ValiU

http://www.letsdoitromania.ro/

370 posts in this topic

"SA ARUNCE TOT CE NU LE TRBUIE PE PIRIU,CA VINE APA MARE SI LE IA"

Pai si atunci, apa este pe deplin justificata sa le ia si casa cu totul ca doar au o multime de nimicuri in ea care tot in parau vor ajunge in final. Ii scuteste de un drum.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Victor, e super tare adevarata concluzia ta.

Din pacate nu poate trece o apa atat de mare si atat de des ca sa ii ia, si in plus, apa nu poate selecta pe cine ia si pe cine nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

corect cu paraul din fata casei! vazut si eu la Dobra (sat de langa Deva)

din pacate apa mare ia numai casa, nu si educatia proasta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am adus si pozele facute pe Defileul Jiului.

Nu vreau sa va sperii ci eventual sa va sensibilizez.

Le multumesc tuturor ce imi vor fi alaturi la aceasta actiune.

post-765-1287787902081_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx te-ai gandit ca poate cei care o vor face , vor face lucrul asta din placere ? Eu cred ca cine va merge acolo se va bucura de cateva ore de activitate in natura...in aer liber.Poate unii vad asta ca un motiv de a se gasi cu prietenii de pe volvo-club ( dupa cum zicea cineva ca mai bine ati privi lucrul asta ca pe inca o intermediara ).Sper sa pot veni si eu.Voi face tot posibilul.Si nu o voi face pt a fi LAUDAT.

P.S: @Danyxule hai ca aducem si redbull bre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Mobilizarea lui Danyx catre aceasta activitate ar fi cel mai mare succes

In acest moment sunt aproximativ 20 de persoane inscrise si pana in septembrie mai este.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

si pentru Intermediara noastra s-au inscris aproape 30 si deja...pina vineri raminem doar o mina de oameni  :D

Cum spunea si danutzzz :"Poate unii vad asta ca un motiv de a se gasi cu prietenii de pe volvo-club ( dupa cum zicea cineva ca mai bine ati privi lucrul asta ca pe inca o intermediara )"

Share this post


Link to post
Share on other sites

    nu imi vine sa cred ce blazati sunteti. tot povestim pe forum in ce hal a ajuns tara asta din toate punctele de vedere, dar atunci cand cineva incearca sa faca ceva, cat de mic, mai bine ne retragem si spunem ca nu se va rezolva nimic.

    ok, poate nu se va rezolva mare lucru, dar vom fi noi multumiti, ma indoiesc de faptul ca cineva dintre noi are nevoie de publicitate, tv, sau alte BAU BAU-uri.

    poate sunt idealist, dar in Romania de azi,  mi-am educat copilul dupa niste principii de bun simt, nu neaparat al banului, al nepasarii, sau cel mai rau: inchide ochii si fa-te ca nu ai vazut si auzit nimic.

      daca niste ¨nebuni¨vor sa mearga sa stranga peturi si hartii, care-i baiul??

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Danyx te-ai gandit ca poate cei care o vor face , vor face lucrul asta din placere ?

aha ....m-am gandit  ;) dar m-am razgandit repede .....daca ar fi sa o faca din placere ar face peste tot ...si nu numai intr-o zona anume .

daca niste ¨nebuni¨vor sa mearga sa stranga peturi si hartii, care-i baiul??

Stai bre usor ...trage o gura de aer ...fa un pipi .....si calmeaza-te ....nu a zis nimeni ca-i bai ....unde ai vazut matale asta ?

Am spus doar ca nu se rezolva nimic prin aceasta actiune ....ori din pct.-ul meu de vedere orice actiune ar trebui sa aibe un rezultat , ....binenteles nu trebuie sa fi de acord cu mine ...nici tu nici ceilalti , nu ma deranjeaza ce faceti voi ....si promit sa nu ma intind pe sosea, in semn de protest, atunci cand veti pleca.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

    nu imi vine sa cred ce blazati sunteti. tot povestim pe forum in ce hal a ajuns tara asta din toate punctele de vedere, dar atunci cand cineva incearca sa faca ceva, cat de mic, mai bine ne retragem si spunem ca nu se va rezolva nimic.

    ok, poate nu se va rezolva mare lucru, dar vom fi noi multumiti, ma indoiesc de faptul ca cineva dintre noi are nevoie de publicitate, tv, sau alte BAU BAU-uri.

     poate sunt idealist, dar in Romania de azi,  mi-am educat copilul dupa niste principii de bun simt, nu neaparat al banului, al nepasarii, sau cel mai rau: inchide ochii si fa-te ca nu ai vazut si auzit nimic.

      daca niste ¨nebuni¨vor sa mearga sa stranga peturi si hartii, care-i baiul??

Mai bine nu o puteam spune nici chiar eu  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul fac acest lucru din placere si sincer, satisfactia cea mai mare este la sfarsitul zilei cand ma uit inapoi si vad ca a ramas dupa mine un lucru frumos.

Asta este satisfactia mea.

Cand de tv si publicitate nu am nevoie.

Strainii ma vad poate ma admira o zi sau doua si ma uita.....  dar ce ramane dupa noi e mai valoros.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar daca ai construi o casa .....si cand dupa o luna de zile, de munca, te uiti cu satisfactie la ce ai realizat ....si zambesti in sinea ta mandru de ce pot face 2 maini dibace ....iar a 2-a zi se prabuseste tot .....mai ramane acea satisfactie  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana in septembrie o sa vina apa mare si o sa adunam gunoaiele de la Giurgiu, e mai ok asa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx: stai linistit ca nu ma agit, nici nu simt oarece nevoi fiziologice...

  ce vreau sa spun, si nu neaparat tie, e ca pentru mine conteaza satisfactia mea personala pentru un lucru bine facut, e acea chestie care te indeamna sa-ti faci treaba si cand nu te vede seful...

  nu cred ca tine comparatia cu casa, acolo ai alte motivatii, si automat alte regrete deca se darama :D

  in principiu nu vreau sa intru intr-o polemica cu tine sau cu oricine altcineva, dar nu pot accepta atitudinea asta "si asa nu schimbam nimic". ba schimbam, chiar daca pentru o luna si o suta de metri de mal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul, daca strang gunoaiele laste de altii cand fac un traseu montan, nu simt nevoia sa spun nimanui (chiar daca am facut-o acum  :D  ) si consider ca schimb ceva. In mine mai ales !!!  Nu ma complac in ignoranta.

Mult respect!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un banner din delta dunarii!!!!

Chiar e f bun.

post-765-1287787947036_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor am o veste foarte buna.

Sindicatul mi-a promis ca ne va da bani pentru a plati un autocar care sa ne duca acolo si sa ne aduca.

Deci am avea transportul asigurat si cred ca si ceva apa.

As dori ca toti cei doritori sa sustina aceasta actiune sa mearga cu autocarul pentru ca toate cheltuielile sa fie minime, iar oboseala acumulata in timpul zilei sa nu provoace incidente neplacute.

Propunerea mea este ca plecarea sa fie la ora 5 dimineata pentru ca la ora 10 sa fim acolo.

Programul ar fi de la ora 10 pana pe la ora 4-5 cand se intuneca cu o pauza de masa, care, daca nu mai gasim vre-un sponzor, o sa ne-o asiguram singuri prin sandwich-uri de acasa. (sper sa ne organizam f bine a.i ca la ora 10 sa ne si apucam de treaba.

Stiu ca este o ora destul de greoaie si efortul este imens insa va reamintesc ca toata aceasta actiune se bazeaza doar pe voluntariat si doar pentru aceasta actiune deci participa doar cei care isi doresc sa faca un efort pentru "noi"

Mai exact nu ni se asigura fonduri ci doar ce cersim pe ici pe colo.

Multumesc pentru intelege si in special pentru participare

PS. fara comentarii inutile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucrurile se misca. incet incet dar se misca

In perioada de 10-11 iulie voi merge in judetul Gorj pentru cartare.

In Gorj exista o persoana de contact, un fost profesor de-al meu, persoana cu care o sa colaborez.

Voi incerca sa il orientez catre Defileul jiului....

Va tin la curent cu noi informatii.

Va multumesc tuturor pentru suport si pentru disponibilitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noutati in ceea ce priveste actiunea.

Colegii mei din judetul Gorj au reactionat pozitiv la aceasta actiune. Din spusele lor in proportie de 90%

Asta inseamna aproximativ 40 de persoane cel putin.

Posibil ca ei sa poata aduce si alti prieteni deci avem sanse sa strangem multi voluntari.

Target-ul organizatiei este de a scoate 200 000 de romani la nivelul intregii tari pentru marea actiune de ecologizare. Cu ajutorul nostru poate fi atins.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Aceasta parte din topic este in special pentru volvistii din Gorj

Care dintre voi vrea sa participe la cartarea din judetul Gorj.

Aceasta va avea loc pe 10-11 iulie.

Am nevoie de disponibilitatea voastra pentru 2-3 ore

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now