adrian.mares

Cum sa ne recunoastem pe soselele patriei

227 posts in this topic

Eu nici acum nu am sticker, mi-a trimis unul Alex Diconi dar se pare ca Posta Romana l-au ratacit ca nu a mai venit.

Are cineva unul in plus ?

Roberto,o sa-ti mai tr. unu(il conving pe kadudu sa mi-l dea mie pe ultimu'  ;D) de acasa de la tara,poate ajunge ala ... imi pare rau ca nu a ajuns celalalt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum recunoasteti voi noaptea un volvo ???? dupa faruri?

daca da....eu imi dau demisia de pe forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna intrebare  ;)

Poate ceva de genul aprins-stins-aprins proiectoarele ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca nu ne putem recunoaste pe "soselele patriei"... cel putin in ipostaza de masini circuland din sensuri opuse.

Daca ambele masini merg numai cu 60km/h, ai timp de maxim 3-4 secunde sa te gandesti, sa recunosti si sa raspunzi la salut... si asta pe un drum drept, fara obturari de vizibilitate. Si daca chiar e de un salut... iti mai ramne timp cat sa iti duci mana... prin freza.

Si daca mergi in spatele cuiva pe care il recunosti, poti ii faci orice semn vrei, ca daca il faci suficient de insistent, te va remarca.

Eu cred ca... "ramane cum am stabilit".

Share this post


Link to post
Share on other sites

exact cum a spus adi,cum am stabilit!!! la cata cerneala a curs aici pe subiect ma mir ca tot nu a-ti inteles ca rezultatul este ...... aproape nul! :D

ideea este sa ne salutam (indiferent cum) si daca din intamplare ne si raspundem atunci vom realiza ca suntem de pe aici,sau o comunitate, in rest " cum am stabilit" (faina propozitie!!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic cand ne intalnim pe strazi , sa dam un flash din faruri cu semnal stanga doar ne intalnim pe stanga , altceva nu ai cum sa saluti un posesor volvo .

  Un flash e nasol pentru pooate sa fie si cand se afla radaru in zona , dar mai bine un semnal stanga de semnalizare . Eu am mai intalnit posesori de volvo pe strada si salutul l-am facut cu semnal stanga si am vazut ca au remarcat salutul.

Toate bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto,o sa-ti mai tr. unu(il conving pe kadudu sa mi-l dea mie pe ultimu'  ;D) de acasa de la tara,poate ajunge ala ... imi pare rau ca nu a ajuns celalalt!

No problem, dupa cum am vb si pe messenger, precis vreunul de pe acolo de la Posta avea volvo si l-am shmanglit =)) =)) =)).

Ma gandesc ca o fi si intrat pe forum, heck, are si contr banuiesc :D :D, deci cine esti ba, ala ma care mi-ai shmanglit sticker-ul ???  ;D ;D ;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci nu va place ideea mea  :'(  :

"Propun 2 flash-uri scurte si 2 avarii celui care vine din spate si ajunge in spatele unui VOLVO. E posibil sa nu-i vezi avariile celui din spate. Iar cel din fata, evident cu VOLOV, sa confirme cu 2 avarii. ;)  "

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-a dat azi si mie avarii un volvo s40 alb cu numar de bucuresti rosii. l-am depasit dar cand eram in dreptul lui era unul gen  8) 8) .... i-am dat si eu avarii ca nu ma durea mana dar ma indoiesc ca era membru pe volvo-club.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu inteleg toate discutiile astea despre semne si saluturi. Toti stim ca daca ai viteza nu ai timp de prostii. Si iar toti stim ca daca intalnim un volvo care apartine forumului acela va intelege si daca ii dai doar un singur flash sau daca ii faci cu mana sau daca iti pui avariile. Deci ...

PS: oricum e cam lung subiectul si sunt convins ca nu toti l-au citit. Ideea e sa ne salutam, cum? asta o sa vedem la fata locului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord . 8) Dar majoritatea deja stiu sa salute cand intalnesc un Volvo .

Cand o sa vad Volvo nu conteaza pe voi , pe alti , flash si semnal stanga asa sas stiti :))))))

Toate bune . ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faza este ca eu nu am intalnit pe nimeni pana acum sa ma salute si nici raspuns nu am primit astfel incat am renuntat sa ma mai gandesc la diverse forme de recunoastere in trafic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu de salutat salut de fie ce data cand vad un volvo..si de fiecare data primesc inapoi..doar carne la frigider,dar nu-i nimic,eu tot continuii sa ii salut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unii nici nu stiu ca se saluta posesorii de Volvo , dupa ce ca suntem un numar totusi mic de Volvo , nici macar asta nu au remarcat , nici eu nu am primit de la toti , dar de la unii chiar mi-au dat ei flash , deci mai sunt care stiu sa salute un Volvo intalnit in trafic , normal pentru ce-i care detin Audi , Bmw , Vw etc. nu are rost pentru ca de aceste masini este full orice straduta a Romaniei. Dar voi continuati si o sa se realizeze si acest salut pentru toti posesorii de Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu de salutat salut de fie ce data cand vad un volvo..si de fiecare data primesc inapoi..doar carne la frigider,dar nu-i nimic,eu tot continuii sa ii salut :)

Frigideru' ca ...frigideru', dar cel putin ai sufletu' impacat! ;)

Respect! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu salut pe toti cu volvo care ii vad. Putini au raspuns dar cel mai frumos a fost cand veneam cu mamica de la biserica si in spate vad un volvo 440 identic cu al meu cu numere de mures. Am oprit la trecere si ne faceam semne cu degetele  ceva de genu asta :D:thumbsup2: . La urmatoare intersectie mergeam in directii diferite si a oprit in paralel cu mine si ne-am salutat si dai cu claxoane si altele :) foarte bine m-am simtit. Daca cumva persoana respectiva e de pe forum sa spuna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faina treaba Andrei!

Da' cand intalnesti 07-kjn cum va salutati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu ii salut prin depasire(daca sint pe acelasi sens de mers cu mine)si claxon,celalalt sens prin blincuire faza lunga,daca sint in spatele meu cu avaria

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai bine ar fi sa ne salutam prin oprire la prima circiuma.

plateste cine are masina mai scumpa.

conduc fetele.

baietii dorm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ati auzit fratilor? s-a dat adunarea la Ploiesti ! carciumi om gasi noi!!!

La asta chiar ca subscriu! :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faina treaba Andrei!

Da' cand intalnesti 07-kjn cum va salutati?

Pay foarte simplu :D ridic mana si povestim acasa :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frigideru' ca ...frigideru', dar cel putin ai sufletu' impacat! ;)

Respect! :-*

Corect!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma eu ii salut ,asa: un singur flash un semnal stanga si ala e salutu , nu stau sa ma bag in depasiree :)))) si multi au semnalat salutul pe care l-am dat

  Toate bune ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.