Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

@Claudiu ...am vorbit si de rezervarea pentru ziua de joi ....doar pentru tine....din pacate sunt aproape nule sansele sa vin si eu de joi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.Mersi,si ce pot sa spun,ne vedem vineri :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

In alta ordine de idei,putem sa facem o numaratoare a copiilor cu care veti veni?

Sper sa nu fie si de data asta fimea singura ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit... 2 fete si de la mine...poate le combinam cu baietii lui @ danyx... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bine...da cat red bull ai strans... sa vedem si noi in ce  "ape" ne scaldam.... ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine vor fi cei 2 copii, o fata de 9 ani si un baietel de 4 ani juma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avem si noi una bucata baietel insa pe asta doar daca vreti sa il schimbati :)

Nu e bun decat pentru kk :))

In schimb e f f f dulce asa ca il putem folosi ca mascota :)

(nu e al meu ci al verisorului meu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi ce traseu recomandati ?.... din atasamente veti vedea cele 2 optiuni ...traseul 1 plictisitor si o buna bucata de drum este "made in rromania"

traseul 2 .....superb dar poate putin mai aglomerat.

diferenta de 50 km dintre ele .....nu o vad prea semnificativa...dar poate voi stiti mai bine .

post-313-12877865784801_thumb.jpg

post-313-12877865785679_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. eu merg pe cel clasic. Plicitisitor o sa fie doar daca merg foarte regulamentar, ceea ce nu pot face  :D 

DN1 il urasc ca orice bucurestean, merg pe el doar daca sint nevoit. Dupa cum am spus, prefer sa am drum bun (si drumul moldovei e unul dintre cele mai bune din tara) decit sa ma uit cu un ochi la priveliste si cu altul la urmatoarea groapa nesemnalizata. Ultima bucata spre Vatra (DN17) probabil ca o voi ocoli putin, nu ma deranjeaza un mic ocol - decit sa-mi rup bijuteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca traseul 2 e mai rapid dar asta daca nu plecati vineri dupa-masa cand valea prahovei e f aglomerata.

Intre Brasov si Tg.Mures drumul este f bun... se poate depasi... eu fac cam in 2 ore-2ore si 15 minute distanta asta.

Tg.Mures-Reghin, drum ok... e un drum cu multe localitati dar nu sta politia mereu... un detector de radar ar fi util...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi ce traseu recomandati ?.... din atasamente veti vedea cele 2 optiuni ...traseul 1 plictisitor si o buna bucata de drum este "made in rromania"

cum bucata de drum naspa de pe la gura humorului o prinzi in varianta prezentata ca atasament(traseul 1) propun macar o varianta mai scurta (nu are rost sa treci prin suceava de exemplu). Varianta pe care o propun am facuto vara asta de vreo 2 ori si ii ok (mai putin bucata respectiva).

LE: am uitat sa mentionez ca am facut si traseul 2 vara asta (de la sighisoara in jos cel putin), sunt lucruri de vazut dar foarte aglomerat si multi multi idioti pe strazile alea (asfaltul era ok in principiu).

post-2865-12877865789171_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

si io vin cu matrixx & co tot pe moldova.

promit sa merg regulamentar, pe cuvintul meu de pionier !

(n-o sa depasesc 50 m/s in localitati )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare e adevarat ?!... Cine poate infirma 100% ?

" Feriti-va de Drumul National 17, un drum parca de bombardament.

DN 17, Suceava - Vatra Dornei este cel mai deteriorat traseu rutier din judetul Suceava o stie aproape toata lumea care a avut de facut cel putin un drum spre Vatra Dornei. Ca este cel mai deteriorat drum din intreaga tara au concluzionat si reprezentantii Companiei Nationale de Autostrazi si Drumuri Nationale (CNADN).

In momentul de fata, DN 17 arata mai rau decat dupa un bombardament. Practic, cei care se aventureaza spre Vatra Dornei sau Bistrita Nasaud au sanse reale sa nu mai ajunga la destinatie, drumul fiind impanzit cu adevarate cratere in asfalt, de care cu greu se poate trece."

mesaj preluat de la InfoNews.ro

"Un microbuz plin cu germani care doreau iniÅ£ial să ajungă la Vatra Dornei s-a oprit sâmbătă pe DN 17 să filmeze, prin parbriz, ceea ce ei credeau că înseamnă urmările unui dezastru natural. Åžoferul român le-a explicat râzând, cum s-a priceput în limba lor, că nu e decât un drum românesc în lucru, dar pasagerii au decis imediat că e mai prudent să se întoarcă din drum. Firmele care lucrează la reabilitarea DN 17 între Gura Humorului ÅŸi Vatra Dornei au fost adeseori în ultimii trei ani subiect de critică din partea participanÅ£ilor la trafic ÅŸi autorităÅ£ilor judeÅ£ene sucevene pentru întârzierea lucrărilor, blocarea drumului, semnalizare defectuoasă a lucrărilor ÅŸi calitate discutabilă a acestora.

Cu toate avertizările publice ÅŸi somaÅ£iile, calvarul ÅŸoferilor pe DN 17 nu pare să se sfârÅŸească nici în această toamnă."

mesaj preluat de la Monitorul de Suceava

am fost acum 2 saptamani suceava-tihuta si nu cred ca aveti motive sa va faceti griji. Drumul e minunat doar ca din cand in cand si asta numai dupa campu lung mai stati 4-5 minute la stopuri pentru ca se lucreaza. la modul cum avanasau lucrarile eu zic ca o sa fie terminat pana la nationala.

repet, nici vorba de gauri in asfalt in general se refac podetele si se asfalteaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost acum 2 saptamani suceava-tihuta si nu cred ca aveti motive sa va faceti griji. Drumul e minunat doar ca din cand in cand si asta numai dupa campu lung mai stati 4-5 minute la stopuri pentru ca se lucreaza. la modul cum avanasau lucrarile eu zic ca o sa fie terminat pana la nationala.

repet, nici vorba de gauri in asfalt in general se refac podetele si se asfalteaza.

bine ar fi, acuma 2 luni cand am mers eu pe acolo, era extrem de prost drumul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la o scurta cautare pe google...eu vad cam nashpa situatia:

Atasez o poza gasita pe forumul renault de pe 9 iulie 2009, adica acum o luna (!), iar comentariul e si mai bun:

"In poza de pe 9 iulie, drumul e parfum in satul ala fata de ce exista mai incolo pe acea portiune (eu am mers 20 k in circa 1 ora... dupa drumul in cauza tot am schimbat o bieleta) !"

Nu stiu ce sa mai cred despre acest DN17: Monitorul de Suceava (citat de mine mai sus), ce scrie userul de pe acel forum - sau pe tine, Sepukku-le...cind spui ca e minunat...

Off off, mai mai  :D

post-495-1287786579071_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, acolo ii drumul inca bun :D la cum imi amintesc eu. Era undeva un segment cum mergi spre vatra dornei vreo jumate de km, se mergea pe o singura banda si in loc de asfalt era doar pietris cu urme de asfalt. Poate au reparat intre timp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

io am vazut in poza un bmw. daca trece bmw -ul trece orice masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TAREEEE placuta cu "Sat European"  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva ceva despre starea DN 17B??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si varianta 2 de traseu propusa de Danyx este OK......ba chiar mai buna decat prima tanand cont ca nu ai nici o portiune de care sa te plangi. Cat despre aglomeratie.........ce mai conteaza.......schimbatorul functioneaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti domnilor, cei ce stiti zona si drumurile pe acolo - veniti cu niste indicatii mai proaspete, mai datatoare de sperante. Ca doar nu ne-am ales o Nationala la cuca macaii pentru a ne rupe masinile pina acolo sau a ne umple de nervi ! Vreau sa vad mai multa activitate referitor la asta, ca doar de-aia ne racim gura aici, ca sa gasim niste rute cit de cit ok. Ii astept cu propuneri chiar si pei cei care ati votat zona Vatra Dornei si acum nu mai veniti din diverse motive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti domnilor, cei ce stiti zona si drumurile pe acolo - veniti cu niste indicatii mai proaspete, mai datatoare de sperante. Ca doar nu ne-am ales o Nationala la cuca macaii pentru a ne rupe masinile pina acolo sau a ne umple de nervi ! Vreau sa vad mai multa activitate referitor la asta, ca doar de-aia ne racim gura aici, ca sa gasim niste rute cit de cit ok. Ii astept cu propuneri chiar si pei cei care ati votat zona Vatra Dornei si acum nu mai veniti din diverse motive.

rutele nu ar trebui sa fie asa o problema, bucata vestita de drum era naspa tare, si se circula incet. Nu iti rupi masina daca mergi incet. Orice varianta ati alege drumul ii bun, cu mici exceptii unde trebuie sa abordezi problema cu rabdare... Sa nu se sperie oamenii :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu as vrea sa merg incet, dar nici chiar 20 k in circa 1 ora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx ... am incredere si vin cu tine pe oriunde ai merge ... (dar sa nu exageram, totusi :):) ).

Btw, ti-a functionat  robinetu vrun pic? sau curge la fel in continuare? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.