Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Incerc sa aflu unde si cand va fi intrunirea nationala, caci as veni si eu, dar nu vreau sa citesc toate cele 32 de pagini de raspunsuri. Nu se poate pune un marcaj, sau un link pe subiect, cu hotararea luata ( daca a fost luata ! ).

Cine ma ajuta ?

Sper sa nu aflu ca s-a petrecut deja evenimentul...

Marius Lefter

Bucuresti

Volvo S 40 1,8 L benzina, din 2003

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intalnirea este in primul week-end din septembrie la Izvorul Muresului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc sa aflu unde si cand va fi intrunirea nationala, caci as veni si eu, dar nu vreau sa citesc toate cele 32 de pagini de raspunsuri. Nu se poate pune un marcaj, sau un link pe subiect, cu hotararea luata ( daca a fost luata ! ).

Cine ma ajuta ?

Sper sa nu aflu ca s-a petrecut deja evenimentul...

Marius Lefter

Bucuresti

Volvo S 40 1,8 L benzina, din 2003

Masa si dansurile vor avea loc la Izvorul Muresului hotel Bradul Argintiu in primul "uichend" din Septembrie

Avansul este de 150lei/persoana

Detalii despre preturi AICI

Detaliile despre efectuarea platii AICI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intalnirea este in primul week-end din septembrie la Izvorul Muresului.

Multumesc de raspuns ! Superb ! Tot nu am fost niciodata acolo !

Am inteles cand si unde, dar cat dureaza ? Pot sa plec luni de acolo, caci nu-mi place sa merg duminica dupa amiaza spre Bucuresti !

Si cat e suma totala, sau cam ce se preconizeaza ? Aveti un link spre un mesaj cu descrierea evenimentului ? Sunt nou pe forum si poate ca pun prea multe intrebari...

Mai am o intrebare: Unde mai precis la Polivalenta se tin intalnirile saptamanale ? Si... cum ajung la Polivalenta cu masina ?

Desi sunt din Bucuresti, nu prea circul cu masina in oras, iar in zona respectiva, cred ca am calcat doar o singura data, cu piciorul, prin anii '70 ! Pot sa pun o adresa pe GPS ? Poate e mai simplu asa...

Marius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intalnirea este in fiecare joi in parcarea din Polivalenta, cum urci dealul , pe partea dreapta. Ora de incepere 18:00. O sa vezi acolo ceva Volvo, dar prezenta este discreta, nu te astepta sa te ghidezi dupa manele sau alte alea..... :D

Cand se termina... depinde, mai la o pizza, mai la o ciorba... :beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intalnirea este in fiecare joi in parcarea din Polivalenta, cum urci dealul , pe partea dreapta. Ora de incepere 18:00. O sa vezi acolo ceva Volvo, dar prezenta este discreta, nu te astepta sa te ghidezi dupa manele sau alte alea..... :D

Cand se termina... depinde, mai la o pizza, mai la o ciorba... :beertogether:

Multumesc, am inteles. Am mai cautat si pe harta si m-am lamurit. Poate parea ciudat ca nu stiu cum se ajunge acolo, dar eu stau in Drumul Taberei si nu prea calc prin zona respectiva. Dar pare simplu pe google map !

Cat despre manele, nici vorba ! Eu, in Volvo, ascult doar simfonica si Abba... ( eh, exagerez putin... ). Vreau sa vin si eu joia asta, sa iau un pic pulsul si sa aflu mai multe despre intalnirea nationala, ce se preconizeaza, cum au fost cele precedente, etc. Pica excelent la inceputul lui septembrie.

Va multumesc ca existati !

Pe joi !

Marius

Share this post


Link to post
Share on other sites

@enterconsult

vino joi acolo, gasesti tu drumul, si n-o sa-ti para rau !

trebuie sa respecti mai multe reguli :

1. nu ai voie cu lamborghini. daca ai lamborghini poti sa vii pe jos cu 2 baxuri de redbull, si nu e acceptabil. deci nu merita sa ai lamborghini. merita sa ai chef de distractie !

2. treuie sa raspunzi rapid la 2 intrebari surpriza. ca sa te pregatesc iti dau citeva sugestii : citeste " cum se fac ouale ochiuri sa vada" , " decit sarac si cinstit, mai bine" , "colectia de vara-tomna de cauciucuri pe masura ei" si, neaparat, "de ce e barbatii acasa la ei".

3. trebuie sa te prezinti cu un cv updatat , diploma in copie legalizata , tradusa in romana, lighean, olita de noapte, si privire patrunzatoare !

4. vei fi testat la condusul masinii cu ochii larg inchisi, la cita bere nu poti sa bei si iti vor fi date citeva formulare pe care neaparat trebuie sa le faci ceva. ceva mic. chiar si mai mic.

5. daca deja stii ce e colufrina mekaplastica , nu trebuie sa maninci mici.

asa ca, tu vii, noi morti, si lumea e fericita !

ps trebuie sa ai peste 12 ani. da' cred ca ai !

io te astept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasati discutiile despre Polivalenta la locul lor .

Am inteles cand si unde, dar cat dureaza ? Pot sa plec luni de acolo, caci nu-mi place sa merg duminica dupa amiaza spre Bucuresti !

Oficial dureaza de vineri seara pana duminica , dar , te poti duce de luna asta si sa pleci la o luna dupa  ;)

Si cat e suma totala, sau cam ce se preconizeaza ?

deci ...calcul pt 2 persoane:

2 nopti x 2 persoane =160 lei

2 mic dejun x 2 persoane = 72 lei

Masa Festiva nu va depasi 100 lei / persoana (sper)

la tot se adauga 10 lei de persoana pt. tort ; deci 160+72+200+20 = 452 lei/ 2 persoane

Posibil sa rotunjim la 500 iar diferenta sa se regaseasca in farfuriile pe care le vom avea in fata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

asa de multi bani? pt 2 persoane?

cam scump,dincolo era mai ieftin

de 72 lei aduc 100 de oua si le fierb pe motor si le maninc acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ouale goale, nu prea aluneca pe gat...  ;) ...mai trebuie cate ceva...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

asa de multi bani? pt 2 persoane?

cam scump,dincolo era mai ieftin

de 72 lei aduc 100 de oua si le fierb pe motor si le maninc acolo

io, de 72 de lei, folosesc 2 oua. pe burta goala !

tari ! ca moi nu se mai cauta.... :D;);D

Ouale goale, nu prea aluneca pe gat...  ;) ...mai trebuie cate ceva...  ;D

cine-a spus ca trebe sa fie goale ? si ca trebe sa alunece ?

indesate, nu e mai bine ?  ;D:D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am platit avansul pentru Nationala 2010, va astept pana in maxim 15 August cu restul de bani .

Atentionez ca avansul nu mai poate fi returnat.

Va multumesc pentru intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragule, avind in vedere pretul de-acolo: 452 lei/ 2 persoane - avansul pentru 2 persoane ramine tot...300 ron ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da .....avand in vedere timpul scurt care a ramas , cred ca avansul este ok, ca sa se poata achita fara eforturi si restul sumei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da .....avand in vedere timpul scurt care a ramas , cred ca avansul este ok, ca sa se poata achita fara eforturi si restul sumei .

locuri pentru cei care vor dori sa vina dar din motive obiective nu se anunta cu avansuri si comentarii se vor gasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretic da .....voi rezerva DOAR 5 camere peste ce este platit, dar hotelul are destule .

Nu garantez insa pe disponibilitatea lor(a camerelor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

locuri pentru cei care vor dori sa vina dar din motive obiective nu se anunta cu avansuri si comentarii se vor gasi?

Cu regret pentru postarea anterioara dar exact pe 4 septembrie, defapt la fel ca si anul trecut, am programat-a o nunta la un foarte bun prieten. asa dar, intrebarea nu-si mai are sens iar eu din pacate nu voi putea sa va onorez cu prezenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pentru copii pana la varsta de 12 ani, care doarme in patul parintilor nu percepem taxe.

Se pot aduce animale de companie, exista o taxa mica de 10 lei care trebuie sa achite clientul pe zi.

Referitor la numarul persoanelor al grupului Dvs, puteti comunica pana la sfarsitul lunii iulie ?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Restul de bani sa fie 152 sau rotunjim la 200?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna dragilor !

Sunt Marius, cel mai nou ( cred ) membru al forumului. Am fost joia trecuta la Drajna cu voi si m-am simtit foarte bine. Tocmai am platit avansul pentru mine si eu insumi. Adica, pentru o persoana ( am dat 200 sa-mi fie mai usor acolo ). De-abia astept sa se intample evenimentul. Deh... asa e cand esti "boboc"... ai emotii !

Multumesc, Danyx, pentru efortul de organizare.

P.S. :  Cine ma ajuta sa-mi schimb nick-ul ?

Cand m-am inregistrat, nu ma gandeam ca o sa fie si intalniri si nu vreau sa ma strige lumea " enterconsult" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

restul de bani nu va fi acolo ...ci va fi pana pe 15 august, iar de botezat ...cred ca Roberto sau "kitronelu" iti pot fi naÈ™i  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@enterconsult...Din setarile de la profil ....setari legate de cont..modifici numele si salvezi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat si eu azi banii pentru Nationala,2 persoane ;D:blob8:

Astept OK-ul domnului Danyx :D si cand ne gasim dau si RedBull-ul  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello Volvists

I am writing in English, I am sure you will understand..

The intention to have a national meeting is GREAT, when I can be there, I will be there.

Few questions: if the POLL is closed, so: please change this f. first part (POLL) by a PLACE and a DATE and other informative stuff. I understand that the place is still not for sure yet? I have to go back 5-6 pages to find out where and how. It is confusing. Please be clear. And stop the discussions about prices and so on. It would be nice to respect the "Danyx arrangement", compliments for the organization. You come, and you can choose to overnight for a certain (good) price or sleep in your Volvo. Gatta.

Cu respect, MAD

Note: http://www.reuters.com/article/idUSSYD5846120080815

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.