Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Nelu draga, adevar graiesti. Problema e,(FARA SA ADUC OFENSE NIMANUI)  ca noi astia care nu suntem din zona Bucurestiului, vedem altfel intalnirile astea.Chiar daca o sa-mi sariti in cap, asta e parerea mea. Fiind mai multi din zona capitalei, ei se intalnesc mult mai des, si pentru ei, eu unul, zic ca a devenit o rutina sa te intalnesti cu membrii forumului. Cand se pune problema intalnirii NATIONALE, din obisnuinta, cred ca se considera ca o intalnire obisnuita, sau o intermediara. Chiar ma intreb, pentru 100km in +/_ de ce nu se poate merge in alta locatie? E adevarat, in weekendul ala, nu prea iesim din grup, dar macar drumul pana acolo sa arate altfel, chiar si 20 km, cum a fost la Poiana Negri. cativa km au facut diferenta. Si la cheile Butii , iesirea in grup, pe soseaua aceea proaspata, a fost de neuitat. Dar sa repeti figura, doar de dragul intalnirii, si cu alti oameni, nu cred ca mai are farmec. Nu cred ca intalnirea asta se termina la un chef, vorba ta. Lucrurile inca se discuta, contrar aparentelor, la noi "contrele" sunt constructive ;) , deci nu va speriati, va fi MAI BINE!  8) . Consider ca, polemicile pe tema asta ,au rolul doar de a ne face sa ne simtim mai bine, in cele cateva ore cat suntem impreuna.

Si la fel consider, orice s-ar spune, ca, financiar vorbind, pentru multi este si o problema financiara. Cheltuiala nu se opreste la intalnirea in sine. Mai e si combustibil si alte maruntisuri...

Cine vrea sa vina, vine, oriunde va fi , chiar daca nu vine in fiecare an, poate la 2-3 tot revine. ca dovada , ca si tu , chiar daca ai fost vitregit de... grup  ::) tot doresti sa revii.Intotdeauna se vor isca discutii si vor fi pareri contrare, privind astfel de intalniri. Suntem oameni, avem opinii,caractere...orgolii...de cele mai multe ori diferite...  8) Acum suntem departe de intalnire, si sunt discutii ..."reci". O sa vezi ca apropierea de septembrie, o sa ne faca se ne interferam frecventele  ;) .

Ce observ, e ca noi, cei din provincie dorim alta locatie, iar cei din zona capitalei, doresc o locatie sigura, verificata.

Optica diferita privind petrecerea weekend-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit tot pina aici. Intrebarea mea cred ca este obsesiva pentru toti membrii. SI TOTUSI UNDE SE INTIMPLA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca in Romania...nu stie nimeni nimic.... ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin. Ca sa nu se mai spuna ca batem campii,sau sa fim aratati cu degetul ca suntem dezorganizati,  cei care au dat avansul sa faca propuneri cu locatia, si sa voteze. Asta anul acesta. Cand va avea loc intalnirea, se va stabili de cei prezenti cum vor decurge intalnirile ulterioare. ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin. Ca sa nu se mai spuna ca batem campii,sau sa fim aratati cu degetul ca suntem dezorganizati,  cei care au dat avansul sa faca propuneri cu locatia, si sa voteze. Asta anul acesta. Cand va avea loc intalnirea, se va stabili de cei prezenti cum vor decurge intalnirile ulterioare. ce ziceti?

Corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx, sa spunem ca se hotaraste la Sibiu  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Victor & volvo-club

Dupa cum se vede mi-sa luat . :razz:

....si cum dragoste cu sila nu se poate , va spun sincer ca banii is la locul lor .....cine vrea sa-i ceara e liber sa o faca ....cine vrea sa se ocupe ...se poate folosi de cont in continuare .

Ca si in alti ani am vrut sa ma ocup de organizare , dar se pare ca nu ma lasati . Nu ma supar , parol , am amintirea placuta a anilor trecuti , am parcarea de la polivalenta .....si mai important de atat,  numerele de telefon ale oamenilor cu care am avut placerea sa interactionez ..... decat nimic ( ca spre asta se tinde) ma multumesc cu atat . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce frumos ;D

Daca da-ti paginile un pic inapoi,o sa vedeti ce am prezis  :violent1: :violent1:

N-ai cu cine ,asta e  :evil5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nationala se va tine undeva in romania. si se va tine. ce conteaza unde ?

ea reprezinta ceva. pentru cei ce iubesc volvo. cine iubeste volvo va veni si daca locul e pe luna. sau pe marte.

cine nu poate , nu poate. nu e nimeni obligat sa vina la intilnire. nu conteaza daca ai , sau nu, timp si posibilitate.

vii, vii, nu, nu.

prea multe vorbe de pomana !

nationala nu o fac cei care vor, ci cei care vin. oricine poate face o nationala in arad, braila sau aiurea.

acest forum e doar O LEGATURA intre iubitorii de volvo, un instrument. daca cineva vrea sa faca o nationala miine io vin daca pot. si gata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vorbesc prostii. am refuzat un contract de 21 de zile (18.900 usd) ca sa ma duc in slovenia. refuzati si voi 200 euro sa veniti.

gata, m-am enervat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nationala se va tine undeva in romania. si se va tine. ce conteaza unde ?

ea reprezinta ceva. pentru cei ce iubesc volvo. cine iubeste volvo va veni si daca locul e pe luna. sau pe marte.

cine nu poate , nu poate. nu e nimeni obligat sa vina la intilnire. nu conteaza daca ai , sau nu, timp si posibilitate.

vii, vii, nu, nu.

prea multe vorbe de pomana !

nationala nu o fac cei care vor, ci cei care vin. oricine poate face o nationala in arad, braila sau aiurea.

acest forum e doar O LEGATURA intre iubitorii de volvo, un instrument. daca cineva vrea sa faca o nationala miine io vin daca pot. si gata.

Danyx, nu uita si de cei care nu vor plati nici un avans dar care sunt mari sanse sa vina. Eu m-am simtit foarte bine la Vatra Dornei si cred ca ai fost bun ca si organizator, in ceea ce ma priveste.

Cum zice si Iuli, cine vrea sa vina o sa vina oriunde se va tine. Daca vom putea sa venim vom veni oriunde se va tine.

peace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorba multa, saracia omului.De ce trebuie sa ne scarpinam unde ne mananca cu mana altuia? @danyx, fa un topic cu votul celor care au platit. Anunti platitorii sa voteze;  voteaza si gata...ce o tot lungim???Apoi la Nationala se stabileste de cei prezenti locatia definitiva pentru intalnirile ulterioare.

SCURT. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor ....nu mai fac nici 1 topic ...nici un vot ... nu are rost ...cei care stiu ca au platit isi pot exprima dorinta si aici .... dar nu .....voi doar dati sfaturi /pareri  dupa care pauza .

Mie spuneti-mi clar ....ma apuc de sunat la cheile butii ? ( acolo unde e tabla ruginita  :slap: ), sau mai stau cuminte pana se gaseste altcineva sa se ocupe sau eventual prin august incepem toti sa punem intrebari ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor ....nu mai fac nici 1 topic ...nici un vot ... nu are rost ...cei care stiu ca au platit isi pot exprima dorinta si aici .... dar nu .....voi doar dati sfaturi /pareri  dupa care pauza .

Mie spuneti-mi clar ....ma apuc de sunat la cheile butii ? ( acolo unde e tabla ruginita  :slap: ), sau mai stau cuminte pana se gaseste altcineva sa se ocupe sau eventual prin august incepem toti sa punem intrebari ?

Dragule Danix,cu atitudinea asta,cel putin eu,nu stiu ce cred restul,tind sa cred ca tu nu stii ce ai vorbit,si ce ai scris aici pe forum,ca vom face,(daca e nevoie dam pagina inapoi si vedem)sau iti place sa te sucesti asa dintr-o data ,doar din cauza faptuli ca te-ai saturat de  ... ???,scris aici pe forum,sau ,nu stiu exact de ce ???

Daca tu spuneai de la inceput ce spui acum,sa stabilim o locatie,si acolo vom merge tot timpul,la  fel ca si cu data de participare,care sa stabilit in conditii mai mult decat ok,intelegeam,dar sa vii acum,dupa ce am platit avans,si sa-mi impui sa merg undeva,cu tabla ruginita sau nu ,din principiu eu unu n-o sa fiu de acord,sau mai simplu nu o sa vin.

Va lauda-ti mereu ca vreti sa vina cat mai multi,si in loc sa simplificati totul,Printr-un regulament(ca doar esti moderator) voi procedati asa.

Foarte frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx si ceilalti

Va propun o locatie superba, in centrul tarii, langa obiective turistice exceptionale: Sambata de Sus, din Muntii Fagaras.

O locatie posibila de cazare este Hotel Diana, de 3 stele, care ofera un sejur de 2 zile la 130 ron de persoana.

Iata un link: http://www.hoteldiana.ro/noi.php

In zona mai sunt si alte posibilitati de cazare extinse (adica cu multe camere), cum ar fi: Hotel Poiana Izvorului, Hotel Academia (al Manastirii Brancoveanu).

Cred ca putem opta sa mergem aici, si astfel impacam si „varza†si „capraâ€.  ;);D:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ca vreau sa ma laud, dar recomandarea cu Pensiunea Poiana la Vatra Dornei tot de la mine a venit, iar daca e vreo persoana care nu s-a simtit bine acolo (exceptand micile inconveniente legate de spatiile limitate de cazare, sau de eventuale locuri de vizitare), ii rog sa imi spuna, si voi reveni cu alte recomandari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu m-am senilizat?

parca  vorba ramasa era asa

se trimite avans,si cei care au trimis avansul vior vota o locatie

ceilalti se vor supune

unde votez ca eu nu stiu sa fac un topic cu votare-dar daca ma stadui un pic o sa aflu cum se face

la tabla ruginita am fost ,VREAU ALTUNDEVA

de zona hunedoarei sint satul.dar daca voi vreti sa veniti aici, ma voi ocupa de tot ce trebuie,nu ar fi prima nunta ce ar trebui sa o organizez,mai am citeva zeci la activ.

cu stima................ veteranul activ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am incercat sa prezint si alte variante de locatii, din care sa putem vota cei care am achitat avansul. Asta avand in vedere ca e greu sa vina doar unul singur cu propuneri si care sa nu fie acceptate si comentate de ceilalti.

Pentru ca era propusa doar varianta Cheile Butii, eu am propus si Sambata de Sus, tocmai pentru a ajuta in alegerea unei locatii potrivite.

Mai exista si propunerea lui @feraru3333, cu Lacul Cincis.

Eu as mai propune sa ramana si varianta Maramuresului, avand in vedere ca au fost cativa membri (poate neplatitori de avans ce-i drept) care au votat acea zona.

Si poate ar fi bine sa mai existe alte propuneri pe care sa le trecem pe un sondaj. Eu zic sa ne gandim/concentram/propunem cateva locatii pe care, ori le-am vizitat ori am auzit numai lucruri frumoase si, sa le includem intr-un post la care sa poata vota doar cei care au achitat avansul. Iar cei care au votat sa-si asume votul prin scrierea mesajul AM VOTAT ...locatia X... .

Cred ca e destul de democratica si transparenta aceasta propunere. Ce spuneti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu asteptati, pana dupa intermediara,cu luarea hotararilor?Poate atunci fata in fata mai vin idei.Eu cred ca ar fi culmea sa hotarasca locatia cei ce nu au platit avansul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a mai discutat, si sincer nici mie nu prea-mi convine sa ma trimita cineva unde vrea el ...pe banii mei... 8)

E drept, locatile sunt cam putine.Important e ca sunt in centrul tarii, si asa se mai elimina comentariile. Eu sustin in contiunuare, ca ar fi mai bine sa schimbam locatia , in asa fel ca si cei care nu pot parcurge distante mari sa poata veni.1 an mai  in N ,unul  mai in S , E sau V. Asa cum am mai spus si anul trecut, consider ca intermediarele imputineaza nr de participanti, Se poate vedea cati au fost la intermediara din 2009 si cati au venit la nationala. La fel va fi si acum, au fost multe intermediare, sunt curios cati din cei prezenti acolo vor face "act de prezenta" ::) la Nationala.Asta e doar o parere, la comentariile privind nr mic de participanti la evenimentul anual.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok....avem data ...avem si locatia , CLICK, ramane doar sa platiti , va reamintesc ca nu rezerv decat 5 camere in plus fata de ce este platit .....asa ca va astept cu avansul . ;) ....hai ca se poate ..... :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci,nu a fost chiar asa de greu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca numai masculii posteaza aici...nu-i corect..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai poftitzi stimata doamna si completati spatiile libere cu gandurile dumneavoastra nebanuite de noi... masculii ;D

Ah... si completati si profilul daca este cu putirintza, ca sa stim si noi cu cine avem meciuri :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.