avx

Intalnire INTERMEDIARA 2010

393 posts in this topic

Mihai, o sa vin si eu.

Am cativa prieteni pe aici, pentru care merita sa fac deplasarea... inca nu stiu daca rezerv camera la hotel

(e si cam prea aproape de mine) dar o sa fiu acolo macar pentru o zi.

Te anunt exact saptamana viitoare.... despre ce si cum, sa imi pun cat-de-cat olandezul la punct. Am f multe probleme de rezolvat.

:-*:-* :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shpeedy

Multumim mult pentru implicare.

Pare o treaba foarte tentanta, chiar vorbeam cu sotia daca am putea merge de joi. Inca nu este ceva sigur, dar daca ne hotaram pentru joi, te anuntam.

Eu zic ca ar fi ceva frumos sa organizam sambata seara o masa festiva, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cristianc: oare coniac de jidvei?? ;D

Aceasi reteta!  :D  :D  :D  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

baubau ,eu vin singura ,si daca nu o deranjeaza ,fiica ta poate dormi cu mine in camera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nelly: mersi de oferta. in principiu, de acord, mai vorbim. beneficiarul trebuie sa hotarasca. oricum mersi inca o data  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata! M-am hotarat.  ;D Ma bag si eu la Intermediara. Sper ca mai gasim o camera double pentru 2 + 1 ;) (mama, tata + un putoi de 3 ani). M-am hotarat in ultimele 10 minute dinainte de a scrie acest post. Dau mita o sticloanta de tuica pentru o camera ;D ;D. Sa-mi dati de stire daca mai este o camera libera.

Cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru bucuresteni: v-ati gindit la o ora de plecare (vineri), poate reusim sa mergem impreuna -  un grup "mic" ?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discutam maine la intalnire despre ora la care vom pleca si traseul pe care vom merge.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

....... ??? Oare mai prind si eu o camera dubla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

toata lumea va prinde o camera dubla. in ultima saptamana voi lansa o ultima intrebare astfel incat sa stim care si cativa vom participa.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ! E loc pentru toata lumea , dar ......pentru mine si mandra mea .....mai e loc ?!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...altfel ...... trece lebede-n zare ...eu ma uit .....ele dispare !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dispare, dispare.... dar cu cine? Sa stim si noi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu dispare, e mancate decat de niste romi  ;)

Scuze de off. Ma oftica faptul ca nu merg si eu la intermediara  :banghead:  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, IAR nu mai reusim sa ajungem nicaieri din cauza unei fericite varicele in gasca de acasa  :'(. Soarta...

Va dorim distractie placuta si sa va intoarceti sanatosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiule, sa va faceti bine cit mai repede !!!

In urma a citorva discutii - bucurestenii doritori de mers in...grup - sint cele 2 variante:

1) pe Pitesti-Valcea-Sibiu-Paltinis

2)banalul DN1-E15: Ploiesti-Valea Prahovei-Brasov-Sibiu-Paltinis

Se ajunge mai repede (cica) pe prima varianta: cca 2 h si 40 min pana la Valcea si inca 2 h si 20 min pana la Paltinis (conform google-ului) - in total 5 ore de drum daca nu sint dopuri mari in trafic. Daca auzim ca sunt probleme cu bolovanii de pe Valea Oltului sau cu lucrari de "amenajare", alegem varianta 2 (si atunci sa avem bafta de drum mai putin aglomerat pentru vineri- pe Valea Prahovei, in acest caz).

Ca plecare, ziua de vineri, in jur de 10 dimineata, cu plinul facut, fara prea multe opriri pe traseu. E destul de ok ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine e ok ora 10. Ar trebui sa stabilim si un loc de intalnire pentru plecare,nu?

Personal nu ma omor dupa prima varianta de drum, dar ma alatur grupului, indiferent de traseu.

Hai, ca mai e putin  :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am in plan sa merg de joi, daca Shpeedy ne spuna ca este OK.

Drumul pe care voi merge este Buc- Predeal- Rasnov - Vulcan - Codlea - Fagaras - Sibiu.

In felul acesta se evita Brasovul, am auzit ca Pitesti - Valcea este in reparatie, in plus vinerea valea Oltului este aglomerata cu multe TIR-uri.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e buna si varianta de traseu data de Popicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neata,

conform ultimului recensamant, regasiti mai jos lista participantilor pentru intermediara:

SHPEEDY

CLAUDIU

MARIN FERARU

BAUBAU

IULIRX

MATRIXXX

NELLY

LAURA

POPICU - joi

CRISTIANC

SORINEL79

AVX

PILGRIM

DEEDEE

VLPVLP06

CATALIN

KPAX - ?

XYDEXTER

MAURICE – 3 PERS

DAANN - ?

DANYX - ?

MIHAIPOPA - ?

ADI2727 - ?

BADGOGO

ALINBUGA

MIDNIGHT CALLER - ?

sunt 25 de camere, din care 6 camere (marcate cu ?) sunt confirmate partial in furnctie de cele spuse mai sus de fiecare in parte.

@popicu: te rog reconfirma faptul ca vrei sa ajungi de joi ca sa transmit la receptie.

@all:

1. daca mai sunt doritori sa se cazeze de joi spuneti-mi cat puteti de repede.

2. cei care doriti pat suplimentar in camera (cum este Maurice) va astept sa-mi spuneti ca totul sa fie pregatit cand ajungeti.

3. pentru cei care mai doresc sa paticipe si nu-mi pot da un raspuns astazi, ii asteptam! locuri de cazare sunt destule asa ca nu o sa fie o problema in acest sens.

4. pentru masa vom stabili la "locul faptei". pentru sambata seara o sa incerc sa am cateva variante pana vineri din care sa alegem ceva...

daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu abia Joia care urmeaza pot confirma daca vin insotit sau nu. De venit vin 100%...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate, poate reusesc sa ajung si eu prin zona de sambata dupa-amiaza. Inca depinde de evenimentele de vineri 7 mai.

Daca totusi voi putea ajunge, sa sper ca voi putea gasi si pentru mine o camera, si eventual si un meniu in plus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate, poate reusesc sa ajung si eu prin zona de sambata dupa-amiaza. Inca depinde de evenimentele de vineri 7 mai.

Daca totusi voi putea ajunge, sa sper ca voi putea gasi si pentru mine o camera, si eventual si un meniu in plus?

bine-nteles.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shpeedy, vin de joi, doar sa nu-mi apara ceva neasteptat in familie, de genul boala.

Oricum, multumim mult pentru tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.