Guest adrian83xx

cine a atins 260 km/H pe circuit?

273 posts in this topic

Ce fals grosolan si oribil.

Asta e masina ridicata pe cric.

Cine naiba a mai vazut sa urce asa acele pentru o masina normala pe sosea

Plus ca ...... schimba de doua ori vitezele intre 160 si 200 iar acul kilometraj coboara si el inexplicabil, insaaaaa..... totusi explicabil

Masina nu are rotile pe pamant si atunci scade brusc viteza in cutie pentru ca aceasta nu are in pinioane rotatia data inertia masinii, iar motorul e decuplat de cutie ca sa mai poata sustine.........

La fel face si pe la 100 km/h dar mai putin sesizabil

Bleah....

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta pare pe bune.

Priviti diferenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta il gasisem si eu acum. Tocmai vroiam sa il postez.

Se vede ca acul de km nu mai cade brusc cand schimba vitezele.

Plus ca si camera care filmeaza, nu mai e leganata si chiar tremurata si supusa la ceva socuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ValiU se pare ca ai dreptate, cand am comparat cum pierde aderenta al doilea V40 cu 600 caluti, cel postat de Roberto (il stiam si pe asta), este evident ... my bad, am ramas traznit cand l-am vazut cum accelereaza; da' nu-i cam periculos sa invarti rotile la turatia aia fara sa fie presate de asfalt? Ma gandesc la vibratii ... (Intreb, sa mai invat ceva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

topicul asta e pentru " cine dintre NOI a atins viteza aia" ,nu pentru altceva, sorry !

altii, ca porche-uri, lamborghini, etc prind si 350, noi ,cit prindem ?

deci ,NOI ,ce-am facut ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tudor, sunt multi inconstienti, chiar si eu cand eram mic. sti cum a trecut dacia peste 180.....  in 2 secunde a depasit gradatiile.

a 5-a si atat.

bine.... la 280 deja e nebunie....  daca cade de pe cric..... praf se face totul... sau poate o au pe elevator.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat-o si eu pe a mea de cateva ori sa vad ce poate,230km/h am luat cel mai mult...dar cred ca e limitata din calculator ca mai putea. Se poate scoate limita dar nu cred ca o sa ajung vreodata sa am nevoie de mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matrixxx , vlp si biriV:

cu cit am mers sapamina trecuta pe a2 ?

poate ati fost voi mai atenti, ca io aveam o treaba.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va mai psun ce viteza am prins...veti vedea in video facut de mine pe E85....mai mult nu am vrut eu :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

urmeaza un v40 cu 17 viteze si 10200hp, 4 compresoare si 5 turbine, montate in serie (cand sufla o data sar segmentii de pe piston), din pacate cu bord original, pana in viteza a5-a intoarce ceasul de patru ori la 260. evident masina lui chuck norris.  :brushteeth:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu s60 2.0T prinzi 260 doar tractat de un F22 RAPTOR in rest daca vrei si te tine poti prinde un 240 pe ceas .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici eu nu cred,deci va trebui sa iei pe cineva cu tine sa faci poza - altfel nu se pune.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrix merge si a mea 240 pe ceas si are numai 170 ponei, asa ca asta de 180 prinde tot atat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai vedem...da pana nu ii fac franele pe spate nu mai merg mai mult de 150 ca au eficienta aproape 0 acu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

si de strinceai asa de tare de volan

Era intr-o depasire si veneam eu din sens opus.  :D

@baubau

Cred ca te-am vazut azi si chiar veneam din sens opus.

...Depaseai la greu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da unde ai reusit viteza aia in timpul zilei?pe autostrada?? ???ca eu am facut filmuletzu ala noaptea....ca nu ma duc eu sute de km pana la o amarata de autostrada....merge si pe E85 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now