Heimdallr

Motivele pentru care nu veţi merge la Naţională?

   27 votes

  1. 1. Ce vă împiedică să participaţi la Naţională?

    • Costurile mari
    • Locaţia (distanţa până acolo, relieful, clima, flora şi fauna etc.)
    • Perioada (concediu, delegaţie, clima etc.)
    • Aspecte familiale (copii mici, soţia nu vrea, am persoane vârstnice în îngrijire etc.)
    • Mă feresc să cunosc anumite persoane de pe forum
    • Nu-mi place acest gen de evenimente
      0
    • Nu-mi plac activităţile care se organizează
    • Condiţia tehnică a maşinii
    • Alte motive

Please sign in or register to vote in this poll.

161 posts in this topic

Te salut !

Te felicit pentru deschiderea acestui subiect !

Asa ... cu siguranta cel dedicat Nationalei 2014 nu va mai fi poluat cu tot felul de contre !

De sters/inchis nu cred ca va fi , reprezentand pulsul forumului .

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim...este foarte tare acest poll :D

post-550-0-24886500-1396432941_thumb.png

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un topi la care eu nu pot vota, nu am ce. Altfel foarte buna ideea !

Edited by mariusb
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim, uite un poll de care sa fii mandru ! Cu siguranta asta n-o sa se stearga !

Felicitari bre ! ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punctul meu de vedere :

Cheltuieli foarte mari !

....avand in vedere ca are loc o singura data pe an , as putea sa prind aceasta intalnire/actiune in bugetul anual cu conditia sa ma atraga la fel de mult ca alte obiective pe care le-as atinge intr-o minivacanta !

Atata timp cat organizatorii spun " daca vrei sa participi bine daca nu nu ! ...nu esti obligat ...bla bla bla" pentru ce sa cheltui niste bani in..."orb" (poate o sa-mi placa !!!) Bani cu care in alte locuri.....ma sint excelent !

Am spus de foarte multe ori si o s-o spun in continuare :

"FRATILOR , E TIMPUL SA NE ORGANIZAM CACI...M-AM SATURAT SA ......! "

Nici inainte dar nici dupa vreo Nationala nu am CITIT nici o poveste frumoasa !

INAINTE : Facem ce vrem acolo ....

DUPA : A fost foarte frumos !

N E C O N V I N G A T O R !!! pentru mine !

Edited by alinbuga
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate o sectiune : "ce as dori concret de la nationala 2014" ar fi mai indicata decit ce nu vreau de la aceasta nationala, de ce nu vin la aceasta nationala. Inteleg ca dupa ce vad ce nu le place potentialilor participanti organizatorii pot incerca sa evite acele lucruri. Nu e mai simplu sa intrebam ce-ar vrea de la o nationala ?

Decit sa se vaite Buga ca n-a citit nici o poveste frumoasa , n-ar fi mai bine sa-l intrebam noi pe Buga cum ar vedea el conditiile aparitiei unei povesti frumoase ? Ce-ar putea face el pentru a se realiza o poveste frumoasa ? Cu exemple concrete. Cam ce ar trebui sa faca el, Buga, pentru ca invitatia la nationala, povestile de dupa, sa fie convingatoare macar pentru el, daca nu si pentru altii.

Asta, ca si topicul despre nationala sint topicuri doar de vorbe , fara acoperire in fapte. Iar fara fapte doar birfim.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate o sectiune : "ce as dori concret de la nationala 2014" ar fi mai indicata decit ce nu vreau de la aceasta nationala, de ce nu vin la aceasta nationala. Inteleg ca dupa ce vad ce nu le place potentialilor participanti organizatorii pot incerca sa evite acele lucruri. Nu e mai simplu sa intrebam ce-ar vrea de la o nationala ?

Decit sa se vaite Buga ca n-a citit nici o poveste frumoasa , n-ar fi mai bine sa-l intrebam noi pe Buga cum ar vedea el conditiile aparitiei unei povesti frumoase ? Ce-ar putea face el pentru a se realiza o poveste frumoasa ? Cu exemple concrete. Cam ce ar trebui sa faca el, Buga, pentru ca invitatia la nationala, povestile de dupa, sa fie convingatoare macar pentru el, daca nu si pentru altii.

Asta, ca si topicul despre nationala sint topicuri doar de vorbe , fara acoperire in fapte. Iar fara fapte doar birfim.

Buga a raspuns,in avans, la toate intrebarile tale .

Cand ?

In fiecare an , in topicul legat de nationala !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fa , te rog, aici un rezumat complet al tuturor propunerilor tale. Concret, la obiect.

Si mai scrie aici si ce esti dispus TU sa faci concret pentru ca nationala 2014 sa adune cit mai multi oameni.

Si tu si multi altii ar fi trebuit sa inteleaga ca nationala nu e o actiune la care te duci si astepti ca altii sa-ti faca pe plac, ci o actiune in care TU faci cit poti pentru ca altii sa se simta bine.

Nimeni nu plateste pe nimeni, nu e ca intr-o minivacanta unde te duci, platesti si astepti contravaloare pentru banii platiti !

NU e o minivacanta, e o intilnire de suflet. pentru cine poseda asa ceva. La nationala vii sa DAI , nu sa IEI. Daca ai ceva de dat...

@Heim

Nu vad ce ajutor aduce motivul asta celor care vor sa se intilneasca. Am inteles : tu nu vii, ok. Acest motiv , desi real, nu poate fi "rezolvat" decit de tine cu un pic de blindete sufleteasca.

Nu pot sa cred ca nu esti capabil de toleranta. Inteligent esti, deci ai tot ce-ti trebuie pentru a fi tolerant. Mie, personal, chiar imi pare rau ca nu vii.

Desi ma contrez cu Buga, abia astept sa vina la nationala, sa ma simt bine in prezenta lui - o prezenta deosebita si incintatoare - si , poate sa-l fac si pe el sa se simta bine. Nu sintem dusmani, probabil vrem amindoi acelasi lucru in viziuni diferite.

Eu sint un vitezoman din nastere. Nu pot sa merg incet. Cu toate astea , si eu, si Matrixx - care e la fel ca mine - am mers pina in Slovenia dupa Maverick - un dezastru total dpdv al vitezei - doar pentru placerea de a fi impreuna. Cred ca a fost prima data cind am mers legal mai mult de 50 de km - de fapt, mai mult de 1000 km. Si n-am murit, desi condusul in viteza maaaare este ceea ce ma hraneste sufleteste, insa NU e singurul lucru care ma hraneste . Acum, la vizita pe care-am facut-o la Voineasa, m-au prins cu 180 pe limitare de 40 = 50 euro. Deci cam asa merg normal. As merge si cu 30 daca asta ar face pe altii sa vina la nationala.

Edited by iulirx
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimeni nu plateste pe nimeni, nu e ca intr-o minivacanta unde te duci, platesti si astepti contravaloare pentru banii platiti !

NU e o minivacanta, e o intilnire de suflet. pentru cine poseda asa ceva. La nationala vii sa DAI , nu sa IEI. Daca ai ceva de dat...

BA DA !

Eu , ca multi altii (cred), vreau sa platesc organizare !

Organizare = PROGRAM ( activitati comune cu participare obligatorie contracost )

Organizatorul (Asociatia spre exemplu)poate sa angajeze o firma specializata in evenimente .

Daca am ceva de dat .... intru la DONATII !!!

Pentru ca pretul sa fie cat mai mic , SE POT ATRAGE S P O N S O R I !!!

Asfel ...cazarea vine pe locul doi ! Dupa posibilitatile si gustul fiecaruia ( camera hotel n stele, cort , casuta , rulota sau.... participare o zi = zero cheltuieli cu dormitul ) .

Cat despre locatie ..... e simpla alegerea ei !

In centrul tarii , pentru a se putea ajunge - relativ usor-din orice colt al tarii !

Exemplu : BRASOV

Edited by alinbuga
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa donam ! Cine poate sa doneze cit poate ! Am sa vorbesc cu Feraru si cu Laura sa se intereseze de o firma specializata in evenimente.

Uite eu dau 1000 euro pentru asta. Acum pun extrasul de cont. Tu ? Altii ?

post-143-0-76636000-1396440083_thumb.jpg

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atentie !

In orice tara civilizata CLOVNUL ( a se citii distractia) SE PLATESTE !!!

IuliRx Nu ai inteles nimic !

Nu vreau / vrem donatii !

Vreau/vrem sa PLATIM !

CE ?

ORGANIZARE !!!

Edited by alinbuga
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legat de sponsorizarea de care povesteste Alin, asa cum cred ca am mai povestit, pe ClubC4 se face asa :

Poti sa activezi ca magazin pe forumul respectiv (exceptie fac cei care vand una-doua chestii) sau ca dezmembrator, atat timp cat vii cu sponsorizare la intrunirea nationala.

Sponsorizarea consta in alocarea unei sume prestabilite, fie fizic (cash), fie convertita in premii, fie articole de reclama (dar nu reclama cu magazinul lui, ci reclama la eveniment, acu' normal ca intr-un colt o sa fie si numele vanzatorului), you name it.

DAR aceste premii trebuie sa fie oferite fie in urma unor concursuri, sau ca urmare a participarii la intrunire (daca vorbim de stickere, tricouri, sigle, insigne, brelocuri, etc. etc.).

In felul asta aveti si sponsorizare (si sunt cel putin 2 vanzatori de piese aici - eu si VLP) si premii a'la Slovenia (fiare sudate si vopsite frumos) de la dezmembratori care pot face un minim de efort sa creeze un pseudo-trofeu din metalul pe care oricum il da la fier vechi.

Asa cum a mai spus cineva, a activa pe acest forum e un privilegiu, nu in drept. Cele de mai sus ar fi o idee de aplicare a acestei "zicale".

De asta ce ziceti ?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat despre perioada de desfasurare ....

De ani buni am spus , si nu sunt singurul, ca nu e buna !

Septembrie este compromis !

Multi urmeaza sa isi inceapa noul an scolar( cheltuiel) , altii(tot multi) sunt in concediu , si ...tot multi sunt....dupa concediu !

Uite eu dau 1000 euro pentru asta. Acum pun extrasul de cont. Tu ? Altii ?

post-143-0-76636000-1396440083_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am livrat banii.

post-143-0-52753700-1396440214_thumb.jpg

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite eu dau 1000 euro pentru asta. Acum pun extrasul de cont. Tu ? Altii ?

post-143-0-76636000-1396440083_thumb.jpg

Cu banii astia se poate angaja firma cu organizarea zilei de activitati ( TEAM BUILDING )!

Mai mult ca sigur ca ...Asociatia ....inca nu stie ce sa faca cu banii tai !

Dar , multi cititor stiu ce au programat in acea perioada !

Toate astea ( organizarea evenimentului ) se fac cu mult timp inainte .

Cum ?

Simplu:

1. se stabileste PERIOADA ;

2. se stabileste DATA ;

3. se stabileste BUGETUL NECESAR

4. Se stabileste LOCATIA

5. se stabileste FIRMA DE TEAM BUILDING si activitatile pe care aceasta le coordoneaza .

Si abia dupa ce toate cele de mai sus sunt STABILITE de catre ORGANIZATOR , se comunica potentialilor participanti , ce iau la cunostinta si conditiile de participare !

Edited by alinbuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa vedem fapte, ca de vorbe ...

Cine vrea sa participe sa doneze 1 ron sau mai mult, dupa posibilitati si suflet.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu banii astia se poate angaja firma cu organizarea zilei de activitati ( TEAM BUILDING )!

Mai mult ca sigur ca ...Asociatia ....inca nu stie ce sa faca cu banii tai !

Dar , multi cititor stiu ce au programat in acea perioada !

Toate astea ( organizarea evenimentului ) se fac cu mult timp inainte .

Cum ?

Simplu:

1. se stabileste PERIOADA ;

2. se stabileste DATA ;

3. se stabileste BUGETUL NECESAR

4. Se stabileste LOCATIA

5. se stabileste FIRMA DE TEAM BUILDING si activitatile pe care aceasta le coordoneaza .

Si abia dupa ce toate cele de mai sus sunt STABILITE de catre ORGANIZATOR , se comunica potentialilor participanti , ce iau la cunostinta si conditiile de participare !

TU, cum poti ajuta asociatia, concret ? Chiar daca nu poti veni ( nici eu nu stiu daca pot) poti ajuta cu experienta ta , cu fapte ?

data e stabilita.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

doctore nu ai primit atitea laude decind scrii pe acest forum BRAVO

eu nu am unde vota caci eu ma duc ORIUNDE AR FI

Buga,Alin Buga, ai fost odata la o inermediara,unde am sarbatorit cu drag ziua ta de nastere.A fost convingatoare intilnirea respectiva,a fost scumpa?

Ai mina libera sa organizezi TU intilnirea de anul acesta -CHIAR AS VREA- si tot sprijinul moral de care ai nevoie

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acest topic a plecat prost inca de la primele votari - din moment ce exista un OM (pentru mine e scris cu litere mari) ce a votat la 6 sectiuni. Mai bine vota la toate, era mai simplu la numarare.

In rest, galceava ieftina. Demult se dorea participare masiva. Acum se doreste participare emotionala.

Hai sa va trezesc eu cu ceva organizare de la altii.

In Slovenia lumea vine sa stea la cort, cu copii sugari si sotii fara ifose. Aceeasi perioada de citiva ani, ACEEASI LOCATIE, aceleasi concursuri.

Concursuri ?

1) o aruncare de adidas pe spate si care-l prinde ia o ciocolata.

2) un juriu care alege citeva categorii de masini pentru a inmina niste fiare vopsite.

3) o aruncare de bolovani peste masinute de plastic.

Clovn ? O amarita de formatie locala cantind 85% rock sloven si 15% citeva cover-uri amarite. Jalnic pot spune - mai ales ca sint muzician si stiu ce vorbesc.

Mincare ? Un amarit de barbeque (2 felii de paine, 2 bucatele de friptura si 2 frunze de salata) - 8 euro. O bere - 2 euro. Cazarea la cort - 10 euro.

De aceea vin oamenii (chiar si din alte tari) la Intilnirea lor ? Pentru ca au organizare ? WOW.

Asa ca scutiti-ma de alte randuri ca mi-e sila de aerul de PENNY la care s-a ajuns. A, pardon, spiritul volvo.

La asa tara, asa topic. (100% slovenii nu au asemenea topicuri pe forumul lor).

Mandriti-va deci ca sinteti romani. Destepti.

In rest, platiti-va cit mai repede taxele la stat inca din primele zile ale anului. Si "bucurati-va" de viata, ca stiti sigur asta.

Acelasi Matrixxx. Cu bune si rele.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florinele, vezi ca n-are nicio treaba Penny, Polivalenta, Academia, sau orice alt loc unde ne-am intalnit si la randul lui fusese declarat "loc oficial de intalnire" cu nationala. Fiecare loc a avut farmecul lui, care s-a stins cu timpul. Cum ar fi fost sa se rascoale cei de la academie ca am mutat intrunirea la polivalenta, si tot asa ? E copilarie.

Legat de nationala, calca-ti putin pe inima si vezi ultimele doua post-uri de aici :

Reflecta gandirea mea, semana cu ce ai scris tu, si totusi e scris pe topicul ala pe care il urasti atat de tare.

Te pup :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine nu ma lasa Mihaela sa vin!!!

Poate, poate o sa dau o fuga cu cativa colegi, plecam dis de dimineata si ne intoarcem seara!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scurt si la obiect. Bravo AnduG!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acest topic a plecat prost inca de la primele votari - din moment ce exista un OM (pentru mine e scris cu litere mari) ce a votat la 6 sectiuni. Mai bine vota la toate, era mai simplu la numarare.

In rest, galceava ieftina. Demult se dorea participare masiva. Acum se doreste participare emotionala.

Hai sa va trezesc eu cu ceva organizare de la altii.

In Slovenia lumea vine sa stea la cort, cu copii sugari si sotii fara ifose. Aceeasi perioada de citiva ani, ACEEASI LOCATIE, aceleasi concursuri.

Concursuri ?

1) o aruncare de adidas pe spate si care-l prinde ia o ciocolata.

2) un juriu care alege citeva categorii de masini pentru a inmina niste fiare vopsite.

3) o aruncare de bolovani peste masinute de plastic.

Clovn ? O amarita de formatie locala cantind 85% rock sloven si 15% citeva cover-uri amarite. Jalnic pot spune - mai ales ca sint muzician si stiu ce vorbesc.

Mincare ? Un amarit de barbeque (2 felii de paine, 2 bucatele de friptura si 2 frunze de salata) - 8 euro. O bere - 2 euro. Cazarea la cort - 10 euro.

De aceea vin oamenii (chiar si din alte tari) la Intilnirea lor ? Pentru ca au organizare ? WOW.

Asa ca scutiti-ma de alte randuri ca mi-e sila de aerul de PENNY la care s-a ajuns. A, pardon, spiritul volvo.

La asa tara, asa topic. (100% slovenii nu au asemenea topicuri pe forumul lor).

Mandriti-va deci ca sinteti romani. Destepti.

In rest, platiti-va cit mai repede taxele la stat inca din primele zile ale anului. Si "bucurati-va" de viata, ca stiti sigur asta.

Acelasi Matrixxx. Cu bune si rele.

Matrixxx , vomita si te vei simtii mai bine !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine nu ma lasa Mihaela sa vin!!!

Poate, poate o sa dau o fuga cu cativa colegi, plecam dis de dimineata si ne intoarcem seara!

Eu m-as bucursa sa te vad Andule . Era cat pe ce (150km) sa ne vedem odata dar n-a fost sa fie asa ca nu ezita.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.