Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

si io am votat maramures , am fost si este foarte frumos .....dar din punctu meu de vedere daca nu mor de gripa porcina  ;D .... vin oriunde

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-ar place sa vina multe fete !

am putea face 2 echipe sa jucam " tara, tara, vrem ostasi !" , cu masinile , bine-nteles ! ;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maramuresul e frumos daca ...il parcurgi.Alternativa la frumusetea Maramuresului=mancare+bautura. In functie de ceea ce se doreste, este loc de orice.

Ar fi pacat sa vii in zona asta si sa stai sa te indopi. Asta se poate face oricand, oriunde. Daca se doreste si o scurta incursiune in aceasta zona, trebuie gandita bine locatia, deoarece tin sa va amintesc, in aceasta zona drumurile sunt proaste...noi nu prea avem ...ministrii cu asfalt, doar cu caltabos  ;D. In privinta drumurilor ,va anunt ca o sa fi-ti dezamagiti :-\.

Din cat cunosc, Izvoarele, Mogosa,Suiorul, Borsa sunt  statiuni de iarna, cum de altfel sunt majoritatea,; Maramuresul e mai frumos ..iarna, atunci se mai vad urmele traditiei.

Ocna Sugatag, ar fi similara cu ceea ce am cunoscut la cele 2 intalniti anterioare; o "statiune " un pic izolata, dar din care se poate ajunge in cateva locatii frumoase, printr-un traseu de cca 200km!

Borsa, la fel , este un orasel mai izolat, care ar corespunde la ceea ce am " testat" pana acum, dar drumurile pana acolo...sunt lungi si grele...sunt curios cum se vor manifesta cei care vin prima oara aici si o sa constate ca drumurile nu sunt doar pentru ...soferi  ;D

Ca optiune, parerea mea, ar fi zona Viseului, o zona ..mai in " inima" Maramuresului, si care s-a dezvoltat puternic . De aici, se poate umbla mai lejer prin Maramuresul istoric.Dar locatia se poate stabili, zic eu doar dupa o  "verificare" pe teren. In aceasta zona s-a impus PENSIUNEA.De dimensiuni mici si medii. Daca prezenta va fi mare(desi nu cred dupa comentarii), trebuie aleasa cu atentie locatia.

Vad ca sunt multe voci care contesta locatia dpdv al distantei. E adevarat, e peste mana tinand cont de situatia infrastructurii. Dar cine doreste, poate face un mic concediu in aceasta zona, care sa se termine cu ..Nationala.

Eu, as propune ca  varianta, in caz ca se doreste un tur al zonei , alegerea a 2 locatii,una pe traseu, si una in care sa se faca masa festiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

coool, deci dupa ce ca e atit de departe, mai sint si drumurile proaste in marea majoritate...O sa fie de pomina, probabil aceasta intilnire.

BiriV, vlp si cei care aveti suspensii sport - mai ginditi-va odata si schimbati-le urgent cu ...pachetul de drumuri grele  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu terminati cu "cearta" privind locatia , eu ma dau la o parte , .... imi este deajuns ca ma cert cu sotia pt ca ma bag iar la organizare , asa ca nu vreau sa va certati si voi .

Eu personal am votat (in ordinea afisata) Maramures-Hunedoara-Harghita.

Danyx, fara tine, nu stiu ce s-ar fi ales de ultimele intalniri si din pacate, am auzit prea putini sa iti multumeasca...

Cei care au mai fost la intalniri si scriu aici, bat seaua la responsabilitate! Nu la constrangere.

Tinde sa devina o moda... votez pentru X-locatie... dar stati, ca eu nu pot veni.  ???

Ce e asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca este important sa facem o intalnire natioanala undeva. Sa ne intalnim cat mai multi si sa ne bucuram ca apartinem acestei comunitati, un pic mai deosebita.

In legatura cu locatia, sunt foarte multe zone frumoase din tara, s-a votat Maramures, asta este, pentru unii este mai convenabil, pentru altii mai putin. Daca ai copii mici, sa-i porti 10 ore pe drum nu este chiar usor, ii chinui si pe ei si pe parinti, de aceea inteleg ca cei care nu sunt in situatia asta nu stiu sa aprecieze exact efortul care este depus de cei cu copii.

Eu mi-am propus sa particip, daca nu voi fi nevoit sa plec iarasi cu serviciul cum a fost anul trecut.

Din punct al vedere al votarii locatiei, cred ca foarte multi voteaza la un prim instict zona, fara se se gandeasca la implicatiile celorlalti.

Din punctul meu de vedere, echitabil este sa facem intalnirea undeva spre mijlocul tarii, sa putem veni cu totii in conditii rezonabile.

Daca mai mergem in stilul asta o sa ajungem sa se faca numai o intalnire a celor care au copii mari si a celor care nu au obligatii. Ma gandesc ca totusi forumul asta este deschis tuturor celor care iubesc marca aceasta si ar trebui sa se tina cont si de ceilalti.

Eu am votat Hunedoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, deci va astept in continuare sa "recunoasteti" deschis cine a votat Maramures. Am spus de ce, nu e nici o suparare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut pe toti. sunt Nelly,nou venita in club. Abia astept Nationala sa va cunosc.Voi veni,indiferent de locatie.IUBESC VOLVO,masina mea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi !!!  Te asteptam cu drag !  :-*

Cind ai timp, completeaza-ti cu citeva date profilul, te rog. (date despre masina, despre tine daca vrei, etc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut pe toti. sunt Nelly,nou venita in club. Abia astept Nationala sa va cunosc.Voi veni,indiferent de locatie.IUBESC VOLVO,masina mea !

Uraaaaa, nu mai dansez cu bucatareasa !!!!  :toothy9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad si inteleg ca multi au retineri despre a merge in Maramures, mai ales ca sint 2 zile la dispozitie.

Eu am promis ca merg personal in zonele propuse pe 1 februarie, inclusiv Valea Viseului. Nu vreau sa bat cca 200  km in plus asa ca haideti sa revizuim ce dorim. Este suficient timp sa se revoteze chiar. E departe, si decit sa ajunga si mai putini, poate e intelept sa regandim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca e sa se refaca votarea sa se faca cu votu la vedere ...sa stim si noi cati din care vor vota vor si veni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai hai odata,ca deja imi faceam un traseu de vreo 2500 de km. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tin sa va anunt ca anul asta un coleg foarte important in buna desfasurare a intalnirilor , nu va fi prezent ....dar ca sa nu arunc eu primul cu piatra ....il voi lasa sa se prezinte singur .... din partea mea a primit un set de "rusinica" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

deja ?...nashpa... :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

tin sa va anunt ca anul asta un coleg foarte important in buna desfasurare a intalnirilor , nu va fi prezent ....dar ca sa nu arunc eu primul cu piatra ....il voi lasa sa se prezinte singur .... din partea mea a primit un set de "rusinica" .

Ce atata suspans,lumineaza-ti fata ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa-ma sa ghicesc... AVX-u'... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi PRIETENI,  din pacate, in perioada stabilita pentru intalnirea nationala, voi fi plecat intr-o misiune externa... :(

Voi fi cu sufletul alaturi de voi si PROMIT ca ma voi revansa la urmatoarele intalniri!

"Cu bune si rele", al vostru, avx.  :-*:-* :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi PRIETENI,  din pacate, in perioada stabilita pentru intalnirea nationala, voi fi plecat intr-o misiune externa... :(

Voi fi cu sufletul alaturi de voi si PROMIT ca ma voi revansa la urmatoarele intalniri!

"Cu bune si rele", al vostru, avx.  :-*:-* :-*

:( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca si pana acum sustin ca decat multi si dezorganizati, mai bine putini si ...super OK. Asa cum a fost si pana acum(cat am participat eu).

Avantajul la persoane putine e locatia , se poate alege un loc mult mai frumos, tinand cont de nr de persoane; cu cat sunt mai multi  "intimitatea" intalnirii va fi pe planul 2.

Eu sunt deschis la orice locatie.Tin sa precizez ca la ambele intalniri am fost pe bani de imprumut ::)- deci cine vrea, vine oriunde va fi.Anul trecut n-am fost in concediu, ca sa pot merge la  Nationala.In acest an vin SIGUR... pe datorie  ;D , banii sunt deja impartiti... .Am promis, si atunci asta a fost situatia. Cele 2 zile au fost cat 1 saptamana de concediu(din alea de pe "vremuri").Si @Danyx a scos bine sejurul, daca socotiti au fost chiar putini bani pentru ce am primit!(cei care au fost).

Motivul financiar e la majoritatea , dar cu siguranta nu se va recunoaste. Eu zic :decat 1 saptamana pe litoralul romanesc,garantez 2 zile oriunde in tara cu satisfactie cel putin dubla.Si mai vezi si altceva decat  apa, nisip, si nisip in slip  :D

Faptul ca s-a inceput votul asa devreme, alegerea locatiei, consider ca a fost ...democratica.

Acum daca se doreste ...turul 2 , sa se voteze primele 3 locatii, dar doar  de cei care confirma prezenta la Nationala!

Asa , cred ca nu vor mai fi discutii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragule, nu e nici o discutie, se va merge daca se dori, bineinteles. Eu si Iulirx am fost chiar pina in Slovenia sa reprezentam acest forum, daca nu s-a uitat deja.

  Oricum de-acum eu nu mai accept voturi ascunse, ci la vedere - privind asemenea evenimente in care sintem implicati multi.

    Sint doar curios cum din 99 de votanti a iesit Maramuresul, si vreau sa-i vad si eu pe cei care au ales/decis practic aceasta locatie (nu mai intereseaza motivul) si apoi nu vor fi acolo, in timp ce altii care nu au ales aceasta locatie vor veni acolo de dragul acestei Intilniri de suflet. De aceea astept sincer votul nominal. Momentan sintem 9 impotriva si 7 pentru...

:kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci ...am si eu o intrebare .... vad ca avem un vot incheiat care este vehement contestat si altul abia inceput . Eu sincer nu mai stiu dupa care sa ma iau .

Fraudat sau nu , rezultatul acela trebuia sa ne dea peste gura tocmai la problema locatiei ..... sa evitam comentariile care se iscau cu ceva timp in urma cand discutiile erau purtate pana cu cateva saptamani inainte de intalnire .

Ma uit si nu imi place , si daca pana acum m-am ocupat de organizare , am facut-o din placere ....acum ca nu mai imi place .....  am sa rog pe altcineva care are placerea sa se ocupe (cel putin de data asta)  ;)

Bafta la organizare ..... de data asta vreau si eu sa stiu suma si contul ...locatia chiar NU MA INTERESEAZA !  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.