Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Dragilor .....stiti ca e martie ...DA ?.....si stiti ca pana la 31 martie este termenul pt. avans ...da? ...... si stiti ca in ritmul asta anul viitor o sa ma doara unde va doare si pe voi acum ...da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mea culpa. miine platesc.

srie si tu eva in topic la 2-3 zile, ca daca toti citesc doar "subiecte necitite de la ultima autentificare " ca mine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata, sefu', nu te enerva, am platit si eu azi. Astept confirmarea.

Sa ne vedem cu bine  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca suntem pana acum 9 platitori de avans,si probabil cu organizatorul 10 ??? ??? ???

Partea buna este,ca in felul asta nu o sa mai avem problema cu ciorba,si cu poza :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danyx, ai mai cautat ceva locatii? Ma gandesc sa mai vedem un pic din tara asta. Ar fi OK si la Cheile Butii, dar ma gandesc ca poate mai gasim ceva,si in alta parte. Cei care au umblat mai mult prin tara...ceva locatii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am o presimtire ca vom face adhoc o Nationala anul asta...Cine va fi acasa in acel weekend si va dori, va veni oriunde.

  Chiar eram curios - din cei 99 de votanti (conform statisticii alegerii locatiei) cine va plati avansul (de-aia eu ramin pentru plata pe ultima suta de metri-31 martie...) - pina acum mirobolantul numar de... 10. Cool. Vorbim, alegem locatii si votam din mouse Maramuresul, ne perpelim in asteptarea acestei frumoase reuniuni dar...cam atit. Cind e vorba de ceva concret...mai bine mai votam din spatele monitorului vreo 20 de locatii, cine stie - poate pina la urma ne stringem macar ca la o intermediara (cu putin noroc)...

Cred ca ma duc anul asta iar pina in Slovenia (la intilnirea VolvoClub de-acolo, ca anul trecut - cu Iuli) si poate pina in Suedia - macar pe-acolo o sa vad mai multe Volvo-uri ("strinse" la un loc) decit la o Nationala romaneasca chinuita si planificata vreme de 1 an...

  Apropo - cei din Slovenia s-au strins linga un ...lac si au dormit in corturi si chiar unii in masini, cu copii si sotii si tot tacimul - doar pentru a fi acolo IMPREUNA. Fara votari si alte discutii pe forumul lor, pe care l-am urmarit. S-a fixat o locatie de catre Admin-ul Clubului (cu organizarea respectiva, prezentarea XC60-ului, invitata o trupa de rock, etc) si gata - cine a vrut a venit, ne-am simtit super si s-au legat prietenii - asa cum am simtit si noi, cele 2 masini romanesti venite atita drum pina acolo - pentru ca la noi abia ne stringem cu chiu cu vai la cite o Intermediara...Dar la noi e altfel, mereu a fost si va fi.

In rest, numai de bine.

Si citeva poze de anul trecut - sa se vada cit de usor este sa se stringa niste oameni...daca vor.  Poate va mai vine cheful, mai mult.

post-495-12877876206515_thumb.jpg

post-495-12877876207103_thumb.jpg

post-495-1287787620751_thumb.jpg

post-495-12877876207905_thumb.jpg

post-495-12877876208477_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

    :@: Matrixxx, nu-i chiar asa. Banii in Romania se strang mai greu. Apoi, mai sunt si figurile unora cu state vechi pe forum care se cred mai destepti decat altii si te cam pun in dilema. Nu in ultimul rand, acesta este un site comercial apoi unul de legat prietenii.

P.S. Pe mine unul, ma intereseaza mai putin latura comerciala si imi permit sa raspund numai membrilor care au profilul completat complet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am pus intrebarea doar pentru ca la mine intalnirea aceasta va reprezenta concediul... ::) , la fel a fost si anul trecut... si n-as vrea sa ma duc ca mosii , in acelasi loc in fiecare an...de aceea am intrebat si de alte locatii, si in final, ce conteaza cati vin?? Ne tine cineva socoteala? Nu. O facem pentru ca dorim sa ne simtim bine, asa cum am facut-o pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru unii e site comercial, pentru mine nu este. e un loc virtual de discutii in legatura cu volvo SI de socializare.

daca ar fi fost un site comercial , sau pur tehnic , multi ca mine n-ar fi fost prezenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli poate ai dreptate, dar mai sunt si alte aspecte pentru care unii se mai retrag chiar daca placerea de a socializa e mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai sa nu spui ca din cauza la redbull .... ca o dau pe tedi , vorba lu domn' feraru :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci - dupa 21 de pagini reiese ca o vom face unde o fi. Fara organizare, fara "eu nu stiu daca vin, eu as veni dar nu stiu sigur". Cine vrea vine.

Mai vorbim in august.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu d`le stai tu linstit, kiar daca mi-ai inrosit si-nalbastrit ochii. era o forma de exprimare a unor lucruri percepute de un forumist care chiar daca nu prea a avut activitate a citit si vazut c-am tot ce s-a scris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOAMNELOR SI DOMNILOR

Astazi fiind foarte frumos afara,am dat o raita pe malul lacului CINCIS,care este la 15 km de hunedoara

acolo ,pe malul lacului, este un hotel cu 30 de camere de 2 paturi

pret pe camera 80 lei pe noapte fara mic dejun. CAMERE CU BAIE,parca fara tv frigider si alte fite.SIMPLE SI CURATE

pt masa festiva a zis sefa de acolo ca ar costa cam 75 lei de persoana

sala de restaurant-la parter -100 locuri

nu are sala de conferinte si alte blabla

exista o popicarie PROFESIONALA  cu 4 piste ce se poate inchiria cu 20 pe ora toate cele 4 piste

piscina in aer liber

teren de fotbal cu iarba naturala

mai avem la dispozitie 2 circuite de campionat national de raliuri

sa nu crede-ti ca o sa pot opri circulatia pe ele ;D:D;D

un castel  de vizitat

pot sa organizez si un prinz -dupa vizitarea castelului- cu 20  lei

adica o ciorba si o friptura de pui cu salata si pireu + o bere

la masa festiva putem sa aducem ce vrea muschiu nostru de baut

daca aveti intrbari nu ezitati sa le pune-ti

daca vreti manastiri biserici-eu nu ma dau in vint dupa ele-exista si asa ceva in zona,biserica de la ghelari si manastirea de la prislop,super trasee de a junge acolo

vreti sa stati mai multe zile , nu cred sa fie vreo problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

am uitat

trebuie sa dau raspunsul in 3(TREI) saptamini daca mergem sau nu

pina atunci e facuta o rezervare provizorie pt toate cele 30 camere si sala de restaurant

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din partea mea, e ok, Ramane sa votam. Parca asa era vorba.La sfarsitul lunii. Problema ar fi doar de nr pe persoane care vor veni.Multi vor confirma abia prin iulie- august .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.