Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Foarte interesant ca  multa lume vrea Maramu pt intalnirea nationala. Eu sunt din Baia Mare si pot sa am cateva propuneri foarte atragatoare pt luat in calcul. Cunosc Maramuresu si am putea face un super program sa si vizitam si sa si stam impreuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai, ce astepti ? vino cu propuneri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

o propunere ar fi "secret garden danesti maramures" - asa dati in google ca asa am gasit si eu. am vazut locatia by the way si e aproape de mai multe alte locatii faine de tot. E la vreo 15 km de baia Mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea ratonu'......astept propunerile lu' matale pe PM sau pe mess la ID d_a_n_y_x  ;)

Discutam pe indelete si vedem cea mai buna varianta  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma incanta ca sunteti asa multi doritori de Maramu...

Eu sunt de pe undeva din tTara Chioarului, desi locuiesc in BM.

  Oraselul se numeste Somcuta Mare.  Maramuresul este absolut fabulos si merita cu prisosinta vazut!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

io niciodata n-am fost suficient de treaz sa-l vad. d-aia ma tot duc acolo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danestiul e cam in ..dos , si e relativ scump.O camera dubla =270 pe noapte...cu acces la sauna, sala, etc).Maramuresul e frumos, "dincolo de deal"  ;) , In maramuresul istoric, acolo ar fi multe de vazut; Acum e in dezvoltare Valea Vaserului,; o excursie de o zi cu mocanita in locurile alea cred ca ar fi mai mult decat OK,Ar fi ceva unic!. Plus ca se poate face un tur al Maramuresului istoric, Cimitirul din Sapanta,Cateva manastiri(Peri Sapanta, Barsana, Ieud ,Moisei samd,Creasta Cocosului, Cavnicul(acolo daca mergem, o sa va arat un loc unde masina urca panta cu motorul oprit!! ;) .Ar mai fi Borsa, cu Cascada Cailor.Si daca cautam o locatie ca si in anii precedenti,zona Borsa -Viseu ar fi mai recomandata, de aici se poate face un traseu (cam greu de facut intr-o zi dar nu imposibil) in care sa se vada cat mai multe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, cu mocanita e excelent !

apropos : cite viteze are 5,6 sau e cu cutie automata ? 0-100 ? sfert de mila ?

ne dau voie s-o conducem fara permis si cu chelie ?

au macar 2, sa facem si noi o comparatie , o liniuta, ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce e aia mocanita ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cind iei curbele cu mocanita zici ca esti pe sine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

cind iei curbele cu mocanita zici ca esti pe sine !

???

Later :

Ha, am gasit !

Sweet  :D

2mocanita2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate cateva imagini si o mica descriere fac mai mult decat vorbele.

http://www.romanianmonasteries.org/ro/maramures

E drept ca intr-un weekend, daca punem si masa festiva,sa mai faci si un tur al zonei, timpul va fi  taaaare scurt  ;) si o sa mergeti rupti acasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no', hai si la maramu'!!

brisca aveti? ca aia de acolo....... ''e rai''  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drept ca intr-un weekend, daca punem si masa festiva,sa mai faci si un tur al zonei, timpul va fi  taaaare scurt  ;) si o sa mergeti rupti acasa.

Nu-i bai Florine, "rupem" o saptamana din concediu... ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drept ca intr-un weekend, daca punem si masa festiva,sa mai faci si un tur al zonei, timpul va fi  taaaare scurt  ;) si o sa mergeti rupti acasa.

Nu-i bai Florine, "rupem" o saptamana din concediu... ;D ;D ;D

Ce bine spui,intelept ca-ntotdeauna :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa e, cum am banuit: e s60 !

[attachimg=#]

da' e fara face-lift !

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnu sfc, da un blitz cand ne vedem prin Baia Mare, se pare ca suntem doi de pe aici, eu sunt S40, 2 culoare barents blue, nr. B-52552

  si o sa le aratam cam ce e pe aici da nu tot deodata ca-i rupem de oboseala

cu mocanita nu cred ca e recomandat la o astfel de intalnire, trebuie facuta in particular zic eu si dupa drumu cu ea esti rupt, poate not everybody vrea asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost cu mocanita si asa este. Chiar daca doar stai in ea si nu faci nimic altceva decat sa admiri peisajele superbe, ajungi inapoi mort de oboseala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa le spunem tuturor stai  4 ore dus si patru inapoi pe o bancuta de stinghii de lemn si la fel si spataru, in vagoane descoperite, stai o ora jumate sau o ora parca acolo, in varfu muntelui si vii napoi. E absolut super fratilor, fara ironie, mi-a placut mult si abia astept sa merg urmatoarea data dar nu e recomandat zic eu pt o intalnire nationala

cred ca recomandat ar fi un tur cu SDapanta - cimitiru vesel, muzeul satului, manastirea de la barsana(un complex de lemn, facut foarte- turistic, ca sa ma exprim asa), care ar placea tuturor, o oprire la o pastravarie , in Mare pt pranz si poate Baia Mare cu centrul vechi care e tare frumos -... asta asa la o aruncatura de parere, negandita  si mestecata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost cu mocanita si recomand cu caldura.Merita din plin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zone la fel de frumoase ca in zona Sighisoarei sunt putine in tara. Unde mai pui ca si acolo e mocanita...

http://www.realitatea.net/mocanita-sibiu-sighisoara-repusa-in-functiune_68375.html

http://www.mocanita.ro/newsarchiv07.htm

E si in centrul tarii... poate de data asta ar fii interesant de vazut cata lume se strange la Nationala daca anulam motivul distantei prea mari, invocata de unii pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte mult pana se incheie votarea nu mai este ....asa ca cei care sunt prea stresati de distantele mari , pot incepe campania electorala .....sa isi laude zona pt ca ceilalti sa voteze .  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu stau in stand-by sa vad unde merge votul meu  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.