ValiU

http://www.letsdoitromania.ro/

370 posts in this topic

Pai si eu asta am zis, doar ca ar trebuii organizat. Si de ce nu sa facem un tur in tara si dupa 25, sa aratam ca suntem altfel....adica ne credem altfeli ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu stau si ma intreb ......daca noi ne credem altfel .... cei care arunca pampersi si tampoanele prin paduri , care lasa sticlele si deseuri prin poienite ......or sa ne vada si le va intra rusinea in DOS , iar data viitoare nu numai ca nu vor mai face asa , ci vor pune mana sa adune dupa alti nesimtiti ....nu ?

Bunul simt se invata , ... se invata de mic , nu mai poti invata calul batran sa traga la trasura.

Nu inteleg de ce EU(noi) trebuie sa muncim pt a strange ce alti nesimtiti lasa in urma .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kitronel, vinzi morcovi gradinarului si arunci cu doze pe jos la Polivalenta... Macar tu nu fa valuri ca stii ca nu prea nimeresti sacu' de gunoi la intalniri ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luand paginile invers am numarat asa din Bucuresti :

Eu + pretena

Danette + niste prieteni

Matrixxx (ne face poze)

Claudiupuiu + copiii

Tommytza (da sfaturi pretioase)

Mariusdaniel

Astazi cand s-a tras linie... Am ramas doar eu si Danette

Sunt complet, dar COMPLET dezamagit...  :sad3:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kitra cate cosuri de gunoi ai vazut in parcarea aia ?

Si nu ...nu le arunc ci o las jos . Si scrumul de la tigara il dau tot pe jos , si ghici dupa ce fumez unde arunc ?....apropos tu astea le faci intr-un loc amenajat ? .....nu cred , cas a nu mai vorbesc de cate ori ti-ai scuturat-o prin tufisuri acolo in parcare .

Is multe care le facem si noi dar nu cred ca despre categoria asta de nesimtiti vorbim ....nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update... Au pus cosuri de gunoi de cateva intruniri... Sunt pe aleea dintre parcare si Polivalenta.

Era doar ca fapt divers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot ca fapt divers nu am vazut nici o fata pe la intruniri sa se duca in tufis sa faca pipi ....sau pe ele nu le trece ?  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbim amandoi de chestii biodegradabile, da ? Nu de alta, da' inca n-am intalnit pe cineva atat de constipat sa "nasca" doze de bere si redbull ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai oameni buni, dar noi suntem chiar diferiti. Ne certam ca n-am usurat de nevoile trupesti, ca doza de red bull n-a avut aripi si n-a zburat de unul singur in cos, ca de ce sa adunam semnul nesimtirii a compatriotilor nostri...etc. Eu zic sa invitam protv-ul si sa facem o dezbatere pe tema asta ca ei si asa sunt cu bratele deschise la lucruri senzationale, sau mai bine mergem la otv, acolo se discuta orice. Si sa lasam balta pe alti romani cu bun simti, care nu vor sa traiasca in mizeria altora si sa ne uitam cu bratele incrucisate ce bine organizat aduna si curata plaiurile mioritei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbim amandoi de chestii biodegradabile, da ? Nu de alta, da' inca n-am intalnit pe cineva atat de constipat sa "nasca" doze de bere si redbull ;D

Nu Kitra vorbeam de morcovii aia vanduti la gradinar.

Sincer .....mai repede prefer sa merg cu fica-mea prin parc si sa arunce unu cutia de bere pe jos decat sa ne uitam cum altu si-o scutura abitir prin tufisuri  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Eu vorbesc de gunoaie si tu-i dai inainte cu pipi-u'... asa ca nu mai continui subiectul asta

    Repet faptul ca sunt profund dezamagit de faptul ca iar vad ca romanu' s-a nascut poet si ca se bate cu pumnii in piept ca face si drege iar cand se apropie "sorocul", se retrage. Si in conditiile astea mai avem si tupeul sa vrem si personalitate juridica.

    Vali, eu raman in continuare "pe liste" si te sustin, pt. ca stiu ce inseamna sa organizezi ceva cu toata inima si sa-ti fie inselate asteptarile chiar la sfarsit.

    Incercati s-o ganditi si altfel, in loc de faptul ca "adunam gunoaie", sustinem un coleg intr-o actiune destul de importanta. Oricare-ar fi aceea.

    Mai departe hotarati singuri.

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vali, unde ne intalnim sambata (eu si colegii de la parc)? Sau cum facem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu ma repet, voi participa bucuros data viitoare , daca si numai daca ceea ce faceti voi va insemna un rezultat.

Daca anul viitor pe unde ati trecut voi va fi la fel de curat, va voi insoti in alte zone murdare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Da in defileu.

Vorbisem cu jandarmii sa ne intalnim la granita cu hunedoara.

Eu zic sa nu va mai certati

pana la urma e o actiune de voluntariat si fiecare face acest lucru ca il doreste

Vreau sa va spun ca foarte multi au vazut din proiectul asta o ocazie de a castiga un renume si au uitat de scopul proiectului

Sincer.... suntem un popor de rahat.

Ieri am facut un tur al judetului Gorj.

280 de km. M-am intalnit cu vre-o 20 de reprezentanti......

Cei mai multi foarte organizati si bravo lor.....  unu lucru a fost pierdut din proiect

Faptul ca trebuie sa ne educam.... toata lumea a inteles doar ca obligat fortat facem curatenie... si atat.....

Asta e.... sorry

Va rog sa terminati cu porcaiala.

incerc sa fac rost de transport pentru defileul jiului pentru cei care DORESC sa mearga.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ValiU...inca nu ai inteles vorba "nimeni nu e profet in tara lui"? Si in acest caz, cine vrea sa vada...VEDE. Ai vazut ca sunt oameni care sunt perfect sanatosi si se impiedica de ditamai "buturuga" si sunt orbi, care merg si ocolesc obstacolele.

Actiunea e clar voluntara. Dar in tara asta, INCA, nu s-a inteles termenul acesta. Si da-mi voie sa spun, ca nu de cei care il practica , ci, de cei care, ar trebui sa sprijine acest lucru.

O sa fiu considerat,poate, rautacios, dar , daca actiunea asta nu are succes, ti-as propune reversul: sa incerci sa faci ca NIMENI sa nu mai culeaga dupa altii! Sa lasam locurile unde se merge la picnic toata vara asa cum sunt. Curatenie generala PRIMAVARA si TOAMNA. In rest "CUM LASI ASA GASESTI!"

Sincer, apreciez actiunea asta, chiar daca(mea culpa) nu voi participa, dar romanii, atat vreme cat cineva va face curat dupa ei,NU VOR MENTINE CURATENIA!!!Doar pentru ca stiu ca cineva face curat dupa ei ca ...ASA TREBUIE ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ce trebuie o zi anume pentru a face curatenie ?

puneti mina si faceti zi de zi, fiecare unde va aflati.

de ce sa ma duc la mama dracu' sa curat mizerii cind am mizerii in jurul blocului ?

io sincer nu vad rostul ...

nu-i mai bine sa facem mereu curat, fiecare acolo unde se afla ? de ce trebuie sa asteptam o zi anume ?

atita tam-tam pentru ceva absolut normal. cind va fi curat in jurul casei noastre atunci sa mergem sa facem curat si in alta parte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SFC&IuliRx......subscriu, desi si eu is de acord cu aceste actiuni, consider ca doar se va face loc pt. Alte gunoaie, iar distanta de cateva sute de km imi pare enorma pt o astfel de actiune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Am mai intrat si eu putin

Nu am citit tot dar vad asa in treacat un aer negativ....

Protv-ul a facut gratis toata campania asa ca......  eu zic ca nu avem ce sa le reprosam

Trebuie sa se aleaga si ei cu ceva... macar reclama

Maine la ora 5 microbuzul o sa plece din piata victoriei din parcarile de pe pasaj. Nu stiu ce detalii sa va mai dau.

Cei care vor.... pot veni

Ne vedem in defileu.

Or sa fie in jur de 400-500 de persoane acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

sub pretextul marii curatenii protv se alege cu o mare reclama gratis .....  ;)

Nu mai fii asa carcotas! Si, na, ca ti-ai luat-o! Te-ai inselat cu reclama!  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are cineva numarul de telefon al lui ValiU ?

Nu mai e cazul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudia, vreau si eu un cod de inscriere...

Claudia ? :whip: adica merge la strans de gunoaie CUClubu volvo si nu scrie in "hai sa ne cunoastem ?  :boxing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now