Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

Miercuri pot confirma si eu participarea la nationala, in functie de data la care reusesc sa iau carciuma pentru nunta. Miercuri seara sper sa reusesc sa spun DA pt nationala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok......deci .....s-a stabilit . Locatia pentru intalnirea nationala va fi Vatra Dornei.

Perioada va fi 4-5-6 Septembrie ....primul "uichend" din Septembrie.

1) Incepand de astazi si pana in ultima zi a lunii Mai sa se fac inscrieri si sa se achite un avans.

2) Incepand cu data de 01 a lunii Iunie ma voi ocupa de cautarea locatiei (in functie de nr. persoanelor inscrise)si voi discuta de oferta ceva discount, masa festiva , mic dejun ....etc.

Voi avea in vedere cautarea unei locatii cat mai accesibile pentru toti participantii ,+ priveliste si locatie deosebita si nu in ultimul rand posibilitate de paintball, tenis masa+camp, eventual sauna   si alte distractii 

Dupa ce vor fi stabilite cele de mai sus vom achita avansul catre pensiune, hotel, motel, cabana .

3) Pana la 15 August achitarea intregii sume de catre toti participantii.

4) Pe 04 Septembrie intalnirea pe judete si plecarea catre destinatie 

Pt avans va fi deschis un cont de debit , si fiecare livrare va fi insotita de numele si prenumele participantului . Nu mai are rost sa umplem forumul de discutii cu privire la nr. de persoane pe fiecare familie , asta se va revedea din suma avansului . Ex.: 2 persoane =2xAvans(copii au gratuitate la cazare  )

Toata actiunea va avea transparenta totala pe forum ( locatie , oferta , discount, meniu , numele si prenumele celor care au depus bani....etc.

Contul pentru avans este:

RO33 RZBR 0000 0600 0773 4288

cu mentiunea catre casier ca vreti sa apara la rubrica "descrierea tranzactiei" numele Dvs. urmat de volvo-club, dupa care postati aici ca ati platit avansul ....eu voi verifica online si voi confirma .

Consider ca suma necesara unui avans sa fie de 100 lei /persoana.

(copii pana in 16 ani nu se socotesc)

Ex.: 2 persoane depun 200 lei, la "descrierea tranzactiei" numele celui care are cont pe volvo-club, se posteaza pe forum ...verific si dau confirmarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e sa fie la Vatra Dornei, te-as putea ajuta si eu cu ceva. Poze de la fata locului sau orice crezi ca e nevoie. Fiind din Suceava, mi-e oarecum mai usor. Din pacate nu cunosc suficiente locatii in zona, dar ma voi interesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Sa ma inscriu si eu printre primii 10 ca sa pot ocupa mai multe camere :D  poate vin cu mai multe masini...de ...asa-i cand copii devin fani Volvo... 

         1.Roskat

         2.Iulirx

         3.Danyx

         4.feraru3333

         5.KPAX

         6.MihailCostin3 & Fii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma inscriu si eu daca ramane acea perioada si locatia Vatra Dornei. Cum iau banutii achit avansul. Am vorbit deja si de concediu  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

        1.Roskat

        2.Iulirx

        3.Danyx

        4.feraru3333

        5.KPAX

        6.MihailCostin3 & Fii

        7.Daann si Corina

hop si eu!o sa achit si eu avansul si o sa postez aici pt comfirmare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roskat, vezi ca esti responsabil cu lista  ;D  (daca tot te-ai apucat) si pana in Sept. tot ai de actualizat  ;D

Asta pe langa confirmarile primite de la Danyx  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Victor, nu eu trebuie s-o actualizez :)

Fiecare da copy paste la lista, si la urma se trece si el :)

hai ca o fac eu pt tine de data asta :D

        1.Roskat

        2.Iulirx

        3.Danyx

        4.feraru3333

        5.KPAX

        6.MihailCostin3 & Fii

        7.Daann si Corina

8. Victor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roskat te-ai facut deja si cu o slujba.  :D daca tot ai inceput lista. pai si daca lista se mareste se mareste se mareste tot trebu sa fii responsabil sa nu kare cumva sa fie omis cineva din lista. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare tare rau ca n-o sa pot veni la intalnire... Trebuie sa plec in perioada aceea cu serviciul. Nici la intermediara nu am putu veni, noroc ca m-am intalnit intamplator in trafic cu Feraru la Brasov (el mergea catre Buzau) si macar asa am fost si eu alaturi de voi.

Sper ca la celelalte intalniri sa nu mai am probleme cu serviciul.

Cand vad atatea postari cu intermediara imi dau seama cat de bine a fost iar cand am citit impresiile lui Danyx m-am enervat mai rau ca n-am fost acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa intelegem ca-ti dai demisia? ;D Cum adica speri sa nu mai ai probleme cu jobul? Si benzina de unde mai pui? ;D

Imi pare tare rau ca n-o sa pot veni la intalnire... Trebuie sa plec in perioada aceea cu serviciul. Nici la intermediara nu am putu veni, noroc ca m-am intalnit intamplator in trafic cu Feraru la Brasov (el mergea catre Buzau) si macar asa am fost si eu alaturi de voi.

Sper ca la celelalte intalniri sa nu mai am probleme cu serviciul.

Cand vad atatea postari cu intermediara imi dau seama cat de bine a fost iar cand am citit impresiile lui Danyx m-am enervat mai rau ca n-am fost acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roskat te-ai facut deja si cu o slujba.  :D daca tot ai inceput lista. pai si daca lista se mareste se mareste se mareste tot trebu sa fii responsabil sa nu kare cumva sa fie omis cineva din lista. :D

Macar salariul merita :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur nu imi dau demisia, era vorba despre faptul ca sper sa fiu liber atunci cand vor mai fi intalniri.

In criza asta sa-ti dai demisia presupune un act de curaj sau inconstienta...mai ales cand ai in spate o familie care depinde total de tine.

De multe ori lucrurile nu prea se leaga asa cum vrem, dar sigur vor veni si vremuri mai bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.k. m-am linistit  :D Sper sa ne vedem la vreo intilnire

Sigur nu imi dau demisia, era vorba despre faptul ca sper sa fiu liber atunci cand vor mai fi intalniri.

In criza asta sa-ti dai demisia presupune un act de curaj sau inconstienta...mai ales cand ai in spate o familie care depinde total de tine.

De multe ori lucrurile nu prea se leaga asa cum vrem, dar sigur vor veni si vremuri mai bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand o sa am timp o sa merg prin zona Sighisioarei sa vad daca ar fi ceva locatii interesante pe acolo.  ;)

domnul adi,te rog sa nu mai incerci diversiuni ;D,sa hotarat deja,duminica,dupa ce tu plecasesi,din pacate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci pana la urma la vatra dornei sau in zona sighisoarei?

am citit de doua ori si tot nu mam prins :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inceput s ama interesez de cazare ......din pacate pensiunea la care vroiam eu sa mergem dispune doar de 14 camere . Pensiunea se numeste Poiana Izvoarelor.

In paralel am mai cautat si altceva mai mare , ce mi-a atras atentia este Hotel Alpin care dispune de 20 de camere (18 duble+2 apartamente).

Doar de voi depinde daca e nevoie de ceva mai mare sau ne oprim la 14-20 de camere .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@irulix ma gandeam eu ca ii asa numai ca am vrut sa fiu sigur  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vatra Dornei a ramas, domnule mao  ;)

Referitor la lista - este mai bine daca Danyx o face - in urma verificarii avansului primit de la noi, altfel aceasta lista va fi una luuuunga de doritori si in final...surprize surprize ca la Nationala trecuta, unde a ramas memorabil un raspuns al unui "doritor", intrebat de ce nu mai venit: : "aaaa...am uitat."  Mai bine o lista cu cei care au dat avansul - mai sigura decit una cu "vin si eu, vin si eu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Roskat

2.Iulirx

3.Danyx

4.feraru3333

5.KPAX

6.MihailCostin3 & Fii

7.Daann si Corina

8. Victor

9. Matrixxx

Mao esti cu noi in septembrie? 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Matrixxx -ule, hai sa mai diversificam un pic situatia, in idea ca cei ce vor citi acest post in paralel cu impresiile de la magura vor dori sa se alature. Si in acest caz avem o lista a prezentei estimativa pe care o face Roskat, Danyx pe de alta parte va fi capul tuturor relelor cand va taia din lista ca urmare neachitarii avansului  ;D

In alta ordine de idei sa nu fim chiar rai deoarece pot interveni situatii de forta majora care nu depind de noi (vezi cazul meu, cand era cat pe ce sa nu pot sa ma alatur voua la magura), asa ca din punctul meu de vedere e bine sa fim duri si rai de la inceput dar in limita bunului simt si intelegerii

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Roskat

2.Iulirx

3.Danyx

4.feraru3333

5.KPAX

6.MihailCostin3 & Fii

7.Daann si Corina

  8. Victor

  9. Matrixxx

        10. Midnight Caller

Share this post


Link to post
Share on other sites

         1.Roskat

         2.Iulirx

         3.Danyx

         4.feraru3333

         5.KPAX

         6.MihailCostin3 & Fii

         7.Daann si Corina

         8. Victor

         9. Matrixxx

         10. Midnight Caller

        11. MuadDib

( in sfarsit... :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.