ce vreau eu sa spun. Din toata tara asta o mina de masini la o Nationala ? Sa fim seriosi. Este doar un adevar, eu chiar l-am invelit in poleiala...  :-*

Da, busteni-ul a fost o surpriza placuta pentru mine, chiar nu m-am asteptat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa vot, cel putin 31 de masini vor fi prezente  ;D. In viitor propun ca votul sa fie la vedere. Nu de alta dar nu doresc sa merg in Maramures, ca asa au votat anumite persoane....care nu vor fi prezente la acea intrunire.

Oricum parerea mea este ca cel putin 30 % din masinile prezente vor fi de Bucuresti.

Nu vreau sa declansez nici o discutie care nu isi are rostul, sunt totusi de accord cu cele zise de Matrixxx.   

Si pe mine ma "maninca sa fiu mai acid" cu privire la acest lucru, dar mai bine ma opresc aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votul e problema principala.

Eu as renunta la vot si as face intalnirea ciclica, pe zone istorice ale tarii... de exemplu:

1. Banat

2. Bucovina

3. Transilvania

4. Oltenia

5 Dobrogea

6. etc

Se incepe cu 1, se merge pana la ultimul nr, dupa care se reia ordinea.

Astfel va ramane de votat doar locatia/cazarea... daca se doreste.

Si as mai impune regula, ca locatia sa nu fie mai aproape de (sa zicem) 200km de orice granita a tarii (cu mici exceptii: de exemplu, litoralul). Locatiile pitoresti si indepartate, pot fi rezervate pentru "intermediare" sau alte intalniri incognito...

...Parerea mea.

Sper sa ne vedem din nou, cel putin la fel de veseli si bucurosi.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

io zic sa plecam de la motivele care ne fac sa dorim o nationala volvo :

1. dorinta de a ne intilni, cunoaste si petrece

2. dorinta de a vizita tara, locuri frumoase, intr-o atmosfera de concediu

3. placerea de a merge impreuna acolo (de a conduce impreuna)

4. dorinta de a vedea ce si-a mai facut fiecare la masina, lucruri interesante, schimb de opinii, teste, etc.

cred ca toti cei care vin au aceste motive, cel putin.

pentru mine - subliniez: pentru mine - n-are nici o importanta ca "x" sau "y" au votat o zona si, din diferite motive, nu vin la intilnire, atita timp cit cele enumerate mai sus sint indeplinite.

pentru cei care ar vrea sa vina, insa sint idecisi din diferite motive, le spun ca :

- nu sintem o comunitate inchisa, acceptam cu mare placere orice om bine-crescut, indiferent ca face ori nu parte din forum, idiferent de numarul de posturi, acolo toti sintem si dorim sa fim egali.

- eu imi fac greu prieteni. la intilnirile volvo mi-am cistigat citiva. merita sa-ti modifici un pic prioritatile ca sa cistigi prieteni !

- intilnirile sint locuri unde , daca vrei, poti da si primi suflet - pentru asta , nu exista mastercard !

cu cit o duceti mai greu, financiar sau spiritual, cu atit aveti nevoie mai mult de o intilnire ca asta !

intr-o lume de chiciuri , intilnirea asta e ceva deosebit! va astept !

Share this post


Link to post
Share on other sites

si tot acolo, la nationala volvo, am sa vin si cu frumoasa si cu bestia.

poate ca cineva va vrea sa mearga cu cel mai puternic motor volvo, free....

sa simtiti 350 cp si 520 nm intre 2200 si 5300 rpm , nu apuci in fiecare zi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulirx a pus punctul pe 'i'! Exact asta este motivul pentru care se face aceasta nationala, din ce am inteles eu pana acum si din propriile mele pareri. S-a stabilit data, s-a stabilit locatia si gata, se merge acolo, indiferent de numarul persoanelor care vor veni. Cine poate/vrea vine, cine nu...se uita la poze si asculta povestirile celor ce au fost  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu este vorba de ce se fac aceste intilniri sau de pus punctul pe i.  Ma deranjeaza faptul ca am rugat pe cei care au votat Maramuresul sa-i vad aici, cum "declara" ei sincer si sa-i vad daca vin acolo, la cuca macaii. Asta era tot. Asa, imi fac 20 de conturi de pe 20 de IP-uri, trintesc un "bine v-am gasit, bla bla" ca sa devin membru votant si apoi votez de 20 ori o locatie preferata de mine si gata. Mai pun 5 prieteni sa faca la fel si iaca votul hotarit "de comun acord"...

Pentru viitoarea intilnire-sau intilniri, acest vot secret ma deranjeaza. De aceea vom face vot deschis - adica in dreptul fiecaruia sa se scrie ce locatie a ales. E si fair-play si de bun simt, nu se vor mai da nastere la aceste "monstruoase" idei. De aceea trebuie sa ne perfectionam acest FORUM, cu fiecare parere si propunere sa fie mai bun, mai aproape de ce vrem CU TOTII.

Eu nu am votat Maramuresul pentru ca este o distanta mare de strabatut pe soselele patriei asteia...unde cum ai iesit in trafic trebuie sa te rogi sa ajungi cu bine la destinatie - la cit de multi idioti si inconstienti tin un covrig in mina - chiar daca esti si ateu... Mai bine ma mai duceam inca o data in Slovenia decit sa conduc cca 1300 de km in 72 de ore cit "tine" intrunirea asta. Si mie chiar imi place sa conduc muuult (si tare)...dar nu in tara asta plina de bmveuri "mindre" dar jalnice.

Claudette, nu vreau sa fiu rautacios, dar te invit la o Nationala intai si apoi sa ne spui "motivul pentru care se face aceasta nationala". Na, ca m-am enervat iar. Asa sint eu, cu bune si rele - cine ma iubeste ma ia linga suflet asa cum sint.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia aruncati o privire si aici. E o statiune langa Baia Mare (la vreo 30 km). Nu am mai fost pe acolo de vreo cativa ani deci nu stiu cum se prezinta drumul. Oricum o sa ma mai interesez de alte locatii.

Cele bune Volvisti!

Am uitat sa pun linkul: http://www.statiuneaizvoare.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost si acolo, cred ca 3 ani in urma, e statiune, daca putem sa o numim asa, de IARNA, cu 2 partii care sunt bune de sanie, e  in virful muntelui.Noi vrem sa mergem VARA, la finalul ei.

In plus nimic de vizitat in apropiere. Parere  personala.

Vin cu alte idei si sugestii, info, in primele zile a lui februarie, daca tot a ramas Maramuresul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

celor care sunt de prin zona in care va fi nationala anul asta , si care vor sa vina cu idei si propuneri ....ai rog respectuos sa ma contacteze si pe id-ul de mess....@vitalie am asteptat sa apara id-ul tau , crezi/credeti ca ne putem intelege mai bine pe forum ?

Daca nu terminati cu "cearta" privind locatia , eu ma dau la o parte , .... imi este deajuns ca ma cert cu sotia pt ca ma bag iar la organizare , asa ca nu vreau sa va certati si voi .

Eu personal am votat (in ordinea afisata) Maramures-Hunedoara-Harghita.

Consider cadaca tot facem cu greu o astfel de intalnire , inseamna ca ne place sa conducem (ce conducem) , ne convine sa ne facem prieteni noi , si in + de asta vrem sa vedem si ceva diferit . Cati din cei 30% participanti care cica is din Bucurestii au vazut Maramuresul ? Eu recunosc ca nu l-am vazut si asta a fost si unul din motivele pentru care am votat astfel .

In privinta vottului ...DA se poate trisa , cum a spus matrix ,.... dar rerfuz sa cred ca vreunul din cei ce ne stim ar apela la astfel de magarii.

Pt. mine important este sa ne vedem si sa ne bucuram de acele cateva zeci de ore  INDIFERENT unde pana la urma .(drept dovada amm dormit si cu matrix in pat .....sau in camera ? :D ...sau nici macar in camera ?  :D ... matrix stie mai bine  ;D)

Acestea , ca si multe altele fiind spuse , lasati va rog "interepretarile" de'o parte si hai sa ne pregatim mai bine pt aceasta intalnire .

Hai sa nu cream  o impersie gresita celor care sunt noi sau vor sa vina pt. prima data . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am votat hunedoara nu pt mine ci pt voi=ca eu sint satul de zona=

la maramu nu am fost=mi-a scapat zona asta

daca sint sanatos voi veni cu drag

oriunde oricind

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.