DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Mi-a sosit "coala" de display din Suedia si am montat-o. Are 2 culori comutabile, albastru si verde + potentiometru de intensitate. Acum e ca un avion. Sa nu mai aud de iluminare neuniforma :headbang:

Totusi nu imi place cum se vad acele, le doream mai puternice. Mai lucrez.

post-96-0-62921900-1383867980_thumb.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a sosit "coala" de display din Suedia si am montat-o. Are 2 culori comutabile, albastru si verde + potentiometru de intensitate. Acum e ca un avion. Sa nu mai aud de iluminare neuniforma :headbang:

Totusi nu imi place cum se vad acele, le doream mai puternice. Mai lucrez.

Interesanta coala :D :D :D!!! Ai mai adaugat cativa cai ;D ;D ;D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx ai incercat sa montezi niste led uri sub "ace"? sau sa le schimbi cu ceva custom?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un mic update.

Carcasa pare cat de cat calitativa.

post-312-0-10727100-1383989858_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am umplut bidonul cu lichid de spalat parbrizul cica la -60 grade si am curatat clapeta de acceleratie. Nu stiu de unde atata mizerie sau de la ce dar era dezastru acolo.

Edited by i love VOLVO
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inlocuit furtun apa,unul mic care face legatura la una dintre turbine cu lichid de racire .Si inca un lucru caruia ii multumesc colegului PaunIonut pentru sfatul si intuitia pe care a avut-o (eroare de bec si becul mergea > becul era de 24v chiar daca avea 75w)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am umplut bidonul cu lichid de spalat parbrizul ...

Eu l-am umplut aseara dar becul din bord tot nu s-a stins. Il trecem la casualties . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@adi2727 Nu e mai bine de bine ca nu am bec pentru asa ceva? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo ba vezi ca ai, dar probabil e ars ;D

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo ba vezi ca ai, dar probabil e ars ;D

Samsung Galaxy S on JellyBean

Hopaa... am mai aflat ceva. M-am uitat in carte la semne fiecare ce inseamna dar nu am vazut martor pentru "lipsa apa". Ma uit maine mai atent dar totusi cred ca modelul meu nu are. Iti spun maine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat stropitorile pentru parbriz ... danke Midnight Caller :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hopaa... am mai aflat ceva.

Are bec! Cel putin la mine exista :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are bec! Cel putin la mine exista :smile:.

Are are, doar ca nu a dat inca de el.Una din variante ar fi sa golesti tot rezervorul si ai sa vezi martorul.Sau..cauta in cartea ta.Tre sa fie dat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aseara s-a chinuit Alexut sa-mi repare Fm-ul la casetofon (SC-816) , problema care apare la mai toate casetofoanele Volvo pana prin anul 2000 . Dupa 2 ore de munca s-a gasit rezolvarea .... o bucata de hartie (impaturita :P ) pusa intre capacul inferior si cablaj :lol: S-au refacut n lipituri ..... si tot n-a vrut sa mearga , asa ca s-a rezolvat cu o romaneasca :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma poate ajuta cineva va rog pt un volvo s80din 2000,sa mi spuna ce sistem de scoatere au stalpii din fata spate si cei centrali,as vrea sa-i retapitez,materialul de pe toti stalpii arata oribil plus ca s-au dezlipit.Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am jucat un pic cu reglajul farurilor... mare lucru nu am reusit. Mai studiem.

post-169-0-91419500-1384366899_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca tot s-a mai racit afara i-am pus cel mai "meserias" soft cu 1.3 bar in turbo si flacari pe evacuare. Am reusit sa "barbieresc" rau de tot o anvelopa de iarna dupa doar cateva plecari mai agresive. Maine o sa-i schimb si uleiul (poate ajunge saracul caci astept de cateva zile .... comanda din Polonia) si anume VALVOLINE VR1 Racing 5W50 ful sintetic.

post-93-0-63182300-1384436738_thumb.jpg

post-93-0-31524400-1384436748_thumb.jpg

post-93-0-35906800-1384436761_thumb.jpg

post-93-0-28260800-1384436771_thumb.jpg

post-93-0-74306000-1384436781_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am sters toate intrumentele bordului cu servetele speciale ;D ;D ;D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

de pe pagina lor de net (Valvoline):

"The Valvoline VR1 Racing & "Not Street Legal" racing oils contain additional additives for increased horsepower"...Foarte tare. :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siiiiiiiiiiigur ca da... Si e invelit in staniol uleiul ala ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uleiul ala contine micro-particule de praf de pusca care probabil ca bubuie ! Face minuni bagat in utilaje agricole :headbang: In alta ordine de idei, am terminat de imbracat volanul in piele, maciulia schimbatorului si frana de mana. Pe ultima cel putin am terminat-o aseara la 10. Volanul cel putin arata M I N U N A T , in opinia mea pur obiectiva :hello: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uleiul ala contine micro-particule de praf de pusca care probabil ca bubuie ! Face minuni bagat in utilaje agricole :headbang: In alta ordine de idei, am terminat de imbracat volanul in piele, maciulia schimbatorului si frana de mana. Pe ultima cel putin am terminat-o aseara la 10. Volanul cel putin arata M I N U N A T , in opinia mea pur obiectiva :hello: .

Asteptam poze cu lucrarea,eventual un tutorial.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi-noapte, intamplator am gasit la o farmacie seringi de 50 Ml si am cumparat 5 bucati pentru a testa injectoarele pe retur! Mai trebuie sa gasesc un furtun cu diametrul identic cu cel al injectoarelor pe retur!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu....furtunele de la drene/pungi de glucoza cred ca sunt perfecte!! Mai incearca odata la farmacie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu....furtunele de la drene/pungi de glucoza cred ca sunt perfecte!! Mai incearca odata la farmacie :D

Nu aveau la farmacia respectiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now