avx

Intalnire INTERMEDIARA 2010

393 posts in this topic

Il auzisem parca si pe Tommytza ca ar veni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, din nou s-ar putea sa n-ajung, si mai si promisesem  >:(

Incepe targul Romtherm marti si daca nu ne termina firma angajata standul pana vineri nu pot pleca.

Nu stiu cand ne da voie Romexpo sa ne apucam de amenajare.

Sa vedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asijderea...si la mine sansele de a participa scad vertiginos....dar mai e o saptamana..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iulirx vine decit daca nu pleaca joi in nigeria....

daca nu plec, vin 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shpeedy, mai scrie-ne si pe mine 2 persoane si pe Musashi1973 tot 2 persoane. Venim sigur 100% .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nelly: mai e valabila oferta pentru puiul de baubau(suedeza blonda) ? daca nu, sa vb pentru un pat suplimentar in camera.

am o propunere: eu plec din deva vineri, in jur de ora 12. ne putem organiza sa plecam intr-o mica coloana? ma refer la zona hd, deva, hateg, v. jiului, chiar si tg jiu si motru, ca traseul e comun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

As vrea sa vin si eu...Am cautat in cele 14 pagini si nu am gasit unde are loc ...

Cand zic eu (=eu+sotia+junior 6ani)...

Mai e loc?

Cand si unde se face?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum nu ai gasit ? Paltinis ! La hotelul BRD !

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite aici, un copy-paste, te asteptam:

"in localitatea Paltinis, jud. Sibiu - urmatorul weekend, plecarea de vineri (sau chiar joi) si intoarcerea la casele noastre duminica.

- cazare: 70 RON / camera dubla / noapte

- sunt rezervate 20 camere cu posibilitatea de obtinere in plus daca este necesar. de asemenea, daca nu ocupam 20 camere nu-i nici o problema.

- pretul nu include nicio masa. masa poate fi servita a la carte la restaurantul hotelului sau se poate organiza aproape orice. pot

aranja ceva dar trebuie sa ne hotaram toti ce tip de masa dorim. imi este greu sa vb pentru 2 de pensiune completa, 4 demi-pensiune, etc....

- putem organiza si party (muzica din partea casei) dar, iar, trebuie sa ne hotaram ce, cum si cand vrem. astept sa va hotarati, pot

stabili aceste detalii si cu 1 saptamana inainte.

pentru toti care au intrebat sau au dubii despre unde se merge: este vb de hotelul BRD-ului, aflat langa hotelul Cindrel (al BNR-ului Cheesy ). fiind angajat BRD am reusit sa obtin ceva avantaje (materiale si nu numai). hotelul este de cat. 3, dar din experienta si fara sa-l laud, poate fi inclus lejer intre cat. 3+ si 4.

cateva indicatii pentru cum se ajunge:

- se intra in Paltinis si se merge pana la aprox 1 km de partie (centru)

- pe partea stanga va exista o caseta luminoasa cu sigla BRD si semnul de ATM

- in dreptul acestei sigle se executa viraj la dreapta pe un drum cu o mica panta

- pe partea dreapta a drumul se afla o vila (parca galbena) a Postei Romane si apoi urmeaza hotelul BRD (luminta, sigle, etc.)

- se parcheaza in fata hotelului (parcare peste 30 masini)."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut in cele din urma unde si cand...Ma gandesc si mi fac calculele astazi/maine. Daca decizia va fi pozitiva...mai am loc? 2 adulti sigur, posibil junior?

Share this post


Link to post
Share on other sites

baubau : Oferta e valabila si m-as bucura mult sa mergem impreuna. Doar sa-mi spuneti unde si la ce ora ne grupam. Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti las un nr de tel : 0724533841

Share this post


Link to post
Share on other sites

revin cu doua intrebari legate de masa:

1. credeti ca este ok daca aranjez ca micul dejun sa fie sub forma unui bufet suedez? la aprox. 50 pers, cat mi-au iesit din calcule, o sa fie cam dificil pentru bucatarie sa onoreze comenzile in timp. am scuti mult din nervi si timp.

2. pentru seara de sambata, party, as putea incerca sa aranjez un meniu complet, dar am nevoie sa-mi spuneti cam in ce suma pe persoana sa ma incadrez si, de ce nu, cateva idei.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihai, dragule! ;D

1. Din experienta intalnirilor anterioare consider ca la micul dejun, bufetul "volvolez" satisface cele mai "exigente" pretentii. Cu atat mai mult, daca cererea noastra vine in intampinarea celor care il asigura! ;)

2. In privinta meniului pt seara festiva, sunt convins ca nimeni nu va putea servi un meniu complet (aperitiv, peste, sarmalute, friptura)  ;D. In consecinta, cred ca un aperitiv bogat, o friptura pe masura, un "tortuletz" coafat special pt acest eveniment si ceva pt. "hidratare" ar fi suficient. Ca buget, probabil 100 RON / pers. se incadreaza perfect cerintelor noastre. Este doar o propunere... ;D

3. In privinta "atmosferei" si a muzikiei, ramane cum am stabilit la telefon.

La buna vedere! Best, avx.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihai

Se poate merge de joi?

Si eu ma gandeam pe undeva spre 100 RON de persoana. Nu cred ca e cazul sa-i consideram si pe copii mici. Al meu face 3 ani in vara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@popicu: atat pentru tine, cat si pentru ceilalti interesati, puteti ajunge de joi fara nicio problema. trebuie doar sa mentionati la receptie ca sunteti in grupul meu (Mihai Badulescu).

@all: si eu tot pe la 100 RON / pers ma gandisem. numai sa ne hotaram ce includem in hidratare :D eu personal as sugera ceva sucuri si eventual vinul (cu toate ca acest aspect depinde mult de gusturi).

astept pareri....

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si... daca unii ar vrea sa vina un pic "blindati" de-acasa, ca deh, se stie ca socoteala de-acasa e mai ieftina decat a din targ... se poate ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tocmai de aceea am solicitat sa-mi spuneti ce si cum stabiles. nu vreau sa "incarc" nota de plata cu bauturi ce le avem deja....

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In buna traditie...eu oricum va astept cu sticla de whisky pe capota... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In buna traditie...eu oricum va astept cu sticla de whisky pe capota... ;D

poate da dumnezeu sa nu-mi vina biletul de avion pina nu e prea tirziu, ca , fac io ce fac, si v-astept cu ceva special pe capota...(si nu e redbull ca are picioare)

:hump:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Shpeedy: Din pacate nu pot veni. Am incercat in fel si chip dar nu se poate >:( Daca saptamana ar avea 10 zile, poate ca as avea o sansa. Sorry...

@ all: distractie si bauta placuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru masa festiva poate ar fi bine sa fie facute ceva platouri cu gratare, - porc si pui - , si ceva garnituri de genul cartofi si orez/legume, asortate cu muraturi.

Pentru antreu cred ca ar merge tot ceva gen paltou cu diverse, slaninuta cu ceapa, chiftelute, salata de vinete, etc.

La sfarsit cred ca ar merge un tort si poate cateva sticle de sampanie.

M-am gandit la varianta platou asortat pentru ca e greu sa satisfaci gusturile tuturor pentru un meniu fix. In felul acesta fiecare isi alege ce vrea din platou.

La capitolul fluide, varianta economica ar fi sa aducem fiecare cate ceva...

Pentru mic dejun, ma gandesc ca pentru o suma fixa pe care sa o platim de persoana sau camera, sa fie un bufet suedez din care sa-si aleaga fiecare ce vrea.

E bine sa luam in considerare ca locatia nu este in circuitul turistic uzual si ca orice dorinta aparte a noastra presupune pentru ei un efort in plus. De aceea consider ca e bine sa stabilim niste lucruri inainte sa ajungem acolo, pentru a fi totul OK si sa ne bucuram din plin de intalnirea aceasta.

Trebuie totusi sa ne gandim si ca Shpeedy a organizat totul si ca ar trebui sa ii facem viata usoara pentru a se bucura si el de intalnirea aceasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de acord cu @popicu

Varianta cu bufetul suedez e super OK chiar si pentru masa festiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.