Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

BTW .. la MCV Costa o oglinda completa electrica , incalzita 150 de lei .. o scoti si mai ieftin .. nou nouta

Păi, şi eu mi-am luat nouă-nouţă cu 30 de euro, de pe eBay.de... ;D

pai cred ca ar fi o solutie buna ....lipirea unui autocolant care sa imite oglinda sparta ....banuiesc ca nu s-ar mai deranja

În această idee, pentru cei care au nevoie urgent, până-şi procură una OK, "o pun la bătaie" pe cea de aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, şi eu mi-am luat nouă-nouţă cu 30 de euro, de pe eBay.de... ;D

În această idee, pentru cei care au nevoie urgent, până-şi procură una OK, "o pun la bătaie" pe cea de aici.

Heim mai friend , completa inseamna toata oglinda :D gen carcasa , suport , motorase electrice , fire si sticla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Cel mai practic ar fi sa lipim pe ele un reciver GPS :lol: asa te duci frumos si o recuperezi . ...

E o idee geniala ! Eu nu ma pricep la tehnice si nu am vazut niciodata o oglinda de autoturism desfacuta. Crezi ca ar putea ascunde un modul gps ? Iti poti inchipui ce s-ar intampla, sa poti merge la fix ? Cu alai, asa ca taximetristii :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un modul ridicator de tensiune 12V-15000V cu iesirea conectata la oglinda oare s-o considera omor? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un modul ridicator de tensiune 12V-15000V cu iesirea conectata la oglinda oare s-o considera omor? :lol:

Mai mult ca sigur :lol:

O sa zica hotii ca ai facut o intentionat si el nu vroia nimic..doar sa isi faca frizura in oglinda ta;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar in Suedia se inscriptioneaza oglinzile si geamurile, la masinile de firma.

Eu la toate am vazut.

E ca un fel de numar de inventar, banuiesc. :P

Geamurile sunt "marcate",cica ar fi un sistem de siguranta acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geamurile sunt "marcate",cica ar fi un sistem de siguranta acolo

Azi am vazut si o masina din Olanda cu sticlaria "marcata". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am vazut si o masina din Olanda cu sticlaria "marcata". :)

Probabil traieste in RO proprietarullaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-au furat si mie oglinda de pe partea dreapta (doar sticla) in una dintre ultimele doua nopti . Nu stiu daca era inscriptionata dar cea de pe partea stanga pe care nu au luat-o are inscriptionat un numar de Italia probabil fostul numar al masinii . Ori nu au putut sa o scoata , ori i-a surprins cineva , ori nu le-a placut pentru ca era inscriptionata . Tot atunci au tras si de stergatorul stanga de la faruri . Stergatorul dreapta de parbriz mi l-au furat acum aproximativ o luna , de cel de pe partea stanga au tras , l-au rupt dar nu l-au luat .

Tare mult as vrea sa ma intalnesc cu cel care a comis furturile. Ma gandesc sa merg in targ si daca gasesc pe cineva care vinde o oglinda sau mai multe de volvo fara sa aiba si alte piese sa il iau la omor fara sa mai stau la discutii . Orice model de pe orice parte nu conteaza . Daca sunt si alti amatori sa mearga cu mine duminica in Vitan sa ma contactati .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu te referi ca la cel care a furat de la tine, sau la un hot in general ;D;D;D

Am merge si eu maine la targ, doar daca ma trezesc de dimineata, diesara trebuie sa onorez doua petreceri :occasion14:

Mi-au furat si mie oglinda de pe partea dreapta (doar sticla) in una dintre ultimele doua nopti . Nu stiu daca era inscriptionata dar cea de pe partea stanga pe care nu au luat-o are inscriptionat un numar de Italia probabil fostul numar al masinii . Ori nu au putut sa o scoata , ori i-a surprins cineva , ori nu le-a placut pentru ca era inscriptionata . Tot atunci au tras si de stergatorul stanga de la faruri . Stergatorul dreapta de parbriz mi l-au furat acum aproximativ o luna , de cel de pe partea stanga au tras , l-au rupt dar nu l-au luat .

Tare mult as vrea sa ma intalnesc cu cel care a comis furturile. Ma gandesc sa merg in targ si daca gasesc pe cineva care vinde o oglinda sau mai multe de volvo fara sa aiba si alte piese sa il iau la omor fara sa mai stau la discutii . Orice model de pe orice parte nu conteaza . Daca sunt si alti amatori sa mearga cu mine duminica in Vitan sa ma contactati .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am spus ,, Orice model de pe orice parte nu conteaza ,, Nu m-am gandit doar la mine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca o sa trebuiasca sa invatam sa le scoatem/pune singuri si sa facem asta in fiecare seara/dimineata.....

Sigur, hotii incearca sa provoace cerere......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!!

Zilele trecute s-au gandit baietii din cartier ca masinii mele (Volvo S40 din 2005) ii sta cam urat cu geamurile oglinzilor ... asa ca mi le-au confiscat!! Mi le-as dori inapoi intrucat le gasesc foarte utile.

E cineva pe aici care ma poate ajuta? Adica sa stie de unde as putea cumpara altele ca e clar ca pe primele nu le mai pot recupera!!

Edited by ytsocab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca le-as insemna, cu numarul de inmatriculare, credeti ca as face mai rau? La modul, ca le vede asa si mi le zgarie, sau imi zgarie vopseaua.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred asta:rolleyes: Multi care le-au gravat nu le-au mai '' pirdut '' ;D;D;D

Daca le-as insemna, cu numarul de inmatriculare, credeti ca as face mai rau? La modul, ca le vede asa si mi le zgarie, sau imi zgarie vopseaua.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred asta:rolleyes: Multi care le-au gravat nu le-au mai '' pirdut '' ;D;D;D

Asa este. Prima data cand au cazut nu erau inscriptionate deloc. Am luat de la un coleg de pe forum altele si le-am inscriptionat. Ghinionul meu a fost ca una era de plastic iar cealalta de sticla. Cea de plastic nu a iesit foarte bine - abia se vedea ca are marcaj pe ea, dar pe cea de sticla numarul de inmatriculare era foarte vizibil. In 1 saptamana am ramas fara cea de plastic, dar de cea de sticla nici nu s-au atins.

Andu G: cati ne-am strans pina la urma ? eu am 1 set jumate de inscriptionat si 2 seturi de pus antifurt . sa cautam sa negociem daca ne-am strans mai multi. daca incepem actiune bine, daca nu eu ma retrag si ma duc individual ca nu pot sa mai stau prea mult. a trecut iarna, urmeaza sa ies cu volvache pe strada si nu as vrea sa risc sa le pierd si a 3-a oara !

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 Andu,

2 Wam,

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

e clar. ma duc singur se pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim mai friend , completa inseamna toata oglinda :D gen carcasa , suport , motorase electrice , fire si sticla :lol:

Scuze, doar acum am văzut răspunsul tău. Am înţeles, acuma. Eu credeam că zici de sticlă. Sorry...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ingroziti cu oglinziile. :((

Daca tot nu umblu cu masina.... o sa invat sa le scot.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu ma las. Hai sa cautam pe net cel mai mic si mai plat modul gps ca sa il ascundem in oglinda. Nu stiu daca exista ceva adecvat si nici cat ar costa. Dar ar merita sa-i prindem pe nenorociti. Cand aud de hoti mi se ridica tensiunea. Nu suport. Eu nu-i suport nici pe cei care fura de la stat ( impozite, etc ), dar sa furi de la alti oameni, mi se pare monstruos.

Omenirea iese in Cosmos si mai sunt oameni care fura de la semenii lor. Ce pretentii sa mai ai de la unii ca astia, sa fie prieteni cu natura, cu animalele, cand ei nu au niciun dumnezeu.

Hai sa gasim o solutie, ca nu mai vreau sa aud de alte oglinzi furate. Imi face rau.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 Andu,

2 Wam,

3

Trece-te pe lista si nu o sa mai ai probleme, cred ;D;D;D

Daca le scoti si le pui, dupa '' n '' ori se vor largi prinderile sau se vor rupe si risti sa le '' pierzi '' pe bune !

Ma ingroziti cu oglinziile. :((

Daca tot nu umblu cu masina.... o sa invat sa le scot.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara!!

Zilele trecute s-au gandit baietii din cartier sa ma scape de geamurile oglinzilor mele laterale (am un Volvo S40 din 2005). Ma poate ajuta cineva sa achizitionez altele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now