avx

Intalnire INTERMEDIARA 2010

393 posts in this topic

"restaurantul este ok, numai ca poate un pic mai scump datorita faptului ca este in varf de munte"

Noi putem urca in acel ...varf de munte cu rablele noastre, sper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti urca, bine-nteles :D hotelul este in centrul statiunii cu drum de acces asfaltat...

ma refeream ca statiunea nu este foarte populata, cu exceptia perioadei de sky, iar locurile unde sa mananci sunt limitate. daca-mi aduc bine aminte cred ca sunt vreo 5 restaurante unde este tot timpul plin in we pentru ca toti vor sa manance (cei care vin din Sibiu).

mai sunt, de asemnea, si localuri in Sibiu (aprox. 35 km) unde se poate manca, dar poate nu vrei sa strabti 70 km doar ca sa mananci.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil o sa vin si eu, am destui amici in sibiu ca sa n-am nevoie de cazare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fun ar fi sa stam impreuna. mai organizam ceva, mai facem o petrecere, gasim noi. cred ca este mai greu sa pleci pe la 4 dimineata, dupa ce te-ai distrat (mancat, baut, dansat) pana in Sibiu...

optiunea oricum este a ta....

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, daca or sa mai fie locuri de cazare bineinteles ca o sa stau cu voi, ziceam in cazul in care o sa fim atat de multi incat n-o sa mai fie loc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu o sa mai gasesti, iti fac eu loc in...break-ul meu, doar sa-ti iei un sac de dormit si o perna.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shpeedy, stii cumva cum se numeste hotelul la care vom sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau si eu o camera iar pt masa 3 persoane, fica-mea, nevasta si eu.

Se mai poate ???

Merci anticipat.  :-*:-* :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata, am obtinut ceva informatii:

- cazare: 70 RON / camera dubla / noapte

- sunt rezervate 20 camere cu posibilitatea de obtinere in plus daca este necesar. de asemenea, daca nu ocupam 20 camere nu-i nicio problema.

- pretul nu include nicio masa. masa poate fi servita a la carte la restaurantul hotelului sau se poate organiza aproape orice. pot aranja ceva dar trebuie sa ne hotaram toti ce tip de masa dorim. imi este greu sa vb pentru 2 de pensiune completa, 4 demi-pensiune, etc....

- putem organiza si party (muzica din partea casei) dar, iar, trebuie sa ne hotaram ce, cum si cand vrem. astept sa va hotarati, pot stabili aceste detalii si cu 1 saptamana inainte.

pentru toti care au intrebat sau au dubii despre unde se merge: este vb de hotelul BRD-ului, aflat langa hotelul Cindrel (al BNR-ului :D ). fiind angajat BRD am reusit sa obtin ceva avantaje (materiale si nu numai). hotelul este de cat. 3, dar din experienta si fara sa-l laud, poate fi inclus lejer intre cat. 3+ si 4.

cateva indicatii pentru cum se ajunge:

- se intra in Paltinis si se merge pana la aprox 1 km de partie (centru)

- pe partea stanga va exista o caseta luminoasa cu sigla BRD si semnul de ATM

- in dreptul acestei sigle se executa viraj la dreapta pe un drum cu o mica panta

- pe partea dreapta a drumul se afla o vila (parca galbena) a Postei Romane si apoi urmeaza hotelul BRD (luminta, sigle, etc.)

- se parcheaza in fata hotelului (parcare peste 30 masini).

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze..dar nu am vazut data la care o sa fie intermediara asta...Sper sa pot ajunge si eu de data asta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@daann, 7-9 Mai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bag si eu la aceasta intalnire cu o camera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu zic nimic ....dar exista o mica sansa sa ajung  ;) , desi imi doresc foarte mult ....ca la cum se anunta nationala ....macar sa am o amintire frumoasa cu volvo-club pe 2010  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca venim si noi (2+2), dar nu vreau sa promit nimic.

La 64 de camere cat are hotelul, teoretic, e putin probabil sa se ocupe toate in acel week-end.

Daca, totusi, se ocupa, soarta! Oricum o plimbare nu strica nimanui  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

super hotelul. ''eu stie''!

pentru rezervare trebuie achitat ceva avans?

in camera dubla se poate caza si fiica mea de 11 ani?

cand si cum ne hotaram cu masa?

cam astea ar fi intrebarile care ma ''macina''  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. nu trebuie achitat nici un avans. totul este pe "barba" mea si sper sa nu fiu dezamagit :)

2. da, se opta pentru un pat suplimentar in camera. ar fi ideal ca (,) cu cateva zile inainte sa-mi mai spuneti odata ca sa vb sa fie totul deja aranjat cand ajungem.

3. cu masa, pana cu o saptamana inainte de eveniment. in functie de dorinta voastra vb la restaurant si vin cu preturi...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu pot sa ma pronunt pentru participarea la aceasta intermediara, de aceea nu m-am inscris pe nici o lista.In cazul in care lucrurile ''se vor aranja'' pentru mine pana atunci si am sa vin, am sa ma cazez la Sibiu, asta in cazul in care toate camerele din Paltinis vor fi ocupate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu pot sa ma pronunt pentru participarea la aceasta intermediara, de aceea nu m-am inscris pe nici o lista.In cazul in care lucrurile ''se vor aranja'' pentru mine pana atunci si am sa vin, am sa ma cazez la Sibiu, asta in cazul in care toate camerele din Paltinis vor fi ocupate.

la fel fac si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vine cineva de joi?

ca pe mine m-ar tenta

vineri ,a la cart,ce o sa mai injure bucatarul,simbata meniu comandat-fara prinz ca cine stie unde o sa fim-adica mic dejun si cina pompoasa,duminica mic dejun si a la cart restul

sau numai cina pomposa si in rest fiecare ce vrea

Share this post


Link to post
Share on other sites

@all: daca sunt doritori pentru o perioada mai lunga, va rog sa-mi spuneti din timp ca sa vad daca si cate camere sunt disponibile. hotelul, fiind dedicat cursurilor interne, poate avea in perioada respectiva ocupate toate camerele de luni pana vineri. asa ca....

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De partea cu bautura de casa ma ocup eu-vin,tuica si coniac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.