BeastmasterSLO

3.Summer Brick Break, Kolpa, Slovenia

120 posts in this topic

Scrieti si voi aici - la ce ora plecati si de unde, poate facem caravana aia, dar sper ca nu mergeti la..."aspiratie". Sau poate ne intilnim pe drum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am sa plec din bucuresti intre orele 8 - 10 AM . Initial am sa plec singur pt ca nu am rabdare sa astept "kitra" pana se trezeste dar , am sa il astept in Pitesti sau Sibiu . Am sa beau (sper) un cico , cu Adminu , dupa care directia oradea unde o sa mai bem 1 cico , cu Roberto . Dupa care Ungaria , coboram in Croatia (vreau sa vad 1 pic din Zagreb) , si Slovenia .

Viteza de croaziera nu va fi mare , pt ca "kitrosu" vine cu "desteptu " si nu voi putea merge cu mai mult de 120 Km/h .

Urez drum bun tuturor . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate se anunta in continuare 4 zile de posibila furtuna acolo...

Vad ca sunt avertizari cam in toata Slovenia :

http://romanian.wund...?query=Slovenia

Inca raman in dubii daca sa ma arunc la 2500km ca sa ma faca ciuciulete acolo + pe drum :)

@Beastmasterslo : Can you tell us please the weather forecast there ? Will it rain ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, o sa ploua - insa acolo vremea e schimbatoare. Cum ne-o fi norocul, eu am prins soare 2 ani la rind (cind am fost doar 2-3 masini), probabil acum cind ne-am strins mai multi va ploua grav ;)

Nu mai sta in dubii - masina iti consuma putin, cu viteza mare (cum nu-ti place tie) nu vei merge, o iei si prin ungaria... Numai lucruri bune pina acum, nu ? :D

Daca mai pleaca cineva joi tirziu (orele 23.00 - 24.00...) sa-mi dea de stire. Daca nu, urez drum bun caravanei VOLVO, oricare va fi ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu dupa planurile mele voi pleca vineri dimineata din Arad.....sau poate Timisoara......sau poate Oradea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In clipa asta acolo ploua... Si din pacate inca se anunta ploaie si furtuni Joi, Vineri si Sambata... Sa speram ca Bunutzu' tine cu noi (si pt. Matrixxx energiile o sa ne fie pozitive ;D) si cand ajungem, ajungem cu soare !

Unii din noi o sa iesim prin Arad sa-l luam si pe Feraru la "aspiratie". Pana acum am fi Danyx, eu, nu stiu nimic daca si Maurice va merge tot pe acolo...

Sa ne vedem cu bine !

Pentru cine cerea coordonatele GPS, la o simpla cautare pe google :

http://www.rentocamp.se/camping-kolpa.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu parere de rau : n-am cum sa vin ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici cu RS-ul la "consum" ? Nici daca te mai "lipesti" de o masina ? Eventual cu Maurice sau cu Tommytza sau VLP ? Hai mai !!! Adica vin io atata drum cu motzu' si nu vii tu ?!

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are dreptate "kitra" ......iti dai seama cata ciuda vei semana din dreapta cu berea'n mana ? grin.gif

No , ...acu ' serios .....nu poti lipsi , nu dupa ce atatia oameni s-au mobilizat , esti cel mai frenetic sustinator al spiritului volvo , ....nu ne lasa acum ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e vorba de masini. pot veni , bine-mersi, cu oricine vrea sa ma ia....

e vorba de negocierea unui contract, care poate iesi (15%-20% sanse de reusita) sau nu. daca ma prinde negocierea in offside ramin inca 1 an somer....

iubesc volvo, insa nu-mi permit sa risc.

va urez drum bun si sa va-ntoarceti cu bucurie in suflet !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca merg prin Serbia.

Va sun dimineata si va spun (cum am dormit)

Vorbim la telefon.

Cu ploaie sau fara om vedea...

Edited by Maurice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conduceti cu grija si reintoarceti-va in siguranta!

Distractie placuta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

HI, sorry for a late replay, wasent near computer for a couple of days....

The weather, will be ok, there might be a short storm on saturday, that is it...

Only one day left, hope you are on your way, drive safe, will see you soon!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drum bun my friends si distractie placuta :-*

Ca idee , pot sa fug de acasa sa merg si eu :D ..pana luni am scapat de meditatii :D dar cand ma voi intoarce voi dormi pe pres :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drum bun si din partea mea !

off-line : Vadim, vezi daca nu ai xc 90? eu nu mai dorm pe pres, dorm in masina in ''situatii de urgenta'', de fapt pot dormi doi foarte bine, in caz de ai nevoie de ''cazare'' ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drumuri bune sa aveti,prieteni!Sa va distrati la maxim si sa va reintoarceti cu bine!wave.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca nu vin si eu, (asa cum mi-as fi dorit ), gandul meu bun o sa va insoteasca la Kolpa !

Fiti mândri ca duceti acolo cu voi si spiritul (românesc) ce anima iubitorii de pretutindeni ai acestei marci. Luati, daca puteti, ceva inregistrari cu muzica de-a noastra ( populara sau moderna ), si distrati-va alaturi de toti iubitorii de Volvo !

Sa veniti sanatosi si voiosi !

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi cei de aici ne vom gandi la voi si sunt convins ca gandul se va intoarce. Drum bun tuturor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari de la Kolpa.

Randul asta de bere il bem pentru voi. Si urmatoarele, si vinul si ce-o mai castiga pe aici.

Salutari de la toti....

Punem poze mai tarziu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti !!

Hai , sa vedem pozele :D

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

[url= Savurati fiecare moment si fiecare... picatura de bere !

Noroc ! :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

am gresit drumul la intoarcere si am ajuns ls verona

amu sa vad de aici unde o sa ajung :unsure::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oleeeee,ole,ole,ole..we are the champions,we are the champions...! ...i-am spart pe micuti!..:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari ! Vrem detalii si poze si mai ales...sa nu lipsiti la intalnirea de joi ca sa ne povestiti prin viu grai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si eu pe la 5:30 dimineata, singur, evident, pentru ca unii nu au mai avut rabdarea necesara sa astepte....

Matrixxxule, am auzit ca ati ajuns si voi bine, multumesc din suflet inca o data pentru tot !

Am sa pun si eu poze de la eveniment, felicitari Romaniei pt. ca le-au smuls o gramada de premii, totul a fost super si in ciuda a destul de multe evenimente neplacute, personal am vazut doar partea frumoasa a lucrurilor !

Pe scurt... :

- La masina mea s-a stricat ceva la 10km de vama Nadlac pe bezna si ploaie... D-zeu a tinut cu noi si s-a intampla asta la 50 de metri de o benzinarie... Multumesc Danyx si nea Feraru care au ramas cu mine acolo pana a aparut un nene "mecanic non-stop" care a venit cu tubulara potrivita...

- Era sa calcam doua caprioare, noroc ca s-au razgandit sa mai traverseze strada...

- Nu-i nimic ca am scapat de ele, dar dupa ce-am evitat la milimetru o purcica mistreata, n-am mai putut sa feresc si puiul care venea dupa ea si l-am calcat cu roata spate

- Ca urmare a celei de mai sus, Danyx a rupt-o pe frana si Feraru s-a oprit la o palma de el

- N-a fost apa calda in camping... nu-i nimic, a fost mai cald afara dupa dush ;D

- Mie mi-a plouat in cort si era sparta salteaua (multumesc Danyx pentru petic, fara el as fi dormit pe pietre si apa si nea Feraru pentru pompa, ca sa nu mai zic de Maurice pentru curent ;D )

Drumul la trupa noastra a durat 25 de ore la dus si 19 ore la intors...

Ii las si pe ceilalti care n-au avut incidente sa vina cu impresii mai placute.... Eu am vazut partea plina a paharului si sunt per total multumit de cum a iesit... Poate totusi o sa reusim si noi sa ajungem la nivelul lor, desi toata Slovenia la un loc are populatie cat Bucurestiul.

Nu mai zic de diferenta de peisaj... nu suporta comparatie... (si totusi si ei zic acelasi lucru : "frumoasa tara, pacat ca avem politicieni idioti" ;D)

Va pup !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now